2392
PS2-n mi kell ahhoz, hogy a HDLoader betöltődjön mindenféle boot-lemez használata nélkül ?
  • Al Age
    #791
    Meg asszem beállítom majd a csipemet, hogy alapból dev módban induljon, a default boot.elf meg a hdloader lesz...... Jááááááj de király:DDDD
    Fel gomb lesz az ExecFTPs, le meg a HDLDump szerver. Nyam-nyam. :P
  • Al Age
    #790
    Megvettem ma a vinyót, Samsung 80as. Mivel még nincs meg a crossover kábelem, csak ps2-n tudtam kipróbálni egy installt, a GT3mat tettem fel, tökéletesen működik. :-)
  • gammar
    #789
    Egyébként arról mi a véleményetek,hogy a wincsi helyére egy dvd rom kerüljön működhet vele?Úgy gondoltam hogy bb adapter a gépbe de a táp és az ide csati-ra már egy külső dvd egység kerülne.
  • gammar
    #788
    Sziasztok!
    Éenne egy gondom,kaptam egy rossz (fejhibás)ps2-őt ami semmit sem olvas be.
    Hogyan tudnám rábírni a winyó bootra? Van egy másik ps2-őm is ami winyós és jól megy de ebben a chip nem támogatja a boot modot.Kéne erre egy program,vagy leírás.
  • Lammer
    #787
    nekem is ripperem van ;)
    ha erdekel elkuldom az isot privibe ami a dev modeot csereli a legujabb Hdloaderre ;) bootnal haromszog, es lon vilagossag ;) ize hdloader ;) (lemezt csak eccer kell berakni, az installkor(most cdimagem van, kibirjatok azt az 1 bootot ;))
  • maruzst24
    #786
    Segítsen valaki.Slim psx2őm van.Leszedtem a defcon5ről a hdloadert+az usbadvance-t.Mi kell még ahoz hogy vinyót tudjak kötni a géphez?Pc-s vinyó is jó hozzá?
  • evid
    #785
    Itt egy kép az oldalról. Nem drágább mint egy eredeti USBExtreme lemez.
  • HHapci
    #784
    Hétvégén havernak beüzemeltem a bb adaptert. 160-as segate barracuda 7200rpm vincsivel 50004-es gépen. Hasit mint állat. Össze sem hasonlítható a dvd-vel.
    3 játékot próbáltam mind mentek. Hdloader 0.7c
    PES4
    PES5
    Fifa2006
    A mem kártyára kellene még felnyomnom neki a hdloader. Ripper 2 chip, de DMS explorer van rajt ha jól láttam, lehet amiatt nem sikerült?
    A memkártya mentésekre van valami kitalálva hogy máshol lehessen tárolni, pl vinyo vagy pendrive, pc nem jó nincs neki.
    Van a defcon5 ön a letötésben PS2os azt irják jó lehet erre a célra. Próbálta már valaki?
    Üdv Hapci
  • HHapci
    #783
    ez a lap nekem nem jön be a demonál leakad. Irjatok valami demo utáni hozzáférési cimet!
    Köszi
  • maruzst24
    #782
    Sziasztok!Tudnátok nekem segíteni?Teljesen kezdő játékos vagyok.A vinyós megoldás tényleg bevállik?Mi szükséges hozzá?Slim Psx2őm van chippelve.Minden játékot feltehetek a vinyóra és fut is?A vinyó mindegy hogy milyen?Előre is köszönöm a segítséget.
  • Al Age
    #781
    Köszike, végülis az a plusz 160 kB már nem oszt nem szoroz, pláne ha van ExecFTPs...
    Plusz nekem még keylauncher sem kell, okos chipem van, 6 progit tud közvetlenül indítani a memkártyáról. :-)
    Háromszög a saját config managere (de ha átírom valamelyik progim filenevét erre, akkor azt indítja), kör a standard dev.1 mód plusz a négy iránygomb a digipadon. :-)
    Eddig a full peccselt HDLoader 0.7c van fent meg a legújabb ExecFTPs (ha jól emlékszem 0.69)
    Ennél viszont nem is tettem fel a config.dat file-t, azt írja, ha nem találja, akkor automatikusan az alapértelmezett IP-ket fogja használni, ami nekem tökéletes, mivel csak egy crossover kábellel kötöm össze a két gépet.
  • mohus
    #780
    HDL 0.8.3 zipfile
  • mohus
    #779
    saját kell nekije:)

    nekem keylauncherem van a memón, melyből három progi indítható - HDloader, - EXECFTP, - HDLDUMB

    keylauncher betöltése után ha négyzetet nyomok HDloader jön be, R1-et akkor EXECFTP, R2-re meg a HDL DUMB

