2392
PS2-n mi kell ahhoz, hogy a HDLoader betöltődjön mindenféle boot-lemez használata nélkül ?
  • kozmazsolt
    #1751
    Sziasztok! Nekem van egy chipelt ps2-őm.Vinyóról vagy Pendriverről szeretnék játszani és még szeretnék csinálni egy boot memória kártyát.Léci írjátok le hogy kell sürgös lenne mert szarakodik a dvd olvasója. Kösszönöm.
  • cors
    #1750
    érdekelne a gép.megkeresnél privátban,én már írtam,de nem reagáltál

    Köszi
  • Loloke
    #1749
    Mondjuk nekem pont a singstarra van nagyobb szuksegem, a gh3 customot mar elkovettem Wii-n, ps2hoz nem vettem guitarherot :)
    Mips arch-al nincs nagy baj, jatszogattam mar ilyen eszkozokkel. de nem gondolom azt, hogy egy egyszeru customhoz kelleni fog ennyi tudas, amit itt leirtal... Elso korben egy PAK compressor/decompressor kell, onnan mar szerintem egyszeru lesz. (a pakscape nem boldogul a singstaros pakokkal)
  • Neme.
    #1748
    Queen Bee (GH3, Aerosmith Game Editor)

    Sose használtam, csak kigugliztam.
    Gondolom, ez csak egy részét könnyíti meg, komplett játékmódosításhoz javaslom a MIPS architektúra, EE, ps2sdk, IOP RPC tutorialok áttanulmányozását. :)
  • Loloke
    #1747
    Esetleg abban tud valaki segiteni, hogy lehetseges-e egyaltalan custom ps2 jatekot krealni valahogyan? Gondolok itt arra, hogy a kulonbozo (mondjuk) gitar hero, vagy singstar lemezekbol kiszedegetem a zeneket, majd amiket akarok, azt belapatolom vhogyan egy lemezre. Hexeditortol, es egyeb csodaktol nem riadok vissza, csak info kene, hogy merre olvasgassak. Wii-hez tobb GH custom lemez is keszult, gondolom ps2-n is megoldhato lehet valahogy...
  • Loloke
    #1746
    Amikor en kerestem, sehol nem volt itthon, igy rendeltem 2-t USA-bol, 33k-ra jott ki...
  • lowdog
    #1745
    az szep

    csak hogy tudd, altalaban 10 alatt itt van postaval a bontatlan network adapter (en 8-ert vettem par honapja angol ebayrol), hasznaltan pedig kb felet erne max
  • Loloke
    #1744
    lowdog: memkartyak ujraformazasa, fmcb 1.8b ujrainstall ota megy a kartyarol is a hdloader, nem kell usbzni... Vicces volt kicsit, de megoldodott :)
  • Loloke
    #1743
    hat, enis 30k korul szamoltam, 20ert nem adnam, mert 18k volt a networkadapter bele :)
  • lowdog
    #1742
    sztem 20-30 ezer korul realis.
  • ViniSoundz
    #1741
    jóvan, köszi, bár akkor tényleg nem erőltetem, mert végülis a psp-vel lehet psx gémet tolni. azon tók jáccani velük.

    ez a nyomvatartom dolog még nagyon régen volt, még az elején, amikor megjelent a ps2. lemezcserével, mert mikor nyomvatartottam a gombot, akkor kiba**ta a tálcát és volt 2mp hogy kicseréld a lemezt.

    inkább hagyom, nemtudom mi lehet a gépben, nem szeretném ha télleg kiköpné a tálcát, mert abban az időben volt emiatt jó pár olvasófej törés 1-2 embernek.
  • jinman
    #1740
    próbáld ki, hogy a gép bekapcsolásakor már benne van a psx cd, és úgy kapcsolod be, hogy addig nyomva tartod a bekapcsoló gombot, amig a lila led be nem villan. igy valószinüleg elindul a psx játék. ha igy sem, akkor ugyanezt csináld meg, de addig tartsd benyomva a bekapcsoló gombot, amig a a videochip be nem kapcsol (amint megjelenik az első kép a tv képernyöjén, azonnal engedd el a bekapcsoló gombot). de a helyedben én nem eröltetném a psx játékokat a ps2-esen, mert eléggé lestrapálja a cd a dvd olvasót.
  • Loloke
    #1739
    Csak erdeklodeskeppen, mennyi lehet most az ara egy SCPH30003-nak, FMCB-s kartyaval, Network adapterrel, 40G wincsivel (dvd rossz, chip nincs). Volna egy ilyenem elado, kompletten, mukodik, megy mint az ora, csak nincs ra szuksegem (van 2)
  • ViniSoundz
    #1738
    mivel a chipes topikot zárták, ezért ide írom nyügömet, mert nem találtam shol sem választ, már a google sem olyan okos mint régen :P

