97
  • Wanax
    #97
    Igaz, mostmár beletörődtam hogy igy csinálja, csak a ABC utáb furcsa volt. általában az szokott lenni a baj, hogy hely szűkében vagy, hiába a 120 gigás vinyó :) ez egy ilyen aranyszabály, szerintem, hogy bármekorra a vinyód, mindig tele van :)
  • BiroAndras
    #96
    "mer úgy nekem jobb, ha nem foglal le kapásból 2 gigát a vinyóból, mer elkezdi tölteni a cuccot."
    Azért célszerű előre lefoglalni a helyet, mert különben nagyon töredezett lehet a fájl, ami miatt belassulhat az egész gép. Pár giga meg nem számít, amikor 20K-ért kapsz egy 200 gigás vinyót.
  • dez
    #95
    Ez amúgy nem egy túl szerencsés beállítás, legalábbis ha sokan így használnák, az történne, hogy a file végefelé egyre nehezebbé válna a letöltés, mert mindenkinél az eleje lenne meg előbb, vagy úgy egyátalán.
  • Totya000
    #94
    http://www.f1racingworld.com/browse.php
    NASCAR-kedveloknek es egyeb autosportok
  • Wanax
    #93
    nah, lenne még1 kérdésem... win 98se alatt nem tudja valaki hogy mennyire állítsam a max kapcsolatok számát? csakmer olyan 40 körül már már hibaüzenetet adott a tracker hogy elértem a max connection és hogy betelt a pufferje... nem lehet ezt valami beállítani?
  • dez
    #92
    off: miért nem kapcsolod be a tálca automatikus elrejtését? Csak foglalja a helyet...
  • GABOR16
    #91
    Szerintem nem kell, de biztosan ezt nem tudom, mert még eddig nem próbáltam meg hálózatban használni.
  • Wanax
    #90
    thanx, majd kipróbálom hogy igy jó-e már :)
    amúgymeg még 1 kérdésem lenne. szal osztott net alatt, kell valami extra beállítás neki? mert ha jól láttam, akkor ő csinált magának port forwardot az xp-s netmegosztásnál.
  • Sityi
    #89
    Kijött az NFSU2, gondolom most az összes ISP-nél égnek a vonalak... :)))))))
  • GABOR16
    #88
    2 Dolgot kell beállítani:
    Kép ami mindent felfed...
  • Wanax
    #87
    Ismerem a mechanizmusát, csak azelőtt ABC-t használtam, az pedig nem foglalta le előre a helyet, hanem ahogy töltötte úgy foglalta le. azért kérdeztem igazából, mer úgy nekem jobb, ha nem foglal le kapásból 2 gigát a vinyóból, mer elkezdi tölteni a cuccot. szal onnan gondoltam hogy ha az ABC is meg tudja csinálni akkor ez is :)
  • shabba
    #86
    Ezen sokat nem tudsz spórolni, torrentnél ahogy más szegmentált letöltést alkalmazó megoldásoknál nem lineáris a letöltés így nem folyamatosan emelkedik a lefoglalt hely mennyisége. Gondolj arra hogy felszeleti a 700mb-os filmet amit le szeletnél tölteni 700db 1mb-os darabra. Amikor elkezdi tölteni véletlenszerűen szedi a szeleteket azt amit épp megkapni mástól legelőször. Ha legelsőre a 600. szeletet kapja meg akkor helyből lefoglal egy 600mb-os filet.
  • Wanax
    #85
    Hali!
    Az lenne a kérdésem, hogy az Azureusnak hogy lehet megmondani hogy ne foglalja le előre a helyet mikor elkezdi tölteni? hiába vettem ki a pipát azelől, hogy "fájl létrehozásakor a teljes méret lefoglalás". akkor is ugyanugy azzal kezdi hogy lefoglalja a helyet az egésznek. tipp valaki?
  • Güzüke
    #84
    Winnie, köszike!
  • HUmanEmber41st
    #83
    Siessetek, töltsetek le minden jó prg-t, mert már nem sokáig tűrik az egész file-csereberét...Majd felmegy a kiscsomagok forgalma a postán..Lehet majd kapni többször használatos CD csomagolóanyagot...
  • Yv@n
    #82
    btw nézte valaki World of warcraft openbétát? Az installer indításakor gyanús volt, majd a tech support oldalt nézve beigatolódott a sejtésem, és bittorrent alapú az egész :)
  • Yv@n
    #81
    eMule
  • Piscator
    #80
    ezeket a dc-s szabályokat nem azért hozzák, hogy lehetőség szerint gyorsan, optimizáltan, minőségi anyagot kapj?
    Ezzel együtt belém és párszor belekötöttek, néha ok nélkül.ami nem tetszett.
  • GABOR16
    #79
    Tudom, de akkor is gyorsabban kikerülnek az új dolgok mint a SuprNovára
  • winnie
    #78
    kezdetnek, csekkold itt az egyes hozzászólást, egy rövidke ismertető, majd esetleg a hazai torrentes oldalt
  • Güzüke
    #77
    Felcsigáztatok! Tud valaki egy magyar nyelvű ismertetőt erről a Torrentes dologról newbie szinten?
  • winnie
    #76
    a torrentreactor csak egy olyan hely, mint a suprnova, tehát máshonnan veszi el a linkeket (általában fenn vannak azok a suprnovan is). (sorozatokat a tvt-től, játékokat és dvdripeket többek között a bt-gm-től)
  • GABOR16
    #75
    Akit érdekelnek az Animek az nézzel el ide: My BNBT Tracker - TrackPak 7.1
  • GABOR16
    #74
    A magyar cucokhoz ajánlom a BitHUmen-t
    Külföldihez, inkább a "[URL=http://torrent.youceff.com/]Youceff Torrents, The #1 BitTorrent site! - Home[/URL]"-t, ugyani kicsit nagyobb tartalommal rendelkezik mint a suprnova.
    De az a hely ahol leggyorsabban megjelenek a dolgok az a "TORRENTREACTOR".
    Itt kb 1-2 nappal elöbb megjelenik minden új dolog.
    Régebbi angol dolgokhoz talán én a LokiTorrent-et találtam a legjobbnak.
    Szintán hatalmas tartalma van, de NEM GYÜJTEMÉNY! Ezért regisztráció kell hozzá. De szerintem megéri.
  • Arthas
    #73
    Ezek a kedvenc lelőhelyeim:

