2392
PS2-n mi kell ahhoz, hogy a HDLoader betöltődjön mindenféle boot-lemez használata nélkül ?
  • Lammer
    #711
    csupan csak annyi, hogy az egyikbe siman UTP kabelt csatizhacc... a masikba meg + bele tudod nyomni az analog telefonvonaladat, ha kell...
  • Lammer
    #710
    709 hozzaszolast nem sok ido vegigbogaraszni, mar leirtuk soxor...
    ha olyan dologban akacccc el, amit meg nem veseztunki ki, akkor ird be nyugodtan...
  • szunyog7
    #709

    Skacok ha jól vettem ki a fórumból, akkor mindeki meg akarja előzni a bajt, mielött bekövetkezne, meghát a gémek örökös ki-be rakosgatásától.
    Még ujjonc vagyok-e témában, valaki felvilágosítana,hogy is működik ez.
    Talán addig megvan kell egy winyó, nade azt hogyan kötöm a PS2- höz..., me valami progikról, ezek elég fontosak lehetnek,ha egyik-másikról topicok vannak.

    Ahogy Angyisz kolégát idézném "Lammer magyarázd már el légyszi. köszi"
  • Al Age
    #708
    Köszi mindkettőtöknek, a két link alapján most látom, hogy több verzió is van a network adapterből.
    SCPH-10281
    SCPH-10350

    Valaki tudja esetleg, hogy pontosan mi a különbség a kettő között?
  • Petyko
    #707
    Hali,

    szerintem itt is érdemes megnézni
  • evid
    #706
    Hello!
    Alatta van de nem sokkal:
    KonZonE
  • Al Age
    #705
    Ahh köszi de ez valahogy nem fog menni azt hiszem, pedig nem kicsit kecsegtető az ár. :(
    Garancia miatt MO-n szeretném venni mindenképpen, tudom ott is van gari, de oda macerásabb kivinnem egy pettyet. :)
    Tehát kérdés-átfogalmazás: MO-n tudtok olyan helyet, ahol 13 alatt megkapom? :)
  • mohus
    #704
    graz
    pályaudvari aluljáró:)
    29EURO
  • Al Age
    #703
    Tudtok esetleg egy helyet, ahol 13ezer alatt megkapok egy Network adatert?
    Nézegettem a neten és a Konzol Stúdióban találtam meg legolcsóbban, 12990-ért, ha ennél olcsóbban nem jutok hozzá, akkor a héten valószínűleg megveszem itt.
  • mohus
    #702
    é'meg a samsungra szavazok:)
  • Lammer
    #701
    :DDDD ismeros a szitu(koszi a bizalmat amugy ;)) en ugy szoktam, hogy delutan felkelek(eccakas voltam monnyuk elotte), kaja, tisztalkodas, oszt PS2... egeszen reggel 5-6ig :DDDDDDD az ugy kb 10-12 igy lajtosan :D
  • Lammer
    #700
    igen... :P
    amiket teszteltem viynokat(volt 80as meg 160as maxtor is) haat elegge melegedtek... (kivettem oket, es elegge tuzeltek) ugy 3-4 oran utan(e akar egy ora utan is)
    en seagate fan vaok, najo elarulom... :P seagate PATAs viynoim vannak, Seagate u320as scsim is volt, popec mind(irasi/olvasasi sebesseg, seek stb)... ehh most egy raptor a rendszerviyno(masteszta,masteszta :DDDDD) :DDDDD
  • Al Age
    #699
    Értem és köszi, most már biztos, hogy lesz vinyós megoldásom ps2-höz, csak az képlékeny még, hogy mikor.

