361
Aranylabda
  • Csesza
    #121
    én tuti Sunszuke Nakamura-nak adnám :D
  • Nuno88
    #120
    hát jah, de nem elég a forma, nyerni is kell vmit :S
    lásd Henry-vel anno is ez volt
  • ryhdeksan
    #119
    Messi egy állat most, jelenleg ő a legjobb de bl miatt ugyis kakapja
  • Nuno88
    #118
    Kaká kapja meg, egyértelmű

    jövőre ha Messi ugyanilyen formát mutat akkor kapja meg...
  • ryhdeksan
    #117
    jah valszeg ő
  • 9csöves9
    #116
    egy olyan 10 embert ebből a listából is kivennék kapásból

    Kaka fogja kapni
  • ryhdeksan
    #115
    Messi v Kaka szvsz
  • ryhdeksan
    #114
    Eric Abidal (francia, Olympique Lyon, FC Barcelona)
    Daniel Alves (brazil, Sevilla FC)
    David Beckham (angol, Real Madrid, Los Angeles Galaxy)
    Dimitar Berbatov (bolgár, Tottenham Hotspur)
    Gianluigi Buffon (olasz, Juventus FC)
    Fabio Cannavaro (olasz, Real Madrid)
    Iker Casillas (spanyol, Real Madrid)
    Petr Cech (cseh, Chelsea FC)
    Rogerio Ceni (brazil, Sao Paulo FC)
    Cristiano Ronaldo (portugál, Manchester United)
    Deco (portugál, FC Barcelona)
    Mahamadou Diarra (mali, Real Madrid)
    Diego (brazil, Werder Bremen)
    Didier Drogba (elefántcsontparti, Chelsea FC)
    Michael Essien (ghánai, Chelsea FC)
    Samuel Eto'o (kameruni, FC Barcelona)
    Francesc Fabregas (spanyol, Arsenal FC)
    Gennaro Gattuso (olasz, AC Milan)
    Steven Gerrard (angol, Liverpool FC)
    Ryan Giggs (walesi, Manchester United)
    Thierry Henry (francia, Arsenal FC, FC Barcelona)
    Zlatan Ibrahimovic (svéd, FC Internazionale)
    Filippo Inzaghi (olasz, AC Milan)
    Kaká (brazil, AC Milan)
    Frédéric Kanouté (mali, Sevilla FC)
    Miroslav Klose (német, Werder Bremen, Bayern München)
    Junisz Mahmud (iraki, Al-Garafa)
    Paolo Maldini (olasz, AC Milan)
    Florent Malouda (francia, Olympique Lyon, Chelsea FC)
    Lionel Andrés Messi (argentin FC Barcelona)
    Nakamura Sunszuke (japán, Celtic FC)
    Guillermo Ochoa (mexikói, Club América)
    Andrea Pirlo (olasz, AC Milan)
    Ricardo Quaresma (portugál, FC Porto)
    Raúl (spanyol, Real Madrid)
    Franck Ribéry (francia, Olympique Marseille, Bayern München)
    Juan Román Riquelme (argentin, Boca Juniors, Villarreal CF)
    Robinho (brazil, Real Madrid)
    Ronaldinho (brazil, FC Barcelona)
    Wayne Rooney (angol, Manchester United)
    Paul Scholes (angol, Manchester United)
    Clarence Seedorf (holland, AC Milan)
    Carlos Tévez (argentin, West Ham United, Manchester United)
    Luca Toni (olasz, Fiorentina, Bayern München)
    Kolo Touré (elefántcsontparti, Arsenal FC)
    José Fernando Torres (spanyol, Atletico Madrid, Liverpool FC)
    Francesco Totti (olasz, AS Roma)
    Ruud van Nistelrooy (holland, Real Madrid)
    Robin van Persie (holland, Arsenal FC)
    David Villa (spanyol, Valencia CF)
  • dankaa
    #113
    Real Madrid SZURKOLOI OLDAL!
    Nézzzétek meg!
  • báttyó02
    #112
    :DDDDDDDDDDDDDDDDD
  • R9
    #111

