2392
PS2-n mi kell ahhoz, hogy a HDLoader betöltődjön mindenféle boot-lemez használata nélkül ?
  • kratoska
    #2312
    Sziasztok! Network adapter nélkül hozzá lehet illeszteni a merevlemezt egy FAT PS2-höz? Tud erről valaki valami infót? Gondolom kábelforrasztgatással megoldható lenne.
  • Attis38
    #2311
    Sziasztok!Volna egy kérdésem:van egy játékom,az Oni,egy ősrégi PS2-gáma.Az Sksapps.com-on a HDD-listánál azt írja,USB HDD-vel(pendrive-val )nem kompaitiblitis a stuff.Ha kicserélem az IOP/DNAS-t benne egy kompatibilittis játék Iop-jével,vagy patch-elem USB Util-lal,akkor sikeres lesz a műtét?Köszönöm a választ!
  • Slig
    #2310
    Próbálta valaki a burnout dominatort hdd-ről? A progressive scan nekem nem akar menni, ha úgy indítom (háromszög + X) és kiválasztom a 480p-t akkor lefagy. Más játéknál ezt nem csinálja, és progressive scan nélkül jól elindul. Olvastam külföldi fórumon, hogy másnak is volt ez a baja...
  • anubisz77
    #2309
    Helyesbítek, inkább USBAdvance-et használjatok a HDLoader csak a vastag géphez jó.Nekem egy Maxell 250Gb USB hdd-m van és minden gond nélkül müködik USBAdvance-el.A cfg fájlal kapcsolatban annyit hogy minden játéknévnek ami a cfg-be van 64karakternek kell lennie(azért 64Kb).Szerintem elég bonyolúlt ezeket összehozni. Én is sokat szívtam mire sikerült összehozni.Egyszerűbb ha mindig ugyanaz a célkönyvtár az Usbextreme-el és automatikuan kibővíti a cfg-t.Minden egyes játék átalakítása usbextreme-el hozzáad 64Kb-ot az eredeti cfg-hez.Az a lényeg, hogy átrakod a játékot penre v usb hdd-re amennyi ráfér és rakd fel mellé a cfg fájlt.Vége.
  • Slig
    #2308
    Közben megoldottam: A DVD-s problémára a modbo configban lévő green fix kikapcsolása megoldotta. A hdd gondra pedig egy új freemcboot kártya készítése volt a megoldás. Plusz uLE 4.40. A softmod kártya amit kaptam a géphez elég bugos volt
  • Slig
    #2307
    Hello!

    Lenne két problémám: Az SCPH-50004-es MODBO chippelt gépem nem játssza le a dvd-t, ha elindítom, csak fekete kép, de hang van. ha kiszedem a dvd-t visszatér a menübe.

    A másik pedig: uLaunchElf 4.39-es verziójánál ha rámegyek a hdd0-ra, vagy a misc-ben a hdd configure-re, akkor ezt kapom "Loading HDD Modules", folyamatosan ezt írja ki, felpörög a vinyó, egyet villan, majd lefagy a gép, semmi nem segít, csak a kikapcsolás. FreeMCBOOT-al bootolok, a HDLOADER 0.8c működik.