    Mohus: én azt hiszem inkább megfogadom Lammer tanácsát, mert ha belelendülök és időm is engedi képes vagyok akár 4 órát is játszani. :DDD
  • mohus
    #698
    mármint fűt....

    de nem érezni a forróságot a psemen....mondjuk 1 óránál többet nem is tolom egyszerre időhiány miatt
  • Lammer
    #697
    mert nagyon fuuut :(
  • Al Age
    #696
    Ezt én értem, hogy ellenkezel a Maxtor miatt, csak még mindig azt nem írtad le, hogy _miért_??? :DDD
    Sebességkülönbség nem is nagyon érdekel, a PS2 dvd-olvasásánál úgyis bármilyen vinyó gyorsabb.
  • Lammer
    #695
    1. Adi a szemem elott rakta be a MAxtorjat(en rantottam ossze neki a hdzest :P), heves ellenkezesem ellenere is :DDDDD de asssszondta, neki az jo :PPPPP
    2.nagyonisvan, a patas verziom is van :P nem seekel, mitobb baba a hangja, csak nem oylan gyors :((((((((((((((
    3. sebessegkulonbseget meg mint mondottam voltt a ps2 szuk keresztmetszete miatt elfelejtheted :P
  • Al Age
    #694
    a mászaki az műszaki akart lenni igazából :D
  • Al Age
    #693
    És a Maxtort csak a melegedés miatt nemajánlod?
    Csak azért, mert ahogy elnézem sokaknak van az (Ádi, Mohus, SQJ)...
    Nem szívesen vennék Samsungot, pláne, hogy Samsungnál nem hinném, hogy van effajta különbség a vinyók között, mint a Seagate-nél, mivel az én vinyómnak van sima ATA-s verziója is és csak egyetlen betű eltérés van a szériaszámban és régebben néztem a mászaki adatokat is és ott is csak a csatlakozó volt a különbség - nameg az elméleti max 150 mega/sec sebesség ami meg....:)
  • Lammer
    #692
    vigyazzal a SATA tema egeszen mas... :) elo pelda az osszes modern satas(7200.8as peldul) seagate viynok iszonyat kerregnek(amikor seekel olyan idegesito hangot ad ki, hogy borzalom) viszont a PATAs modern szeriak, pengek nagyon, elig van hangja, es gyors, igaz melegszik egy csoppet :D ;)
    szal mindenkepp samsung... amiert nem szeressem a pcs performanceal van bajom(PATA) kicsit lassucskak a konkurenciaakhoz kepest, tudom a ps2ben hooot nem szamit(azonos fordulatszamon, cache stb), ez mar csak az en huylesegem(meg a 8 mega cachet sem hasznalja ki a gep) :D
  • Sir Quno Jedi
    #691
    ??? nem nagyon, valahol megvan még otthon, majd megnézem. De ne tegyél bele seagatet az jó PC-be, a Maxtor meg PS2-be.
  • Al Age
    #690
    Tudnál adni a Seagate-ről esetleg egy szériaszámot?
  • Al Age
    #689
    Forróságban, illetve inkább hűvösségben tény és való, hogy jó a Samsung, de egyébként mint írtam nekem az van, és nagyon rezonál alapból és ha nem tettem volna ellene valamit, akkor az egész házat berezonátatja gond nélkül, ettől tartok a PS2 esetében is. De ha Te mondod... :-)
  • Sir Quno Jedi
    #688
    Nekem sosenem volt gondom Winhiip formattal. Viszont 80-as Seagate-met nem is látja a hdloader. Ezért használok 120-as Maxtort.
  • Lammer
    #687
    "/hangossag/forrosag" :P
  • Al Age
    #686
    Aham köszi nézegettem képeket azóta és nekem is feltűnt, hogy nem ugyanakkora a távolság az IDE és a tápcsati között a vinyókon és ez alapján esik ki a Hitachi is. Ha most is Seagate-ed van meg meg is vagy vele elégedve akkor mégis miért Samsungot javasolsz pláne ha nem is szereted? :-) 80 gigás méretnél max 1 k a különbség a vinyók között szerintem.
  • Al Age
    #685
    Az ftp-s progiról meg a hdl dumpról már olvastam, a keylaunchernek viszont most néztem utána több-kevesebb sikerrel, inkább a launchELF-ről sikerült némi infóhoz jutnom, de a kettő eléggé hasonló progi ha jól sejtem. Viszont dögöljek meg nem értem hogy működik. :P
    PSX-es lemezen egyáltalán nincs semmilyen, ezzel akkor ugrott is az egész mutatvány?
  • Lammer
    #684
    hehe ha visszaolvasnal leirtam, hogy nagoyn sok fajta vinyot leteszteltem mar, konkluzio: 200as seagate megy most, elotte volt benne egy 120as hosszbbb ideig(popecul), meg egy maxtor 160(kicsit forrofeju vooot :D)as is, 80as WDvel ne szivj... mert az IDE es a tapkabel kozotti tavolsag nem ua, mint a maxtoroknal,samsungoknal stb... ergo NEM TUDOD RAKOTNI A BBA adapterre!!! :OOOOO

