2392
PS2-n mi kell ahhoz, hogy a HDLoader betöltődjön mindenféle boot-lemez használata nélkül ?
  • janes75
    #1391
    Az mitöl van ,hogy USBAdvance vagy az USBExtreme elinditása után fekete hátér és lefagy a gép. Modbo 760 as chip van benne lehet ez a gond?
  • Petyko
    #1390
    Próbálj ki egy másik játékot, mert nem mindegyik jó hozzá.
  • janes75
    #1389
    Hi!

    http://www.sksapps.com/index.php?page=exploitinstaller.html
    Végig csinaltam a leirtak szerint a exploit_installer-t de az istenek nemsikerül :( PS1 Disc et beteszem és mindig azt irja hogy PSX ID :FAILED !
    Milehet a gond?
  • fishBNS
    #1388
    Valaki miskolc kornyeken tudna csinalni nekem egy memkartya mentest?? Nincs chip a gepben es mar DVD-t sem olvas... =[ Valahogy honoralnam a faradtsagat!
  • Sir Quno Jedi
    #1387
    Mehet tovább a topic, amíg nem nyílt warezról szól!
  • Sinyo70
    #1386
    Meg kéne próbálnod a memorol indítani az USB advancot!
    Ide feltettem minden hozzávalót!
    data
  • zakariás
    #1385
    Vagy esetleg a modbo chip miatt nem megy az Usb advance és a többiek?
  • zakariás
    #1384
    Nekem meg Sata2-es 200gb-os Winchesterem van és nem ismeri fel a Hd loader. Gondolom nem kompatibilis. Van e olyan program ami a Sata2-vel kombatibilis külső házban Usb-n keresztüli játékhoz.

    Az Usb Advance nekem is fekete képernyő, egy SCPH-77004 pal Slim gépen.

    Amikor csak a ps2-őt dugom rá simán a számítógépre akkor sem csinál semmit a gépem. A gépemben egy 160gb ugyszint Sata2-es Winchester van.
    Ne is reménykedjek benne hogy felismeri a Ps2-őt?
    Ezek a konzolok csak az IDE winchestereket ismerik fel?
  • Tucky17
    #1383
    500004-es gépek viszik az usb advance-t? Már 3 cd-t kiírtam villanik a kép feketeség aztán semmi...
  • Petyko
    #1382
    A uLaunch-ot úgy kell elképzelni, mint egy indítópultot. PS1 lemezzel bootolva elindul és az előre bekonfigurált gombokkal különböző programokat lehet indítani (nevéből is következik). Én 3 féle dolgot használok:
    HDloader / SMSplayer (filmlejátszás USB-ről, HDD-ről) / Filebrowser, de a programmal bármilyen .elf fájlt el lehet indítani. A Megapackot felejtsd el, az csak egy program gyűjtemény, ráadásul protugál nyelvű. A Ulaunch is megteszi.
    Letölthetsz még emulátorokat, PS2 ftp szervert ... stb, a filebrowserrel eléred a MC-USB kombót.
    Egyszer kell csak beállítani és utána mást nem is fogsz használni.
  • Sinyo70
    #1381
    Az adapterest sajna nem ismerem. :(
  • Psx2
    #1380
    Helo!Az lenne a kérdésem hogy meg van a Hdd mega pack és mikor elindul bejön kép hogy felrakjam a vinyóra,megnyomom az x-et felrakta és után azt írja hogy reseteljem le a ps2-őt, de azt nem tom hiszen a network adapter miatt egyből kikapcsol így mindig ugyan az jön vagyis mindig fel kell raknom cuccost!!!Help!!!!Thx!!!
  • Psx2
    #1379
    Helo!!!Köszi a segítséget!!!Csak egyet nem értek,hogy az Ulaunch.elfel mit kell csinálni?Mert az oké hogy meg van a mentésem a Mc-ra és utána?Vmi olyasmit olvastam hogy egy teljesen üres Pendrivera kell rátenni az Ulaunchból két fájlt a Boot.elfet meg a hd loadert,és elötte meg kell formázni sima fatre.Eddig értem,és akkor ez után kell a ps1 lemez???Help!!!Thx!!!
  • Sinyo70
    #1378
    Mit lehet kezdeni azokkal a game-kal amik nem indulnak USb ről??
    Hallottam valami patch elésről, ezt hogy? mit, mivel,van valami
    infó erröl??Melyik a nyerő? iso, mds, daemonnal vagy alcoholal montoljam a gépről vagy inkább DVd ről ,ntsc vagy pal,
    ez számít egyáltalán??Amelyik nem indul annak mi a bánata?
  • Petyko
    #1377
    Az eredeti exploit szerzői erre biztatták a vállalkozó szelleműeket. Másold át a mentést (fájlokat) a haverod memojára és a chip nélküli gépen bűvészkedhetsz. Akár a slim PS2 tulajoknak is segítség lehet pl pendrájvra menteni a MC tartalmát, már ha megy az exploit a slimeken.
  • Sinyo70
    #1376
    4x alcohol , nekem így menni szokott minden cd-dvd!!
  • Sinyo70
    #1375
    Ígyvan csak addig kell a lemez amíg bebútol!!,és mivan akkor ha fogom a memokártyát meg az eredeti ps1 lemezt és egy nem chippelt gépbe teszem az is indítaná a vinyórol a műsort??Vagy pl átmásolom a mc-rol egy másikra mc ra??
  • Petyko
    #1374
    Már előttem is megírta valaki, hogy a chip nélküli PS2 nem indul el lemez nélkül. Ha expolit van telepítve a MCdre, akkor is kell a PS1es origi lemez. Nem olyan nagy dolog berakni 1 CDt és indítani a gépet, ráadásul a Ulaunch indulása után leáll a CDmeghajtó, akár ki is veheted a lemezt.