    Ha valaki tudna ezekre megoldást (főképp a második dologra), annak nagyon örülnék.
  • anubisz77
    #2306
    Ja a vinyó kérdésre a válasz USB Mobilrack.És HDLoader.ELF
  • anubisz77
    #2305
    Szia!
    Úgy lehet több játékot felrakni pendrive-ra, hogy az összes file-t beteszed a gyökér könyvtárba(tehát nem mappába).Kivéve a cfg fájlt(azt még ne rakd át). Változtasd meg a cfg-t txt-re(mondjuk totalcomanderrel),majd nyisd meg.Látni fogod benne az általad megadott játék nevet(amit az USBExtreme-vel csináltál a lemezről vagy ISO-ból). Ezt másold át a másik játék cfg-be(amit szintén megcsináltál txt-nek) majd mentés és visszaállítod a txt-t cfg-nek.Pontosan kétszer akkora lesz a cfg-d mérete és így látni fogja az USBAdvance mind a kettőt. És minden játéknál ugyanez az eljárás.Mindegyiket ugyanabba a cfg-be kell tenni.Sok sikert!!!
  • anubisz77
    #2304
    Szia!
    Kérlek segíts!
    Csak annyit szeretnék, hogy hogyan kell kiírni ezeket az elf.fájlokat?
  • Dj Siegfried
    #2303
    sziasztok, azt szeretném megkérdezni, hogy ha elhalt a ps2-m feje és itthon teszek bele egy új fejet, ami megegyezik sorozat számra is, állítani kell-e a fejen vagy kalibrálni, vagy egyszerűen újra működni fog? köszönöm ;)
  • kazuma89
    #2302
    sziasztok!
    Valaki tudtna segíteni abban hogyantudnék Mame emulátorral játszani?
    .elf filet leszdtem fe a logó után fekete képernyő fogad..
    Igy is próbaltam mind ittde nem jött össze..Snes faszán müködik pendriveról, jó lenne ha ez is menne.Tecmo Wold Cup 98Ezzels zeretnék nagyon játszni--Reméllem valaki tud segíteni..
  • Banyapapa
    #2301
    probáltad ugy hogy usb extreme-t elinditod ps2-n ( ugy tudom eza neve),és azzal formázod meg a hdd-t.
    Dagadt ps-em van,és ott a hdloader progi formázza meg a vinyot,és azt xp nem is látja ha berakom,csak a külön kis feltöltö programja.
  • zoliii
    #2300
    Hogy lehet pendrive-ra több játékot rátenni?
    Mert a cfg kiterjesztés miatt csak felülírás van :(
    Átlehet valahogy nevezni, hogy működjön a dolog?
    Nekem PS2 Slim gépem van.
    Hogy lehet megcsinálni, hogy a külső IDE csatlakozójú winyót olvassa a PS?
    Formatáltam Fat32-be a winyót, de nem látja :(
  • zoliii
    #2299
    Ezt a részt még nem teszteltem!
  • Attis38
    #2298
    Köszi,így már értem.Még egy kérdés:a videóban a compability settingsnél a mode 1.,2.,stb. ugyanazt jelenti,mint a HDloadernél?
  • zoliii
    #2297
    Open PS2Loader -> ezzel a pendrive játékokat indítod el.
    Ezzel meg a winyóra telepített PS2 játékokat -> USBAdvance
  • Attis38
    #2296
    Azt vágom,arra rájöttem,de többet tud,mint az USBAdvance,vagy egyik kutya,másik eb?
  • zoliii
    #2295
    usb-s játékokat ezzel a progival lehet elindítani a fájl kezelőből :D
    Open PS2Load -> Open PS2Loader
  • Attis38
    #2294
    Tudja valaki,mire jó konkrétan az Open PS2Load-program?
  • zoliii
    #2293
    Nem inkább letörölted véletlenül? Én is egyszer véletlenül a FMCB csoda mem. kártyára mentettem. Azóta a 2-es Slotba raktam át az FMCB kártyát, és amire mentek az az 1-es van. Így nem keveredik össze :D
    A Freemcboot progit meg le lehet tölteni a netről, amúgy meg tényleg ingyenes állítólag :D
    De csak chippelt gépen lehet megcsinálni a mem. kártyát :(
  • qnqn
    #2292
    Sos segitségre volna szükségem legyetek szivesek segiteni , időnként sok játék után eltünik a kártyárol a Free Boot proram lehet hogy a játékmentélsek felülírják , még egy kártya megoldás lenne ? Segitséget elöre is köszi.
  • Attis38
    #2291
    Sziasztok!Szerintetek lehet kis hazánkban korrekt áron fat PS2-höz NEtwork Adapterhez jutni?Korrekt árnak használt esetében az 5-7k árat gondolom.Egyet láttam a Vaterán,de az horroráron van,a pendrive-os megoldás pedig nem mutat olyan színtű kompatibilitást,mint aminek örülne az ember.
  • kazuma89
    #2290
    Itt most mér .elf file van? Mikor gépen kéne megpecselni?
  • zoliii
    #2289
    Ha nincs patchelve, akkor érdekes.
    Én nemrég ezzel küzdöttem meg: Tom & Jerry in War of the Whiskers :D
    A végén csak úgy indult el, hogy kell hozzá egy freemcboot mem. kari, egy olyan pendrive, amit olvass a ps2 (Nekem Kingston dti G2-es van, azzal müxik), a kép fájlt pedig USBExtreme progival csináltam meg.
    A pendrive-ra utána a gyökér könyvtárba, vagyis ne csinálj mappákat, simán áthúzód a konvertált játékot, majd ezt a mappát: OpenPS2Loader_0.6.
    Aztán a ps2-nél a fájlkezelőben elindítod az elf kiterjesztésű fájlt, amit ebben a mappában van: OpenPS2Loader_0.6
    Majd megkeresed a játékot, és elindítod. Ennyi!
  • semetka
    #2288
    Hogy lehet az hogy a PS2 DVD videoként ismeri fel a játékot amikor nincs is patchelve?
  • semetka
    #2287
    Köszi sikerült. Tök jó dolgokat találtam. Ha pl a SELECT-et tartom lent akkor meg gyors boot van. Nem jelenik meg a PS logo a játék töltés előtt.
  • PoisonChihuahua
    #2286
    Háromszög + Kör nyomva tart bekapcsoláskor.
  • lowdog
    #2285
    igy?
  • semetka
    #2284
    Valahogy előhoztam a PS2 chipjének a menüjét. Matrix infinity van benne . Nem tudjátok hogy csináltam?
  • PoisonChihuahua
    #2283
    ESR Patcher
    Legújabb
  • semetka
    #2282
    Sziasztok.
    Melyik programmal kell patchelni az iso-fájlt hogy vigye a soft modos gép? Múltkor tudtam már de kiment a fejemből.
  • Pacov
    #2281
    Nos megoldódott a problem.
    Egy másik op. rendszeren (windows7) sikerült feltelepíteni az említett programot.
    Az SMS Player pedig nagyszerű, nem is az olvasófejem miatt szaggattak a filmek, hanem mert eddig rossz lejátszót használtam erre a célra (PS2 Media Player). Persze a pendrive-ot is gond nélkül felismeri!