    HDL DUMB indítása esetén is olyasmi történik mint az execftpnél....látványra, de másik progi...

    megoldás: EXEC FTPvel a memóra kell másolni a letöltött cumóból az HDLD_SVR kiterjesztésűt és a PCn meg a HDL DUMB.exe-t kell elindítani...

    egyéb: a config.dat-ban és az ipconfig.dat-ban pontosan meg kell adni a PS2 ip számát nálam ez 192.168.1.103...és routeren "keresztül" töltöm át a ps2 játékokat a vinyóra
  • Al Age
    #778
    VAGY: a másik verzió, tudja-e ez a szerver ugyanazt, mint az ExecFTPs, vagy ez csak a vinyót éri el? Mert ha nem feltétlenül kell kétféle szerver és ezzel is tudok cuccokat pakolni a memkártyára/ról egy mezei FTP progival akkor csak ezt tartanám meg.
  • Al Age
    #777
    Na ismét itt egy király progi, köszi, hogy velünk is megosztottad. ;)
    Esetleg azt nem tudod, hogy mindenképpen a saját ftp szervere kell neki a PS2-n, vagy a célnak megfelel az ExecFTPs is?
  • mohus
    #776
    ja bocs a PES5 2,2GB...és nem 1,2
  • mohus
    #775
    Van egy jó hírem a HDL DUMB használóknak, kijött az új verzió 0.8.3.

    Ez ugy arra szolgál, hogy a PS2-ből ne kelljen állandóan kiszerelni a wincsit gémfelrakáshoz, hanem egy UTP kábelen keresztül fel lehet tolni a gémeket. Hátránya a sebesség, ami eddig 0,7MB/s volt, most ez a javított verzióval 1,5MB/s

    Tehát egy PES5 felrakása eddig 40 perc volt (1,2GB) most ez lecsökkent 20 percre...mikor használtam előfordul 3,0MB/s is. Így már ugye egész kellemes a dolog:)

    LETÖLTÉS INNEN
  • evid
    #774
    Vegyél a ps two-hoz egy network adaptert, és akkor használhatod a hdloader progit. Itt:7900 Ft.. Kevesebb lesz a kompatibilitási probléma.
  • pistike75
    #773
    Frászkarika, nincs sehol, mindenhonnan csak rendelni lehet. Az USBAdvance meg nem is tudom, hogy miért van egyáltalán, mert baromira nem működik vele egyetlen game sem :-(
    Valami olyasmiről hallottam még, hogy a memokártyára rá lehet másolni a hdloadert és akkro nem kell a lemezt mindig bepakolni. Viszont hogy a viharba másolom fel a kártyára a cuccot?
  • s73
    #772
    Ha találnál valamit, dobd már be légyszives.
  • pistike75
    #771
    Tehát az USBextreme a megoldás... Csak meg lehet szerválni. Ami eddig megjelent a világban, azt mind meg is törték. Akkor keresek :-)
  • s73
    #770
    Ezeréves játékok, ATV offroad Fury, 4*4 Evolution. Az USBExtreme(nem az USBADvance)állítólag elég sok játékot támogat,de én a neten még nem találtam meg, csak amivel formázni lehet, magát a feltöltő progit feltörve még nem, csak mint megvásárolhatót.
  • pistike75
    #769
    Tudsz mondani egyet is, ami műxik? :-) USB Advance-on kívül esetleg van még vmi progi, amit lehet használni?

  • s73
    #768
    Én vagy két éjszakát szívtam vele, rohadt kevés játékot támogat az Usb advance,azt se mindent, amit a combatibility list-en írnak.
  • pistike75
    #767
    Van itt valahol visszább egy link, ahol van egy kompatibilitási lista, ott fel van sorolva, hogy mi az ami elindul, illetve mi az ami nem. Sajna nekem az sem indul el, amiről elvileg azt írják, hogy megy. Bár nekem eddig még semmi nem indult, el :-)
  • Number One
    #766
    hello!

    nekem csak egy gyors kerdesem lenne megpedig ,hogy melyik jatekot nem erdemes felmasolni a vinyora...mivel ugyse indtitja el.

    shadow of the colossus es meg melyikek nem indulnak?
  • pistike75
    #765
    Valaki tudna nekem segíteni, mielőtt agyvérzést kapok? Megcsináltam rendesen az usb advance lemezt, a vinyóra feltoltam a gémeket. Minden rendben, működik is, egészen addig, amíg kiválasztom a játékot... Akkor kattintok, írja, hogy várjak és nem történik semmi...

    ps2 slim verzió+chip, külső usb ház, usb advance free version, usb extreme amivel pc-n a vinyóra pakolom a játékot... és ennyi, nem műx tovább... próbáltam már eredeti és másolt játékkal egyaránt.

