2392
PS2-n mi kell ahhoz, hogy a HDLoader betöltődjön mindenféle boot-lemez használata nélkül ?
  • Akey
    CD-t még olvas a gép?
  • digo82
    Ok de amugy nekem is chippelt a PS2-őm!
  • Akey
    Nem jó bele. FMCB nélkül nem tudsz mit kezdeni. A parasztvakító, kókler netcigányok szokták softmod névvel kábítani szegény PS2 tulajokat. Na a softmod szó az FMCB-t takarja, aminek a lényege, hogy a PS2 memkariról bootol. Most vagy egy ilyen kártyát kell szerezned (akár kölcsönbe) és te is tudod sokszorosítani vagy egy chipelt PS2-vel rendelkező emberkénél te is meg tudod ezt csinálni. Egy a lényeg, hogy pénzt ne adj érte!
  • digo82
    De ha ez nem jön össze akkor az is segítség lenne,hogy a PS2-őn lehet-e itthon beállítani a lézerfejet vagy esetleg egy DVD-ROM fejegysége nem lenne-e bele jó?
  • digo82
    Nem hinném csak ilyen,hogy Your Sistem Configuration az egy PS2-es ikon meg a játék mentések!
  • sacano1
    Van FMCB a memkártyádon?
  • digo82
    Felmásoltam az ULaunch cuccot a pendrivere de nem látja a PS!Más irányba meg nem igazán tudok lépni mert nem megy a Lejátszó bent!
  • Akey
    Másold fel az USBadvance progit a MC-ra az uLaunch fájlkezelővel és indíthatod azzal vagy be is rakhatod a kezdő menübe. Itt valahol le is van írva szájbarágósan, videóval. ISO-kat pendrivera az USBUtillal tudsz varázsolni.
  • digo82
    És az USBadvance progit a pendrivere kell másolni?Mert azt már megtettem de nem látja a PS2-es a pendrivet csak a memóriakártyát!

Ez a bajjom is,hogy sem az írott és sem a gyári lemezt nem olvassa be!Mindegyiknél ugyanaz a hiba Disc Read Error!
  • Akey
    Mindkettő lehetséges. Először is kell egy FMCB a memóriakártyára. A winchesteres dologhoz kell egy Network Adaptor a HDloader progi és egy PS2 által támogatott HDD. Az USB-s dologhoz meg egy külső vinyó vagy jó esetben egy pendrive és az USBadvance progi.
  • digo82
    Sziasztok!Nekem az lenne agondom,hogy úgynéz ki,hogy a PS2-esemben meghalt a lézerfej!Model : SCPH-39004 vastafg!De nincs lóvém a megcsináltatásra!A kérdésem az lenne,hogy lehetséges-e,hogy PC-be való vinyót rákötni valahogy és arról menjenek a játékok vagy esetleg pendriveről?Előre is köszönöm!
  • ypss
    A multkor ràprobàltam az 1ikre,de fagyott.. Nemsokà szétnézek a neten hàtha.
  • sacano1
    Mame emud nincs véletlen ami működik?
  • ypss
    Nekem az 1iken snes,megadrive,hd loader összes verzàja,usb advance,codebreaker,swapmagic,action replay max van. Persze pendrive-ròl bootol:).
  • sacano1
    Csináltam egy olyan kártyát hogy rajta van az usb advance + egy snes és egy sega emu.
  • ypss
    Az mitöl van h belsö hdd-röl jàtszva némely jàtéknàl nem lehet menteni? Eddig a gta:vice city/crazy taxi-nàl ment el a kép,ha nenteni akartam vna. Pròbàltam az összes hd loadert.
  • ypss
    Vagy csinàlj 1 olyan free mcboot-os kàrtyàt,ami multi install-lal van telepitve.
  • ypss
    Nekem mind a 3 pendrive-ommal megy:128mb lexar media, 2gb maxell, 8gb kingston. Formàzd le fat32-re ès csak az usb advance legyen rajta,ha igy se megy nem kompatibilis v nem tàmogatja a ps2 usb1.1-èt. Ugy hallottam a ps2 a maxell/kingston pendrive-okkal müködik a legjobban 1ütt.
  • sacano1
    Akkor valószínű hogy másik pendrive kell USB extremel is formáztam de semmi.
  • PoisonChihuahua
    Nekem is volt ilyen, ha nem megfelelő pendrive-ot csatolsz hozzá. Volt már ilyen itt a fórumon is. Másik pendrive kell.
    Amúgy az USBadvance-t nem flash drive-okhoz hanem USB-s HDD-khez tervezték, szal nem meglepő ha nem megy, nem is érem miért erőltetik ennyire a pendrive-ot...