    :DD
  • Láma!
    #110
    jah, ok. azt hittem ronaldinhonál, mert akkor mondom ehh:D
  • duwy
    #109
    igazad van, kösz a kiigazítást
  • duwy
    #108
    Lampardnál
  • zaki
    #107
    mind3 gyűrűk ura filmet jelölték a legjobb film kategóriában az oscaron, de csak a király visszatér kapta meg a díjat. 2002-ben a csodálatos elme, 2003-ban meg a chicago nyert. ennyit a filmekről. egyébként én is lampardnak adtam volna az aranylabdát, vagy gerrardnak... de azért ronaldinhonál is jó helyen van :)
  • Láma!
    #106
    kinél cselez jobban Gaucho?
  • duwy
    #105
    Lampard talán jobban hozzájárult csapata sikereihez, mint Ronaldinho. Tavaly is házi gólkirály lett, míg idén az egész Premier League legjobb góllövóje, valamint magasan a legtöbb gólpasszt adta csapatában. Ronaldinho tavaly mindössze 9 gólt rúgott, úgy, hogy jóval támadóbb felfogásban játszik, mint az angol.Ráadásul ennek nagy része tizenegyesből és szabadrúgásból esett. Eto'o a maga 24 góljával legalább akkora szerepet játszott a Barca sikereiben, nem is beszélve Deco-ról, aki sok barca-drukker szerint jobb volt tavaly a brazilnál(legalábbis külföldi fórumok szerint). Természetesen a képességek is nagyon fontosak, de Lampard -támadó középpályás mivolta ellenére- védekező képességei (mert ehhez is képesség kell!) legalább annyival jobbak a brazilénál, mint amennyivel Gaucho jobban cselez nála.
  • quack
    #104
    ugyanúgy az alappillére egy bajnokcsapatnak mint Lampard...az Aranylabdás nem feltétlenül az aki vb-bl-bajnokság-kupát nyer, hanem az aki a legnagyobb mértékben járul hozzá csapata sikeréhez
    és szerintem azét kurvára nemmindegy azsem hogy milyen képességű játékos...
  • Láma!
    #103
    akkor az 1. és a 3. bocsi:)
    igen, én is értem mire gondolsz, de tényleg felesleges ezen már agyalni:)
  • duwy
    #102
    Értem, hogy mit akarsz mondani, de ha eddig az volt a rendszer, hogy az elmúlt másfél év legjobbja kapja, akkor most minek adták oda egy olyan játékosnak, aki tudásban valóban a legjobb, azonban a teljesítményt nézve korántsem. Azért zavar ez engem ennyire, mert hatalmas jelentősége-rangja van az aranylabdának, évtizedek múltán is emlékezni fognak rá, hogy ,,Ronaldinho, az aranylabdás", de azt már senki nem fogja tudni, hogy Lampard jobb volt nála.
    Egy döntőhöz tudnám ezt hasonlítani, ahol a sokkal szervezettebb, taktikusabb csapat legyőzi a technikás, szépen játszó csapatot, ám mégis az utóbbit kiáltják ki győztesnek, mert szórakoztatóbb játékot produkált. Furcsa lenne. Pedig az idei aranylabda-szavazáson ez történt. A Gyűrűk Urához meg annyit, hogy az 1. és a 3. rész kapta meg a legjobb filmnek járó díjat, a 2. nem. Magát a trilógiát nem tüntették ki.

    De mindegy, nem érdemes ezen vitatkozni, Ronaldinho nyert, ez van.

  • Láma!
    #101
    nézd, olyan ez mint az oscar-dij. elvben az adott év legjobb filmje kapja. erre ki kapta pár éve? a gyürük ura TRILOGIA, nem a harmadik rész hanem a trilogia.
    szal....
    egy ijen belefér
  • duwy
    #100
    Épp ez a gond, hogy az elmúlt szezon alapján nem Ronaldinho érdemelte..., ha több évre visszamenőleg kéne adni, akkor viszont Maldini is megérdemelné, meg Henry, meg sorolhatnám. Nem életműdíj ez, hanem az előző év legjobbjának járó kitüntetés. Az elmúlt évben pedig Lampard nyújtotta a legjobb teljesítményt.
  • Láma!
    #99
    nézd, biztos vagyok benne, hogy ha lampard igy is folytatja, akkor meg fogja kapni. de ronaldinho nem ezzel az évével érdemelte ki hanem elég régota érett már ez.
  • duwy
    #98
    Lampardnak kellett volna nyerni. Az aranylabdát (elméletileg) a teljesítményre adják, nem a játéktudásra. Lampard több gólt lőtt (idén ő vezeti a Premier League gollövőlistáját), több gólpasszt adott, tette mindezt amellett, hogy rengeteget védekezik -statisztikák szerint több labdát szerzett, mint Makelele-. Igazi vezéregyéniség. Félreértés ne essék, én is csodálom Ronaldinho-t, de ha a tudást díjaznák, akkor tavaly Henry-nak kellett volna nyerni, nem pedig Shevchenko-nak. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a spanyol bajnokságban jóval könnyebb támadónak lenni, lévén Angliában sokkal jobb a védőjáték. (Spanyolországban a védekező középpályás fogalmát szinte nem is ismerik -talán Duscher az egyetlen igazán kemény szűrő-, ezért lőhetnek a támadó középpályások ennyi gólt -lásd: Riquelme, Julio Baptista, Yeste, stb.-

