2392
PS2-n mi kell ahhoz, hogy a HDLoader betöltődjön mindenféle boot-lemez használata nélkül ?
  • Banyapapa
    #1431
    ez a ule,az ulaunch elf 4.16 zip tartalma?
    Mer abban van egy halom minden,azt se tudom mi mire való perpill,már amit pc-n láttam belöle.
    Na mind1 holnap ügyködök vele,mégjo hogy irtad a penre valo mc mentést, be se ugrott hogy azt is lehet vele.
  • Petyko
    #1430
    én havonta csinálok teljes back-up ot a vinyóra a MC-ről a ule segítségével. Formázás után vissza tudnád pakolni a mentéseket. Most jut esembe, hogy a penre is le tudod menteni a teljes tartalmát a MCnak.
  • Banyapapa
    #1429
    na kössze,ulaunch elindult,csak mivel a vinyos ison van eza mcboot,nemtom eddig kikapni azt a kis fájlt onnan:P

    szerzek valahonnan pendrivet,oszt megkukk:)
    meghát ha formázom a cardot bukta minden:P szal valami ratyi abbolis kell.
  • Petyko
    #1428
    Hello Banyapapa!

    nekem van egy uLaunchelf iso-m, amit csak felraksz a vinyóra, majd elindítod a HDloaderrel.

    - Pendrivera rakod az MCboot valamelyik verzióját innen.
    - pendrive-ra csinálsz egy BOOT mappát és BOOT.ELF néven beleraksz egy uLaunchelf -et.
    - elindítod az elf filet.
    - formázod a MC-t.
    - elindítod az installt, majd reboot (pendrive még benne) . innen elindítja a ule-t.
    - pendrive-ról átmásolod a ule-t a MC BOOT mappájába

    és tádá, kész.
  • lowdog
    #1427
    A lemez elkeszitese:
    (normal nero-t hasznalj ha lehet, ne ilyen express-t)

    1. szedd le az ulaunchelf-et (lenyegeben egy BOOT.ELF fajl esetleg egy konfiguracios fajl mellette ami nem feltetlenul kell)
    2. csinalj pl notepad-del egy SYSTEM.CNF fajlt aminek a kovetkezo a tartalma:


    BOOT2 = cdrom0:\BOOT.ELF;1
    VER = 1.00
    VMODE = PAL/NTSC


    3. csinalj egy uj DVD-t Nero-ban, "DVD UDF/ISO"-t valassz
    4. eloszor add hozza a lemezhez a SYSTEM.CNF-et
    5. masodszor a BOOT.ELF-et
    6. ezutan meg johet minden mas amit szeretnel pl az alabb emlitett MC exploit
    7. innentol Image burnerrel meg tudod csinalni az iso-t

    (en igy csinaltam a DVD-ket hogy SMS-el tudjak filmet nezni)
  • Banyapapa
    #1426
    aham.
    Akor valahol van-e leirás hogyan kell ilyen lemezt csinalni,vagy elég ha neroba behajigalom a elf-eket? (gondolom nem)
    Amugy bár nem házi iso,de pl: egyszer felraktam vinyora a "warezes" loadert,és azt elinditotta (másképp nézet ki a menü benne,ha jól emlékszem)
  • lowdog
    #1425
    értem, nos az sajnos nem lesz elég :(

    (azért kérdeztem mert nekem nincs HD advance igy nem tudom mit tud)