    HongFire
    SuperNova

    Ezeken mindent megtalálok,amire szükségem van
  • [HUN]PAStheLoD
    #72
    sztem csak idő kérdése és a 2-t ötvözik .. azaz DC-be bekerül a többszálú töltés , és az azonnali visszaosztás is ...
    a BT -hez meg a suprnova szerű oldalak felelnek meg a HUB-nak .. viszont azért ezen van még mit javítani :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #71
    www.hwsw.hu

    http://hwsw.hu/hir.php3?id=27327
    mer' rendes :P
  • Stranger
    #70
    Az első pontban írottakkal nem értek egyet: "1. A Bittorrent és a DC különböző. BT-n én nem is keresnék olyat, ami mondjuk már 1 éves cucc, mert az esély szinte zéró, hogy megtalálom. Erre jön be a DC++"

    Kb 2 hónapja kezdtem el használni a torrentet 2 régi játék miatt, amit DC++n egyszerűen nem lehetett megtalálni se magyar, se külföldi hubokon. Suprnován érdekes módon megtaláltam a 2 progit (Anachronox kb 2000-ben lejent meg, Ultima IX még régebben) és átlag 40K-val tudtam leszedni őkat.

    Torrenten tényleg m,indent megtalálsz, ha szerencséd van akár régi progikat is. Magyar cuccok tekintetében viszont DC++-nál jobb nincs szvsz.
  • Slartibartfast
    #69
    Kérlek mesélj még a chello sávszélességének és letöltési korlátjának emelésérQl!
  • [HUN]PAStheLoD
    #68
    heh .. énis épp azon goldókoztam hogy PrivMsg be mekkérdem a hubcímet ^.^
  • [HUN]PAStheLoD
    #67
    hö? a BT-nél csak azt tudják rólad tölteni amit már te leszedtél . .szal olyan nincs hogy csak ő tölt :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #66
    burst! -et nem ismerem , de ha suprnováról gyün a cucc , akkor BitTorrent kliens a Burst! is , mint ABC BitTornado Azureus .. stb
  • winnie
    #65
    Mind a BT, mind a DC épp azért suxx, mert mindig csak a másik tud tölteni tőled, te meg nem kapsz slotot / el se indul a letöltés.