    szal nekem scph-39004-es vastag gépem van, már elég régi, használtan vettem, de fingom sincs , hogy abba akkoriban milyen chipet raktak. vagy más módszert használtak - legyünk álszentek - backup-ok elindítására?

    enyim viszi a "backup-okat", még DL-t is, de a ps1-ket nem. semmit nem ír ki a gép indításkor, hogy ilyen vagy olyan, bizonyos gombok nyomvatartása bootoláskor módszerrel sem jün semmilyen menü, szal nemtudom mi lehet ebben a kis psben.

    ha vki tudja hogyan müxenek ezen a ps1gémek, "bekápok" vagy mivel buhertak akkoriban ps2ket, az irja már meg nekem.

    előre is kössz a helpet!
  • teki625
    #1737
    Hello! A segítségeteket szeretném kérni. Sikerült hozzáférnem egy USB Extremes géphez Freemcboot-os memóriakártya készítés céljából.
    Ott akadtunk el, hogy az USB Extrem-es HDD-re felmásolt ISO (Banyapapa linkjéről letöltött elaunch.iso) elindulás után nem csinál semmit, fekete a képernyő. A felmásolást és konvertálást az USB Extreme saját programjával csináltuk. Tudnátok segíteni, hogy hogyan lehetne valahogy működőképesen felmásolni egy ilyen ulaunchelf-es ISO-t a HDD-re? Előre is köszi!
  • rambo600
    #1736
    sziasztok nekem egy oylan problémám lenne egy vastag ps2 öm van kicsippelve,és felraktam rá a Noobie_Package-ot be is jön induláskor a menü,de ha berakom az irot játékot akkor nem jön be csak a rosz lemez felirat,de ha a mem kártyát kiveszem akkor elindul,ha másolt filmet rakok be akkor magátol indul de ha viszont dvd re irt mp3 att akkor azt a sms nem olvassa be csak az usb-t ,és az sms mindegyik avit lejátsza e némelyiknek csak a hangját probáltammár az összes képarányt álitani de egyikkel sem jo.és még usb-röl szeretnék játszani az hogy megoldhato? már a USBExtreme-el és a USBInsane-al átalakitottam a játékot és rámásoltam az usb-re de nem tudom melyik program inditja el usb-röl a hddload-er biztos nem mert avval nem jön be és vinyom sincs de a esr re gondoltam de akkor bejön a menüje ot a felsö sorbol akár melyikre megyek rá a ball oldali vagy a középsöre csak fekete képernyö és kész,ha pedig a jobb oldalira akkor ujrainditja a gépet,kérem segitsetek sos plees!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Petyko
    #1735
    Tényleg nem olyan nehéz egyet visszaolvasni!

    Egyébként van network adaptered? Ha nincs, akkor nem tudod normálisan HDD-ről nyomni.
  • qartzika
    #1734
    sziasztok!valaki segíthetne nekem,vastag ps2-őm van és abban kérném segítségeteket hogy valaki írja már le részletesen hogy mi kell, és hogy an kell hogy hdd-ről indítani játékot mert az olvasóm elromlott előre is köszi!
  • Loloke
    #1733
    Najo, egyszer legyen karacsony:

