2392
PS2-n mi kell ahhoz, hogy a HDLoader betöltődjön mindenféle boot-lemez használata nélkül ?
  • warren76
    #1631
    Sziasztok,
    sem a winhiip, sem az usbextreme nem látja a pendriveot amire raknám a játékot.
  • Banyapapa
    #1630
    nem megy rajta ps1 játék sajnos (egyenlöre)
  • Loloke
    #1629
    warren76: figyelj, mert windowsból nem tudsz 32G-nél nagyobb lemezt egyszerűen FAT32-re formázni, ehhez valami 3rdparty program kell, mert a win gyári formázója nem engedi. PartitionMagic, vagy egyéb ilyen jellegű program ajánlott...
  • Loloke
    #1628
    Azt nem tudja valaki, hogy a HDLoader valahogy kompatibilis-e a PS1 játékokkal? (főleg a GranTurismo sorozat érdekelne) Szeretném a teljes gyűjteményemet wincsin tudni, ha már lehet :)
  • Banyapapa
    #1627
    jaaaaaaa az más,ha USB-s a téma oda usbextreme (vagy mia pontos neve)kell,és leeht az is leformáza az USBben levö meghajtot,olyanra ami neki kell
    USB-s feltöltésre játékügyben ezt probáld ki
  • warren76
    #1626
    formáztam fat-ra pendriveot 2gb Kingston azt látja, sms-el már tudok divxet játszani.
    a vinyó az a következő lépés lesz.
    de lehet lesz 8gb pendrive azt is lecsekkolom, hátha műxik.
    holnap kipróbálok játékot pendriveról.
  • Banyapapa
    #1625
    hd loaderrel formázzál,bár ha berakod a vinyot,és ugy indul el a loader,ugy emlékszem egyböl felajánlja a formázást.
  • warren76
    #1624
    Mivel formázzak PS2 filerendszerre?
    a winHIIP-el még nem sikerült.
  • warren76
    #1623
    Sikerült.
    Működik.
    Már csak kéne valami amivel kipróbálom.
    :)
  • warren76
    #1622
    Loloke: még nem próbáltam, de most kész az új verzió és úgy tűnik talán működik, legalábbis a chippelt gépben igen ( chip nélkül ); most már csak a sajátomban kell kipróbálni.
    Kössz a tippet Banyapapa, úgy tűnik az 1.2 az ami működik.
    üdv :
    w
  • Loloke
    #1621
    warren: en is belefutottam ebbe a problemaba... Azt probaltad, hogy miutan bedugtad a kartyat, bebootolt a gep a default sony OS-el, nyomsz egy resetet (power gomb roviden)?
    Nekem az egyik vastag gepemen (SCPH-30004) csak igy ment, ugyanez a kartya egy SCPH-30003-ban, meg egy slimben (ennek nem tudom a szamat) is siman ment, resetelgetes nelkul...
  • Banyapapa
    #1620
    ittprobálgasd végig mcboot-okat.
    Nekem ha jol emlékszem a 1.2 verzio ment,többi nem
    De az 4 féle gépen,két régin,és két slimen is futott
  • warren76
    #1619
    Sziasztok,

    segítségre lenne szükségem, sikerült boot memkártyát csinálni egy chippelt géppel és működik, de ugyanez a kártya egy chippeletlen géppben már nem megy.Sőt, ha a chippelt gépből kikötjük a chippet már azon a gépen sem indul el.Tud erre valaki megoldást?
    köszönöm
    üdv:
    warren
  • jinman
    #1618
    azt tudtam hogy nem a vinyóról indulnak a játékok, hanem a hd loader progival, csak nekem a hd loader 0.7 NTSC-s verziója volt rajta. amit vele telepitettem fel, azt néha el is inditotta. most felraktam a hdloader 0.8c-t, és azzal kapásból el is indult a legelső játék a listából, a crash nitro cart :-D
    köszi a segitséget!
    amúgy a vinhiip-vel raktam fel a játékokat a vinyóra, mert annó is mindig ezt használtam a játékok feltelepitésére.
    mégegyszer köszi a segitséget!
  • lowdog
    #1617
    :)
  • lowdog
    #1616
    hd loader 0.8c-t szedd le innen, ne CD/DVD-t, hanem csak az ELF-et.

    mivel raktad fel a jatekokat HDD-re? winhiip?
  • Banyapapa
    #1615
    de nem jó.
    elindul memoriárol a ulauncher (a fehér menüs cucc),és ott a HDLoader ELF fájlát inditds el,ne a hdd-röl inditgas.
    itt van ebben az a ELF.

