2558
Melyik chip milyen?




NINCS WAREZ! Csak említése is törölve lesz, figyelmeztetés után pedig megy a banhammer!!!



  • Speed King
    #1918
    Főutcán a napos oldalon az eggyik sikátorba van egy konzolos bolt.Egy ilyen arab csákó a tulaj ők mindent válalnak plusz még vannak olcsón eredeti játékok is valahol a photo hall környékén van.
  • sonic333
    #1917
    Valaki mondjon már légyszives egy csippelő helyet Miskolcon!
  • turho
    #1916
    De, az egyik igen. Volt már jópár 2 év alatt :) azt meg igyekszuem küldeni visszafelé.
  • koivu
    #1915
    Nem lehet hogy az egyik gép,pont az enyém volt?
  • barca15
    #1914
    köszi szépen. válaszodból tehát leszűrtem hogy mivel az csak egy funkciója a chipnek (>>kamera),így az még alkalmas a másolt lemezekre is valószínűleg,mert a gép olvassa a másoltakat. köszönöm mégegyszer
  • turho
    #1913
    Olyan nincs hogy kamerához szükséges chip. A modchip funkciója az, hogy az írott lemezek megváltozott szerkezetét elfogadtassa a konzol biosával, agyával, védelmi rendszerével. Azaz, egy új bolti gépet is meg kell csináltatnod. Előnye egy új gépnek talán annyi, hogy nálad kezdi a pályafutását, ismert az előélete, magadnak baxod el, és talán minőségi szerelést tudsz bele megvalósíttatni...
  • barca15
    #1912
    heló, a segítségetekre lenne szükségem,én nem igazán értek a konzolokhoz. Fél éves slim fekete PS2 (SCPH 77004)-t vennék, elvileg chippelt,és eddig lejátszott másolt lemezeket. Kérdésem az lenne hogy ha csak sima bolti ilyen gépet veszek,chip nélkül, az nem tudná lejátszani a másolt lemezeket? (a chip vmi kamerához szükséges chip,ezenkívül nem tudom van e benne másik is,ha egyáltalán lehet benne többi is,ezt sem tudom...) köszönöm,üdv
  • turho
    #1911
    Augusztus 1-jéig 10 k akciós áron Duo3 Gold beszerelés, minden típusba, fejvédelemmel, 6 hó szerelési garanciával. Speciális hibák javítása, újrachipelés, Privizz. Postán is, vannak már itt is "referencia-ismerősök" :)

    Újonc szerelőknek, ha elég bátrak, csak egy aprócska tipp: nem a gyári rajz ám az atyaúristen, néha nélkülöz némi logikát illetve az áramköri topológiát szakmailag nem követik a rajzok minden esetben "értelmesen". Elég egy kellemes földhurok, vagy 2 vezeték közti "áthallás" miatti bizonytalan működés. És ne kerékpár-villamossági dróttal szereljetek, az isten szerelmére, most műtöttem meg 2 ilyen gépet, az egyikben 1-2 ritka SMD alkatrész is elköszönt a forrasztás gyakorlatlansága miatt.

  • Nareda
    #1910
    nem, nem én csinálnám hanem egy ismerős aki otthon van a forrasztásban, de amúgy nem tudsz vkit itt Debrecen környékén aki eltudná válalni? Mert így már tényleg eléggé nyügös, h nem találok rajzot hozzá
  • jaszy
    #1909
    Biztos van mert csinálják.
    De teakarod magadnak betenni? Nem egyszerű előre mondom!
  • Nareda
    #1908
    ööö igen, de nekem ez a slim fajta vagy mien van és aszonták, h ebben az esetben V16-os a psem...ehez viszont már télleg nem találtam beszerelési útmutatót
  • tarti19
    #1907
    nálunk is 12k alatt nincs chippelés, bárt éns azt monodm egy jó chip majdhogynem élettartamos
  • jaszy
    #1906
    A mi környékünkön 12-15 E
  • jaszy
    #1905
    Ha nemtévedek az V 14 es lap. Úgy keress rá a neten hogy V-12 Modbo 760. Én ránéztem és több rajz is van!
  • fernandez93
    #1904
    Sziasztok.Mennyiér lehet becsipelni a ps2-őt?
  • Nareda
    #1903
    Hi all!