Annyit tudsz még tenni, hogy megnézed FAT32-re van-e formázva.
  • sacano1
    Valaki tudna segíteni hogy kell megcsinálni hogy menjen a játék pendriverol? Van egy 8 gigás Kingmaxom megcsinálom ahogy le van írva de a Freemcboot lógónál kifagy. Ha kiveszem a memkártyát akkor elindul.
  • ypss
    A ps2 a ps1 gamèkat ps1-nek fogja làtni mèg akkor is ha tangabugyit adx rà:). Usbutil-lal/winhiip-pel csak és kizàrolag ps2 anyagok tol6òk. Csak vicceltem az elöbb:D
  • daftpete
    Lehet PS1-es game-eket tolni USB-ről? Hogyan?!
  • Akey
    Ilyen létezik?
  • netelek
    illetve másik kérdeés ha bin fájlokat átkonvertálok iso ra akkor gondolom nem fog működni, mert a legtöbb játékom bin ben van
  • netelek
    tudom buta kérdés de azt hogy kell, van hozzá program?
  • ypss
    Aha csak àtkell a ps1 strukturàjàt warni ps2-re.
  • netelek
    értem és ezt meglehetne csinálni ps1 es játékkal mert crash el akarok jáccani de a cd olvasója nem igazán szereti és ezért nem jó
  • ypss
    Create game from iso-t válaszd. Ezután a pendrive-od betüjelét és create.
  • netelek
    nem akarja másolni az iso filét sem. megnyitom a programot.
    file\ open iso to és akkor megkeresem az iso-t utánna rip game/sio ra kattintok ekkor kiválasztom hogy hova mentse elszámol 100ig és azt az üzenetet kapom hogy."IT happened a serious error, the process was interrupted" és ekkor ujra kell indítanom még a programot is!

Megadom az msn em [email protected] ha lenne türelmed akkor ott jobban tudnánk beszélni
  • ypss
    Usbutil-lal ted fel a pendrive-ra a ps2 iso-t,de elötte nézd meg a help/game kompatible opciot. Lehet h nem kompatibilis a jàték amit akarsz/lehet patch-elni kell/strukture chuck up-old mert lehet h nem ps2:). A ps2-röl usb advance-al indisd.
  • netelek
    ne haragudjatok de nekem sehogy sem akar sikerülni pendrivra másolni a ps2 jatekot, örülnék neki hogy ha valaki elmagyarázná küzdök vele 2hete biztos. kérlek aki nem rest segíteni azt akkor megköszönném.
  • semetka
    Ja értem, akkor felejtős. De köszi a felvilágostíást.
  • PoisonChihuahua
    HD Loader a belső merevlemezhez, külső USB-s HDD-hez pedig USBadvance kell. Amúgy hiába veszel USB-s winyót NEM fog jobban/gyorsabban menni a játék mint a mostani pendrive-odról.
  • semetka
    Na nekem is sikerült pendrive-ról indítani játékot, marha jó.
    De a lemeznél tényleg lassabb sajna. Ha veszek usb-s winyót akkor muszáj hd loadert használni vagy usb advance-val is működni fog?
  • Banyapapa
    ezt nézd meg
  • daftpete
    Én úgy csináltam, hogy a PS2-es progi kiírja a PS2 IP címét. Ezt beállítottam a gépnek is, azzal a különbséggel, hogy az utolsó számjegy helyére mást írtam. A progit elindítottam gépen, utána PS-en. Észrevették egymást és mehetett is a másolás.
  • ypss
    Valaki nèhàny szòban irja màr le h ps2-t krosszlink kàbellel a pc-hez kötve milyen beàllitàsokkal lehet komunkàltatni 1màssal? Sksapps tutort probàltam,nem müködik. Routerem nincs.
  • ypss
    AE86: Az nem gond nekem,mert 10gigàs hdd van a gèpembe ès max 2jàték fèr rå,amit ha feltettem a ps2 winyojàra kaphatom szét megint a gèpet,ps2 winyò ki dvd olvaso be,ps2 iso megcsinàl,dvd olvaso ki ps2 winyo be,iso ràtölt ès elöröl:S. Köszi.
  • daftpete
    ypss: Igen, össze lehet kötni, de kell hozzá 2 progi... persze ha WinHIIP helyett akarod összekötni. HDLD Sevr 0.8.5 a PS2-re és HDL Dumb & HDL Dump - 0.8.3 gépre. Viszont így a 15-20 MB/sec helyett a másolás olyan 2-5 MB/sec környékén fog mozogni.