592
Kung Fu
  • VolvexGlobator
    #512
    Még egy gondoloat: nekem (sőt azt hiszem,mindannyiunknak és minden normálisan gondolkodó embernek) nagyon fontos,hogy olyantól tanuljon,akinek a szavahihetősége megkérdőjelezhetetlen.
  • Emperor
    #511
    egész pontosam ha " szabályrendszer alapján, ringben, hivatalos versenyen történő olyan sérüések történnek, amelyek az adott sport rendszeréből, adódó tipikus sérülések..." Nem hinném hogy az emberölés ilyen lenne bárhol is... pláne hogy profik révén, már tudniuk kell elkerülni az élet kioltására alkalmas sérülések okozását... Ez inkább súlyosító körülmény a bíróság előtt... imkább komolyabb lesz az ítélet...
  • Emperor
    #510
    Csak egy hozzászólás. Kicsit konyítok a joghoz és ezek a papírok amiket aláiratnak semmit sem garantálnak... szabályrendszerekhez kötik hogy büntethető e avagy sem, ez büntethetőségi akadály lehet, DE ha haláleset történik akkor nem igazán érvényes. Aki oktat az is aláirat egy papírt hogy ha az edzésen történik sérülés... AKKOR SEM mentesül az oktató a felelősség alól. Erre ügyelni kell, nehogy megnyugodjon az oktató hogy mostmár jó,őt nem érheti baj. A versenyzőkre sem igaz... nincs immunitás.
  • VolvexGlobator
    #509
    Csak nekem jön be ilyen nehezen ez az oldal,vagy másnak is? (minden más gond nélkül betöltődik...)
  • VolvexGlobator
    #508
    Megkérdeztem profi versenyzőt,és jogászt is: ha kinyírod az ellenfeled a ringben,az minimum gondatlanságból elkövetett (tehát minősített) emberölés,és nincs az a papír,ami felment alóla.Egyszer sem,nem még ötször. (Bens!Gondolj bele,kérlek : sosem hallottál igaztalan állítást a mesteredtől,többek közt ezért is fogadod el mesterednek.Ha csak egyetlenegyszer mondana ekkora blődséget,amit R.L. vagonszámra halmoz,szerintem nagyon erősen meginogna a hited az egészben.Szerencsés vagy(unk),hisz olyan ember tanít,akit ismernek,elismernek más komoly harcművészek is!)

    Mint mondottam volt,a WT nem versenyezhet.
    Azt is kifejtettem,hogy bár remek dolog a versenyzés,de van más módja is a dolgoknak.
    Ahogy azt is említettem,hogy némileg sértő,ha egy lapon említik a WT-t az alább említett emberrel.
    Hogy személyesebb legyen a dolog : az én mesterem még sosem hazudott,minden állítása , fokozata,tudásanyaga sokszorosan is bizonyítást nyert.Az előző hozzászólásomban már kiragadtam egy dolgot,most kiragadok még egyet: Si-fum mesterét,a WT nagymesterét,Leug Tinget minden évben láthatjuk,tanít minket.A világhálón 64 ország több száz (ezer) honlapját találhatod,aki Leung Ting nagymestert említi,és büszke rá,hogy tanulhatott tőle.
    R.L -ról ezeket nem lehet elmondani.Kínában tanult...találkozott már valaki azzal,aki ott tanította?Fotókat bármiről mutathatok,az sosem autentikus.
    Hovatovább minden normális mester (akár Máday si-fu,akár a te mestered is említhetném) tanul valakitől,mesternének tart valakit,keményen edz,fejleszti tudását,és bármelyik pillanatban mérhető eredményt tud produkálni (akár versenyen,akár tanítás közben),addig ez erre az emberre nem mondható el.
    Tudom,hogy nagyon sok mindent nem érek el azzal,amit leírtam,hiszen hatalmas,rengeteg pénzbe kerülő propagandája volt (van) RL.-nak;kezdve a Friderikusz Show-s herével kocsithúzó cirkusztól a Bíró Icá által jegyzett aerobikkazettán át a napi írott és elektronikus sajtóban való szerepeltetésig.
    Az azonben nem elfelejtendő,hogy vannak olyan emberek,akik ismerték még a "nagymesterré" válása előtt,akik beszéltek vele szemtől szembe,és bizony tisztán kérdésekkel,tényekkel megakasztották ezt az jó embert....azt már nem is mondom,hányszor lepleződtek le valótlan állításai...de akkora mennyiségű pénz(és ezért reklám) áll mögötte,hogy ezt is átlépheti.
  • juzosch
    #507
    Sok hülye nyilatkozat létezik, aminek nincs értelme (pl, amikor a belépőjegyre ráírják, hogy a rólad készült felvételeket használhatják).
    Persze az biztos, hgoy nem a szándékos emberöléssel egyenértékű, hanem mondjuk egy foglalkozás körében elkövetett gondatlansággal.

