2392
PS2-n mi kell ahhoz, hogy a HDLoader betöltődjön mindenféle boot-lemez használata nélkül ?
  • kazuma89
    #2272
    Ja és itt találtam linuxot is..Hogy kellene telepíteni?(kell hozzá vinyó?)
  • kazuma89
    #2271
    Ide irom ps2be nem lehet warezolni...
    Meghivó nélkül tudsz regsiztrálni
  • PoisonChihuahua
    #2270
    SMS Player
  • Pacov
    #2269
    Üdvözlet!
    Volna egy kérdésem amire eddig nem sikerült választ találnom és talán ebbe a topic-ba illik leginkább.
    Lehetséges-e pendrive-ról filmet nézni a memóriakártya bütykölése nélkül (nincs egy fölös mem. kártyám erre a célra)? Például úgy, hogy kiírok egy boot cd-t amivel hozzáférek a pendrive-on lévő fájlokhoz.
    Eddig ps2 media player-t használtam (ezt kikell írni cd-re, elindítani vele a ps2-t, utána berakni a filmet és kész), de az olvasófej már nem a régi ezért kb. minden második film szaggat és így élvezhetetlen, pedig Verbatimra írom ki mindig 4x-en. Szóval ezért érdekelne a pendrive-os megoldás, ha van egyáltalán.
    Előre is köszönöm.
  • warezhuszar
    #2268
    Köszönöm szépen a segítséget! Remélem sikerül. :)
  • Akey
    #2267
    uLaunch-al indítsd el az előzőleg kicsomagolt és pendrivera felmásolt telepítőt. Ha szükségét érzed, előtte lemásolhatod a MC tartalmát, mert a formázás töröl róla mindent.
  • warezhuszar
    #2266
    Üdv,
    Valaki segítene abban,hogy lehetséges-e freeMC boot kártyát csinálni úgy,hogy a ps2 modolatlan és csak egy freeMCboot-os kártyám van. :D Tehát, tudok-e a havernak csinálni egy másolatot.
  • Dávid1121
    #2265
    És az uLaunchELF ből hogyan tudok kilépni??????
  • kazuma89
    #2264
    Töltsd le ezt.
    A .elf filet másold fel pendrive-ra.uLaunchELF-et nyisd meg és azon belül a Mass-ot(Pendrive).Utána már eltudod indítani.

    Videó alapján pedig betudod rakni a menübe, így nem kell mindig az uLaunchELFbe mászkálnod
  • Dávid1121
    #2263
    És azt, hogy csináljam?????
  • Akey
    #2262
    Egy USBadvance elég lesz.
  • Dávid1121
    #2261
    Hello!!!!
    Én azt szeretném kérdezni, hogy ha a soft modos menümben nincs olyan, hogy usb advance menüpont akkor nem is tudok pendrive-ről semmit lejátszani rajta????
    Tegyek fel rá egy úabb soft modot??
  • Wanille
    #2260
    Akinek kattog-berreg-darál(ki hogy nevezi) egyes játékoknál, és bazi lassan tölt, ott megoldás lehet ha a kis fogas rugalmas fémlemezt ráhajtjátok a csigára. Nekem bejött, azóta hangja nincs.
  • Akey
    #2259
    Nekem van egy 70004-es PS2-m, amire IDE kábelt forrasztattam, de még van vele teendő. A HDD felpörög és gondolkozik a HDL, de aztán kidobja a szokásos hibaüzenetet. Közel van a cél, ellenben nekem se időm, se türelmem, se pénzem nincs, hogy rohangáljak vele a szerelőhöz. Barkácsoló lelkületű ezermestereknek kiváló időtöltés. :D Olcsón lepasszolnám...
  • mucsi73
    #2258
    sziasztok olyan problémám van,hogy a fiam abbahagyta a játékot,de másnap már nem olvassa be.semmit sem olvas.1 éve lett csip.
  • PoisonChihuahua
    #2257
    Pontosan mit értesz az alatt, hogy "winyósra"? Ha az USB-s HDD-s megoldásra gondolsz, akkor azt elfelejtheted, mert az nem fogja kiváltani a fejet. Az USBadvance kevés játékkal kompatibilis és ami el is indul, azzal se megy tökéletesen (szaggatnak a videók, nincs hang, 3x lassabb a töltés köszönhetően a PS2 1.1-es USB-inek, stb).
    Ha belső IDE winyóra gondolsz, akkor annak már lenne értelme hosszú távon is (gyorsabb töltés, nagy kompatibilitás), csak az a bökkenő, hogy ahhoz forrasztgatni kell és V14-től (SCPH-75001 és följebb) nem működik az IDE controller hiánya miatt.
    Én személy szerint a fejcserét ajánlom.
  • cors
    #2256
    Sziasztok!
    ps2 slimhez van valami okosság,meghalt a fej.
    Pár ezrest megérne nekem ha valaki segítene megcsinálni winyósra.
  • Akey
    #2255
    Próbálta már vki a ToxicOS-t? Működik DSM4 chip nélkül is?
  • pisti666
    #2254
    Köszi sikerült
  • Akey
    #2253
    Ez majd segit.
  • pisti666
    #2252
    Sziasztok

