40
help
  • Greencola
    #40
    Ne öld meg!!
    Vannak élve fogó csapdák is.
  • nikopeti
    #39
    Ja és a kábelt végig mozgattam nem az a gond.
  • nikopeti
    #38
    Sziasztok. Van egy Logitech g500-as egerem. Mostanában néha leáll és pár másodperc múlva újra működik, olyan mintha kihúznám az egeret az usb-ből.Próbáltam,hogy átdugom másik usb-be de ott is ugyanezt csinálja. Lehet orvosolni valahogy ezt a hibát? Nem tudom mi lehet vele,nagyon zavaró játék közben. Ha valaki tudja mit lehet vele kezdeni kérem válaszoljon. Előre is köszönöm!
  • johny85
    #37
    hy nekem magától mozog a képernyőn a kurzor néha,ez mitől lehet(optikai)?
  • akyyy
    #36
    Úgy vesszük észre, hogy panellakásba beköltözött egy egér.
    Nem láttuk még, de lehet néha hallani, meg konyhába dobozokban (pizzás, mi más:D) tele volt ürülékkel.

    Jó kérdés honnan került ide, illetve hogy van-e több is.
    Macska nincs, kérdés, ezt a ragasztós cuccot hol lehet beszerezni, van e valami jó márka?
  • mező
    #35
    Helló, az lenne a gondom, hogy volt egyszer egy copperheadem ( razer ) és valami hibája volt, visszavittem és addig egy másikat használtam, de tegnap jött meg egy új, és erre azt írja a drivere hogy no mouse detected, de működik csak a driverébe nem tudom belőni az 1000hz-t:S nem tudjátok miért van ez?
  • orkenyid
    #34
    Hogy lehet az hogy valaki nem olvas vissza 1 hozzászólást se?
  • PunkZoli
    #33
    nna most vettem egy G5öt ,de nem reagál, pedig még a kis szoftverét id feltelepítettem! mitévő legyek? vki segítsen már,mert szétvet az ideg
  • #32
    Na, erre rossz topicba ment.. Bocsi.. Valaki törölje pls.. egér-egér..
  • #31
    SP2, A4Tech (optikai, 2görgő+5gomb).. fél évig ütögettem, fújkáltam, hogy mért megy jobbra lefelé nehézkesen, meg mért "csúszik" balra.. Regedit: "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse", ezen belül "MouseSpeed", "MouseThreshold1", "MouseThreshold2" átír 0-ra, reboot, és gyönyörűen megy minden irányba. Csak arra kell vigyázni, hogy be ne menj az egérsebesség-állító fülre, mert megint bekattan.

    Win alapdriverrel csak a "Rámutatás pontosságának javítása" pipát kell kivenni, ami egyébként nincs az A4Tech drivernél, de attól még be van kattintva.. Grat a programozóknak..

