45
  • Zsoltika 007
    #45
    Viszont vmi gond van vele most visszaesett 600 Kbit/s-ra és a pingem is 200 körüli lett.
  • Mr Manson
    #44
    NEKEM IS
  • Zsoltika 007
    #43
    Most emeltek! Egy pillanatra elment a net mondom modem restart és akkor megtörtént a csoda
  • Zsoltika 007
    #42
    Mert? Ja! Nekem még nem emeltek
  • PyRex
    #41
    Na előfizettem a chello plus-ra, kiváncsian várom a holnapot :)
  • Zsoltika 007
    #40
    Na én is megyek át chellóra. Eddig wireless netem volt 384-es de korlátlan. Viszint nálunk nagyon gáz az adó mert össze vissza megszakad.Ráadásul ezért is 12K-t kérnek. Hát nem leszek bolond náluk szenvedni, inkább a chello.
  • GABOR16
    #39
    Az a furcsa "egs" szócska nem kell. Nem tudom, hogy került oda.
    Úgylátszik kicsit már fáradtvagyok.
  • GABOR16
    #38
    Aprobláma csak az vele, hogy "fényes" ledet tettek bele, nem hagyományosat.
    Északa csak egs a 3+1(villogó) led csak úgy bevilágítja a szobát.
  • gz8
    #37
    Ragassz a LED-re egy réteg celluxot, fekete filctollal sötétítsd be, aztán ha még mindig zavar, mehet az újabb réteg cellux+filctoll.