    Köszönet a sok segítségért!
    Minden jót, üdv.
  • Pacov
    #2280
    Üdv.

    Sajnos megakadtam az .elf kiírásában. A CD DVD ROM Generator 2.00 -át nem bírom telepíteni. a SETUP.EXE -t indítva mindig ez a hibaüzenet jelenik meg:

    "A paraméter nem megfelelő"

    Már 3 különböző helyről letöltöttem a programot és mindig ugyanez történik. Valaki esetleg már találkozott hasonlóval?
  • Pacov
    #2279
    jajj bocs, most látom, hogy kaptam privát üzenetet. Sajna most eléggé kínlódik a netem, de ahogy bírom megnézem! És köszönöm szépen!
  • Pacov
    #2278
    Értem, és miféle speciális módon kell kiírni lemezre az .elf kiterjesztést? Az úgy gondolom nem jó ha csak simán kiírom adat cd formályában.
  • PoisonChihuahua
    #2277
    Az elf a PS2-es programok kiterjesztése. (Mint PC-n az exe)
    Speciális módon ki kell írni lemezre és menni fog. Ez a legjobb media player, amit te használsz PS2 mp régi és már megjelenésekor elavult volt, az SMS-t viszont a mai napig javítgatják. Mindent tud amit egy media player-nek tudnia kell.
  • Akey
    #2276
    A 8A és 8B date code-os 90K-esekkel még megy. De azt ugye már nem gyártják.
  • daftpete
    #2275
    A legújabb PS2-vel is működik a FreeMCBoot? Mert azt tudom, hogy az egyik szériával (asszem 9xxxx) nem kompatibilis. Sajna nem tudom, hogy a boltokban kapható PS2 melyik széria. Köszi!
  • Pacov
    #2274
    Megnéztem az SMS Player linket de nem jöttem rá, hogy nekem konkrétan melyik fájl kellene. Leszedtem az "SMS Version 2.9 (Rev.4).elf"-et de nem tudom mit kezdjek vele. Bocs, hogy ilyen szerencsétlen vagyok, de az angol tudásom is hagy némi kívánni valót...
  • PoisonChihuahua
    #2273
    Csak vastaghoz. ATAD patch-elt kompatibilis HDD-re, egy Network Adaptorra, egy PS2-höz való VGA kábelre és némi tapasztalatra lesz szükséged, ha be akarod üzemelni. Ezeket a linux kiteket inkább kódolásra használják.