2392
PS2-n mi kell ahhoz, hogy a HDLoader betöltődjön mindenféle boot-lemez használata nélkül ?
  • lowdog
    #1471
    elméletileg igen, de vannak kompatibilitási problémák, úgyhogy kicsit lutri, hogy mi fog működni és mi nem, már ha működni fog egyáltalán.
  • balogh99
    #1470
    sziasztok
    van nekem 1 ps2 slim 70005-gép modbo chippel. letöltöttem hozzá a launchelf 4.11-et. ha veszek ehez egy usb vinyót akkor tudok játszani hdd-ről?
    ja és a snes(snes.elf) emulátort pendrive- ról is el lehet inditani
    elöre is kösz
  • Gordianmail
    #1469
    Hali

    PS2 képes olvasni a hsf file rendszert? A külső winchesterem ugyanis ezt hasznája.

    Köszönöm.
  • Banyapapa
    #1468
    ezt kiprobáltam
    müködött
  • Azirafael2
    #1467
    Memory plus 64mb-om van.
    memory plus
    van rajta kártyamanager program, így usb-ről fel tudom másolni és indítani az elf-eket. ulaunchal is próbáltam. úgysenemmegy.
  • Neme.
    #1466
    Igen, most hogy beleástam magam a dologba, sokszor járok arrafelé. :)
  • Petyko
    #1465
    Hello Neme!

    Te írsz a psx-scene oldalra is?
    Ha igen akkor grat neked és az ottaniaknak is.
  • Neme.
    #1464
    Ez még elég kísérleti stádiumban lévő dolog, a legújabb verzió egyik újítása, hogy egy mindössze 75Kb-os file lehet az indító file.
  • Banyapapa
    #1463
    egy kérdés
    nektek milyen pendrive vált be igy ps2-be?
    mármint ehhez a memoriás inditáshoz?

    Mert barátomnál kiprobáltam slimjében,az általam csinált memocardos cuccot,ment is nála,de pendriveja kifagyasztota a cuccot,sms progiban is(márkájára nemis emlékszem már 1 gigás volt.
    Nálam meg DSböl kivett,kingston microSD-berakva hozzávalo pendrive alaku kártyaolvasoval siman müködött a dolog
  • Banyapapa
    #1462
    a lejjebb linkelt free mcboot-al vannak ezek az elf fájlok fennt?
  • Azirafael2
    #1461
    Sziasztok!! Valaki meg tudja mondani, hogy miért nem működik nekem az usbadvance.elf nevezetű program? Elindul, kezdőkép loading felirattal, és átvált a kép pirosra, utána meg semit nem csinál, nem reagál semmire. nem chippes a gép az lehet gond? Ugyanigy megáll a swapmagic, és még néhány hasznos progi. Vagy memkártyáról nem működik?
  • Banyapapa
    #1460
    oda egy ilyen kellene
    vagy modositot ps2re,probáld "másképp"megszerezni.
    És vinyora rátenni a cuccokat winhiip-el kell (talán,mert én sose probáltam usb-s dolgot)
    itt egy listaamik tuttira mennek usb-s dologrol.
    Bár szerintem több is mehet rola,ami nincs fixen hogy nem megy,azt lehet nem is probálták meg elinditani ezekröl
  • bbccc
    #1459
    Sziasztok!

    A kérdésem a következő lenne. Van egy PS2 slim-em. És van egy USB-s winchesterem. Hogyan tudom összejátszani a kettőt? Annyit tok hogy a PS2 slimen van USB-s csatlakozó. Leírná valaki hogyan lehet összehangolni a kettőt és ugy megoldani hogy a játékok onnan fussanak? Előre is 1000 thnx!
  • Banyapapa
    #1458
    na megy rajta,ha valakit érdekelne,bár elég közepesek a zenék.
  • Banyapapa
    #1457
    jo.
    megnem megy-e ez a uj gh aerosmith vinyorol:)
  • Petyko
    #1456
    PC-be berak és WinHIIP-pel formáz. Nekem csak ez segített. Tudom, macera, de utána okés lesz.
  • Banyapapa
    #1455
    hdl 0.8c-ben hogyan lehet megformázni a vinyot?
    Mert a launcheres formázás nemjött be,ami origivel ment,0.8c-vel még mindig nem müködik
  • Banyapapa
    #1454
    na javulas van,nekem a legujabb volt fennt,nagy fos:P
    lekaptam azt,amihez eza leirás van ( 2.2R2 verzio),és azzal megjelenik a network ikon,benyomom,kiirja reading media...,és kifagy.

