2558
Melyik chip milyen?




NINCS WAREZ! Csak említése is törölve lesz, figyelmeztetés után pedig megy a banhammer!!!



  • Timecode
    #1958
    sziasztok a fejvédelemmel együtt való csippeltetés az mit takar még új vagyok
  • kiskami
    #1957
    Igen, a dms ezi-re gondoltam. Nem mintha sokat számítana, de azok v5-v15-ig jók a leírás szerint - vagyis slim-re is.

    A beszereléssel kapcsolatos problémákat könnyen el tudom képzelni azzal együtt is, hogy a dms fórumokon elég sok volt az abszolut tapasztalatlan és amatőr próbálkozó.
  • Al Age
    #1956
    Na meg nem kevés hibás darab volt köztük...
    ...legalábbis amikor chip után nézelődtem (2005 ősz) a dms fórum tele volt hibás darabokról szóló témákkal, több helyen képekkel (pl kép, amin látszik, hogy van egymás mellett két smd alkatrész, de az egyik nem úgy, ahogy kéne, hanem elcsúszva, ezzel rövidre zárva a másik alkatrésszel).
  • turho
    #1955
    DMS EZI4 meg ilyenek? Sajna 2 problem: csak nagy ps2-be voltak jók, nem mindegyik szériába, a rögzítési elvük meg agyatlan volt. Rá kellett "sajtolni" a bios-chipre meg pár egyéb érzékeny helyre 1-1 műanyag "foglalatot". Tizedmili eltérés vagy ügyetlenség, és meghalhatott a lap, vagy nem működött a cucc a kontakthibák miat. Ott is kellett a 19-23 vezeték, nem volt mese.
  • kiskami
    #1954
    Így igaz, csak komoly "forrasztópákás"/"multiméteres" múlttal érdemes nekiállni (nekem volt ilyen haverom akkor, amikor kellett).

    Egyébként pl. a dms-nek vannak forrásztásmentesen beépíthető csippjei is (nem olcsók).
  • turho
    #1953
    Pár sorban? Műszerész haverom 2 ps2-t ölt meg gyakorlat híján, az egyiket tudtam már csak feltámasztani. 19-22 vezeték, hajszálvékony helyekre, az alaplapot kaparni, tisztítani kell pár becsatlakozási ponton, a legkisebb logikátlan földhurok is bizonytalanná teheti a működést, sajna az smd alkatrészek a hosszú melegítés vagy magas hőfok hatására megváltozhatnak vagy el is haláloznak, stb. ezért célszerű hőfokszabályozott forrasztóállomással, speckó forrasztóónnal és vezetékrendszerrel dolgozni. Házilag megy ez de csak azoknak akiknek ez a "pár sor" alapvető és érthető.....(és akkor már csak a chipek és azok szoftverei közt kell tudni eligazodni).
  • jaszy
    #1952
    Rosszul mondták!:)
  • GTKrisz
    #1951
    Kipróbáltuk 4x-esen ugyanazzal a játékkal,eddig jó lett.Nem akad,nem fagy.
    Lehet,hogy ezzel kellett volna kezdeni?Pedig azt mondták,a lehető leglassabban írjuk.
  • jaszy
    #1950
    Próbálja meg 4X esen! Az az optimális a lemeznek és a gépnek is! Vagy másféle lemezt próbáljon ki!
  • GTKrisz
    #1949
    Sziasztok.

    Az lenne a kérdésem,hogy a haverom gépét nemrég chipelték(ps two scph-75004,modbo chip).
    Az a bajunk,hogy némelyik játék nem mindíg töltődik be,vagy sokáig tölt,de előfordul,hogy be sem tölt.
    Most hol lehet a hiba?A lemezben,vagy a gépben?
    A lemezek mind ugyanúgy lettek írva,2x-es sebességgel.
  • jaszy
    #1948
    Házilag nekezdj bele!
  • David0311
    #1947
    Csá!
    Lenne 1 kérdésem!Most készülök venni egy ps2est ez lesz az első konzolom.
    Ki akarom chippeltetni de nem tom h hogyan működik a dolog!Esetleg házilag kilehet valahogy vagy hova vigyem ez ügyben? Aki jól tudja ezt a dolgot az leírhatná pár sorban.
    Kösz előre csá!
  • Vakeraka
    #1946
    Nem a ks-be 6,5k. Szóval a ks-es chip sem életbiztosítás? Akkor mit tegyek ma akarok gépet venni és utána chippeltetni de hol?
  • turho
    #1945
    6.5 k? Akkor a házilag programozott ubicomot :DDD 77004-esben 2 gépbe kellett cserélni KS-es chipet, mert egészen egyszerűen nem belevaló már....
  • jaszy
    #1944
    Ez nembiztos:)
  • Vakeraka
    #1943
    Van egy hely ahol 6,5k-ért chippelnek de nem tudom mit raknak bele. Az lenne a kérdésem hogy ha az ew-be veszek egy ps2-t akkor a ks-ba 10k-ért biztos olyan chippet raknak bele amivel nem lesz fagyás meg nem indulnak a játékok?
  • jaszy
    #1942
    Ha jó chippet szakember tesz bele nemlehet gond a géppel. Kivétel ha az user rosszminőségü vagy nagysebességgel írt lemezt tesz a masinába. De a cd s játék sem használ a gépnek. És ugye a poros lencse sem felhasználóbarát!
  • JERICOX
    #1941
    Mi a véleményetek a VGA box-ról. Állitólag 1024x768-as felbontást biztosit.Ja 75 hz en.Szerintetek érdemes megvenni?ps2vgabox
  • JERICOX
    #1940
    Szlovákiában csippeltettem, web oldalon találtam a helyre, legálisan árulják a csippet.2000 korona a chip és a meló.modchipÚj gépet chippeltettem.A régihez szintén ott vettem az is slim volt egy olyan cd és dvd t:swap magic.A fifa 2007 nem ment rajta egyedül.Vettem egy újat mert jó pénzér megvették a régit. A határ mellett lakom sokan javasolták a helyet.Másnap a chip már benne volt.Játék még nem fagyott le.néha előfordul,hogy reset után nincs kép.kikapcs és megy tovább.jótálás egy év.a szerelő azt mondta biztos gyorsan irták a játékokat dvdre ezért fordul ez elő ritkán.de tudok vele élni.
  • turho
    #1939
    Amint berepültem, lesz véleményem :) természetesen műszaki szinten, nem csak parasztosan....
  • jaszy
    #1938
    Ez így igaz. Titannal elég ujraindítgatós de modbo val egészen jólmegy. A 79004 röl mi a véleményed? Elég korrekt a belseje a csöppnyi alaplappal :)
  • turho
    #1937
    Óvatosan a 77004-esekkel, csak tanács. A biosuk és az alaplap nagyobbat változott, igen sok chip nem üzemel már bennük rendesen. Egyes játékok egyáltalán nem, vagy furán mennek, vannak random fagyások stb. Tapasztaltam sajnos....
  • Vakeraka
    #1936
    Budapesten valami jó hely ahol chippelnek? Milyen árkategóriában mozog egy ilyen művelet?
  • Lufivid
    #1935
    Mindig mikor elhatározom h már nem ir uj kérdés
    Az uj slim ps2-t is chippelik a KS-nál?
    a tiéd az nagy681120? asszem 77004 v16 tán
    És fejvédelem van hozzá?
  • qwertzi
    #1934
    Hali!