    Pendrivera rárakod,és ps2n a menüben mass név alatt találod a pendriveodat (már ha fel ismeri a gép),felmásolod onnan memora,és kész.
  • jinman
    #1614
    szia! nem usb-s, hanem belső vinyó. most is róbálgattam, és egyszerűen nem tudok rájönni a hibára
  • PoisonChihuahua
    #1613
    USB-s HDD? Ha igen, akkor használd ezt a leírást: Itt
  • jinman
    #1612
    Üdv! Az mitől van, hogy nem indulnak el a játékok a merevlemezről? a fmcb-tal indítom a gépet, de semmit nem indít el ami a vinyón van. mindentöl kifagy az egész. kipróbáltam a free hd loader dvd-s verzióját, és azzal sem indul el semmi, de ha kiveszem a memkártyát és úgy inditom a dvd-s free hd loader, úgy el is indít mindent. de mivel nekem kb 30 indításból talán ha 1-szer elindul az olvasóm, igy nem tudom lemezről bootoltatni.
  • fenegyerek21
    #1611
    Sziasztok azzal a kéréssel fordulok hozzátok hogy nem tudjátok esetleg,miért van az hogy pár játéknál nem ment kártyára

    normálisan és azt írja hogy nincs kártya a konzolban? Az esr megoldással használom a konzolt.
  • Petyko
    #1610
    Az FMCB memokártya függő! A kártyán lévő adatok csak azon a kártyán működnek, amelyikre kétrehozták azokat. Úgy meg lehet csinálni, hogy ha van egy már működő FMCB egy kártyán, akkor azzal elindítva a kártyaformázó progit a másik kártyán hozod létre a fájlokat. Utána már menni fog a te kártyádon is.
  • ironfist
    #1609
    Hello! Közbe sikerült szereznem egy fmcb memóriakártyát kölcsön és annak a filemanagerét használva pendriveról rápakoltam egy másik memóriakártyára a telepítőt és az ulaunchot és az esr-t. Fel si települ szépen. Viszont amikor indulni kellene nem úgy viselkedik mint a másik kártya. Ha játékkal kapcsolom be a PS2-őt akkor akkor bejön az fcmb logo majd a menü viszont sehogy se tudom elindítani a játékot. Ha játék nélkül kapcoslom be a gépet akkor be se jön se a logo se menü. Amúgy van valami tapasztalat hogy mennyire kíméli a fejet az FMCB? Köszi a segítséget.
  • hungarydeaf
    #1608
    Szia © ironfist! chipeletlen verziónál úgy működik az egész, hogy EREDETI ar max vagy codebreaker boot cd segítségével bepakolod free mc boot cuccot memkariba, és úgy telepíted fel.
  • ironfist
    #1607
    Hello!

    Lenne egy chipeletlen ps2-őm, nem rég találkoztam az FMCB-vel. Nem telejsen tiszta a dolog hogy hogy tudnám installálni. Kell hozzá valami codebreaker vagy swapmagic enyit sikerül kiderítenem. Ha esetleg tudnátok valami okosságot hogy hogy bírjam rá a ps2-t a backupok lejátszására azt megköszönném.

    Előre is köszönöm.
  • Petyko
    #1606
    Tedd rá a legújabb ESR verziót a memre.
  • janes75
    #1605
    új sms 2.8 rev6..


    http://data.hu/get/692560/ps2_sms_2_8_rev6.rar.html
  • Banyapapa
    #1604
    jo,de memon van ez a freemcboot,még mit kell elinditani hogy lemez menjen (akinek kell,csak siman gép van,adaptere nincsen,megcsinalnam neki memot,és ugy nyomná a irott dvd-t)
  • janes75
    #1603
    igen!! tök jól fut minden.
  • Banyapapa
    #1602
    tényleg ezzel meg lehet oldani hogy backup lemez menjen a géppel?

