361
Aranylabda
  • gyepesjoint
    #161
    meg nem vezette BL címre együttesét,lásd 2008 MU,2009 Barca...és most ne mondd azt,hogy ennyi erővel Puyol is kaphatna aranylabdát,mert tett annyit mint Messi,vagy Xavi,de nem adott gólpasszokat,nem lőtt gólokat(annyit mint a 2 másik játékos),és nem TÁMADÓ! a mai világban csak támadó játékosok kapnak,és fognak kapni aranylasztit! Cannavaro meg számomra nem aranylasztis,az egy kurva nagy bunda volt!
  • limperatore
    #160
    kivéve Cannavaro mert ő megérdemelte :DAS:ASD:DS: geci az évszázad vicce volt komolyan :D
  • Oziris666
    #159
    Nem,az az oka h ő szélsővédő!!!
    Még ha nemis védekezéséről hires...
    Manapság csak a támadókat illetve a cselkirályokat értékelik az ilyesfajta szavazáson,ez évről-évre jobban látszik!
  • DONGUBA
    #158
    Ahogyan azt várta az egész futballvilág, Lionel Messit választotta a ’France Football’ a 2009-es év legjobb játékosának, a „Bolha” az új aranylabdás, egyben a történelem első argentin játékosa, aki megkapta a patinás díjat. Az újságírók szavazatai alapján a második helyre Cristiano Ronaldo ért oda, a harmadik Xavi Hernández, a negyedik Andrés Iniesta lett. Messi a hatodik Barcelona játékos, aki megnyerte a díjat, de más számítások szerint ez a győzelem a kilencediknek is tekinthető.




    Messi történelmi győzelmet könyvelhet el nagyon sok szempontból, és minden tényezőre nagyon büszke lehet az apró termetű futballista. A pontokat tekintve ki kell emelni, hogy még soha senki nem győzött akkora fölénnyel, mint most Messi, hiszen az argentin a megszerezhető 480 pontból 473-at kaparintott meg, a döntés csaknem egyhangú volt, hiszen 96 döntnök vélte a legjobbnak Messit. A tavalyi győztes Cristiano Ronaldo 233, Xavi 170 pontot kapott. A dobogóról lemaradt, de büszke lehet a negyedik helyére Andrés Iniesta a maga 149 egységével.

    Ötödik az ex-barcelonai Samuel Eto’o, hetedik az újdonsült Barçás Zlatan Ibrahimovics. Messi a pontarányon túl azért is különleges győztes, mert ő az első argentin, aki nyert, illetve a Barcelona aranylabdásai közül az első saját nevelésű labdarúgó. Nem európai játékosok 1995 előtt nem kaphattak Aranylabdát, ezért sem volt eddig argentin első helyezett, másrészt pedig Di Stéfano és Sivori korábban nyertek, de ők már spanyol, illetve olasz nemzeti színekben győztek.

    A Barcelonában volt már aranylabdás Luis Suárez (1960), Johan Cruyff (1973, 1974), Hriszto Sztojcskov (1994), Rivaldo (1999) és Ronaldinho (2005). Egyikük sem volt saját nevelés, Leo Messi az. A győztesek felsorolásakor nem szabad megfeledkezni az 1997-es győztes Ronaldóról, és a 2000-es első helyezett Luis Figóról, akik a számukra sikert hozó év első felében még Barcelona mezben játszottak.

    Az FC Barcelona tehát 2005 után ismét aranylabdást ünnepelhet, amiben ugyanakkor a legnagyobb érdem a csapaté, mely eddig 2009-ben La Ligát, Spanyol Szuperkupát, Európai Szuperkupát, Király Kupát és Bajnokok Ligáját nyert.