    Chiptől függ, hogy tud-e bootolni HDDt DEV1, vagy DEV2 módban, én nem értek hozzá, nekem nincs okosítva a gépem.
  • Psx2
    #1373
    Helo!!Kösz a segítséget de nekem csak annyi kéne hogy mikor játszani akarok vinyóról,akkor ne kelljen lemezt betenni hanem Mc-ról induljon el a loader vagy advance!!!Ezt csak így lehet mert láttam a sksapps-an hogy ott
    máshogy van ott fel kell rakni az installert a vinyóra és onnan kell elindítani, az Ulaunchot meg egy üres pendrivera kell feltenni,ezért kérdeztem hogy hogy fog ez után lemez nélkül betölteni?Thx a segítséget!!!!
  • Psx2
    #1372
    Helo!Kiírtam az ar max nevü progit cd-re imagen .cue fájl,de sehogy sem akar elindulni mi lhete a gond??Help!!!!Thx!!!!
  • Sinyo70
    #1371

    Az ulaunch iso-t ird ki cd re 4xes alcoholal.
    Az exploit elf et tedd pendrájvra!!Az ulaunchal menj a filebrowsere a mass\ alatt megtalálod az exploit elf et és nyomj O (kört:) !!
    elindul az exploit kér egy ps1 eredetit és csinál egy mentést a memora!
    Inditsd ujra be villan egy fehér kép rögtön utánna bejön az exploit menüje.Ezzel lehet másolni simán r1 el penröl akár az advance elf-et a memora.
    én ezt használom mert igy megáll a lemez boot után(eredetips) de ha simán írt advace free-vel bútolok, pörgeti amíg kinem nyitom az ajtaját.
    Fontos hogy az usb extrem el formázd a vinyot ,és pakold a játékokat! Nekem csak akkor látta az advance! a winhiip-est nem ismerte fel(vastag ,chippes)a gépem. Nem muszáj a memóra mentened ha chippes a géped!! mert az USb advance annélkül is látja a vinyót ha extremel csináltad és jól írtad ki lemezre!!