    Na ennyi, meg kellett osztanom a tapasztalatot. Registry-buherálás következményeiért felelősséget nem vállalok.
  • Dóraa
    #30
    Nálunk is ugyanez volt pár napja. A ragacsos cucc segített, egér beleragadt, a macska meg lezabálta a tetejét :DDD De megfogni azt még véletlenül se volt hajlandó...
  • RaSTaBaNDiTa
    #29
    nahugye
  • Adam5
    #28
    még mindig választhatta volna a #10-est mert az is ott volt mellette
  • Adam5
    #27
    Na megvan 1egér, a ragadós módszerrel sikerült elkaptni. azért saknáltam szegényt amikor ott próbált kiszabadulni, amikor levittem akko próbáltam kiszedni de annyira belevolt ragadva hogy már nemtudtam rajta segiteni :((( és ha sikerült is volna még mindig tiszta ragacs lett volna és nem tudott volna mozogni.
  • Tetsuo
    #26
    Panelban vannak egerek? [falusi]
  • hen-tes
    #25
    forradalmian új egér fogó a HP-től itte
  • Prank
    #24
    ha panelban laktok, akkor szerintem nem elég ha csak magatoknál állítotok csapdákat... minden ott lakónak össze kéne fogni, vagy a pincébe is csapdákat tenni...
  • Adam5
    #23
    hörcsöggel olyan volt anno hogy apám arra ébredt északa hogy átfutott a lábán a hörcsög. (az elején terráriumban tartottuk és ott felmászott a házára és eltolta az übeg tetöt) és azzal is szarakodni kellet mire elkaptuk. de ahogy telt mult az idö és egyre idösödött meg egyre szelídeb lett a végén amikor kiszökött és észre vettük csak oda setáltunk szép nyugottan kézben megfogtuk és vissza raktuk.
  • hen-tes
    #22
    elv ugyan az mint a tizesben
    jó ötlet és ingyé van
  • tehen_m
    #21
    ÁÁÁÁÁÁ Ezt a legjobb !!!!
    Még régebben kaptaam valahonnan egy ilyet.
    Nem hittem róla hogy jó. Kipróbáltam és fogott is egeret.(Macska b@szott volna megfogni...)
    :D
  • Marcell
    #20
    En anno (mar vagy 10 eve :) valami taborbol vittem haza egy egeret a borondomben, persze nem vettem eszre. Apam este tevet nezett, aztan latta, hogy valami eger szeruseg elrohant a szobaban keresztbe :) Jol meglepodott, az eger meg persze villam gyorsan el is tunt.
    Fogott egy jo nagy befottesuveget, tele rakta magokkal+gyumolccsel, aztan megemelte konyvekkel a befottesuveg szajat ugy, hogy jo meredek legyen. A konyvekkel kis lepcsot csinalt es kiszort ele is egy ket magot. Reggelre az eger benn kuksolt a befottesuvegben es nem tudod kimaszni a megdontott uvegbol, mert mindig visszacsuszott, mire a tetejere ert volna :)
  • hen-tes
    #19
    egyetértek
    öregapámnál is ragasztó fogott már meg k.sokat
  • ThePartyFace
    #18
    Az enyem csak madarat szokott fogni...eger az nincs:)
  • Csirke4
    #17
    A miénk fogott egyet tegnapelőtt is a szomszéd pincében :)
  • Ottto
    #16
    A macska tuti módszer. Nekünk 2 is van és amelett hogy tök aranyosak, hasznosak is. Nálunk hátul a pajtában szoktak egerek mászkálni, a macskám mindig elkapja őket. Néha még a házba is behozza a tetemet, na ez már kissé idegesítő, de legalább tudjuk hogy elkapta.
  • Cat #15
    hivd ki a bábolnát, patkányirtás egérirtás hozzájuk tartozik, és ingyen van (állami feladat)
  • Tetsuo
    #14
    A hagyományos egérfogók is joak, csak sok kell belőlük.
    A vegyifegyver v egy macska is bevethető ha a kutyát lepasszoljátok 2hétre a nagyihoz.. de a #13as is jól hangzik! :)
  • RaSTaBaNDiTa
    #13
    nekem is hasonló gondom volt és a TÖKÉLETES MEGOLDÁS: egérragasztó!!!
    a bábolna bio gyártja ki kell vágni papírból csíkokat majd rákenni a tubusból és rátenni 1 darab sajtot, ez egér rámegy simán a sajtra és beleragad, ahogy jönne ki belőle úgytekeredik bele, innetől már 1 szemetelapáttal eltávolítható, elég olcsó 1 tubus kb 4-500ft és nem mérgező, én 2 nap alatt 5 egeret fogtam azóta hálistennek semmi
  • Adam5
    #12
    ja ilyennel próbálkoztunk mert ebbe betud menni de kijönni már nem.
  • Tom3 #11
    azaz hasonló és az egész rács
  • Tom3 #10
    ami nekünk van majdnem így néz ki

  • Frank99
    #9
    nem kell megkeresni.
    egy kicsit eldugottabb rész, ahol más láttátok, és egy kis finomsajt az egérfogóban.

    nálunk a garázsban egy éjjel rajtavesztett. ...

  • Braveheart
    #8
    Mikor először megláttam a topicot már kezdtem anyázn ihogy miért ne ma hardware fórumba raktátok... :)
    nemhiába, változik a világ :)
  • tehen_m
    #7
    Használj vegyifegyvert(mérget) ha a hagyományos egérfogó nem vált be.
    Vagy az is jó abibe a feje befér de nem tudja kihúzni.
  • blackgamer
    #6
    keresd meg hol van egérürülék (szépen kifejezve), mert arra szokott mászkáni
    van ilyen "Tom&Jerry"-s egérfogó az eléggé hatásos egy darab sajttal vagy dióval, de felfordított cserép is megteszi
    amúgy lefolyón is felmennek!!! emeletes házakban is!
  • Taranov
    #5
    Na ja, de szerintem érdemes felhívni, mert a kutya miatt veszélyes lehet home user módján kísérletezgetni.
  • Adam5
    #4
    erre gondoltam már én is csak hát "megoldja jópénzért" :)
  • Taranov
    #3
    hehe. Rágcsáló írtó szakembert hívjatok, az megoldja jópénzért. Egyébként valóban elég szar lehet.
  • Bandee1987
    #2
    Lol, én meg a cím alapján egyből a hardverre asszociáltam :)
  • Adam5
    #1
    Kb pár hete kezdődött az egész hogy a nappaliban a kutya kiszagolta az egeret. SZóltam apámnak ő meg hozott egérfogót de nem vált be. Pár napja a WC-ben apám látta az egeret hogy hátul mászik a lemez mögött (a lemez mögött van a vízóra de aki panelban lakik az tudja miről van szó) levettük a lemezt de nem találtunk semmit. ma meg anyám látott eggyet a gardobszekrényben ahol a tészták meg egyéb nem hűtőbe való dolgok vannak de mire odaértem a befogó felszereléssel és kipakoltam addira nem találtunk semmit. ráadásul plafonban hallani lehet rágcsálást. először amikor még csak a nappaliban láttunk egeret arra gondoltunk hogy az erkény ajtón jött be de most hogy több helyen is az is lehet hogy a wc hátamögött lévő aknában jönnek fel a pincéből. most már nagyon elegünk van belőlük mivel nem épp egészséges velük élni. valami mérgen gondolkodtunk de max csak a wc hátamögé ahol a kutya nem jut be.

    Nektek van valami ötletetek hogy mit lehetne?