    Pedig avi van bennt:( vagy méretét is be kell lönni??
  • lowdog
    #1453
    nincs valahol az SMS beallitasokban egy olyan hogy "start network"? USB-re biztos van ilyen, es a pendrive is csak akkor jelenik meg ha azt bekapcsolod

    sajnos en meg nem probaltam a halozati lejatszast igy erdemben nem sokat tudok segiteni :(
  • Banyapapa
    #1452
    jo,csak mégse megy.
    megcsinalom azt a SMS.smb-t,bemasolom memora a SMS mappaba,indit lejátszo,de aza menüpont nem jön elö.
  • lowdog
    #1451
    itt nezz korul :)
  • Banyapapa
    #1450
    na mégegyet:D
    felraktam probára ezt a SMS mediaplayert,látom van hálozati megoldás is menüben.
    ezt hogy állitom be?
  • lowdog
    #1449
    egészségedre :)
  • Banyapapa
    #1448
    hm,nekem sem a legujabb megy,egy kicsit régebbi freevast,bár lehetséges talán a frissités csak ujabbra.
    Mert érdekes hogy a régebbi kétszer akkora,mint az ujabb,és marhasok fájlt felmásol mc-re,mig ujabb alig tett fel valamit nekem.

    Ismerösömnek a gépe 39ezres széria,és hát a fej dvd-vel is alig birkozik meg,oda akartam volna egy ilyet (adaptere van,és vinyoja is).

    ÉS mégeygszer köszönöm a segitséget mindenkinek,reggel 8 ota végre müködik

    ennek örömére még1 kávét is letolok orcámba:)
  • Petyko
    #1447
    a fórumon ellentmondó dolgokat irogatnak, de lejet, hogy a legújabb verzióval már megy bármelyik gépen ugyanaz a MC. Ki kell próbálni.
  • Banyapapa
    #1446
    Aham,de én nem csipem a pc-t bontogatni (olyan mobil rackem meg nincs),jo eza dump is,eddig 1-0.8al másolt,de a 0.8.6 már kemény 2.12el is tudd:D

    De most felment egy PAL,os vinyora formázás után,és eddig ez megy frankon.
    Csak ami nem indult,nincs meg már kölcsönben volt nálam (guitar hero),majd kérhetem el megint.

    Ja meg,azt akartam kérdeni,okés nálam megy (50ezres a gépem),de ha odaadom a memot másnak,annál is menni fog igy mint nálam?
  • Petyko
    #1445
    Nálam az kavart be egyszer, hogy kipróbáltam a HDLdump-ot. Mondjuk akkor semmit nem indított el a HDadvance, vinyó formázás és összes játék felrakása WinHIIP-pel segített csak. Azóta a foltozott HDloadert használom csak.

    Az eredeti GT4 et (DL) pik-pak felrakta a vinyóra.
  • Banyapapa
    #1444
    hopp
    na de,hd loader a menüben hogy formázz?
    eza hd manager leformázta nekem (0.4.12e plus verzio),de az jo is lesz?

    bár mind1 törölt mindent a fenébe már.
  • Banyapapa
    #1443
    uuuuuuuuuuuuuuuuuu
    jáj ne
    hát,majd kiprobalom ezt is
  • lowdog
    #1442
    hátha segít:

    "Important Note - Players who were using HDAdvance 2.0 retail pressed discs (CD or DVD) to format (PS2 Format) their 80 GB Maxtor Hard Disks and subsequently use the disc to play PS2 games from the HDD have a strange problem. HD Loader versions up to 0.7c boot up perfectly via the Independence Exploit but subsequent versions of Hdloader from 0.8 onwards freeze on the splash screen and refuse to start up. No one seems to know the correct reason. A remedy (that has not been confirmed to work 100% across the board) is to reformat the PS2 hard disc with the 0.8 (and upwards) version of HDloader."
  • Banyapapa
    #1441
    jo.
    fogtam,egy mappát csinaltam memon,beleraktam o.8c.ELF-t,pal-t nem indit
    aztán 0.8b-t,azse inditja el.
    utána 0.7E-t,azse,ez else indul.
    végül,a elvileg a origi loader is ebböl készült,0.7c-t,ittse indul el a game (bár kinézete más,mint a lemezesnek,meg felfele elis van csuszva a kép).

    végül,eredeti loader lemezel megném,ott elindul
  • lowdog
    #1440
    az ulaunchelf nem tud jatekokat inditani a HDD-rol, kell hozza HDadvance vagy HDloader ELF fajlban
  • Banyapapa
    #1439
    érdekes,eza ule4.16 zip.
    hol van ebben a hd loader?
    Mer ez hogy pal-ost nem indit,egy röhely (launchelf v4.12e plus).
    A cross kábeles hdump okoság is,elf másolgatásal ment,alapbol pc-n a dump megse látta a ps2t.
    kiprobálva legalább gyorsabban másol már a kicsike.
    hdd-röl töröltem gamet,nem kell (hdd manager menüben),erre loader elinditva megint ott volt
  • Banyapapa
    #1438
    adapterel samsung hdd-vel.
    Nya,5 game közül egyik nem megy (ez tutira PALos,többiben nem vagyok biztos).
    kiprobáltam esetleg elromlott vagy valami,de origi loader betölti a gamet siman.
    Lemez meg nincs a gépben,pont ezt akartam hogy ne keljen bele lemez.
    de alapbol loader 3.6.2t pakolt fel,de felmásoltam a loader 0.8c elf-jét is


    Na,hdd managerbe belekukk,kiderült,csak a PAL-os gamet nem inditja el,se 0.8c,se amit felrakott eza progi,állat:(
  • Petyko
    #1437
    Milyen HDD-d van? USB v. adapterrel?
    Lehet, hogy a Ule-ben a beállításoknál a disc controlt NOra kell állítani. Van valami lemez, amikor bootolod a PS-t?
  • Banyapapa
    #1436
    ááááááááááááááááá
    nem értem.
    felraktam memora a 1.2c-t,és végre elindult télleg memoriábol (érdekes,rengeteg elf filet felpakol ez,mig a többi semmitse,az ujabbak).
    minden szép és jó.... lenne!!
    Ha a hd loader müködne.
    elindul,elinditom játékot,és fagyi
    hogy baxamgabspcsgc
  • lowdog
    #1435
    a launch.cnf nem kotelezo hogy legyen, "csak" konfiguracios file.

    ahogy en nezem, mennie kell. mi tortenik ha beinditod a gepet?
  • Banyapapa
    #1434
    Na mégeygszer.
    elindult eza launchelf vinyorol (bár felül irta nem tudja betölteni a launch.cnf-t,de mind1).
    freevast elindul tuti,formáz is,telepit is tuti.
    És itt kész vége

    BOOT mappát nemis kell csinalni memora,mert ez megcsinalja,belerakom abba a BOOT-ELF fájlt ebböl"uLaunchELF_v4.16.zip",és semmi.
    bemásoltam ennek a zipnek a tartalmát a BOOT mappába,ugyse megy

    se 1.3d,se a ujabb 1.4b vagymi
  • Banyapapa
    #1433
    van ehhez valami normális leirás valahol?
  • Banyapapa
    #1432
    ez nem müködik.
    ujrainditás után nagy feketeség.
    Vagy bemásoltam memo BOOT mappába boot.elfet akkoris feketeség,bemásoltam launch.elfet nagy feketeség.