    A 2009-es végeredmény:

    1. Lionel Messi (argentin, FC Barcelona): 473 pont
    2. Cristiano Ronaldo (portugál, Manchester United / Real Madrid): 233
    3. Xavi (spanyol, FC Barcelona): 170
    4. Andrès Iniesta (spanyol, FC Barcelona) : 149
    5. Samuel Eto'o (kameruni, FC Barcelona / Inter Milan): 75
    6. Kaka (brazil, AC Milan / Real Madrid): 58
    7. Zlatan Ibrahimovic (svéd, Inter Milan/ FC Barcelona): 50
    8. Wayne Rooney (angol, Manchester United): 35
    9. Didier Drogba (elefántcsontparti, Chelsea): 33
    10. Steven Gerrard (angol, Liverpool): 32
    11. Fernando Torres
    12. Cesc Fabregas
    13. Edin Dzeko
    14. Ryan Giggs
    15. Thierry Henry
    16. Luis Fabiano, Nemanja Vidics, Iker Casillas
    19. Diego Forlan
    20. Yoann Gourcuff
    21. Andrej Arsavin, Julio Cesar, Frank Lampard
    24. Maicon
    25. Diego
    26. David Villa, John Terry
    28. Franck Ribéry, Yaya Touré
    30. Karim Benzema.
  • báttyó02
    #157
    1. Cissé
    HTX
  • 9csöves9
    #156
    Maicon megérdemelné a dobogót,egyetlen oka van hogy a közelébe se fog kerülni.nem a mucselzireálbarszában játszik,az meg hatalmas hendikep
  • ForzaInter
    #155
    1. Messi
    2. Xavi
    3. Maicon
  • WuFraZselic
    #154
    pedig a #152-ben megfogalmazott sorrend lehet a valószinű sorrend. bár én is Maicont látnám a 3ban :) mert megérdemelné

    ibra hiába nem lőtt gólt bl-ben legjobb 16 közt, és juve ellen pl amig ittvolt, de csak hátán vitte a csapatot tavaly...
  • limperatore
    #153
    zlatant a fontos meccseken lőtt góljai miatt tetted a 3. helyre? vagy a 100%-os 11-es kihasználása miatt?:D
  • Nuno88
    #152
    1. Messi
    2. Ronaldo
    3. Zlatan
  • limperatore
    #151
    1. Messi
    2. C. Ronaldo
    3. Maicon


    milyen sok olasz van :D:D
  • limperatore
    #150
    ARANYLABDA 2009 – A JELÖLTEK