    bár amit meg lehet próbálni, hogy egy bootolhato DVD image-et csinalsz, ami uLaunchELF-et indit, es mege rarakod ezt a torest.
    az image fájlt átrakod a HDD-re mint egy játékot, és betöltöd a HDadvance-szal...
    kicsit bonyolultnak tűnik, de egy próbát megérhet... (nem tudom hogy a házi iso-kat futtatja-e a hd advance...)
  • Banyapapa
    #1424
    ööööööö,nem.
    hanem ftp-zni tudtam egyszer a ps2 memon,ergo összes mentést láttam a pc-n.
    Meg persze másolhattam le-fel,csak akkor még ez nem volt,és hiába raktam fel ELF-et,megse nyikkant
  • lowdog
    #1423
    HD advance-al tudsz ELF file-okat futtatni, vagy csak jatekokat?
  • Banyapapa
    #1422
    itt a bibi,nekem olyan nix.
    Van origi hd advance,és valahogyan egyszer sikerült,a ps2-ben levö memkarit,pc-n látatni egy ftp progival.
    de se a progi nevét,se a hogyant nem tudom már:( ha valaki tudja leirhatná mi az,és hogyan lehet használni.

    Mert akkor elvileg,ezeket felmásolva memora,talán menne igy is ez a cucc.
    hdl dump miatt lenne jó föleg,mivel ujabbak gyorsabban másolnak át cross kábelröl,és a origi loader csak a 0.8.2-vel hajlando müködni,és az bazilassu.
  • lowdog
    #1421
    kell hozza egy csippes PS2, amin lehet futtatni ELF-eket. abba beleteszed a kartyat, lefutattod a programot ami "telepiti" magat a memokartyara.
  • janes75
    #1420
    Hi All

    Ez a verzio 1.3d tutira müködik a többi nemnagyon akarja az igazat.

    www.sksapps.com/exploit/freevast/FREE_MCBOOT_1.3d.rar

    A lényeg még ,hogy a BOOT könyvtárba bekel másolni egy boot.elf et
    www.sksapps.com/launchers/uLaunchELF_v4.16.zip

    És már indul is a cucc. Chip és lemez nélkül is!!!!!!!!
  • Banyapapa
    #1419
    feltelepiteni a memora,de hogy?
    meg,benne van hd advance/loader is?
  • janes75
    #1418
    1.FREE_MCBOOT_1.3 telepiteni a memora
    Ha hibát ir ki akkor az
    2.MCFORMAT.ELF el leformázva sikeresen feltelepithetö a FREE_MCBOOT és már indul is a boot Chip nélkül is.
    Nekem Modbo 760 van a gépben és azt kikelet kapcsolnom ,hogy elinduljon az usbadvance mert ha bevan kapcsolva a chip akor feketeség-el kifagy a progi.
    3. a memoriára csinálsz 1 BOOT könyvtárat és bemásolod a boot.elf et a 4.14 indit Usb-t is.

    Itt mindent megtaláltok ami szükséges a müködéshez!!

    http://www.sksapps.com/index.php?page=exploit.html
  • Szabyka
    #1417
    összedobnal egy kis leirast hogy sikerult ???
  • janes75
    #1416
    Hi All
    Akkor mi lehet a gond ha FREE_MCBOOT_1.3 az USBADVANCE el felrakot játékok elindulnak és az elején megfagy.


  • lowdog
    #1415
    kosz a valaszokat!

    eloszor szerintem a HDD-vel fogok probalkozni :)
  • Petyko
    #1414
    Én még a kezdeti bétával csináltam meg. Most már sokkal jobb a helyzet, egyszerűbb MCre elkészíteni a dolgot. Ha lesz időm, kipróbálom a legújabb verziót és leírom ide.
  • BuktaXbox360
    #1413
    Nem akarsz erről 1 kis magyar tutorialt összedobni? Biztos sok embert érdekelne. :)
    Olvasom, hogy USB pendrive-al is lehet valamit kezdeni. Gondolom oda felrakod a cuccot és áthúzod memkártyára?
  • Neme.
    #1412
    Lemezes futtatáshoz most készült el egy ESR nevű progi.
    "Hivatalos" fórum: http://psx-scene.com/forums/freevast/
  • Petyko
    #1411
    Csak HDDről lehet ezzel a megoldással játszani, mert a DVD meghajtót a boot metódus készítői kikapcsolták. Az egész project csak az elf fájlok futtatására fokuszált.