    tehat en Samsungot javaslok neked, mert ar/teljesitmeny(najo ez PCre igaz)/hangossag/forrosag tekinteteben ez a nyero, mig ugyis, hogy en nem szeressem a samsung storage cuccokat...
  • mohus
    #683
    este van nagyon 7200rpm


    én a hdloader mellé...KEYLAUNCHERT is használok....

    vagyis egy olyan progi ami több progit is el tud indítani a memókártyáról pl ha megnyomom a négyzetet bejön a hdloader....

    szóval a hdloader mellé még van egy FTP progi is ami a memókártyára segít feltolni progikat
    és van a HDL DUMB...ami routeren keresztül képes a ps2-be gémeket installálni a HD loader alá a PCről...sajna csak 1mbit az átviteli sebbesség...egy SANANDREAS install 1 óra 20 perc:))))de nem kell szétszedi a ps2-t
  • mohus
    #682
    nekem maxtor 80Gb-os van 722rpm asszem 8mega kess....és nem olyan forró...mint vártam
  • Al Age
    #681
    Köszi mindenkinek a segítséget, tudom, hogy minél nagyobb vinyót veszek 1., annál jobb lesz nekem 2., egy bizonyos szintig annál jobban megéri nekem, de magamat ismerve még egy 40es is bőven elég lenne, eddig mindössze egyszer fordult elő, hogy párhuzamosna játszottam 3 játékot, általában egyre állok rá, esetleg amellett egy másik stílusút nyomok max. A többi játék addig meg elvan a maga dvd-jén, vagy az image file a pc-s vinyón.
    Maxtor vinyók nem forrnak fel ott bezárva arra a kis helyre? Mert leginkább ilyen vinyót vennék, mert a vinyó listán ez szerepel legtöbbször. Jelenleg a pc-mben egy 160as SATA Samsung van, de úgy rezonál, hogy még az asztalon is érzem, úgyhogy samsung egyelőre kilőve. HDLoader honlapján olvastam, hogy valamelyik Seagate modellel gáz van, nem kompatibilis, na én tuti kifognám azt, ergo Seagate is kilőve. Lényegében maradt még a Hitachi -amiről egyébként csupa jót hallok, de a listán nagyon kevés van-, valamint a Western Digital, ami szintén jó de a listán mint a fehér holló, ergo marad a Maxtor ha a forrósága nem túlzott.
    Más: szerintetek érdemes PS2-höz olyan vinyót venni, amelyikben 8 mega kess van? Mert szvsz teljesen felesleges, ugyanakkor szinte alig drágább a sima 2 megás verziónál.
  • Neme.
    #680
    Megnyugodtam, ezexerint nem nálam volt a bibi. :)
  • Lammer
    #679
    1. bekezdes ugye-ugye enis irtam
    amugy mar irtam neki korabban privit ;)
  • Lammer
    #678
  • Neme.
    #677
    - A vinyót a hdloaderrel formáztasd, nekem winhiipvel való formázás után formázatlannak látta a hdloader, és leformázta. :) (Bár azóta fejlődött a winhiip.)
    - A különböző módokat majd kitapasztalod. Ha nem megy egy játék, előszö érdemes mode 3-mal kipróbálni (kill hdl), utána a többit. Ha sehogy sem megy, akkor patch kell a játékhoz (vagy új hdloader hack).
    - A mode beállítások minden játék saját partíciójában tárolódnak, hdloader-ben a Select gombbal lehet őket bármikor megváltoztatni (tehát ha winhiip-ben nem állítod be, később megteheted a hdloaderrel).
    - A www.ps2-scene.org/forums site-on találhatók a hdlpatch készítői, néha beírogatnak hasznos infókat, pl. hdl patch SoulCalibur3-hoz, Ratchet3-hoz stb.
    - Azt nem tudom, melyik vinyó nem jó, de nékem a 80 gigás Samsung eddig nagyon jól műxik.
  • evid
    #676
    Nekem eddig ment winhiip-el is, de neked kénytelen hinni az ember :))
  • Lammer
    #675
    kb nekem 10 probapol, szepen 9X le akarta daralni a hdloader a vinyot, mert nem latott ps2 particiot! en azert eloszor a hdloaderrel formaznam a cumot... eccer megmar ugy 70 giganyi masolast(amit raadas kozvetlen dvdrol nyomtam be egyenkent) daraltam le... mert mar faradt voltam nem figyeltem csak nyomtam mint a robot, es igen YES gomb tovabb, es utana eszleltem, hogy uristen megformazom! :DDDDDDDDDDDDD
    szal "erdemes" hdloaderrel formazni, hiaba tucc hiip alol is ;)
  • evid
    #674
    Ha lehetőséged van rá, akkor vegyél nagyobb vinyót, hidd el, hamar megtelik az a 80Gb.
  • evid
    #673
    A vinyót rakhatod egyből a pc-be majd a winhiip megformázza. Winhiip-el felteheted image fájlból vagy lemezről a játékot. A mod-okat a winhiip-ben kell beállítani, ha pc-n keresztül teszed fel a játékokat. HDLoader kompatibilitási lista(ugyan elég régen frissült, de azért hasznos lehet)
    PS2 vinyó lista
  • Al Age
    #672
    Sziasztok!