    pécsen és környékén ki foglalozik chipeléssel?
    esetleg kaposváron?
    ps2, GC, xbox, wii chipelés érdekelne...
  • Lufivid
    #1933
    Nagyon kösz az infokat a szivem mélyén nagyon örülök neki. Egyébként nincs utánna semmi baja a gépnek? mondjuk 1 év gari elég jo.
  • nagy681120
    #1932
    egyébként tényleg jó a konzol studio én is ott chippeltettem és 1 év garanciát adnak tavaj 10000-e ft volt de ezt csak szeméjesen tudod intézni mert ez ugyebár illegális es valóban megvan 1 óra alatt
  • Lufivid
    #1931
    Megkérdeztem közben őket e-mail-ben de azt mondták nem tudnak segíteni a chippelésben. Egyébként nem hiszem hogy e-mail-ben fel mernék vállalni hogy foglalkoznak vele. De akkor mégis hogyan kérdezzem meg? Amugy kösz a válaszokat. ÉS nem tud vki baz megyében szervizet?
  • turho
    #1930
    Túl sok KS matricát látam már a saját szerelőpadomon, mondjuk hogy most ki a "szervizesük" azt nem tudom. De tanulságos, és 1-2 javítás után akár hihető is hogy 1 óra alatt csinálták..... :(
  • Lufivid
    #1929
    skeleton01 irta juniusban
  • Lufivid
    #1928
    Sziasztok!
    KI az aki azt mondja jo a konzolstudio?
    vagy van annál jobb? igaz a lentebb olvashato "1 ora alatt kész van" dolog?
    elöre is kössz
  • bogdanypeter
    #1927
    Sziasztok!

    Egy MYTH chipes gépem van hogy tudom behozni a menüjét a chipnek?
  • koivu
    #1926
    Hát ugye,mit is jelent hogy "jó melegre"..valamelyest biztos melegszik,de tojást nem kéne sütni rajta.És sajnos a ps alaplap nem olyan mint a pc alaplap hogy lelövi a gépet,ha túlmelegedett.
  • balvin
    #1925
    de az ugye normális hogy jó melegre fel tud melegedni a psem miközben jáccom? vagy azért biztonságból ne jáccak órákon át egyfolytában? vagy eben is van valami biztonsági kapcsoló ami kritikus hőmérsékletnél leállítja a gépet?
  • balvin
    #1924
    meggyőztetek, thx
  • jaszy
    #1923
    Gólem korrektül beteszi.......
  • turho
    #1922
    Ez baromság. Hacsak nem maga a chip is olyan fos, hogy melegszik.....
  • balvin
    #1921
    csao én is most csippeltetném a slim ps2met a golemkonzolnál, de hallottam olyat hogy a slim gépeknél van valami hűtési probléma, amitől a csip meghibásodhat. Erről ti mennyit tudtok? 6 hónap garit vállalnak rá és ők nem mondtak ilyesmiről semmit én meg elfelejtettem megkérdezni:D
  • turho
    #1920
    Olyan chip ami tud devmode 1-2-t azoknak illene.
  • BobaFett
    #1919
    sziasztok

    Létezik jelenleg olyan chip a piacon a DSM4 kivételével, ami tud közvetlen vinyorol indítani játékot, tehát nem kell bootlemez ?

    És még azt kérdezném melyik siteon érdemes vásárolni ?

    privátba is jöhet a válasz.