    Kéne némi segítség free mcdoot problémához fel másoltam rá a USBadvence.elf fájt de azt szeretném ha be kerülne a menübe hogy inditáskor ne keljen be nemi a ULaunchELF-be.
    Segítségeteket előre is köszi.
  • pisti666
    #2251
    KÖSZI A SEGÍTSÉGET.
  • Akey
    #2250
    "Válasszuk ki a File menüből a „Create game from ISO” menüpontot. A bal oldalon válasszuk ki az átalakítani kívánt ISO fájlt, a jobb oldalon pedig az USB-s adathordozónkat. A „Media”-t hagyjuk AUTO-n. Ha a lista szerint szükséges, akkor pipáljuk ki a DNAS-t vagy az IOPRP-t. Adjuk meg a kívánt nevet és kattintsunk a Create-re. Ha további játékokat szeretnénk az adathordozónkra tenni, akkor a program indítása után a Utils menüből válasszuk kis a „Recover list of games” menüpontot."
    Kb ennyi a lényeg. Egyszerű, mint a szög.
  • pisti666
    #2249
    Ez nekem kínai USB Util-nak nincs magyar használat itmutatoja?
  • Akey
    #2248
    A program mellé van csomagolva.
  • pisti666
    #2247
    Ez a USB Util hogy működik?
    Van valami használati út mutató hozzá.
  • Akey
    #2246
    Az USB-s módszerrel kapcsolatban a legfontosabb dolog, hogy a PS2 csak USB 1.1-et támogat. A második, hogy nem minden játékkal és nem mindegyik pendrive-val és HDD enclosure-al kompatibilis. Penek közül a Maxell és a Kingston, amit karmol a gép, HDD házak közül meg nincs tapasztalatom. Maga a HDD típusa, márkája, mérete lényegtelen. Játékot az USB Util-al tudsz az USB eszközre felrakni. Előtte viszont nézd meg a listán, hogy megy-e egyáltalán a gém és kell-e patchelni.
  • pisti666
    #2245
    Sziasztok

    Tudna valaki segíteni! Adót egy ps2 a olvasófej már csak a CD-t viszi külső HDD megoldás érdekelne. A free mcbootos dolog az USB advance megvan. A kérdés az milyen HDD-vel működik milyen típus méret stb.? A pendrival is próbálkoztam de nem ismerte fel a usb advance vagy valamit rosszul csináltam nem tudom. Ha tud valaki valami okosságot segítséget szívesen venném. Előre is köszi
  • digo82
    #2244
    Az Iso-t
  • Akey
    #2243
    Az ISO-t vagy az ELF fájlt? Amúgy én az IMGburn-t ajánlom.
  • digo82
    #2242
    Az Ulaunchert alcohollal írtam ki CD-re PlayStationra állítva! 2x sebeséggel!
  • Akey
    #2241
    Itt egy magyar leírás is. Az USB-ről és HDD-ről futtatható gémek listája.
  • Akey
    #2240
    Ha csak simán ráírtad az uLauch.elf-et a lemezre, akkor az nem lesz jó. Ezt írd ki CD-re, majd a pendriveodra pakold fel az FMCB 1.8b Noobie Package-t, persze kicsomagolva. A CD-ről bebootolo progival indítsd el az .elf fálját és telepítsd. A sima másolás semelyik esetben sem működik. A MC-odat formázni fogja telepítés előtt, a mentéseidet is az uLauchal másolhatod át USB-re, telepítés után meg vissza az MC-re. Ha telepítette az FMCB-t, akkor már a következő indításnál arról kell bootolnia a PS2-dnek. Jó kis olvasnivalók a témában: FMCB Guides, SKS Apps.
  • digo82
    #2239
    Úgynézki az egyik havernak van chippelt gépe!Le tudnád írni,hogy pontossan,hogyan is kell a memkarira boot-ot készíteni?Az Ulaunchert már kiírtam sima CD-re!Eddig jutottam!köszi!
  • sacano1
    #2238
    Nekem úgy kapcsol ki a chip hogy nyomva tartom a bekapcsoló gombot 4 mp de minden indításnál be van kapcsolva a chip.
  • digo82
    #2237
    Már ezt is próbáltam de sajna nem jött így sem össze!

    http://arstechnica.com/gaming/guides/2003/11/ps2-repair-guide.ars

    Mé annyit,had kérdezzek,hogy az igaz-e,hogy a chippet ki/be lehet kapcsolgatni mert háthogyha valahogy kikapcsoltam!
  • Akey
    #2236
    A beállításához oszcilloszkóp szükséges, de lehet, hogy egy kis portalanítással még lehet bele életet lehelni. A két lencse között is gyűlik ám a por. De ha már a CD-ket sem olvassa, akkor a takarításnak sem lesz sok haszna.
  • digo82
    #2235
    Köszi a sok segítséget de sajna ilyen ismerősöm nincs akinek van PS2-ese!Megpróbálok keresni valamit a neten háthogyha be tudom állítani a fejegységet mert valószínűleg az állítódott el!Ha tudsz valami használható információt akkor légyszi írj privibe vagy az e-mailomra! [email protected]!Mégegyszer is köszi!
  • Akey
    #2234
    Nem. Ha még olvasná a CD-ket, akkor tudnánk az MC-re FMCB-t varázsolni. De így keresned kell egy működő gépet vagy egy működő FMCB-s MC-t.
  • digo82
    #2233
    Sajnos semmit!Reméllem nem azt akarod mondani,hogy a chip murdelt meg?!!