    De ha jól olvastam 5ből 5ről van szó. Az ilyenből elég nehéz kimosakodni. Főleg, hogy egyébként szinte nincs is, aki a ringben hal meg. Valami illegális nevesincs versenyen lehet, de akkor az a papír is pont annyit ér.
  • bens
    #506
    biztosan igazad van, nem ismerem Robert Lyonst. a te mestered bizonyára hitelesebb és meggyőzőbb versenyeredményekkel rendelkezik, és gondolom sokan látták már harcolni.
  • bens
    #505
    gondolom h kivizsgálják az esetet, ilyenkor nem lehet csak úgy hazasétálni. de ilyen nyiltkozat létezik, és pontosan azt a célt szolgálja, h ha valaki súlyosan megsérül, vagy meghal a mérkőzés során, akkor figyelembe lehessen venni, h sportbalesetről van szó, ami nem teljesen egyenlő a szándékos emberöléssel. kérdezzetek meg egy profi versenyzőt.
  • juzosch
    #504
    Aztán a bíróságon majd jól meglepődik, amikor felmutatja a papírt és erre kiröhögik.
    A törvényt, főleg az alkotmányt semmilyen papír, semmilyen szerződés nem bírálhatja felül.
  • VolvexGlobator
    #503
    Bens jubilál...övé volt az 500. komment.Erről lemaradtam,de kérlek,az 1000.-et hagyd meg nekem! :)
  • VolvexGlobator
    #502
    Bens!
    Nincs az a törvény sehol a világon,ami figyelembe venné a papírt,ha megölök valakit!Sehol.
    "...mondani lehet bármit, eredményt elérni nehezebb...." Ebben teljesen egyetértünk!
    Ők mondják is!:) Csak a tettek maradnak el...:D
    Önmagaddal szemben legyél kicsit büszkébb!Tanulsz a mesteredtől,akit ismersz és elismersz.Nem csak te,sok mindenki más is;hiszen láttad harcolni,tanultál tőle és tanulni is fogsz,mert egy HITELES ember,ellenőrizhető sportpályafutással,eredményekkel.
    Ellenben a lent említettek....látta valaki valaha R.L. -t éles küzdelemben?Elárulom : soha,senki.
    Vajon választana épp eszű ember olyan instruktort magának,akinek még a neve sem valódi?...
  • bens
    #501
    #500 ték
  • bens
    #500
    minden hivatalos profi full-contact mérkőzés előtt alá kell írnod egy papírt, h akármilyen sérülés, baleset történik meccs közben az adott szabályrendszeren belül, az ellenfél nem terhelhető jogilag. ergó az ilyen halálesetet sehol nem büntetik.
    mondom én nem ismerem sem őket sem titeket, csak azt tudom h hazai viszonylatban átlagban az a jobb küzdő, aki minél több stílusból meríti a technikai repertoárt, ez a tapasztalatom. tehát nyiltakozhat valaki akárhogy, akármilyen mézes-mázasan egy dologról, én azt fogom nézni h milyen eredményei vannak neki vagy a tanítványainak, számomra ez a mérvadó. mondani lehet bármit, eredményt elérni nehezebb.
  • VolvexGlobator
    #499
    Tudod Bens,azt hiszem,ez örök vita marad köztünk,de ez így van rendjén,így kerek a világ.
    Ha visszaemlékszel,az egész ott indult el,hogy azt írtam: nem hiszek ezekben az emberekben,akik 2-3-4,vagy még több stílus nagymestereinek mondják magukat.Az a bajom vele,hogy más embernek egy élet (30-40-50) év kell ahhoz,hogy nagymesterré válljon,még kis hazánkban van számtalan olyan,aki 30-40 éves korára több (nem ritkán 4,vagy akár 5!) stílus nagymesterének mondja magát.
    Ez a VB győzelem meg...nem vitázom így.Valamiért még mindig hiszek benne,hogy egy bambi mellett teljesen nyugisan el tudnánk beszélni,de itt nem veszekszem senkivel.

    Krum Rapp Kapp Sway -ról meg csak egyetlen dolgot emelnék ki : az nem tünt fel senkinek,hogy egy ilyen nagyon híres mester,aki ennyi versenyt,és miegymást megnyert...

    -megölte az ellenfeleit (utolsó 5-öt) ...de könyörgöm,ezt mindenhol a világon legalább börtönnel büntetik!

    -az adott oldalon (tuzmadarsport.hu) kívül sehol az egész világhálón nem találni róla egyetlen sort sem...nehogy valaki elmagyarázza,hogy egy ekkora nagy emberről nincs semmi???