    Volna egy kis gondom, vettem egy Modbo760 chippet és nem találok az alaplapomhoz forrasztási rajzot az alaplap típusom GH-040-02 na az, h nem találok forrasztási rajzot a alaplap típusomhoz most akkor azt jelenti, h fos az alaplapom és nem lehet chippelni vagy mégis mit?
  • jaszy
    #1902
    Megkövetem magam (én eztis tudom) Mostanában tettek nekem be Titan SX3 at pár db gépbe. Egy ratyi sz@rok !!! 2-3 jára indítja el a játékokat (többféle tipusszámu gépben is veolt tesztelve), megélepő hogy gyárival is sz@rakodik. Abszolute nem ajánlom....... Régebben volt hozzá szerencsém de azok rendesen működtek.....nemértem.....lehethogy a mostani gyártásu az csak a akaka. A mostani az kritiokán aluli.. Nem gagyi ember tette bele,profi a srác.... Most a Modbo a legjobb azzal sohasem volt gondom,mind pepecül indította a gammákat.
    Nemvéletlen hogy a legolcsóbb chipp:(
    Ennyi........... és Sorry.....
  • skeleton01
    #1901
    Ez igen köszönjük az infó!
  • turho
    #1900
    Bassz, bocs a hibákért, a billentyűzetem érzelmi alapon nem vágtam még a szemétre :)
  • jaszy
    #1899
    Ez igen!!!
  • turho
    #1898
    Mégegyszer mondom: képzeljétel ek úgy, hogy a chipek egy önálló "mikroszámítógép"-szerű, PIC (programozható mikrovezérlő) alapú dolgok. Kiegészítésként kapnak egy portillesztőt és egy órajel-generátort. Többszáz-többezer soros programok futnak bennük, a program aszerint viselkedik, melyik bemenetről éppen milyen jelet kap. A kimenetein a PIC átadja a szükséges információt minden megfelelő időpillanatban. Tulajdonképpen egy program segítségével, megfelelő hardverillesztéssel kell szimulálni a megváltozott állapotokat, vezérelni a gépek működését. Nagyfrekvenciás és szigorú jelátvitel érvényesül, ezért a működés legfontosabb záloga a jó szerelés. A legkisebb jelalaktorzulás, átmeneti ellenállás, áthallás stb. zavart vihet a rendszerbe, az ada5tcsomagok és időzítések hibáznak, a gép sokadjára "veszi be" az adott kódsort. Persze a chipeknek több osztálya van, és megkülönböztethetőek korszak szerint is, hiszen sokat fejlődtek és fejlődnek a mai napig is a programok. A legrégebbi chipeknek a kezdetleges programmagon kívül még hardveres korlátai is voltak, a régi típusú PIC-ek és illesztőegységek miatt. Kényes a dolog, és bizony az aklaplapverziók rendre kis változsokat is hoztak a működésben, nem is olyan egyszerű univerzális chipet készíteni á, V1-től V18-ig bezárólag. Mondhatni, lehetetlen. De azért erre is van pozitív példa. Aki nem érti elektomosan az egész dolog működését, illetve nincs meg a kellő forrasztási gyakorlata és anyagai, az könnyen csapdába eshet ha probléma lép fel. Továbbá ismert hibalehetőségek eseté is lehet "uralni" a helyzetet, mindig van alternatíva. Különösen azoknak akik nem csak gépiesen "betaknyolnak" valamit egy rajz alapján....
  • turho
    #1897
    Modbi is tudja a dolgát, korrekt. Szerelés minősége, és a gép általános állapota a lényeg. (főleg használt gépnél, tekintve hogy nem préselt gyári, hanem írott médiáról van szó).
  • jaszy
    #1896
    Bocsi de SX3 asrol beszéltem nem valami ócska sz@rrol.
    Nem oszom az észt,ezek tapasztalatok. De felőlem azgondolsz amiit akarsz........ Részemröl a dolog befejezve!
  • skeleton01
    #1895
    Köszi a felvilágosítást!A modbo- ról nincs történeted véletlenül?Az is érdekelne!
    Jaszy meg lehet azért nem győzköd mert nincsenek érvei!Az eszet jó osztanimi?
  • turho
    #1894
    Annyit fűznék hozzá, van egy minőségi szint, ahonnan egy határig MINDEGY mit használsz. Írom ezt több okból. Többféle, de alapvetően alig eltérő programkód fut a chipekben (el lehetne azon filózni hogy ki kitől dumpolta lopta miért és mikor módosította a a tartalmat, mit javított vagy tett hozzá ill. vett el), és gyakorlatilag, mióta az autoboot-os chipek megjelentek, azóta szignifikáns összetevő a szerelési minőség. A felhasznált anyagok, vezeték, forrasztásminőség. A slim gépek mivel kicsinyített alaplappal bírnak, finomabb bánásmódot, logikusabb és szakmai szerelést igényelnek, hogy az eredmény jó lehessen, és tartós. Sok függ a szervizes munkájától, manapság nincs olyan hogy rossz chip. A bennük lévő programkód dönti el, van-e plusz szolgáltatás, illetve ki vannak-e terjesztve pl. v18-ig, vagy v14-15 a határ. Titan sx-ről: van már 3 féle, időrendben 1, 2, és 3 :) A 3-as verzió korrekt, autoboot lapka. Az egyest meg 2 éve csak raktárról elfekvőben lehetne beszerezni, az még manuális indítású volt, és valóban xar.
    Ergo: a lelkiismeretes szerelés jobban hozzájárul az eredményes működéshez. (DVD szervovezérlő és bios-lábak igen kényesek, el lehet úgy cseszni hogy a készülék örökre bizonytalankodóvá válik, és instabil. Kedvenc "szervizeseim" a rajzról gépiesen dolgozó de a feladatot nem értő, szakmailag nem alátámasztott arcok. Na ezek után jó "takarítani" a xart....)
  • jaszy
    #1893
    Nemhozokfel semmit. Nemfogok győzködni sernkit..........
  • skeleton01
    #1892
    Én neten olvastam meg konzolosok is mondták akik chippelnek hogy nem egy túl jó chip. olcsó és ezért használják!jó lenne végre ha tényleg csak olyanok chippelnének akik értenek hozzá és akkor lehetne dönteni melyik milyen chip egyáltalán.most nem találom azt az oldalt ahol olvastam mert mindig megszűnik!De akkor hozz fel érveket és ellenérveket pro ás kontra!Engem meg lehet győzni!
  • jaszy
    #1891
    Titan sx alap csipp? Huuu... jobbmint a modbo, és drágább is!!!
    Pesze a modbo is nagyon jó. De a Titant neszidd mert apszolut nem alap!!!
  • Xela44
    #1890
    HY! Ismét köszönöm a válaszokat, de még egy kérdésem van:
    A KS az a Konzolstúdió rövidítése? És ha nem akkor mié és hol találom?
    ( nem szertnétek ide írni lehet privátba is )
  • skeleton01
    #1889
    Ks-t javaslom nekem már 2 gépet chipeltek ott naon korrektek és jó a chip Modbo! és nem drága + 1 év gari van a chipre!!!
    Ja és 1 óra alaatt kész!Amúgy a Titan sx-ről nem sok jót hallottam azt nagy ivben kerüljétek!Nagyon alap chip!
  • jaszy
    #1888
    Ő ilyen. Egyébként megbítható!!
  • Xela44
    #1887
    Köszi a válaszokat. :) ( Az nem baj, hogy a golemkonzol nem adja meg a címét, és külön kell találkozni az illetővel? És mi zajlik le?) Valaki tudja, hogy a Multiformat BT. csinál-e chipeltetést?
  • jaszy
    #1886
    Gólemkonzol nagyonjó. Nyugodtan vidd oda. Titan sx et vagy modbot tesznek bele. Mindkettő kiváló.
  • Tombi
    #1885
    konzol-doktor.hu -t ajanlom, minőségi chipelés, menj el oda is mielőtt döntesz (persze csak ha nem hiszel nekem)
  • Xela44
    #1884
    Hy! Ha lehet megbízható legyen, és inkább a munkminősége legyen jó!!!
    A KS= a Konzolstúdióval, mert azt írják, hogy a KS-be lehet chipet kapni. előre is köszi a válastokat, ha lesznek :)
  • Xela44
    #1883
    hy! Szerintem sokan kérdezték, de én azért is megkérdezem és ha lehet szeretnék rá választ kapni. Előre is köszi :)

