369
Megmagyarázhatatlan, különös dolgok magyarázata érdekel :))
  • Magnificat
    #41
    Ha átmegyek a mai analízis zh-n, azt biztos itt fogom először publikálni...
  • Guest
    #42
    "Megmagyarázhatatlan, különös dolgok magyarázata érdekel"

    :DD
  • Sungame
    #43
    .....................................................................

    Ezekszerint aki veszi az ufo újságokat, és a nahát és a feng shui és természetgyógyászat újságokat, akkor az mind nevetséges és nem normális ember? Mert akkor elég különös, hogy túl sok ember nem normális a Földön, itt valami gyanús... :)
    Lehet, hogy ezek az emberek a normálisak és a többi beteg...????

    Örülnék, ha merne írni akinek története van, vagy normális gondolata és nem törődne az ilyen hozzászólásokkal. Én sem törődöm vele, had mondják, csak, ráérnek és unatkoznak :)

    .....................................................................
  • Punkerwork
    #44
    na? :)
  • fluga
    #45
    energiatakarékosság.
    az életünk már annyira az időhöz (órákhoz) és nem a napszakokhoz igazodik, hogy ezt valamivel ellensúlyozni kell.
    Tehát azért előre állítani az órát (2 kor lesz 3 óra), hogy "korábban menjünk el aludni"..tehát amikor este 9 óra lenne és úgyis töksötét van kinnt, akkor 10 óra lesz, így korábban mész el aludni (relatíve a napszakhoz képest), tehát kevesebb energiát (főleg áramot) fogyasztasz. (legalábbis én így tudom)
    kapis?
  • fluga
    #46
    #8 #9 olyan fék mint a huzat. pohoshop rulz. miért lenne a full homogén füstben (ami körülötte van) ? bullshit.
  • Dzsini
    #47
    a milyen idő van felétek-ben már meg lett válaszolva közvetlen a kérdés után, csak tsotso drága megint write-only módba kapcsolt.
  • fluga
    #48
    crash test dummies RULZ!
  • fluga
    #49
    dzsini: csak jól tuttam akkor
    de én úgy tudom, hogy a mai napig jópár millió kwh-val kevesebbet fogyasztunk emiatt
  • magus
    #50
    ez puszta véletlen.

    bár ha azt vesszük, hogy miért pont mi lettünk az evoluciobol. A fehérjék még nem probaltak ki tobb millio ev alatt az osszes konformaciot amit csak felvehetnek. puszta véletlen, h pont ezek lettübnk. Magyarázhatod amivel csak akarod, vallás, misztika, de nem talalod meg, mert ember vagy.

    Ez olyan, minthogy nem hiszed el, h valami csak ugy kilephet a terbol. masik dimenzioba. Vegyük példának, h egy beka a toparton a vizben uszik es kilog a feje. Ugye ha azt vessuk ternek ami a viz felett van, akkor csak a feje van. Ha belemerul a vizbe, eltunt abbol a terbol. De ott van a vizben. De azt erzekeled, mert meg van ra a kepesseged. Az h valamire nincs meg a kepesseged, erzekszerved, hogy erzekeld nem jelenti azt h nincs. Amennyi eletforma szuletik, lehetseges, hogy valaki kap valamit ami masnak nincs. Valoszinusege akkora kb mint hogy mi pont ilyennek szulettunk, ilyen a dnsunk... Pont szenbol vagyunk...
  • fluga
    #51
    szerintem az ember kialakulásában legkevésbé sem a szerencse játszott közre. a fehérjék kipróbáltak sokmillió (talán az összes) kombinációt, és így, szelekcióval fejlődtünk ki. ha nem próbálták ki volna ki a fehérjék a lehetséges kombinációkat, akkor ma nem lenne ennyi előlény. sőt. egy halott sárgolyó lenne ez a bolygó.
    szerintem ehhez a bolygóhoz a mi felépítésünk passzol a legjobban. intelligencia szintjén.(mert másban elég gyengék vagyunk: ld látás, hallás, érzékelés) és az intelligenciában az a legszebb, hogy segítségével bármilyen fogyatékosságot lehet ellensúlyozni. Úgyis mondhatnám, hogy az intelligencia a természet jolly joker-e.
  • Aquir
    #52
    Az életformák mindig magukat akarták továbbadni
    csak a sejtek DNS másolásolásánál véletlenül hibák csúsztak be.
    Rosszul másolódnak, és ritkán hiba csúszik a dolgok folyásába.
    A mutációk hibák sorozatai, és ha ezek a véletlen hibák nem igy történnek, akkor nincs ember
  • Guest
    #53
    Bár nyilván egyes állatok egy-egy paraméterben jócskán "odavernek", de összességében véve az emberi szem (minden ellentétes hiedelemmel szemben) egy elég jó konstrukció. :)
  • Aquir
    #54
    van benne véletlen.
    nincs benne véletlen.