    Az én sorrendem:
    Lampard
    Ronaldinho
    Gerrard
  • Sheva
    #97
    az beztos
  • Láma!
    #96
    meg is érdemelte!!
    szerintem még látjuk a jövöben a névsor elején!
  • jAsOn VoOrHeEs
    #95
    Én már csak azon lepődtem volna meg ha nem Ronaldinho kapja meg!
  • Iori
    #94
    na megvannak a nyertesek
    1.Ronaldinho
    2.Lampard
    3.Gerrard
  • Sheva
    #93
    a multkori 4-es bizti hozott vmi reményt még de az éves teljesítményt nézve nem volt vmi jó szezonunk (BL-döntő hatalmas szerepet játszik ebben...)
  • Laffite
    #92
    ...hát ha a múltkor lőtt négyes után még Te is ezt mondod, akkor tényleg egyértelmű lehet, amúgy abszolút megérdemelné a brazil, ez tény
  • Sheva
    #91
    idén nem vitás h Ronaldinho kapja
  • _Vegeta_
    #90
    Figonak egyertelmu
  • Láma!
    #89
    az nb1.hu??????
    ehe:(
  • Sheva
    #88
    Párizs, október 24., 13.40 A France Football közzétette az idei jelöltek 50-es névsorát.

    A France Football internetes honlapja beindításával egyidőben tette közzé az idei Aranylabda-szavazás jelöltjeinek 50-es listáját. Mint ismeretes, minden európai országot egy-egy szavazó képviseli (hazánkból az nb1.hu szavaz), az 5, sorrendben leadott név viselője aztán a helyezésének megfelelően 5, 4, 3, 2, 1 pontot kap, és ezek összeadásából alakul ki a végső sorrend.
    Az idei, 50. győztes kilétét egy hatalmas gála keretében fedik fel november 28-án, amelyre az összes élő aranylabdást meghívták, így ott lesz Albert Flórián és Lothar Matthäus is.
    Az idei listán egyébként a brazilok viszik a prímet 10 jelölttel, ami pedig a bajnokságokat illeti: Anglia és Olaszország 16-16 jelölttel képviselteti magát. A klubok "különcsatáját" a Juventus nyerte, amely 9 játékost adott a listára.

    Az 50-es lista
    Adriano (brazil, Inter), Michael Ballack (német, Bayern München), David Beckham (angol, Real Madrid), Gianluigi Buffon (olasz, Juventus), Mauro Camoranesi (olasz, Juventus), Fabio Cannavaro (olasz, Juventus), Jamie Carragher (angol, Liverpool), Petr Cech (cseh, Chelsea), Andrij Sevcsenko (ukrán, Milan), Grégory Coupet (francia, Lyon), Cris (brazil, Lyon), Deco (portugál, Barcelona), Dida (brazil, Milan), Didier Drogba (elefántcsontparti, Chelsea), Emerson (brazil, Juventus), Michael Essien (ghánai, Lyon, Chelsea), Samuel Eto'o (kameruni, Barcelona), Luis Figo (portugál, Real Madrid, Inter), Diego Forlan (uruguayi, Villarreal), Luis Garcia (spanyol, Liverpool), Steven Gerrard (angol, Liverpool), Thierry Henry (francia, Arsenal), Zlatan Ibrahimovic (svéd, Juventus), Juninho (brazil, Lyon), Kaka (brazil, Milan), Frank Lampard (angol, Chelsea), Roy Makaay (holland, Bayern München), Claude Makelele (francia, Chelsea), Paolo Maldini (olasz, Milan), Pavel Nedved (cseh, Juventus), Michael Owen (angol, Real Madrid, Newcastle), Park Ji-Sung (dél-koreai, PSV, Manchester United), Andrea Pirlo (olasz, Milan), Raul (spanyol, Real Madrid), Juan Roman Riquelme (argentín, Villarreal), Arjen Robben (holland, Chelsea), Roberto Carlos (brazil, Real Madrid), Robinho (brazil, Real Madrid), Ronaldinho (brazil, Barcelona), Ronaldo (brazil, Real Madrid), Cristiano Ronaldo (portugál, Manchester United), Wayne Rooney (angol, Manchester United), John Terry (angol, Chelsea), Lilian Thuram (francia, Juventus), David Trezeguet (francia, Juventus), Marc Van Bommel (holland, PSV, Barcelona), Ruud Van Nistelrooy (holland, Manchester United), Patrick Vieira (francia, Arsenal, Juventus), Xavi (spanyol, Barcelona), Zinédine Zidane (francia, Real Madrid).
  • Sheva
    #87
    áhhh azé ne durvuljunk :DDDDDDDDDD
  • R9
    #86
    ILLÉS!!!!!!!!!!!! :DDDDDDD
  • Sheva
    #85
    jó akkor kapja Gera ezzel biztos mindenki kiegyezne :))))
  • R9
    #84
    :DD
  • gercse
    #83
    idén nem kap senki aranylabdát :D
  • R9
    #82
    lol :DDD