    Szeretnék venni egy PS2 slimet és hogy hol lehetne a legjobb minőségben kichipeltetni Budapesten? Én Matrix vagy Modplug chipre gondoltam, az jó? ( A konzolstúdióban chipeltetnek? )( Mennyire megbízható a golemkonzol chipeltetéshez) ????????
  • turho
    #1882
    Postai küldéssel tudok nektek is segíteni ha szervizelni kell, csak egy lehetőségként mondom. Már pár fórumtaggal oldottuk meg így.
    Régigépes olvasófej-védelem: van rá mód, V9-V10-esekbe ajánlott is, egy szintáttevő átkötő kapcsolás segítségével védhető meg a komplett olvasófej-szerkezet. A neve Romeo-mod. Ha van kérdés nekem is írhattok mint eddig, egy darabig családi problémák miatt "el voltam tűnve"....
  • csoxy6
    #1881
    Vki Nyíregyháza környékén tud csippelésel foglalkozó helyeket? Aki tud írjon plz!
    e-mail/MSN: [email protected]

    Köszi!
  • batihu
    #1880
    Senki nem tud segíteni Miskolc környékéről?
  • adam first
    #1879
    Ok, köszi szépen az infót. Tényleg esetleg nem tudsz egy megbízható helyet ahol kitudnám chipeltetni a gépet és nem vágnának át. Amúgy a gép nem lehet olyan régi(5-6 éves) max. 3-4, nem több. Ja igen mégvalami olvasó fej védelem a régi gépekre is kell???