    Most tervezem egy vinyós rendszer beüzemelését a gépemhez.
    Olvasgattam róla több helyen és egyelőre ennyire jutottam:
    Van egy HDLoader 0.7c-m ami PS2-n elindul csak hibaüzenetet ad, mivel network adapterem még nincs. Van továbbá egy WinHIIP 1.7.3-am is, ami szintén úgy néz ki működni fog.
    Nos ha meglesz a kettő hiányzó hardverelem (adapter+vinyó), akkor ha jól sejtem így fog menni a dolog:
    A vinyót a ps2-ben kell leformáznom a hdloader segítségével. Utána kiveszem onnan és berakom a PöCébe, ahol winhiip-pel tudok rá gémeket másolni, majd ha visszarakom a vinyót a ps2be akkor hdloader fog indulni mindig és ott tudok választani, hogy melyik játékkal szeretnék épp játszani.

    Eddig rendben van a gondolatmenet?
    Első kérdés: ha van egy PS2-es játék image file-om azt abban a formában már tehetem is fel a winhiip-pel a ps2 vinyójára? DL lemezes játékoknál van egy kis macera tudom, de leszedtem Lammer peccsét a GT4hez, azzal meg menni fog, több DL-es játékom meg nincs.
    Második kérdés: olvasgattam itt a hdloaderrel kapcsolatban 3 módról, azt is írtátok melyik mit jelent. De ezeket hol kell -ha egyáltalán kell- állogatnom és mire? Vagy visszatérve az előző kérdésre egy játék "feltelepítése" mindössze annyi, hogy winhiip-pel felnyomom az image file-t a ps2 vinyójára és módokkal nem kell foglalkoznom?
    Harmadik kérdés: melyek azok a vinyók, amelyek biztos nem mennek a network adapterrel illetve a PS2vel illetve a HDLoaderrel és melyek azok, amelyek tuti mennek minden gond nélkül? 80as vinyót szeretnék bele, ez már bőven elég lesz szerintem. A maxtortól mindössze a melegedése miatt tartok, de ha több embernek is az van és faszányosan működik akkor az lesz, inkább nem kísérletezek.

    Előre is köszi a segítséget!