    Ha elolvasod R.L életrajzát,nem igaz,hogy nem fogalmazódik meg egy racionálisan gondolkodó emberben néhány elgondolkodtató kérdés...
    Kiragadok egy példát :"1993-ban profi Thaibox világbajnoki övet nyert..." Tölgyesi Csaba Úr,aki a Thai Box -ot "behozta","megalapította" az országban,sosem hallott róla.Egyik ismerősöm sem (elég komoly Thai múlttal) szintén értetlenül néznek,ha R.L -t említed,mint bajnokot....de felnézhetsz bármelyik oldalra a világon,ami ezzel foglalkozik,60 évre visszamenőleg ott vannak a bajnokok...csak emberünk neve nincs sehol.
    Nem sorolom.Van,akit ez elgondolkodtat.Elgondolkodtat,mert szeretem az autentikus dolgokat.Te is láttad a mestered mérkőzéseit,hallottad a nevét sporttársaid körében,a neten számtalan helyen feltünik,mint harcművészetet gyakorló -és oktató ember.Tudod,hogy akit ismersz,aki tanít,ki is valójában.Ugyanezt nem lehetne elmondani a fent említettről.
    Nem akarok vitázni,csaka véleményem fejtettem ki.
  • bens
    #498
    hát elolvastam amit ír róla az oldal. sztem elég jó harcos, hamár többszörös vb győztes több stílusban. én inkább lennék egy olyan tanítványa, aki már hitelesen bizonyított. és mindemellett egyáltalán nem öntelten nyilatkozik magáról és a stílusról.
  • bens
    #497
    olvasgattam én is az életrajzokat az oldalon... hát ez megfogott:

    "Krum Rapp Kapp Sway (mester)

    Kora ismeretlen. A GREAT SONG KARM thai box iskola utolsó képviselője. Thaiföldön az egyik legismertebb harcos, 5 vb-n 5 különböző súlykategóriában vett részt. 105 regisztrált küzdelemből 105-ször nyert, az utolsó 5 meccse ellenfele halálával végződött. Iskolájában nagy hangsúlyt kap a könyök és térd használata."

    eléggé meggyőző :-D
  • bens
    #496
    mit tudsz róla? mert én nem sokat, csak annyit h náluk ő a mester.
  • VolvexGlobator
    #495
    Viszont a szabályrendszere szerintem elfogadható...csak a kesztyűkkel nem bírnék semmit kezdeni,de ez már egyéni szoc . probléma)
  • VolvexGlobator
    #494
    Serflek Józsi...nekem ennyi elég....lehet,az én hibám,de nem tudok hinni abban,hogy valaki egyszerre 20 dolgot csinál....
  • bens
    #493
    szabályrendszer

    mi a sanda?
  • VolvexGlobator
    #492
    Akkor még mindig fent áll a kérdés: mi is ez?:)
  • Jont100
    #491
    kérdeztem már erről másokat, és azt a választ kaptam, hogy ez tulajdonképpen nem shaolin. Lehet, hogy egyes elemekben tartalmaz a shaolinból, de úgy összességében nem tartozik oda annyira.
  • bens
    #490
    nem vagyok egy kungfu szakértő, de sztem igen. ez olyan lehet mint a wushu vagy a shaolin küzdelem része
  • VolvexGlobator
    #489
    Helyesbítek: a full contact kung-fu küzdelemket hívják sandának?
  • VolvexGlobator
    #488
    A kung fu szónak több jelentése is van.
    A legelfogadottabbak a "valamiben való jártasság" ,illetve a "kemény munka"
  • shala
    #487
    Illetva annyi hasonlóság van a shaolin és a sanda között, hogy itthon leginkább csak azok ismerik a sandát akik járnak shaolinozni. Én is jártam mindkettőre egy ideig.
  • bens
    #486
    annyira amennyire a kungfu is jelentheti mondjuk a költészetet. mert ugye a kungfu jelentése gyakorlat, tudás.
    az UFC nem sanda, mert az UFC, az UFC. nem a szó szerinti jelentést kell nézni.
  • VolvexGlobator
    #485
    Szóval akkor az UFC is Sanda?
  • bens
    #484
    a sanda kifejezés kínai szó, amely pusztakezes küzdelmet jelent és része a wushu-nak
  • VolvexGlobator
    #483
    Adja magát a kérdés: mi az a Sanda?
  • bens
    #482
    HEY!

    kösz az infót
  • shala
    #481
    HEY!

    Csak annyit akartam hozzáfűzni a témához, hogy amit te belinkeltél az nem shaolin küzdelem, Sandának hívják és nem sok köze van a Shaolinhoz.
    puszi
  • bens
    #480
    rém hatékony stílus, én is tapasztaltam már
  • VolvexGlobator
    #479
    Összeakaszkodtam ma -trénig okán- egy BJJ-s szlovák sráccal.
    Melegen ajánlom mindenkinek,jó tapasztalatszerző dolog.Néha szembejött velem a saját lábam,és egyéb izületem;azt sem tudtam,mim,hol van?...
  • peacyg
    #478
    az más :D:D:D:D
  • VolvexGlobator
    #477
    Naja..csakhogy te láttad,hogy nem 100%-os a felfüggesztés,én meg nem:D
  • peacyg
    #476
    Őőőő azt hiszem én erre már rájöttem megtapasztalás nélkül is :)
  • VolvexGlobator
    #475
    ...a mai nap tanulsága: leszakadófélben lévő zsákot ne üssünk nagyon,mert amikor enged a gravitációnak,a függesztőlánc irtó nagyot bír csakpi az ember tarkójára.:D
  • VolvexGlobator
    #474
    Ja..oké...leesett...csak megint gyosabban gépelek,mint gondolkodom:D
  • VolvexGlobator
    #473
    Hmm...ez baráti árnak tünik.....vajon a minősége is elfogadható?
    És mi igen?