592
Kung Fu
  • ronaldoluis
    #552
    Sihing,várlak,így van esélyed még fejlődni...:)
  • fm
    #551
    te már elsajátítottad? ;)
  • VolvexGlobator
    #550
    Abobyban?
    Az jó...közel van:)
    Ki viszi a klubbot?
  • ronaldoluis
    #549
    Hamarosan beindul a tanítás Füzesabonyban is,mindenkit várok aki el szeretné sajátítani a wt világát... www.wingtsunheves.hu
  • VolvexGlobator
    #548
    Megkaptam,köszönöm szépen!
    Hamarosan (amint időm engedi) elolvasom!
  • bens
    #547
    elküldtem, szólj ha nem kaptad meg
  • VolvexGlobator
    #546
    Baj,ha nem priviben adom?
    [email protected]
    Előre is köszi!
  • bens
    #545
    megtaláltam, ha kell vkinek, szívesen elküldöm mailben. cím: a karate kialakulásának története.
    priviben adjatok címet
  • VolvexGlobator
    #544
    Az új Katana magazinban (2006 3-4 szám) az augusztusi Wing-Tsun Gáláról szép cikk van.
    Ha kedvetek úgy tartja,nézzétek meg:)
  • bens
    #543
    basszus nem találom a cikkemet
    remélem a szerkesztőségnél megvan
  • VolvexGlobator
    #542
    Mellesleg chi....mindenkinek van,csak ezt is sikerült agyonmisztifikálni a nyugati világban.
    Okos keleti emberke ugyanúgy él vele,mint akár a lábával : van neki,talán megtanulhatja irányítani,befolyásolni is.
    "Hála" néhány nagyonhülye nyugati manusnak (sajna van néhány honfitársunk is ezek közt) keményen megdolgoztak azért,hogy a mai átlagember agyában valami ködbe burkolózó homály van a témával kapcsolatban.
  • peacyg
    #541
    engem is érdekelne...
  • VolvexGlobator
    #540
    Így igaz!
    Oszd meg a cikket velünk,kérlek!
  • Jont100
    #539
    engem érdekelne a cikked :)
  • bens
    #538
    sokan összekeverik a sportot és a harcművész-életformát. ma ugye az a lényeg, h ki mit tud a ringben, ki az erősebb harcos. de eredetileg a harcművészet szerepe az volt, h a szerzetesek testét egészségesen tartsa a napi sok órás meditáció és templomi szolgálat mellett.
    sokat foglalkoztam pár éve a témával, és írtam egy cikket is. ha érdekel valakit, akkor belinkelem.
  • Jont100
    #537
    Ez mondjuk így van. A Son Goku-s válaszokkal pedig nem kell törődni, mert ilyen dolgok tényleg vannak, csak magasabb szinteken. Egy harcművész nem behatárolható ilyen könnyen. Tanulmányozgattam ezt a részét is a dolgoknak, és volt szerencsém tapasztalatokat is gyűjteni, melynek kifejezetten örülök. Úgy gondolom, hogy a harcművészet legmagasabb foka az valóban valami olyasmi, amiről írtál. Ez már nem erő és izomok, gyorsaság kérdése. Engem érdekel a téma, és szerettem volna a ti véleményeteket is hallani
  • bens
    #536
    ja h a belső energia az amiről szó van. az valóban létezik, de ma sztem nem él ember nyugaton aki tudná alkalmazni a harcban. és ha egyáltalán él ilyen, arról nem fog tudni a nagyközönség, ugyanis az ilyen személy nyilvánvalóan megértette h a harc nem az ember-ember elleni verekedésről szól, hanem a belső béke kereséséről, ergó nem fog bemutatókat tartani a tudásáról.
  • juzosch
    #535
    Azaz songoku:)
  • Jont100
    #534
    sok keleti harcművészetnél nagyon fontos szerepet játszanak ezek a bizonyos technikák. Ezek a harcos belső erejét fejlesztik és használják.
    Ezt nevezik chi-nek, ki-nek, vagy sok más jelzővel. Ezek az ember mélyebb lényéből fakadó tudati és energetikai tuningolások, melyek nagyszerűen alkalmazhatók a harcművészetekben.
  • bens
    #533
    milyen az a belső technika
  • Jont100
    #532
    kíváncsi lennék, hogy ki mit gondol a belső technikás gyakorlatok hitelességéről és használhatóságáról. Csak egy téma, melynek tárgyával kapcsolatos vélemények érdekelnének. Amúgy meg boldog és sikeres új évet kívánok mindenkinek! :)
  • Jont100
    #531
    Köszönöm, és köszönjük szépen, viszont kívánom :)
  • VolvexGlobator
    #530
    Mivel igen valószínű,hogy én sem leszek már karácsonyig fórumközelben,kérlek,engedjétek meg,hogy ez úton kívánjak

    Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Békés,Boldog,Egészségben eltelő Új Évet

    Mindnyájatoknak!