    Az én szívem szottyát, a DLink T360-ast is megáldották rendesen fényforrással, így aztán egy kis Scotch Magic Tape segítségével napszemüveget húztam rá, így már sötétben sem zavar a grínpíszes stroboszkóp.
  • gz8
    #36
    Hát, azért a 128 kilobites extrát azért megnézném. Az én 768-asomból eddig 793-794 kbps-t lehetett kicsikarni, szóval azt a 128 kbps-t kissé kétkedve fogadom.
    2001 novembere óta van ADSL-em, a maximális ráhagyás a 384/64-es kezdeti csomag feltöltési sebességén mutatkozott: permanensen 98-99 kbps, ami testvérek között is 34-35 kbps, igaz, hogy arányait tekintve több mint 50%-os extrát jelent.
  • GABOR16
    #35
    Tényleg azt nem tudja valaki, hogy miért villog a modememen (a Chellótól kaptam kölcsön , az internet mellé) a "Data" led egyfolytában mit a bolondgomba?
    Akkor is villog, ha a gép kivan kapcsolva, vagy ha nem találta a fejálomást valamiféle "karbantartás" miatt (má vagy 3-4 hónapja nem volt karbantartás kopp-kopp). Pedig szerintem ogyankor nincs adatforgalom.
    Csak akkor nem villog, ha nincs rádugva a modem a gépre, vagy nincs bedugva a konektorba .
    Bármely gépre dugom rá, vagy bármilyen hálókártyára teszem, mindig villog.
    Ha valaki tudja, hogy miért van így (nagyon nem fontos, csak érdekel, mert a gyártó oldalán sem találtam róla infót) kérem írjon vissza.
  • GABOR16
    #34
    De lecserélték a "Terayon Pro" modemet egy "Terayon TJ 720x"-re , nálam átlagban 100-95kb/sec el jön az adat, de remélem hamarosan majd gyorsabban jön .
  • Cat #33
    a 768 (azaz 96 kb/sec) senkinek nincs meg, ez elméleti maximum (nálam 89-90 kb/sec van)
    Adslnél csak azért van meg az elméleti érték, mert nagyobb sávot állítanak be, mint amire szerződik az ember, tipikusan axelero ad jóval többet, akár 128 kbittel is.
  • xavier
    #32
    hát ez izgi lesz..
    nekem januártól járna le a szerződésem az upc vel, de így már erősen gondolkodóba esek.
    a sebesség az eddig is relatív volt, nálam pl sosem volt 768 ,de valaki esküszik rá hogy nála annyi.A 30 GB az már barátibb mint a 15 ami ugye semmire nem elég,és álandóan számolnom kell hogy mit szedek le..
    Terayon modem??!!!azt átálláskor nem cserélték le neked? tudtommal le kellett volna a sebesség miatt..
  • GABOR16
    #31
    Csak úgy próbaképpan megnéztem, hogy menyire képes a Terayon modemem, hogy ki fogják e megint cserélni.
    De nem nagyon hiszem, mert a sebbessége (amit a dokumentáció szerint támogat): 320 Kbps - 30.72 Mbps
    Lévő tattományban van. (igy már értem, hogy mikor túléptem az adatforgalmat miért nem 90%-os sebbességre lassult le.
    RÉSZLETEK
  • dez
    #30
    ...vagy akinek nincsenek jól kereső szülei, vagy maga nem túl jól keres. Persze ez már "egyéni szocprobléma", de azért mégis. Egy pályakezdő fiatalnak, aki maga fizet rezsit, számlákat, hiteltörlesztéseket, sem kevés az a 10eFt feletti összeg csak netre.
  • dez
    #29
    Nem áll érdekükben ilyen típusú, vagy inkább bármilyen árversenybe kezdeni. :/
  • whitehawk
    #28
    Változó igények: Az emberek nagyrésze mindig is utálta a forgaslmi korlátokat, mégis bevezették...
  • Cat #27
    nekem most 7e a másfél megabit, azért ez nem rossz szerintem (közigazgatásban dolgozik apám, és vagy százezer ilyen ember van...)
    szerintem ma már csak annak nincs netje aki nem akar, haverjaim havi mobilszámlája több ennél...
  • ZsirosKenyer
    #26
    faszom pedig mar orultem hogy a matav, a savszelesseg novelesevel szintrehozza az ADSL-t..erre kiderult hogy nemcsak a matav, de a UPC is novel..igy a chello ismet lepeselonyben
  • BenceYCE
    #25
    A limit az egy dolog. Szerintem a gáz az, hogy nem a lóvéval jáccadoznak hanem a sávszélességgel. Mennyivel frankóbb volna ha nem csak 2 csomag közül lehetne válogatni. 12 ropiért eddig 768 volt. Lehet, hogy megelégedtem volna 384-gyel 6 ropiért...
  • gz8
    #24
    Én a Radio Paradise-t hallgatom, ha arra szottyan kedvem, toltam is már fel oda zenét, szerintem egész jó :))
  • dez
    #23
    Hát csak ne legyen! (Az ilyen hozzáállás miatt emelnek sokan, indokolatlanul.)
  • _Vegeta_
    #22
    Ejj, else hiszem ezt a sok chello vedot.
    60gigga. Pfff. Namost ha mar csak animevel meg sorozatokkal szamolok jatszva tullepi az adatforgalom a 60giggat. (es nem is a szo szoros ertelmeben warez) Egyebkent engem kapasbol irrital h korlatoznak vmiben, mire fel?
    Viszont tenyleg yo a chellosoknak ezaz ujitas, lassan hasznalhato lesz a szolgaltatas.

    512es vonallal kb 100-120giggat lehet lenyomni havonta.
    Egyebkent is adat mindig van raadasul egyre tobb.
    Anno enis aztmondtam 15gigga ááá full eleg lesz mindenre. Hát nemlett. Igy lesz ez a 60giggaval is.

    Erasmus: 192kb/sec lesz. a chello plusz meg 384kilobájtper masodperc.
  • Shadow_THH
    #21
    ugyis lesz áremelés, de örülök hogy ilyen fasza lett a chello jeee XD
  • pemga
    #20
    Pyrex, igazad van, a 60G az szanalmas :) Amugy Fricclandban a 1Mbps-s korlatlan az kb 12kHUF, a 3Mbps-es korlatlan 19. Legalabbis a kinti "Matav"-nal. (Btw. kivancsi vagyok nalunk mikor nevezik at magukat t-online, t-com, stb-re)