    na itt nyilván 2 részre fognak csoportosulni az emberek ennél a kérdésnél

    Szvsz én ugy látom hogy elég nagy "ugymond" véletlenek vannak, amiknek azért lehetnek okai. Végülis ha nem igy történt volna, akkor is megy tovább a világ, akkor is, ha keletkezik mondjuk egy kicsit más életforma valami kis dolog következtében. Például ha mondjuk a 3levelű lóhere lenne a szerencsehozó egy esetleges másként kialakult világban, és nem az ott levő teljesen szokásos 4levelű
  • fluga
    #55
    ez igaz, mondhatni globálban jó a szemünk, főleg a tér és szinérzékelésben, de élességben van mit javulni:)
  • Tikal #56
    a fene nagy intelligenciánkkal lassan elpusztitjuk magunkat ( pontosabban az okosak kihasználják a butákat, akiket mi teszunk butákká)

  • fluga
    #57
    hm..akkor te okosnak tartod magad? nem volt túl sok egy kicsit a ződikéből??
  • Tikal #58
  • fluga
    #59
    alienweed rulz.
  • Taranov
    #60
    #12, #18, #19: ügyes Photoshop-ozás.
  • FtranX
    #61
    "Vettem még régen egy könyvet, elég komoly könyv(nek néz ki), és nagyon komolyan le vannak írva a tündérek, manók, meg ilyenek, hogy valóban léteznek, valahol Skandináviában vagy hol. Vannak tanuk, több ezren, vannak fényképek.."

    Attól, hogy valamit leírnak egy könyvben, attól még az nem lesz hiteles.

    "Viszont földsugárzás, az létezik és a tudomány ma már/ismét, elég komolyan foglalkozik vele."

    Hol és kik bizonyították, hogy földsugárzás létezik? Egyáltalán mi az a "földsugárzás"?

    "Bizonyított tény, ha baj van az egészségeddel, átrakod az ágyadat sugármentes helyre, akkor meggyógyulsz."

    Szintén. Hol és kik végeztek ilyen vizsgálatot? Milyen sugáról van szó?

    "Ufok meg egyebek, persze, nincs bizonyíték semmire.
    Csak az emberek szava, amit elhiszünk vagy sem."

    Ez nem igaz. Számos ilyen dologgal kapcsolatban végeztek már objektív vizsgálatokat (pl. működik-e az asztrológia, a pálcásemberek tényleg megtalálják-e a vizet, a kézrátétellel gyógyítók tényleg képesek-e gyógyítani? stb, stb.) de ezek mindegyike negatív eredménnyel zárult. Legalábbis én még csak ilyet láttam. De ha mondasz példát az ellenkezőjére...


    A realitásból nagyon jó kiszakadni, de ehhez nem biztos, hogy ilyen dolgokat kell segítségül hívni. Erre sokkal jobb pl. a Harry Potter, az X-akták, vagy a DOOM 3. :)
    Ami viszont fontos, hogy ezeket nem szabad összekeverni a valósággal.
  • Csirke4
    #62
  • Sungame
    #63
    .....................................................................

    "De ha mondasz példát az ellenkezőjére"

    Figyi, én nem bizonyítani akarom ezek létezését, így ellenkezőjére sem tudok mondani semmit. :)

    Én hallani szeretnék róla. Amit hallottam és láttam, én azt leírtam már.

    Ennyi amit tudok róla. Én még többet szeretnék hallani és tudni, és válogatok, hogy mit hiszek és mit nem.

    Csak véleményt mondhatok, hogy el tudták-e hitetni velem, de állítani semmit nem tudok, hisz ez a téma még ismeretlen a számomra :)

    .....................................................................
  • Sungame
    #64
    .....................................................................

    ja, a földsugárzásról, amit tudok, az az, hogy vízerek vannak a Földben és hartmann háló/rács és a vízerek kereszteződésében és a hartmann csomópontokon veszélyes aludni, mert mindenféle betegséget okoz, még rákot is.

    .....................................................................
  • _Vegeta_
    #65
    Boccs, nem sértésnek szantam a dolgot, enis szivesen beszelek hasonlo dolgokrol, csak nezd meg szellemek c. topicot.