    Tisztelettel:
    Simon László
    Leung Ting Wing Tsun , Miskolc
  • VolvexGlobator
    #529
    Hát,Goth...nem is értem,miért nem hiszed ,amit látsz? :D
    Tiszta Songoku-képző:D
  • Goth
    #528
    Ez mekkora vicc :D
    http://www.youtube.com/watch?v=Hs8mblcgTsk
    "A testükbe hatol a csível"
  • Emperor
    #527
    :)
    szerintem is jó! Si-jo Leung Ting és Dai-Si-fu Máday Norbert!
  • Goth
    #526
    grat annak aki csinálta, jól meg van vágva. Bár legjobban a zene fogott meg alatta :D
  • VolvexGlobator
    #525
    Azt hiszem,ez jól sikerült:
    http://www.youtube.com/watch?v=Sf3sHH1Zk1s
  • VolvexGlobator
    #524
    Igazi freefight:
    http://www.metacafe.com/watch/228634/slapping_girls/
    :D
  • VolvexGlobator
    #523
    Alapesetben mindig tanár és tanítvány is egyben az ember....
  • bens
    #522
    nem személyeskedtem, csak elmondtam a véleményemet, tapasztalataimat. altalánosságban értettem mindenkire, akire vonatkozik. nem tudom miért érezted úgy h veled, v a mestereddel áll kapcsolatban...
    hát én magamat éppen "mezei" karateedzőnek tartom, mert nem vagyok több mint az összes többi karatés. ugyan olyan tanítvány vagyok mint az, aki most kezdte egy hónapja, ugyan úgy szerzem az új tapasztalatokat. és én úgy gondolom, addig jó amíg így érez valaki.
  • VolvexGlobator
    #521
    Holnap egész nap Kecskeméten vagyok,a mesteremnél,és minden valószínűséggel éjjel érünk haza.Tehát nagy valószínűséggel csak hétfőn olvasok fórumot legközelebb.
  • VolvexGlobator
    #520
    Látod-e,Bens?Oda jutottunk vissza,ahonnan kiindultunk.
    Talán észre sem veszed,hogy ellentmondásba keveredsz saját magaddal.
    "...amíg nem hallom a saját szavait és nem látom a saját munkáját...." <-> "...nem szeretek, ha valaki el van szállva magától, meg a hiteles stílusától..." Ezzel azt mondod,hogy elismert mesterek elé helyezve magad,te náluk jobban meg tudod ítélni valaki,vagy valami helyét a harcművészetek közt.

