2392
PS2-n mi kell ahhoz, hogy a HDLoader betöltődjön mindenféle boot-lemez használata nélkül ?
  • district92
    #1711
    ez engem is érdekelne, mert most vettem a slimet és itt a környéken 15k a chipeltetés :S
  • vyse
    #1710
    sziasztok!
    Mostanában hallottanm erről a winyós dologról.Nem vágtam idáig h PS2 silm is képes rá. Chippelt Ps2 slim et hogyan lehet rávenni h winyóról nyommssa a game-ket.Úgy tudom a Hd-loader nem jó hozzá! Valami USB-s megoldás kellene sztem. Valamelyikőtök elmondhatná a folyamatot lépesenként mi kell hozzá meg ilyesmi! Visszaolvasva már látom h ti vágjátok a témát, de az USB-s megoldásról kevés szó esik.Na mind1 a legjobb slimes winyós módszer érdekelne! Please help!
  • Loloke
    #1709
    Hal istennek mar nekem sem kell sokat varni, meg 1 het, es megjon a networkadapter... De addig el lehet jatszogatni USB-rol is, ha muszaj :)
  • Banyapapa
    #1708
    ja,de már levolt irva párszor,itt telepités,másolni egy 817kb-os filet.
  • lowdog
    #1707
    még annyit tennék hozzá (az eredeti kérdésekre válaszolva), hogy a telepítés itt gyakorlatilag annyit jelent, hogy másolás, a legtöbb program egy darab futtatható (ELF) fájlból áll (kábé mint PC-n az EXE), amit csak fel kell másolni PS2-re (memóriakártyára, HDD-re, stb, de DVD-ről is indíthatók a programok)
  • lowdog
    #1706
    én csak annyit írtam, hogy nálam mi a helyzet, vastag PS2-nél továbbra is tartom hogy a network adapter a lehető legjobb megoldás, gyorsabb is mint az USB, és "szebb" is, hiszen belekerül a HDD a gép belsejébe
  • Banyapapa
    #1705
    az az iso megy hdd-röl is, én is csak ugy tudtam mcboot-ot felrakni memora.

    De ha a kártya kész,és nem modolt ps2n megy a mcboot,akkor tovább nem kell a csippes masina,telepités utána abbol áll,letöltöd ami kell netröl pc-re,pc-röl pendrive-ra,pendrive be a ps2be,és fel tudod másolni a memora,vagypendriverol futatod mind1.
  • teki625
    #1704
    Szia! Köszi a válaszokat de kérdeznék még ha nem gond:

    >igen, az a lényeg hogy boot után HDadvance vagy USBadvance indul, ami épp kell
    Gondolom akkor ezeket telepíteni kell a memóriakártyára, ugye?
    A telepítéshez kell külön program, vagy tudja a freemcboot magától is?

    >igen, USBextrem is jó lehet, de ott trükközni kell kicsit, pl csinálsz egy lemezt amin ulaunchelf van és azt indítod el, akár úgy, hogy az iso-t rárakod a hdd-re
    Volt itt nemrég néhány hozzászólással ezelőtt belinkelve egy kis .iso file chippes ps2-höz a freemcboot telepítéséhez. Ezt lehet futtatni hdd-ről isoként felmásolva?

    >igen, ha kész a kártya, onnan bármit tudsz futtatni, akár olyan programot is, amivel további programokat "telepíthetsz"
    Itt homályos még nekem kicsit hogy mi az a minimum amit el kell végezni a chippes gépen, hogy utána már nem chipessel is lehessen további programokat telepíteni a memóriakártyára.

    Köszi!

  • Loloke
    #1703
    Ennyire nem rossz a helyzet azert, nalam van 10-12 jatek USB HD-n, ami kellett, az megy (Fifa09, NFS-ek (mind), GTA-SA, GranTurismo 3-4... Nekem a Singstar faj, hogy nem megy egyik sem...
  • lowdog
    #1702
    úgy látom erre nem jött válasz, eddig.
    de most íme:

    - igen, de mindenképp a network adaptert javaslom, vannak játékok amik nem mennek USB-ről (nekem konkrétan egyet sem sikerült még elindítanom)
    - igen, az a lényeg hogy boot után HDadvance vagy USBadvance indul, ami épp kell
    - nálam nem működött (felismerte, elindult, de játék nem futott róla)
    - igen, USBextrem is jó lehet, de ott trükközni kell kicsit, pl csinálsz egy lemezt amin ulaunchelf van és azt indítod el, akár úgy, hogy az iso-t rárakod a hdd-re
    - igen, ha kész a kártya, onnan bármit tudsz futtatni, akár olyan programot is, amivel további programokat "telepíthetsz"
    - USB-hez USBadvance, belső HDD-hez HDadvance

    üdv
  • sigmavirus1
    #1701
    Ja, de nem video meg audio mappákat csinál belőle.
  • Banyapapa
    #1700
    grat
  • cbrsanyi
    #1699
    nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segitséget eddig 4 játékból 4 csakugy rohan:)ezer köszönet.ha ezekután nem boldogul irjon pm-t irtam róla részletes leirás lépésről lépésre elküldöm neki.ne kelljen ezer helyeről összeszedni az infót,egybe mindent.
  • Neme.
    #1698
    Itt pedig a "Skip Disc Boot" OFF legyen:

  • Neme.
    #1697
    Ja, és mentsd el a változtatást ezzel: Save CNF to MC0
  • Neme.
    #1696
    Egyszerű:
    Indítsd el ezt a progit: FMCB Configurator.
    Válaszd ki ezt a menüpontot: Configure ESR Path...
    Válaszd ki az ESR-t a memkártyádról.
  • cbrsanyi
    #1695
    az van 1.8 csak rákell jönnöm mit és hogy kell beállitani
  • Neme.
    #1694
    Az esr-t mindenképp futtatni kell, hisz csak ő tudja kezelni ezt a speciális "dvd filmet". :)

    Egyébként 1.8-cal az esr automatikusan elindul, ha beteszed a lemezt.
  • Banyapapa
    #1693
    ugyis fog az menni.
    lesni kell netet,mikor csinálnak ujabb verziot belöle,javitanak ezt-azt rajta stbstb.
    bár nem egy chip,dehát végülis "ajándék"
  • cbrsanyi
    #1692
    müxik gyerekek,bár csak ugy,hogy be kell mennem azmco ra és ott elinditani az esr-t
  • cbrsanyi
    #1691
    próbálok állitgatni,mert nem akar futni igy sem
  • Neme.
    #1690
    Persze.
  • cbrsanyi
    #1689
    akkor most mvan?merjem igy kiirni?futni fog?
  • Banyapapa
    #1688
    elsönek imgburnben fennt mode legyen read,megcsinálja az az iso-t.
    utána a pecselöben katt a patch gombra,beadod a csinált iso-t,és megcsinálja.
    már csak kikell irni a kész cuccot.
  • Neme.
    #1687
    Az ESR patcher tulképp egy DVD video lemezt csinál a játékból, ugyanis chip nélkül a PS2 nem fogadja be az írott UDF formátumú játéklemezt. Persze csak néhány helyen írja át az ISO-t, hogy a fájlrendszer struktúra megmaradjon, de a PS2 mégis DVD videoként lássa. Az ESR innentől már sikeresen "engedélyezteti" a PS2-vel a lemezt, és futtatja a játékot.
  • cbrsanyi
    #1686
    csak megnyitom,klikk patch,betallózom,ok és kész ennyi?
  • Banyapapa
    #1685
    jo hát.
  • cbrsanyi
    #1684
    nekem ezzel is video és audio ezt nem hiszem el,imgburnnel jó ha létrehozom a képfájlt?
  • sigmavirus1
    #1683
    Nem vágom hogy csináltál dvd film lemezt ps2 játékból.

    Bemásolod isoba, megpecseled, kiírod imgburnel dvd-r lemezre(más lemezzel szarakodik.

    Ha a gép nem kerreg folyamatosan akkor tetszik neki a lemez és el fog inulni, utánna már csak indítani kell az ESR-t és megy. Persze nem minden játékkal kompatibilis.
  • Banyapapa
    #1682
    ezzel csinaltam meg
  • Banyapapa
    #1681
    tekken4et megneztem,nem alakitotta át nálam video meg audio mappákra,ott valami gebasz van.
  • cbrsanyi
    #1680
    bakker most akkor mit kell vele csinálni,azthiszem mindjárt lesz egy törött ps2 -legalábbis ami a müanyag burkolatokat illeti
  • cbrsanyi
    #1679
    kipróbáltam a tekken 4 et is szintén ua
  • cbrsanyi
    #1678
    imgburnnal és the incredibles a cime amikor létrehozza az isot akkor maraad az eredeti felépités,patch után megnyitva már nem akkor a két mappa
  • Banyapapa
    #1677
    miannak a játéknak a neve,és mivel csinaltal iso-t belöle?
  • cbrsanyi
    #1676
    nem kell a prograamba valamit bemásolni amit be kell raknia?
  • cbrsanyi
    #1675
    mégegyszer megpróbáltam,szintén vidoeo és audio,nem értem m iért lehet,de idegesitő
  • Banyapapa
    #1674
    most probaltam ki egy játékiso-n,megcsinálta,de videots-audiots mappa közelben sincsen.
  • teki625
    #1673
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.
    Adott egy régi 30004R-es gép, aminek a végét járja az olvasófeje de még működik. A gép nincs chippelve. Az lenne a cél, hogy az olvasófej halála után is tudjam használni a gépet a lehető legkisebb befektetéssel.
    A következőre gondoltam:
    Memóriakártyás boot-os megoldással először USB-n kötöm hozzá a géphez a HDD-t, aztán később ha sikerül szereznem adaptert, akkor beépítem a HDD-t.
    Működik ez így?
    Támogatja ez a kártyás boot az USB-s és a beépített HDD-t?
    Az USB-s HDD működik ezen a régi gépen is?
    További problémám még, hogy nem tudok hozzáférni chipes géphez csak egy olyanhoz amihez gyári USBExtrem-es HDD van kötve. Megoldható az, hogy erre a HDD-re felmásolom a programot, majd itt készítem el a boot-os memória kártyát? Ha igen, milyen programot kell felmásolni (freemcboot 1.2 elindul USBExtremről?)?
    Ha készen van a bootos memória kártya, akkor jól értelmezem, hogy már nincs szükség tovább a chippelt gépre, hogy további programokat telepítsek rá?
    Milyen programot kell még feltölteni a memória kártyára, hogy kezelje az usb-s (vagy beépített) hdd-t?
    Köszi előre is a segítséget, és elnézést a sok kérdésért de kb. 1 hónapja találkoztam először PS2-vel.
    Üdv
    Teki
  • cbrsanyi
    #1672
    ezzel csináltam
    ez hozott létre ilyet
    játéklemezről képfájlt létrehoztam,patch és vid meg aud lett belőle