724
Miért is remek/szar (a megfelelő aláhúzandó) könyv Tolkien főműve
  • Takezó
    #524
    Igen, de néhol ütközik a karakter személyisége a kooperatív hajlammal, és dönteni kell... Sajna nálunk elég gyakran jön elő ez a probléma, mióta bevettünk egy kezdő srácot. Nah mind1, ez már erősen off, szal szorri.
  • Sir Quno Jedi
    #523
    Idővel ő is rájött mennyivel erősebbek így, de akkor már késő volt...
  • Dzsini
    #522
    egy hosszabb kampányban azért az "én nem"-ek lemorzsolódnak - legalábbis felénk :) és kialakult az egészen jó csapat :)

    és itt is így volt. Boromir pl... nem fogadta el az eleinte erőltetettnek tűnt szövetséget, hiszen ki látott már olyat, hogy ennyi különféle nép összefogott, ráadásul még pont egy szőrőstalpú senkire bízni a lényeget...
  • Sir Quno Jedi
    #521
    Ehhez kell kooperatív hajlam.
  • Takezó
    #520
    persze lehet, h én értettem félre :S
  • Takezó
    #519
    úgy értem, rpgben általában úgy gyártanak karaktert az emberek, hogy mind egyéniségek ("én nem" ;)) legyenek + nem látnak a jövőbe -> kisebb összetartás
  • Takezó
    #518
    Szvsz ezt anélkül, hogy tudták volna, hogy a dolgokban ilyen fontos részt vállalhatnak - ésnem csak akadályozzák őket, egyszerűen nem engedték volna, hogy menjenek -> RPG-ben ezért sokkal nehezebb szerintem.
  • Sir Quno Jedi
    #517
    Így van.
  • Sir Quno Jedi
    #516
    Milyen érzés lehet egy kisgyermekforma kis "izé"re bízni a világod, országod, családod sorsát ?!! ÉS Aragornék megteszik, mert hisznek a hobbitokban ! Épp ez a lényeg, le kell győzni saját hitetlenkedésüket, önző céljaikat, előítéleteiket, gőgjüket és büszkeségüket és egy csapatként működni.

    Iskolapélda minden kaladozónak, hogy mi a valódi csapat !!! Manapság ezt oyl sokan nem értik. A szavakat igen, a tartalmat NEM ! Mondom ezt több évtizedes RPG-s tapsztalattal !
  • Dzsini
    #515
    "disposable hero" - bár Elrondot és a tanácsot nem tudom elképzelni, hogy előrelátható veszteségként/csaliként gondoltak az aprónépre, talán inkább egyrészt megláttak bennük valamit, másrészt láthatták azt is, hogy Frodónak - legyen bármilyen őse - nem lett "hősnek nevelve" mint a többiek, és támaszra lesz szüksége.
  • Takezó
    #514
    "De nyóc kráni fejvadász jobban csináná" (R.R. után :P)
  • Sir Quno Jedi
    #513
    Csak figyeljétek meg, hogy a nemes hősök idővel felnéznek a "buta hobbitokra" bármilyen idegesítőnek, fárasztónak és primitívnek tűnnek is ! A nemes lélek nem kötődik királyi ranghoz...
  • Sir Quno Jedi
    #512
    Alkalom szüli a hőst ! Ez itt hatványozottan igaz !
  • Sir Quno Jedi
    #511
    Dehát AZOK ! Aragornék születésük és képzettségük miján, mondhatni "hivatásos hősök" ! :DDD Samuék pedig a "kisemberek", akik tehetnek igenis valamit a világért. Fantáziátokra bízom, ki hozott nagyobb áldozatot, ki győzött le nagyobb félelmet és kinek kellett nagyobb bátorság, hűség és kitartás mindehhez !
  • Dzsini
    #510
    bocsi a duplázásért, kicsit szédülni látszik a szerver :)
  • Takezó
    #509
    Persze, nem is belekötni akartam, csak az "ŐK az abszolút hősők" kijelentésre mondtam
  • Sir Quno Jedi
    #508
    Így van. Ők hivatalosan nem hősök, hanem leírható veszteség, de mégis !
  • Dzsini
    #507
    megint más kérdés, hogy nélkülük esetleg nem sikerült volna a küldetés. de a saját önfejűségüknek (és Elrondnak) köszönhetik, hogy mégis odakerültek nem pedig a származásuknak és hírnevüknek.
  • Sir Quno Jedi
    #506
    P és T meg tuti jó csalik, és írói szempontból ők az ártatlan "kisemberek" akik belekverednek a történelem sodrásába ! ÉS azért a történetben van kulcsszerepük itt-ott, csak figyuzni kell !
  • Dzsini
    #505
    megint más kérdés, hogy nélkülük esetleg nem sikerült volna a küldetés. de a saját önfejűségüknek (és Elrondnak) köszönhetik, hogy mégis odakerültek nem pedig a származásuknak és hírnevüknek.
  • Sir Quno Jedi
    #504
    Hátugye Samu aki tuti nem kolonc. Ő az egyik alaptag, bár látszólag semmiféle szjuperpávörrel nem rendelkezik. Gondold csak végig mit köszönhetnek Samu-nak !
  • Takezó
    #503
    "bónusz" hobbit :D
  • Takezó
    #502
    a 3 kolonc :) P, S, T
  • Dzsini
    #501
    igen, a 3 "bónusz" hobbit - dehát ők az eredeti tervek szerint nem is lettek volna a szövetség tagjai...
  • Sir Quno Jedi
    #500
    kik ??
  • Takezó
    #499
    amúgy 3an nagyon kilógnak a sorból :D
  • Sir Quno Jedi
    #498
    sajnos de
  • Takezó
    #497
    De itt senki nem firtatta ezt a kérdést ;)
  • Sir Quno Jedi
    #496
    A gyűrű szövetségéről:

    Azért vannak kevesen, mert ez egy amolyan "öngyilkos" küldetés, tudják, hogy lehet hogy nem jönnek vissza, de minél kevesebben vannak, annál több esélyük van, hogy nem veszik őket észre. Behatolnak az ellenség szívébe, azzal a misztikus tárggyal, amire az ellenségük a legjobban vágyik, szinte a kezére adják, penegélen táncolnak az elejétől fogva. Mindenki őket keresi, sehol sincsenek biztonságban.

    És miért ők ?!! Hogy gyengék lennének, avagy miért olyan táposan lehetetlen amiket csinálnak, csak a miheztartás végett:

    Gimli -> a valaha élt legnemesebb törpeklánok királyainak utódja, a fajának legnagyobb élő hőse.
    Legolás -> Elf herceg, a legjobbak legjobbja, fiatal, tehetséges és ambíciózus, fajának egyik legnagyobb élő hőse.
    Gandalf -> A nagyhatalmú mágus akitől mindenki tart, aki kishíján a tanács feje, aki ismeri a jövőt, aki megjárja a mélységet, megküzd önmagával és visszatér a halálból szürkeként.
    Frodó -> A legnagyobb hobbit hős unokaöccse, erősszívű, tisztalelkű, bátor, fiatal és belül erősebb egymaga az egész csapatnál.
    Samu -> Nyíltszívű, hűséges, józan paraszti ésszel megáldott hobbit, aki a legnagyobb sötétség közepette is képes mindig a helyes úton járni.
    Boromir -> Nemes főrang, erős és büszke harcos, a kürt hordozója, a királyság legfőbb bajnoka, a trón őrizője.
    Aragorn -> Isildur örököse, a törött kard hordozója, az király, kinek visszatértét rég megjövendölték.
    Trufa és Pippin -> Nyíltszívű, barátságos gézengúzok, akik ha kell bátran vállalják a halált barátiakért.

    Ezek a hősök mind legendás varázsfegyverekkel, tárgyakkal és páncélokkal felövezve indulnak el bevégezni a küldetést, amin az általuk ismert világ sorsa dől el ! Nem igazán van táposabb party Középföldén mint ők ! ŐK az abszolút hősők !!!

    Arról nem beszélve milyen támogatás áll mögöttük és hogy képeségeik és születési rangjuk révén mennyi szövetségest képesek szerezni !
  • Sir Quno Jedi
    #495
    Jó kis buli volt itten gyerekek és pont nem voltam...haj...

    Namind1. Hazafelé a kocsiban jól kidühöngtem magamat azon, hogy egyesek milyen értetlenek tudnak lenni a karakterek motivációival kapcsolatban és mennyire nem ismerik a tényeket, vagy inkább ami mögöttük van. DE most már nyugodt vagyok, úgyhogy részemről folyhat(na) az eszmecsere ! Üdvözlöm a türannoszi moderációt, ideje volt ! :D
  • Esrohnoil
    #494
    "Az ősembernek nem volt tinédzserkora"
    Gyerekszobája se?
  • Esrohnoil
    #493
    "Kilencvennégyezer évvel ezelőttől tizenháromezer évvel ezelőttig élt..."
    Hűha, akkor 81000 éves korában halt meg?
  • Esrohnoil
    #492
    Lol
  • Esrohnoil
    #491
    Én is így látom. :)
  • Dzsini
    #490
    tessék hobbitok :)


    (ja, és tudjátok mi 8 hobbit? 1 hobbyte)
  • Gladiator
    #489
    igen, de abban az üzenetemben pl semmi személyeskedés nem volt, amelyiket azzal kezdtem, hogy díjaznám, ha nem törölnétek ki minden üzimet
  • Bandew
    #488
    Meg ez is. :-)
  • Bandew
    #487
    Ez igaz.
  • Takezó
    #486
    Nem, szvsz bárki írhat kritikát - csak a minőség változó ;9
  • Dzsini
    #485
    még csak azt se kell mondanod :) megírod a kritikát, és felrakod a netre - az, hogy a lenti írást egy író írta csak 1 dologra jó - könnyebben elterjed, és nagyobb ismertsége van.