    Sajnálatos módom visszatértél a személyeskedéshez is;talán,mert egyéb érved nem maradt?"...egyvalamit nem szeretek, ha valaki el van szállva magától, meg a hiteles stílusától, ezt öntelt módon elő is adja a nyilvánosság előtt, más stílusokat és mestereket maga alá helyezve, de még senki nem látta küzdeni. ezt addig tudja valaki csinálni amíg ki nem derül, h élesben egyáltalán nem küzd jobban mint egy mezei karateedző..."
    Már elnézést kérek,de én érveket mondtam,tényket közöltem.Nézd csak vissza az utolsó hozzászólásokat!Szinte nevetséges,azonnal kibukó dolgok (mint ez az öt embert megölő mester) vannak a saját honlapjukon,amiket egy laikus is észrevesz.Az,hogy te ezek felett elsiklasz,kötöd az ebet a karóhoz,hangoztatod saját kompetenciád mindenek felett(majd ha te látod,megitéled),az nem az én dolgom.
    Az már csak hab a tortán,hogy olyat meg eszembe sem jutna leírni,hogy "mezei karteedző".Tisztelek mindenkit,aki tanít,oktat,példát mutat,nevel.Ezért tesz,ő maga is tanul,küzd.Nincs "mezei karatemester" csak azért,mert nem világbajnok,vagy kupagyőztes,nem tud felmutatni világraszóló eredményt.
    Valamit nem ártana tisztázni végre."...valaki el van szállva magától, meg a hiteles stílusától..." Magamtól végképp nem vagyok elszállva,több okból is.
    Ad1: nem nagyon van mitől.
    Ad2:többször vertek engem orrba 16 év alatt,amit a kung-fuban töltöttem el,mint egy rossz szódáslovat.
    Ad3: nem én hangoztatom,hogy csak az igaz,amit én magam látok,tapasztalok....
    Soha ,egyetlen más stílusról,vagy rendszerről nem szóltam egyetlen rossz szót sem,egyetlen mestert,vagy gyakorlót meg nem bántottam szándékosan.
    Viszont az,hogy valaki becsap embereket,fény derül sok-sok hazugságára,lehetetlen állítására...és ő ezt anyagi lehetőségei miatt egyszerűen átlépi,az nem megy le a torkomon.El vagyok szállva a saját stílusomtól,és ezt öntelten elő is adom?
    Legyen neked igazad.Így van!Ha téged nem érdekel,hogy olyan ember nevezi-nevezteti magát mesternek,aki kétszer annyi idős,mint én,de érdemben negyede annyit nem foglalkozott valós tudás megszerzésével,mint te,szíved joga.
    Azt is meg merem kockáztatni,hogy kicsivel jobban meg tudom itélni R.L-t,mint te.Láttam,beszéltem vele,tapasztaltam.Olvashatod a butaságait akár most is,a net mindig nyitva.Láttam,tapasztaltam,mit tanít.Vagy van egyáltalán olyan elismert harcművész valahol,aki komolyan veszi R.L-t?
    "...nem fogok addig véleményt nyilvánítani valakiről (egy mesterről főleg nem) amíg nem hallom a saját szavait és nem látom a saját munkáját...." Akkor tedd meg,mielőtt sértegetsz bárkit is,vagy mesternek nevezel.
    Nekem attól nem lesz olcsóbb a kenyér,ha R.L-t köpködöm....csak a böki a csőröm a rengeteg igaztalansága.
  • bens
    #519
    ok, mondom nekem nem kell bebizonyítanod h Robert Lyons egy csaló, mert én nem ismerem, és személy szerint nem fogok addig véleményt nyilvánítani valakiről (egy mesterről főleg nem) amíg nem hallom a saját szavait és nem látom a saját munkáját.
    egyvalamit nem szeretek, ha valaki el van szállva magától, meg a hiteles stílusától, ezt öntelt módon elő is adja a nyilvánosság előtt, más stílusokat és mestereket maga alá helyezve, de még senki nem látta küzdeni. ezt addig tudja valaki csinálni amíg ki nem derül, h élesben egyáltalán nem küzd jobban mint egy mezei karateedző, csak mondtam egy példát.
  • VolvexGlobator
    #518
    Ja...oké......így már tiszta.
  • juzosch
    #517
    Dehogyis. Vagy feltétlenül bízok a szavában, vagy beteges hazudozó. Ez a két véglet merült fel itt.
  • VolvexGlobator
    #516
    Hogyhogy a 2 véglet?Valaki vagy jól harcol (üt), vagy szavahihető?Nem hiszem!
  • juzosch
    #515
    Az a baj, hogy ez a 2 véglet. És az átmenet elég széles.
  • VolvexGlobator
    #514
    Azért ez kicsit sántít nekem.Ezzel a lendülettel elmehetnék edzeni a kerület bikájához,aki minden este lever 2-3 embert....
    Sima küzdősportnál is fontos (szerintem) ,hogy szavahihatő embertől tanulj.
    Legalább is én nem tudom elképzelni,hogy ennyire különválasszam a dolgokat "jobban tud ütni"- re,és "bízok-e benne" témára.
  • juzosch
    #513
    Attól függ. A harcművészeteknél nagyon fontos, hisz az egy egész eszmerendszer szokott lenni. De egy sima küzdősportnál elég, ha elhiszed, hogy ő jobban tudja, hogy is kell ütni.

    Véleményem szerint. Ezen felül jön az, hogy emberileg hogyan jösz ki vele.