    Andrej Arsavin (orosz, Arsenal)
    Karim Benzema (francia, Lyon, majd Real Madrid)
    Iker Casillas (spanyol, Real Madrid)
    Cristiano Ronaldo (portugál, Manchester United, majd Real Madrid)
    Diego (brazil, Werder Bremen, majd Juventus)
    Didier Drogba (elefántcsontparti, Chelsea)
    Edin Dzeko (bosnyák, Wolfsburg)
    Samuel Eto'o (kameruni, Barcelona, majd Inter)
    Cesc Fábregas (spanyol, Arsenal)
    Fernando Torres (spanyol, Liverpool)
    Diego Forlán (uruguayi, Atlético Madrid)
    Steven Gerrard (angol, Liverpool)
    Ryan Giggs (walesi, Manchester United)
    Yoann Gourcuff (francia, Bordeaux)
    Thierry Henry (francia, Barcelona)
    Zlatan Ibrahimovic (svéd, Inter, majd Barcelona)
    Iniesta (spanyol, Barcelona)
    Júlio César (brazil, Inter)
    Kaká (brazil, AC Milan, majd Real Madrid)
    Frank Lampard (angol, Chelsea)
    Maicon (brazil, Inter)
    Lionel Messi (argentin, Barcelona)
    Luís Fabiano (brazil, Sevilla)
    Franck Ribéry (francia, Bayern München)
    Wayne Rooney (angol, Manchester United)
    John Terry (angol, Chelsea)
    Nemanja Vidics (szerb, Manchester United)
    David Villa (spanyol, Valencia)
    Xavi (spanyol, Barcelona)
    Yaya Touré (elefántcsontparti, Barcelona)
  • campy
    #149
    nanáá hogy az:D:D és általában a cselei nagyon változatosak húú bicikli cselek mááá senki nem veszi be:D
  • campy
    #148
    erről van szó:)
  • forsbergp21
    #147
    Nem nagyon szeretem a Liverpool-t, sem a spanyol válogatottat, de idén Torres-nek adnám az aranylabdát. Mégpedig azért, mert ne csak számokat, árat, hírnevet, népszerűséget és jellemet nézzünk (Cristiano Ronaldo), hanem magát a játékot. Torres magasan jobb.
  • mate317
    #146
    Én meg azt számoltam meg, hogy több mint 20 gólt az ötösről lőtt... Bámulatos.
  • campy
    #145
    köszönöm David:)
  • daviddavid
    #144
    egyetértek
  • campy
    #143
    mégegy dolog: a BL-ben 2 db 11-est kihagyott a Ronika, egyet a Barca ellen az első percben egyet pedig a BL döntőben a Chelsea ellen ha ott Terry berúgja a büntetőt abszolút negatív hős lehetett volna és tudjátok mikor kapja ez a FIFA díjat idén ááá ekkora p*csagyümölcs nagyképű embert mint ez a gyökér kb olyan minta FORMA 1-ben Hamilton...undorító
  • campy
    #142
    arról nem is beszélve hogy a 42 góljából 12-öt 11-esből számoltam ha nem hiszel nekem nézd vissza a videókat direkt megszámoltam mivel nem tudok angol bajnokságot nézni (UPC miatt) nincs eurosport 2-öm, de mindig elolvastam a Szarchester United eredményeit kíváncsi voltam mire istenítik a Ronikát hát 12 db 11-est kapni nem semmi segítség a bíróktól...és Fernando Torres a 30 valahány szezonbeli góljából egyetlen egy 11-est nem szerzett mind akció gól volt...és az EB-n is Torres volt a döntnök az összes Spanyol jó volt idén úgyhogy Torres mégjobban megérdemelné a címet mivel Ronaldo harmatgyenge volt az EB-n és a szezon elején sérült is volt alig játszott Torres meg még meccseket eldönt gólokat lőtt lásd ->Man city-Liverpool 2-0 ról 2-3 Torres dupla ennyit erről aki vitázni akar beszállhat:)
  • campy
    #141
    ne kapja az a gyökér C Ronaldo... Messi, Xavi, Torres, Villa, Casillas vagy Kaká 100x or különbbek mint ez a gyökér
  • LasCar16
    #140
    ezen az elven Henry is kaphatott volna,nem?
  • mate317
    #139
    Én nagyon vitatkoznék azzal, hogy C.Ronaldo megérdemli az aranylabdát. Egyrészt nem középpályán ért el annyi gólt, hanem csatárként, ráadásul a háromnegyedét Inzaghi stílusban. Rooney több gólpasszt adott nála, pedig szerintem ez a középpálya feladata.
    Ha Messit is feltotlák volna, és őt erőltette volna a barca, ő is lőtt volna ennyit? Szerintem azért nem, mert az argentint nem tudta volna pótolni senki a szélen, míg az MU padja nagyon erős, így nem igaz, hogy CR vitte a hátán a csapatot, inkább fordítva történt.

    Az, hogy Messi jobb képességű játékos, nem tudom számít-e a szavazásnál, vagy hogy Torres EB győztes és az első idényében ért el annyi gólt, amennyi Ronaldonak 4 évébe telt. (Tudom, CR fiatalabban jött a PL-be)

    Végül pedig, egy aranylabdás szerintem legyen sportszerű mind a pályán mind a sajtóban. Kapja Messi!
  • faláb
    #138
    Kösz, hát vannak rajta érdekességek:S
  • kretyás
    #137
    meg Senna is...
  • kretyás
    #136
    hol van Ameobi _?:(