    PAL, NTSC (+ japan NTSC) is megy HDDről.
  • lowdog
    #1410
    szép!

    lehet így NTSC játékot indítani PAL gépen? akár lemezről, akár HDD-ről?
  • Petyko
    #1409
    Sikerült!

    Most minden nélkül bootol a ps2, még az olvasófej sem kellene a gépbe.

    Gagyi mobilos videot csináltam.
  • Neme.
    #1408
    De, meg lehet. :)
  • Szabyka
    #1407
    Nah sikerult a memória kártyás, psx cd-s bootolás ...
    Csak ezt valahogy nem lehet megcsinálni psx cd, ergo lemez nélkül is valahogy ?
  • Szabyka
    #1406
    4X-EN ÍRD NÉROVAL ÉS MENNIE KELL !
  • janes75
    #1405
    Hi Petyko!
    És sikerülr a FREE_MCBOOT_1.3 al valamit elérni?
  • tomy910
    #1404
    SZIASZTOK , SEGITSÉG KÉNE !!!LETŐLTŐK PS2 JÁTÉKOT AMI ISO-ba JŐN LE.
    MEGNYITOM ÉS EGYBŐL BEAGGYA A NEROT.ELÉG KIIRNI ÉS UTÁNA SIMÁN LEJÁTSZA A PS2 VAGY KELL MÉG ÁLLITGATNI VALAMIT ?????
  • Szabyka
    #1403
    Lett siker ?
  • Petyko
    #1402
    Úgy néz ki, hogy sikerült áttörést elérni a chip nélküli boot-olásra. A FreeVast projectre alapuló fejlesztés segítségével CD/DVD/chip nélkül lehet bootolni a PS2-t homebrew programokkal. Csak egy MC-re és egy pendrive-ra van szükség, valamint olyan gépre, amin el lehet indítani .elf-et.

    Én már próbálkozom a dologgal.

    Akit érdekel és van némi angol tudása, itt megtalálhatja.

    Végül: ez életre keltheti az olvasófej-hibás gépeket ;)
  • Petyko
    #1401
    Ez nem az a topik.....

    Esetleg keresővel próbálkozz, ha sikerül itt az eredmény.
  • norbi99992
    #1400
    sziasztok a ps2 es játékokat ugyan ugy kell irni mint a ps1 eseket mert régen 1 eseket irtam de még ps 2 re most fogok lécci irjatok le h hogy kell köszi
  • BadBlade
    #1399
    Sinyo70, kérhetnénk egy mail címet, mert bevallom régóta akarom én is ezt végrehajtani, de már sehol nem lehet venni NetworkAdaptort, és látom Te azt írtad, hogy van más megoldás is.

    Örülnék ha privátban felvehetnénk a kapcsolatot:
    weap @ freemail . hu
  • Sinyo70
    #1398
    usb advace. elf, használok, de ugye ezt kellene fel tenni valahogy a memora! hol laksz én pécsi vok ha gondolod...? privibe segítek.
  • janes75
    #1397
    Mitöl lehet ,hogy az USBExtreme lefagy fekete képernyö:( pedig az USBExtreme.exe vel a 160gb os hdd usb-n leformazta fat32 re valakinek volt hasonlo problemaja?
  • Sinyo70
    #1396
    "Forshaken"-el de simán betettem amikor kérte , next és kész .
  • janes75
    #1395
    Igen 8Mb üres. Sinyo70 neked milyen játékal sikerült felinstalálni az exploit_installer.elf -et ?
    A READ :id nél mar hiba ir :(
  • Sinyo70
    #1394
    van elég szabadhely a memon?? lehet azért áll meg az egész.
  • janes75
    #1393
    Igen tuti eredeti Colin McRae Rally és a takken is brobaltam és id:hibat ir
  • Sinyo70
    #1392
    tuti eredeti a ps1 es gamma??