    pl: valami swap magic-féle elf vagy hasonlo
  • hungarydeaf
    #1601
    janes75

    Valójában ez http://www.youtube.com/watch?v=ZP9BmaOG6_M azért van, hogy mindenki megértse, hogy mit kell csinálni vele. Ráadásul video mellett találod meg Rapid linket.
    De azért leírom:
    http://rapidshare.com/files/149449220/Free_Mc_BOOT_1.7_by_hungarydeaf.zip

  • janes75
    #1600
    Akit érdekel az 1.7-es

    http://data.hu/get/684062/Free_McBootv1.7.rar.html
  • janes75
    #1599
    hungarydeaf

    Rapid link ?
  • hungarydeaf
    #1598
    Sziasztok! Megjelent free mc boot 1.7-es verzió! Az alábbi linken nézzétek meg, látszik rajta, hogy javítottak rajta. Ráadásul telepítő progit tettem fel Rapidra. http://www.youtube.com/watch?v=ZP9BmaOG6_M
  • lowdog
    #1597
    érdekes nekem eddig nem volt ilyen gondom SMS-el, viszont az újabb verziók kicsit összerondítják a képet az also kb 1/10-en, ha 720p-re állítom a felbontást. "alap" PAL-on viszont nincs baja!
  • PoisonChihuahua
    #1596
    Az SMS Player újabb verziói nekem sem játszanak le néhány videót, de most kapaszkodj meg: A régebbi verziók viszont igen!!! Ki érti ezt? Mindenesetre egy próbát megér, hogy lecsekkolj egy régebbi verzát, nekem a 2.4-esen minden simán megy feliratostul, mindenestül. Igazából még soha nem volt olyan, hogy valamit ne játszott volna nekem le. Hót komoly!
  • onlyhorror
    #1595
    természetesen én is átnéztem már a régebbi hozzászólásokat,de konkrétan a pendrive-os játékokat nem találtam közöttük.mindegy,már dobtam magamban a témát,főleg igy hogy tudom milyen körülményes a pen-ről játszani.amúgy felhúztam végül a freemcboot legújabb verzióját,de nagyon sok helyet foglal a kártyán.rajta van az sms player és az is egy csalódás,mivel csak kb minden 5-ik feliratos filmet tudja lejátszani.illetve lejátssza csak felirat nélkül,pedig a legújabb verzió van rajta.szóval,elsőre tökre beleéltem magam,hogy egy teljes értékű divx lejátszó lesz,de valahogy nem frankó.inkább játszani fogok,mert nemrég sikerült a dual layer-es játékokat kiirni,úgyhogy jnekiállok a rogue galaxy-nak és a yakuza 2-nek-igy a ps2 végnapjain-addig amig össekaparok egy x360-ra...természetesen a kis ördögöt nem adom el...egyébként köszi mindenkinek a segitséget
  • lowdog
    #1594
    én próbáltam korábban 8gigás pendrive-val de nem ment, úgyhogy HDD lett a végső megoldás
  • PoisonChihuahua
    #1593
    Leírás itt:
    Link_2

    Kompatibilis játékok listája pedig itt:
    Link_1

    Mivel az USB Advance-t USB-s HDD-hez tervezték, így nem tudom, hogy Pendrive-al menni fog-e.
    Amúgy meg USB-ről nem érdemes játszani, mert
    1 - A Ps2 USB portjai USB 1.1es-ek, így a töltés LASSABB lesz mint lemezről, igaz így kíméli a fejet.
    2 - A kompatibilitási lista, igen csak "karcsú", illetve sok játéknál ami elindul előfordulnak hibák is (hang/kép).

    Röviden ennyi amit a témáról le lehet írni. Hozzáteszem, 1000x ki lett tárgyalva, ki kellene már tenni bannerba egy kiba. FAQ-t.
  • onlyhorror
    #1592
    nos az a pálya srácok,hopgy nagy nehezen sikerült a 8 gigás pendrive-omról elinditani az usb advance-t és az sms-t is.(előtte dvd-ről bebootoltam a ulauncher-t)a kérdésem csak annyi hogy milyen formátumba tegyem fel a pen-re a játékot és hogy egyáltalán el fog-e róla indulni?