2558
Melyik chip milyen?




NINCS WAREZ! Csak említése is törölve lesz, figyelmeztetés után pedig megy a banhammer!!!



  • turho
    #1357
    Ok, én a standard PIC-ekről írtam, a bonyolultabbak nem forognak közkézen :) (Pl. MP3 lejátszókban is ilyenek vannak, illetve modchipeken, bonyolultabb félig-céleszközök).
  • powerdozer
    #1356
    Hali

    Szeretném chipeltetni a Ps2-met, tudnátok ajánlani valakit Győr vagy Veszprém környékén?
  • trumpf
    #1355
    Csá mindenkinek! Kéne egy kis segítség.
    Hálóba akarunk játszani a haverral csak ha jól tudom kell hozzá egy hálózati dvd amivel a beállításokat csinálom.
    honnan tudom ezt megvenni és mennyibe kerül kb???
    és ha én ezt megveszem akkor a haverom is betudja ezzel állítani az övét???
    Segítségeteket előre is kössz
  • HHapci
    #1354
    namondjuk ezt nem feltétlenül neked cimeztem.
  • HHapci
    #1353
    Na annyi kiegészitést tennék hozzá hogy. A pic egy mikroszámitógép mint pl egy pentium csak bővitve memoriával ,perifériákkal stb. persze töredéke tudással és sebességgel. tud megszakitásokat , stack-ot és meg egy csomo mindent. nem csak picben létezik ilyen atmel,hitachi,motorola stb. Az elkészitett programot bele kell irni és utána már azt csinál amit kell. Manapság már mindenben ilyen van.