    ?? ezt nem értem. mi az, hogy csak a másik tud tölteni tőled? ki más tölthetne.
  • link01
    #64
    és ennek a hubnak meg tudnád mondani a címét, ahol már csak PetaBytokban mérik a megosztott sharet?;)
    én koly.sítres.net matrix-no-ip.com és zumpa-npi-ip.com okon vagyok, de ezeken ez max csak álom :] szóval örülnék, ha te vagy bárki más adna nekem nagy hubcímeket, (hublist.org sajnos nem műxik már, bár google a barátom, de amúgy is ki akartam már próbálni a frissen regelt loginom itt a sg fórumban :) és talán még választ is kapok :)

    Hogy legyen egy kis ON is: dc és torrent jól megfél egymás mellett, torrent pl pont jó lesz a hl2 letöltésére, abban a pillanatban ahogy kijön, viszont ha szinkronos filmeket akarok leszedni, meg csak úgy keresgélek akkor tuti hogy dc-t fogom használni...(abból is a legjobbat a StrongDC++-t ha ott nincs akkor megyek torrentre. :)
    most hirtelen ennyi, de azért rettegjetek, visszatérek.

    éljen a háló és annak minden teremtménye!
  • trabant
    #63
    Mind a BT, mind a DC épp azért suxx, mert mindig csak a másik tud tölteni tőled, te meg nem kapsz slotot / el se indul a letöltés.
  • BomBa
    #62
    Helló!

    Én vegyesen töltök mindkettőről.
    Amúgy én a www.suprnova.org -ról töltök a Burst! nevü programmal. Ugye így kell?
    Amúgy a BitTorrent az mi?

    Bocs, még nem vagyok járatos.
  • dez
    #61
    (Ja, semmi semmi.)
  • mechorg
    #60
    Mrmint hogy éreztesd hogy nem tulzás. Nem?
  • GregSB
    #59
    a torrent a p2p csúcsa, ez nem vitás, a dc elbújhat mellette. rendezetlennek tűnik a BT?

    könyörgöm, dc-n keressen valaki rá mondjuk egy madonna albumra. nem fog két olyan embert találni, akinek ugyanaz van meg. más bitráta, fájlnév, nincs nfo és sfv, semmi. egy nap, mire összeszedhető egy ritka album, mert mindenki kilépked/megszakít, vagy 1k-val tölt fel. és átnevezgetem a fájlokat úgy hogy nekem tetszen. idv3 tagokat meg majd én töltöm ki, hm?"

    Nagyon nagy butaságot mondtál. Én cselloval és DC-vel viszonylag új albumot max 1 óra alatt, ritkábbat 2-3 óra alatt leszedek, és ezekben minden file ugyanolyan bitrates és ugyanúgy van kitöltve az ID tagje (vagy ha van eltérés az egyáltalán nem zavaró, pl descriptionban), csak tudni kell használi... (csak egy példa, a napokban 3 óra alatt letöltöttem 3 delerium albumot)

    " más bitráta, fájlnév, nincs nfo és sfv, semmi"

    Az első 2-t azonal megoldja a TTH-s keresés, és az utóbbi 2 is kiküszöbölhető.

    Mondom, ha tudod használni a DC-t mindent le tudsz tölteni, főleg ha már van elég shared és be tudsz jutni ilyen hubokra (PB = Petabyte... itt tényleg MINDENT megtalálsz)

    És akkor még nem említettem a több szálon töltö DC-ket (Ala Kazaa) Én egy ilyennel egy 1 cd-s filmet kb 2:45 alatt leszedtem. Konstans 70-80-al jött, ha lelépett egy user keresett magának másikat TTH-val egyből és hozzá se nyúltam a géphez ez alatt az idő alatt, magától jött le.

    Mindezt mind csak azért írtam le, hogy éreztessem: Nagyon erős túlzás az hogy a DC elbújhat torrent mögött.
  • dez
    #58
    Őőő, nincs véletlenül felcserélve a két grafikon? HTTP forgalomnak nem a download kategóriában kellene lennie?