  • Psx2
    #1370
    Ja,és az Ulaunch Elfel mit kell csinálni??Pendrivera kell rá tenni vagy vagy ki kell írni dvd-re vagy cd-re????Thx!!!!!
  • Psx2
    #1369
    Helo!!!Ha megcsinálom az exploit installerrel a dolgokat, vagyis csinálok egy mentést a memóriakártyára akkor utána hogy fogja elindítani a Hd advance 3.0-át lemez nélkül?????????Thx!!!!!
  • Sinyo70
    #1368
    Usb re nekem csak az USBextreme-vel formázott vinyó volt jó!
    Egy ismerősöm slim pléjén fogom kipróbálni hogyan lehet valahogy másolt usb advacot inditani.
  • Tucky17
    #1367
    Ezeket az usb-s vinyókat csak eredeti ps1-es gammával lehet beüzemelni, esetleg valami más megoldás? Az indításához kell valami cd/dvd vagy elég ha tudja a csip a DEV1/2 üzzemódot? Játékokat erre is winhiippel érdemes tenni?
  • Sinyo70
    #1366
    Ja csak megjegyzem hogy a winhiip-el olyan "rossz" vinyót javítottam meg amitől elötte a windóz elsem tudott indulni.Le formázta magának külső usb-n keresztül, és utánna már a partition magic is látta sőt megcsinálta ntfs-nek.Később az extreme formázta magának ugy hogy most is azt használom pléjhez!! :)
  • Sinyo70
    #1365
    Petykotól tudom én is !
    http://www.sksapps.com/index.php?page=exploitinstaller.html
    mindjárt az első zöld!
  • Psx2
    #1364
    Vagyis az exploit installert
  • Psx2
    #1363
    Helo!!Csak azért hogy az Exploit cd v.1.0.4. hol tudom letölteni fontos lenne!!!Thx!!!!!!!!!!!
  • Sinyo70
    #1362
    Petyko!! Te I S T E N vagy sikerült összehoznom !!!Röviden így:4000ft vettem egy USB külsőházat beletettem egy régi maxtor 80G vinyót.Először nem látta sem a PC sem a PS2(régi vastag 39004 es)MASTER-os jumper kellett!!Próbáltam minden féle HDloder meg Usb advance meg kiirkáltam meg meg rátettem a vinyóra viinhip format meg minden féle variáció de semmi.és akkor válaszoltál te a kérdésemre és megtaláltam :) az exploit_installer elf-et pendrájvratettem, elindítottam az uLaunchELF v4.08(CD)ről. File browser részével bekerestem a "mass(pendrájvot)és nyomtam egy kört el is indult az exploit Még jó hogy nem dobtam ki az egy darab eredeti ps1 es gammát ami volt a házban:) mert arról valamit lenézet és mentette a memo ra.újra inditottam és már be is bootolt az exploital!! Na akkor feltettem a pendrájvra az USB advance elf-et.Inditás megint másolás a memora R1 copy majd irány az mc0 (memoriakártya)és oda paste!!Indítás szépen boot-ol a ps1 el az exploit, azzal pedig inditom a memo-rol az usbAdvanc elf-et.De a winhiip es formázást továbra sem látta az advance .ekkor találtam meg az Usb extremet ezzel lehet a vinyót(ntfs) formázni és feltettem az f1 2005 öt(daemon mountolással)egyenessen usb re .Csak bekellett állítani melyik meghajtóból és hova(nem vettem ki a házából kb 25 perc alatt rá is ment!! és lőőn ... elsőre indult!!Valóban lassabbak egy kicsitt az intrók :(
    de nekm pl úgy fagyott már a ps2 hogy kezdett használhatatlan lenni de a gamma nem akad !!:) kiválóan szaladt az f1 lemez nélkül!!!kb egy hétig buzultam vele, mindig egy kicsit közelebb a megoldáshoz!De megérte és ellehet indittani adaptor nélkül is.Bocs hogy hosszú voltam.de köszönöm az itt fórumozóknak is!! sok kis hasznos infóból össze lehetett azértrakni.

  • Petyko
    #1361
    Hello Psx2!

    Sorry de nem volt idő válaszolni. Sajna nem tudom, hogy mi van a HDD mega packban.

    Ha csak mindenféle kiegészítő elf, akkor a filebrowser-rel fel tudod tenni a MC-ra vagy a HDD-re.
  • Petyko
    #1360
    ebben a hozzászólásban leírtam, hogy hogy kell (PS2 topik)
  • Sinyo70
    #1359
    na jó ,legalább azt mondja el valaki hogyan lehet memorol bootolni egy 39004 ps2-vel??valami ps1 es lemezről hallottam valamit??az elfet feltudom tennirá de hogy indítsam el?
    pls..
  • Sinyo70
    #1358
    Sziasztok
    Van egy régi PS2 chipes meg egy usb vinyom formázva vinhiip-el
    ,fel is tudtam tenni rá az f106 ot de nem is látja az usb advance(másolt) mondjuk elötte sem látta az advance a vinyot ,mivel próbáljam???
  • Psx2
    #1357
    Helo!!!Csak azért írok hogy a Hdd mega packot hogy tudom a ps2 vinyójára feltenni?Köszi!!!!!
  • Banyapapa
    #1356
    az lenne a kérdésem,van eredeti loaderem,és pc-röl kábele töltöm át a cuccost,eddig ok.
    de hdldmup 0.8.2-nél nagyobb progi nem látja a ps2t,ujabbakhoz más beállitás kell,vagy mi?
  • Petyko
    #1355
    Ha gondolo segítek, de ehez mondd meg, hogy milyen gépre és milyen hozzávalókkal szeretnéd megcsinálni.
  • johnny quest
    #1354
    Ez az exploit engem is érdekelne nem tud vki róla egy lehetőleg magyar leírást hogy hogyn kivitelezhető adolog.
    köszi
  • Petyko
    #1353
    Én még azt is hozzátenném, hogy nem kell chip a gépbe, csak egy eredeti HDloader, vagy HDAdvance szoftver. Utána akár használhatsz patchelt HDloadert és még expoit segítségével akár mehet minden a HDDre (mentések backupjai, filmek, homebrew stb...), a gép egy erdedeti PS1es játék betétele után a memokártyáról indítja a vinyon lévő dolgokat.
  • Banyapapa
    #1352
    megy origi loaderel a másoltis,de ugyse kell kiirogatni,csak pc-n legyen a játék meg ISOban.