  • Ersiman
    #1352
    Köszönöm! Erről sem hallottam még eddig.
  • HHapci
    #1351
    Aha, amugy most 3 héten belül láttam 1db pstwo , 1db mp3 hifi, 1db dvd-video-házimozi kombót, és mindegyikben leégtek a tekercsek, és nem találjátok ki mi volt a tipusa mindegyiknek?
  • Al Age
    #1350
    De igen. Ugyanakkor csak a V12/V13 szériában volt létfontosságú a fix.
  • HHapci
    #1349
    ugytom v14be még kell fix, de nem tudom hogy az nem-e 75xxx .es?
  • Al Age
    #1348
    Nem feltétlenül kell több idő a másolt lemez beolvasásához.
    Onnan veszed észre, hogy nem megy az írt játék.
    Szerintem a szerelésre vállal garanciát, amire nem nehéz. Ha valaki nomrálisan beforrasztja akkor annak bizony jó sokáig ott kell maradnia, hacsak nem feszegeted le, vagy ég porrá a gép. Ugyanakkor akármi besz@rik nem fog ingyen cserélni semmit, mert ő csak a szerelésre vállalt garit, chipre, olvasófejre stbstb nem.
  • HHapci
    #1347
    Innen rendelt már valaki?
    http://www.activated.de/
  • HHapci
    #1346
    Keresnék továbbra is chipet. Smithbá nem akar jelentkezni. Ntsc-s gépbe milyen chip jo?
  • HHapci
    #1345
    nem raknak bele fejvédelmet mert ha nem kell bele akkor nem is tudják belerakni. pic-es ellnállásal vagy diodás ellenállással.A másoltal ugyanugy megy mint a gyárival.
  • cicai
    #1344
    Azért kérdeztem, amit kérdeztem. A tobbi kérdésemre is tudnál válaszolni?
    Köszi
  • HHapci
    #1343
    És honnan tudod meg hogy mi volt a baj, azt mondja hogy nem a chip hiba, és te megállapitod hogy tényleg az, vagy ezt hogy gondolod?
  • cicai
    #1342
    Sziasztok!
    Mi történik akkor, hogyha egy olyan PS2be raknak fejvédelmet, amibe nem kell? (Slim two 75004-es széria). Melyik a jobb fajta fejvédelem a diódás vagy az elenálásos? Ha ki chippelik nekem a PS2 slim two gépemet, akkor, ha berakok egy írt lemezt több idő, kell a gépnek, hogy beolvassa a lemezt? Honnan veszem észre kipróbálás után, hogy valami nem stimmel a chippelésel? Azt mondta nekem, hogy a chippelésre örök garanciát vállal. Az hogyan lehetséges, mindenki más csak fél évet vállal rá? Remélem nem probléma, hogy sokat kérdezek.
    Köszönöm a választ.
  • turho
    #1341
    Egyjobb minőségű tv-tunerkártya video IN-jével is lehetséges, a PS2 AV outjáról rögzíteni. Hiszen szabványos alapsávi videojel.
  • turho
    #1340
    Programozható mikrokontroller, általában egyszálas, alap programok futnak benne, DOS, Delphi, PICBasic stb. alatt írva. Nem tud megszakítást kezelni. Tokozástól függően vannak ki-és bemenetei, gyakorlatilag egy alapfokú mini-számítógép (túlzás de nem jut eszembe jobb), IC-tokban. Ebbe például egy olyanmagprogram lehet, ami figyeli hogy a ps2 panelon mikor jelenik meg alacsony vagy magas feszültség 1-2 fejvezérlő-és szervoponton, és ennek megfelelően megszakítja-áthidalja a kimenetei és 2-3 ellenállás segítségével a laser pickup 3 körét.
  • Rambo 20
    #1339
    Amúgy akartam nyitni témát de eddig ha témát nyitottam csak baj lett belőle.
  • Rambo 20
    #1338
    Sry hogy ide írom de most lett meg a ps2-őm és nagyon beleszerettem és mire meglett néztem egy csomó videót.Ami feltűnt az hogy nem kézikamerával vették fel tehát vagy valami kábeles vagy usbportos ügyességgel vették fel a dolgot.Na nem bonyolítom a kérdést tudja valaki hogy kell ps2-ről videót felvenni?(Olyan játékoknál is ahol nem lehet pl Tekken 5)
  • t256
    #1337
    Én úgy tudom a Modbo a Matrix Infinity klónja. Szóval jó chip csak ne akard frissíteni a firmware-jét.
  • Ersiman
    #1336
    Mi az a pic?
  • tukko
    #1335
    Milyen ifot akarsz?
  • viliszakacs
    #1334
    Tud valaki információt adni a modboo nevű chipről?
    Priviben.
  • turho
    #1333
    Nem. A Sony javította a 70004-es (7000x) széria eme hibáját.
  • cicai
    #1332
    Ezekszerint 75004 szériába kell?
  • turho
    #1331
    7000x szériás slim pstwo-ba kell fejvédelem csak. Ez megkönnyíti a helyzetet.
  • cicai
    #1330
    Szerintetek hogyan lehetne fel tenni egy levélben a chippelés kérdését egy olyan embernek, aki vállalná a chippelést. PL arra gondolok, hogy milyen fej védelmet rak be, vagy milyen chippet rak be. Vagy mi lehet fontos kérdés. Csak azért kérdezem, mert hátha azt gondolja valamit értek a dologhoz, és talán nem ver át a chippelésel.
  • turho
    #1329
    az jófajta amit mondasz, sajna a többség nem az...(asszem Subzero-féle alkotás)
  • HHapci
    #1328
    Amit beszereltem abban 12c508 meg 3 ellenállat volt , egy vezetéket kellett megszakitani gondolom a szervonak valami vezérlése lehetett. Nem volt vele gond, de láttam már olyan slimet is amelyben nem volt pic csak ellenállások és megolvadt a lencse is.
  • HHapci
    #1327
    attol függ kinek. gyakorlattal kb 1ora
  • turho
    #1326
    Elektronikához nem értő haveromnak kb. 2 hónapba, so ős hajszálba, egy másik PStwo-ba és egy pótfejbe került :DDD
    Amúgy mondjuk mondok 70 percet.
    HHapci: diódást nem szeressük, ellenállásost azt igen. Minden körre természetesen, tekercsek és laser driver .... PIC az változó, de szükségtelen, főleg ha diódákat kapcsol.
  • cicai
    #1325
    Sziasztok!
    Menyi időbe telik KB egy slim two ki chippelése?
  • viliszakacs
    #1324
    Hali
    Tud valaki 1 megbízható helyet,embert Chipelésre Pesten vagy környékén(Gödöllő) ???
  • cicai
    #1323
    köszönöm a választ.
  • HHapci
    #1322
    Fejvédelem kell mindenképp de szvsz az ellenállásos kevés jó mellé egy diodás vagy pices is. A matricát nem tudod manipulálni de felesleges is, mert ha beleforrasztassz akkor azon is meglátszik az átalakitás.
  • HHapci
    #1321
    Hali! Sajna modzone bezárt nem tudom észrevettétek-e, mivel rég irtatok róla. Tudtok valami más forrást ami korrekt és olcsó? Nem a modchip-re gondolok. Kellene chip. Én még a wisoftpontsk-t ismerem de az elég drága. A duo3at amit emlitettetek hol lehet venni?
  • tukko
    #1320
    Hát szerintem ez egy nagyon gagyi hely ide én semmiképp nem vinném! Milyen szöveg ez hogy fél év után galyra megy, meg hogy nem színes minden játék! Könyörgöm 2006 van! Viszont nagyon korrektek voltak!
  • cicai
    #1319
    Köszönöm a válaszodat tukko.
    A ragasztó leszedésre, arra gondoltam, hogy megnézném belülről és meg jelölnék egy-két dolgot benne mielött elvinném ki chipeltetni.

  • cicai
    #1318
    Sziasztok!
    Volna megint kérdésem. Remélem, segítetek nekem
    Nem rég kaptam egy helyet itt Veszprémben ahol ki chippelnék a slim two gépemet. Mi a véleményetek arrol amit, most leírok.
    Bementem először a boltba érdeklődni a chippelés után. Azt mondta nekem egy srác a boltba, hogy ki lehet chippeltetni semmi gond,(15-ezerért) de KB félévente majd cserélni kell valamit benne KB 23ezer Ft-ért, mert az gajra megy. Most felhívtam őket telefonon és most egy másik sráccal beszéltem, és az azt mondta, hogy az USA szabványú játékokat fekete fehérbe fogja meg jeleníteni. (A kérdésem. Ezekből mi az igaz?) Én azt hiszem, hogy ez egy humbug társaság. (Persze ha ezek, amit fent írtam igaz, akkor viszont egy nagyon korrekt társaság.) Remélem érthetően írtam le a dolgokat.
    Legyetek szívesek az előző két kérdésemre is válaszoljatok. (1315-1316)
    Köszönöm a segítségeteket.