    A gep nem csak letoltesre valo am, ez forgalom, tele van generalt tartalommal, ne ugy fogjatok mar fel, hogy ezt mind ott tarolja az ember konstans a gepen... Ti sosem szoktatok telefonalni vele pl? :), vagy az osszes streaming media-t az idok vegezeteig megorzitek? :D
  • Munch
    #19
    El kell osztani nyolccal!
  • Erasmus
    #18
    Az 1536/512 mennyit fog jelenteni letoltesnel?
    Most a chello classiccal lehet 90k/sec akkor jol gondolom hogy duplazas utan 180k/sec lessz? :DDDD
  • dez
    #17
    Eddig inkább csak próbálgattam, mert az 25%-os zene/szünet arány nem az igazi. A DI-t próbálgattam (európai szervereket, ott kevesebb az akadás, de épp elég van), de mást is, nem sokkal jobb eredménnyel.
  • PyRex
    #16
    Csak egyet sajnálok, hogy a 3072/512-es hozzáférésben kifelé csak 512-t adnak, jobb lenne az 1024... :(
  • PyRex
    #15
    LOOL!

    Elég szánalmas a sok ADSL-es siránkozása :)

    Gyerekek: fizessetek csak 15 rugót a 768-as ADSL-ért, én meg 17-ért előfizetek a 3Mbit-es chello-ra, 60GB korláttal. Ja? Hogy van korlát? Aki azt mondja nekem, hogy (még egy átlagon felüli előfizetőnek is akár) nem elég a 60GB, az nevetséges és csak egy szar kifogást keres, hogy védje a saját kis ADSL előfizuját :))) Ha meg warezolni támadna kedvem, megyek a 100MBit-es szerverünkre, korlát nélkül. (Persze sosem szoktam warezolni, mert azt a törvény bűnteti ám!!) A matáv bekaphatja, ADSL suxx, a chello megint megmutatta, hogy kinél van az erő :)
  • Amero
    #14
    Pedig már majdnem szomorú lettem az ADSL bejelentés miatt...
    Ne szidjátok a UPC-t!!! 30Gb kurva sok 4 hónap egy 120as vinyó...
  • gz8
    #13
    Milyen netrádiót hallgatsz, ha nem titok?
  • gz8
    #12
    Nem, csak ugye az információéhség nagy úr!
  • dez
    #11
    Te valami backup-server vagy, vagy mi?

    Szerintem a 30GB (egyelőre) elfogadható. És úgy vettem észre, nem is pontos a mérés, alulmér.

    Szóval ez elég jó hír. Csak arra leszek kíváncsi, a külföldi csomópontokhoz való hozzáférés is stabilabb lesz-e, mert eléggé akadoznak a netrádiók. (És hogy miért kell netrádió? Mert nem vagyok kíváncsi az itthon sugárzott gagyi "slágerekre".)
  • gz8
    #10
    Azért mondom, hogy de gustibus...
  • Munch
    #9
    Isstenem nekem is 18 giga volt a forgalmam, jópárszor voltam már lekorlátozva, de azért 30 gigát nem tervezek letölteni!
  • gz8
    #8
    "30 gigát letölteni egy hónapban veszett nagy marhaság."
    Ízlések és pofontosok. Októberben is 36 gigát szedtem le, pedig "csak" 768-as ADSL-em van.
  • Munch
    #7
    Ez a magyar ember... kétszer gyorsabb netet kap, és mégsem jó. Mi a francnak kell annyi töménytelen cuccot letölteni?
    Előbb-utóbb valószínűleg nem lesz korlát. De szerintem 30 gigát letölteni egy hónapban veszett nagy marhaság.
    másfél megabitnek szerintem örülni kéne, és nem azon kínlódni, hogy még mindíg forgalom korlát van. Válts adsl-re, írj alá szerződést a szemét matávval, kattintgass a "csatlakozás" gombra állandóan... Mint tíz éve az 56 k-s modemnél :P
    Én örülök a speed növekedésnek, már a 768 is jobb volt mint a sima 512.
  • gz8
    #6
    Pontosan, ugyanaz pepitában