    2meccs 2 gól, nem kérdés h ki kapná :}
  • ForzaInter
    #135
    mondjuk Kaká is mit keres rajta, értem én hogy címvédő, de teljesítménye alapján nincs helye listán, Ballack detto...
  • ForzaInter
    #134
    Emmanuel Adebayor (Arsenal), Togo.
    Sergio Agüero (Atletico Madrid), Argentine.
    Andreï Archavine (Zénith Saint-Pétersbourg), Russia.
    Michael Ballack (Chelsea), Germany.
    Karim Benzema (Lyon), France.
    Gianluigi Buffon (Juventus Turin), Italy.
    Iker Casillas (Real Madrid), Spain.
    Cristiano Ronaldo (Manchester United), Portugal.
    Didier Drogba (Chelsea), Ivory Coast.
    Samuel Eto'o (FC Barcelone), Cameroon.
    Cesc Fabregas (Arsenal), Spain.
    Fernando Torres (Liverpool FC), Spain.
    Steven Gerrard (Liverpool FC), England.
    Zlatan Ibrahimovic (Inter Milan), Sweden.
    Kaka (Milan AC), Brazil.
    Frank Lampard (Chelsea), England.
    Lionel Messi (FC Barcelone), Argentina.
    Pepe (Real Madrid), Portugal.
    Franck Ribéry (Bayern Munich), France.
    Wayne Rooney (Manchester United), England.
    Marcos Senna (Villarreal), Spain.
    Sergio Ramos (Real Madrid), Spain.
    Luca Toni (Bayern Munich), Italy.
    Edwin van der Sar (Manchester United), Netherlands.
    Rafael van der Vaart (Hamburg SV puis Real Madrid), Netherlands.
    Ruud van Nistelrooy (Real Madrid), Netherlands.
    Nemanja Vidic (Manchester United), Serbia.
    David Villa (Valence CF), Spain.
    Xavi (FC Barcelone), Spain.
    Youri Zhirkov (CSKA Moscou), Russia.
  • ForzaInter
    #133
    ez megint nyomi lista, mit keres Pepe rajta:| vagy Zirkov:SSS
    az Interből meg Ibra csak, mikor Maicon,Zanetti,Cambiasso,JC négyes volt magasan a legjobb, ők tettek legtöbbet scudetoért, mondjuk 06-07es szezonban is ők, még is csak Ibrát jelölték, Del Piero az olasz gólkirály is hol van? nem értem hogy kerülhet fel egy olyan játékos akinek volt 4-5 jó meccse, bezzeg aki 30-40 meccsen nyujtott jó teljesítményt sehol, nem tudom kik állítják össze ezt a listát, de sztem minimum felét nem látták játszani:d amugy C. Ronaldo,Messi,Torres hármasból kelll vkinek adni...
  • faláb
    #132
    Hol van a lista?
  • limperatore
    #131
    Braziliában a 2. félév legjobb embere volt ;)

    talalj mar ki magadtol vmi okosat te :D
  • 9csöves9
    #130
    :DDDDD

    dettó
  • LasCar16
    #129
    én Adrianonak -.-
  • Cabell
    #128
    vicces, es iden talan kar,hogy ennyi jelolt van, Torres, Ronaldo es Messin kivul nem kene mast jelolni iden, most biztos sokan lazadnak, hogy Casillas igy meg ugy, de szerintem semmivel nem volt jobb mint mas idenyekben, Rio Ferdinandot egesz nyugodtan lehetne melle jelolni...nem ertem, hogy egy Ballack pl mit keres ott, nem azert, mert nem volt 1-2 tenyleg jo meccse meg nem kuzdott becsuletesen mind az Ebn, mind a BL es bajnoksag hajrajaban, de hogy lehet IDÉN egy lapra sorolni Messivel, Ronaldoval, sot, akar Torressel, vagy Adebayorral?