    Mindazonaltal elegge ketkedes fog el, ha hallok ilyesmirol.
    Sok fura dolgot hallottam mar elhiheted, de legtobbjen csak nevet az ember.
    Tehat vegyuk a kerdeseid sorjaban:

    1, Miért vannak a nagy füstökben arcok???
    Barmit odakepzelhecc csak kis kepzeloero kell. A kepek jok btw.
    2, Miért vannak a felhőkben olyan eredeti formák???
    A termeszet csodai topicba jobban elmenne ez a kerdes. ;)
    3, Léteznek ufók, és ha igen, miért nem mutatkoznak mindenkinek???
    Ufok leteznek, csak nezz fel az egre es egy vagonnal latsz.
    Ha esetleg foldonkivulekre gondolsz, akkor szvsz tuti vannak,
    csakmeg sose jartak itt.
    4, Mitől vannak egyes embereknek, különböző képességeik???
    Mindenki kulonbozik, genetika.
    5, És a képességek tanulhatók, esetleg a született képesség kiírtható???
    Minden kepesseg szuletett kepesseg, de ezek kozul sok tanulhato.
    Lasd, tanulasi keszseg.
    6, A pozitív gondolkodás valóban jobbá tesz mindent, vagy csak az ember hiszi azt, hogy most neki jobb lett???
    Ez erdekes dolog, de asszem ecceru a valasz csak gondoljunk a
    placebóra. Tehat ha jobbakat gondolsz, optimista vagy eleve jobbnak
    hatnak a dolgok.
    7, Miből veszed észre, ha megátkoznak???
    Semmibol, mivel h atok nem letezik. Max letezik balszerencse, de ez
    mar egy masik tema.
    8, Tényleg hatásos az átok és lehet ellene védekezni???
    Lasd egyel fentebb.
    9, Létezik tényleg földsugárzás, csillagsugárzás???
    Foldsugarazasrol nemtok, vki javitson ki lecci, viszont
    csillagsugarzas letezik, eleg regota tudjuk mar. Az emberre nezve
    nem tul jo dolog. :)
    10, Léteznek angyalok, boszorkányok, szellemek, védőszentek, ördög, Isten???
    Talan a legjobb kerdes, mindegyiknek kulon topicot is lehetne
    nyitni. Angyal, ordog, vedoszent: Szeretnek hinni benne, de a
    dolgok ugyallnak h nemnagyon tudok. Isten: Mindenkinek van istene,
    vkinek a borosuveg, vkinek a hatalmas szobor, egyene valogatja.
    Nekem a termeszet felfoghato egyfajta istensegnek. (Kulon topicos
    ügy szinten.)
    Boszorkanyok: jajj h hany embertol hallottam mar h ismer boszit,
    meg nalunk is jart egy boszi. Mindazonaltal kizart h lenne ilyesmi.
    11, Valóban van reinkarnáció???
    Ugyhiszem van. De kerdezz meg egy halottat hatha tobbet tud rola. :)

    Ha vkinek van ellenvetese, vagy csak anyazi akar akkor kezdjuk. ^^"
  • _Vegeta_
    #66
    Azert van egy erdekes kerdes.
    Megpedig h mi a realitas. :)
  • nemcsakfeel
    #67

    "földsugárzás" nem a gravitonokról beszélsz?
  • Aquir
    #68
    ez nagyon embertől függ :)
  • FtranX
    #69
    ha szeretsz ilyenekről olvasni, akkor tégy úgy, de én nem látom túl sok értelmét :)
  • Tetsuo
    #70
    És nekem mennyi van? :)
  • Tetsuo
    #71
    Ilyen képeket bármikor készítek photoshoppal.
  • Tetsuo
    #72
    Azt viszont el kell mondanom hogy amikor kutat ásattunk a kertünkben, a kútfúrócsávó fogta a pálcáját és oda fúrta a kutat ahol szerinte a jó..
  • Tetsuo
    #73
    Azt már mondtam hogy PÍvizet árulok?? :)
  • Sungame
    #74
    Azt ittam 10 évig, de változás nem volt semmiben. De nem tudok róla sokat, mit kéne észrevenni, ha azt iszom?
  • FtranX
    #75
    Hát így nem tudom megállapítani, de ha találkozunk személyesen, akkor 10000 Ft-ért megmondom. :)
  • Sungame
    #76
    A #15-öst komolyan írtad? ha igen írj részleteket kérlek.
  • FtranX
    #77
    Szerinted? :)
  • Sungame
    #78
    Komolyan nem tudom, egyszerűen nem tudok véleményt alkotni, mert miért ne lehetne igaz??? De ha te is olyan vagy mint én, hogy én pl. szeretem szivatni a jónépet, mert akkor nem unalmas egy topic,pörög rendesen és jót szórakozom a többiek hozzászólásain és a velem való vitáin, akkor esetleg én adnék okot, hogy ki legyek nevetve :)))
    Khmm.. bár lehet megérdemelném :)))
    De ha igaz...??? Nem tudom, hogy lehet eldönteni... :(((
  • Kandurex
    #79
    Elfogyott a hűtőnkből a sör...mert megittam
  • Sungame
    #80
    Ez elég misztikus, és hihetetlen, hogy nem tankoltatok fel eléggé :))) és érdekes, hogy megosztottad velünk :)))
    Nincs a közelben egy éjjel-nappali, hogy vegyél? Vagy benzinkút?