    Valakinek van vmi okos ötlete?
  • vgaben
    #764
    Ok, megpróbálom így...
  • mohus
    #763
    az a lényeg hogy a TE PSX lemezed SLES száma szerepeljen a TITLE.DB ben

    SLES -> EU Gémek

    SLUS kezdetűek -> US gémek

    ez a szám a PSX lemezen is rajta van amivel bootolsz...

    én levágtam a sallangokat és betettem az én lemezem SLES számát...lásd fotó 4. szakasza...a ??? és PSX sorokat nem kell bántani
  • vgaben
    #762
    Hát nagyon restellem magam ,de nem teljesen értem... Nekem is van ugye a Title.db amit a mikestyle-ról szedtem le. Ebben benne szerepel a SLUS_007.29 szám -ami a tigger disc list-ben a Madden NFL 99 jelöli-, és megnéztem a lemezén ott pedig a SLES_0014.27 van , most akkor pontosan mit, hova írjak? Eleve nekem a title fájlom tök nagy (207K) (vagy csak te képeden levágtad a sallangokat?),de azt hittem hogy ebben az első két variáció valamelyikét kellene javítanom ??? vagy a PSX es sor... folytathatnák estleg priviben?
  • mohus
    #761
    nem tudom már mivel szerkesztettem de nekem ilyen...a TITLE.DB
    a SLES szám az EU PSX gémemé

  • vgaben
    #760
    Na ez lesz az... (azt hittem elég ha bent van a listában) De,hogy ne legyek mégeszer béna melyik sort kell átírnom a ???=0,0,0,0,0,0,0,0, vagy PSX.EXE=0,0,0,0,0,0,0,0, esetleg mindkettőt?
  • mohus
    #759
    SLES számát átírtad az indító fileban?
  • vgaben
    #758
    Igen.
    (Madden NFL 99)
  • mohus
    #757
    a vásárolt PS1 gém elindult?
  • mohus
    #756
    "úgy vettem észre, mintha megnőtt volna a System configuration)."

    az már jó jel
  • vgaben
    #755
    Sziasztok!
    Én is szeretnék segítséget kérni szakemberektől, tőletek.
    Elolvasván az összes hozzászólást a forumba, elhatároztam, hogy kibővítem kedvenc konzolomat egy HDD-vel.(mivel már egyszer gajra tettem a fejet). Idáig ez rendben is volt, Winhiip + HDLoader tökéletesen müködik. (kivéve talán, hogy lemezről nem akar felmásolni vinyóra semmit...)
    Most szeretnék tovább lépni és megpróbáltam volna keylauncher-el kiegészíteni az egész mutatványt és itt elakadtam. Megcsináltam Mohus által ajánlott link útmutatása alapján a CD-t mely elvileg(?)felmásolta a programokat a mem.kártyára (ezt egyébként hogy tudom ellenőrizni?... úgy vettem észre, mintha megnőtt volna a System configuration).
    Vettem egy PSX1 lemezt is(ami benne volt a listában), de nem akar elindulni a keylauncher.
    Hol hibáztam ? (lehet hogy nem mindent csináltam jól a lemez készítésnél ? elég hiányos sajnos az angol tudásom is...)
    Vagy a chip miatt nem megy (MATRIX MXL2)
    Ha van valakinek bármi ötlete, jó tanácsa nagyon megköszönném!
  • pistike75
    #754
    Sziasztok!

    Ismét kérdések merülnek fel bennem.

    PStwo, usb hdd, usb advance, usb exrtreme....

    Vinyóra játék fel, usb advance cd betesz, vinytót látja, a tátett game kiválasztva >>> start és várom a csodát. De csak odáig jutok el, hogy kiírja: Please wait... Loading title. És innentől kezdve néma csend és nem történik semmi.

    Van valami tipp?

  • Al Age
    #753
    ModZone
  • Laza
    #752
    hol vettel?!