    Mellesleg teljesen idióta az egesz lista, Vidic ott van, de Ferdinand nem, szerintem rohejes...
  • limperatore
    #127
    én Maldininek adnám
  • LasCar16
    #126
    megérdemelné de egy olimpián kívül mást nem nyert, CéRonáldó pedig angol bajnok,BL győztes,aranycipős, (talán BL gólkirály is) Torres is ott van a dobogón...
  • mate317
    #125
    Szerintem Messi már nagyon megérdemelné, idén eddig formában is van.
  • Nuno88
    #124
    The results in full:

    1. KAKA (AC Milan, Brazil) - 444 points
    2. Cristiano Ronaldo (Manchester United, England) - 277 points
    3. Lionel Messi (Barcelona, Argentina) - 255 points
    4. Didier Drogba (Chelsea, Cőte d'Ivoire) - 108 points
    5. Andrea Pirlo (AC Milan, Italy) - 41 points
    6. Ruud van Nistelrooy (Real Madrid, Netherlands) - 39 points
    7. Zlatan Ibrahimovic (Internazionale, Sweden) - 31 points
    8. Francesc 'Cesc' Fabregas (Arsenal, Spain) - 27 points
    9. Robinho (Real Madrid, Brazil) - 24 points
    10. Francesco Totti (AS Roma, Italy) - 21 points
    11. Frederic Kanoute (Sevilla, Mali) - 19 points
    12. Ronaldinho (Barcelona, Brazil) - 18 points
    13. Steven Gerrard (Liverpool, England) - 17 points
    14. Juan Roman Riquelme (Villarreal/Boca Juniors, Argentina) - 15 points
    15. Daniel Alves (Sevilla, Brazil) - 14 points
    16. Filippo Inzaghi (AC Milan, Italy) - 12 points
    17. Franck Ribery (Marseille/Bayern Munich, France) - 10 points
    18. Paolo Maldini (AC Milan, Italy) - 8 points
    19. Gianluigi Buffon, Gianluigi Buffon (Juventus, Italy) Petr Cech (Chelsea, Czech Republic), Gennaro Gattuso (AC Milan, Italy), Thierry Henry (Arsenal/Barcelona, France) and Clarence Seedorf (AC Milan, Netherlands) - 7 points
    20. Fabio Cannavaro (Real Madrid, Italy) and Michael Essien (Chelsea, Ghana) - 5 points
    21. Wayne Rooney (Manchester United, England) - 4 points
    22. Iker Casillas (Real Madrid, Spain) and Rogerio Ceni (Sao Paulo, Brazil) - 3 points
    23. Younis Mahmoud (Al-Gharafa, Iraq) - 2 points
    24. Dimitar Berbatov (Tottenham Hotspur, Bulgaria), Samuel Eto'o (Barcelona, Cameroon), Ryan Giggs (Manchester United, Wales), Guillermo Ochoa (Club America, Mexico), Carlos Tevez (West Ham United/Manchester United, Argentina) and Robin van Persie (Arsenal, Netherlands) - 1 point
    25. Eric Abidal (Lyon/Barcelona, France), David Beckham (Real Madrid/Los Angeles Galaxy, England), Deco (Barcelona, Portugal), Mahamadou Diarra (Real Madrid, Mali), Diego (Werder Bremen, Brazil), Miroslav Klose (Werder Bremen/Bayern Munich, Germany), Florent Malouda (Lyon/Chelsea, France), Shunsuke Nakamura (Celtic, Japan), Ricardo Quaresma (Porto, Portugal), Raul (Real Madrid, Spain), Paul Scholes (Manchester United, England), Luca Toni (Fiorentina/Bayern Munich, Italy), Kolo Toure (Arsenal, Cőte d'Ivoire), José Fernando Torres (Atletico Madrid/Liverpool, Spain) et David Villa (Valencia, Spain) - 0 points.
  • Girondins
    #123
    Junisz Mahmud (iraki, Al-Garafa ... ez ki a fasz?
  • 9csöves9
    #122
    csak 3.helyen végez Rogerio Ceni és Diarra után