    Vastag PS2:
    - Belso HDD-nel:
    - FMCB memókártya, vagy DMS chip (toxicos)
    - HDLoader (DMS-nel nem kell)
    - Network adapter (expansion bay-be valo, hdd foglalatos)
    - Supported HDD (http://ps2drives.x-pec.com/?p=list)
    - Programok telepitesehez: hdldump/hdldumb, winhiip, ....
    Vekony/vastag gep USB HDD-vel:
    - FMCB memókártya
    - USBAdvance installalva
    - Barmilyen (nagy kapacitasu) pendrive, vagy USB-HDD
    - Progik installalasahoz: usbextreme win32 tool

    Ajanlott olvasmanyok:
    http://sksapps.com/index.php?page=hdadvance.html
    http://sksapps.com/index.php?page=usbadvance.html
    http://sksapps.com/index.php?page=exploit.html

    Aki pedig nem tud olvasni, annak meg en sem tudok segiteni, sajnalom...
  • lowdog
    #1732
    legalább ezt az egy oldalt olvasnátok vissza, és ha még mindig nem tiszta a dolog, legalább lenne konkrét kérdésetek. persze könnyű beböfögni hogy valaki foglalja már össze, de nem hiszem hogy bárkinek van kedve ezredszerre leírni az elejétől.

    fél órát bárki rászán és visszaolvassa a topikot, máris nagyjából érteni fogja mit kell csinálni.
  • zsebszi
    #1731
    Ne törd magad én is kértem már. Szarnak rá! :(
  • rbence
    #1730
    Elnézést lehetne egy kérdésem? Nem lenne olyan vállalkozó szellemű ember aki ezt a módszert megfogalmazná és leírná egyben?
  • Loloke
    #1729
    Muhhahahahahahahaha :)
  • 16gaborm
    #1728
    http://www.teszvesz.hu/item514769623_play_station_2_slim_fekete_nagyon_megkimelt.html

    Min ár.:25.000FT
  • p3t188
    #1727
    Hali mindenki!
    Most vettem egy ps2-t... és szeretném chippeltetni.. pls valaki mondjon Szegeden egy helyet ahol megcsinálják, mert én egyet se tudok.
    Köszi előre is.
  • 16gaborm
    #1726
    Eddig Mobil Racknak használtam egy Vinyómat,azt rátudnám kötni ha leformázom?????
  • lowdog
    #1725
    erdekes.

    van masik mem kartyad kiproblani, hatha azzal van a gond?
  • Loloke
    #1724
    MC-rol inditva (mind fmcb menubol, mind ulaunchelf-el):
    - Ha nincs wincsi, akkor elindul mc-rol, kozli hogy no hdd.
    - Ha van, de nem ps2 format, akkor kozli, hogy nemaz, akarom-e formazni (formazas nem tortenik meg, lefagy)
    - Ha van, es PS2 format, akkor a "Loading" kepernyon odafagy, es vege.

    USB-rol inditva minden ugy megy, ahogy kell, 0.7e, 0.8b, 0.8c verziokkal is ugyanez a produkcio.
  • Loloke
    #1723
    Ezzel a hozzaszolasoddal egyaltalan nem ertek egyet.
    - Ha vannak szabalyok, igenis be kell tartani.
    - Majd amikor dolgozol, akkor kicsit maskepp fogod ezt a dolgot ertekelni, te sem szereted, ha a munkad gyumolcset ellopjak.
    - Egy mai (nem premier) atlag konzol jatek uj ara 6-10eHUF korul van. (ez nagy atlag, mindent beleveve) Hasznaltan megkaphato 2-3eHUF-ert is.
    - Probalj meg egyszer venni valami eredetit, tapasztald meg azt, hogy az osszekuporgatott penzedbol veszed, orulsz neki, es sokat jatszol vele, mert penzt adtal erte.
    - A tisztanlatas kedveert: en a PS2-HDD-mre csak olyan jatekokat installalok/installaltam, amit eredetiben megvasaroltam, csak igy kenyelmesebb.
    - Azt a mondatot pedig, hogy "én még 1000 forintot is sajnálnék egy játékra..." nem is kommentálnám. Gondolkodni kellene, nem ész nélkül warezolni.
  • 16gaborm
    #1722
    Ez az zárjátok be csak az össze topicot,NAGYON JÓT TESZ AZ SG HÍRNEVÉNEK!!!

    Csak ha körülnézne az SG szerkeztősége hogy a Warezosok vagy a Legálisok használják többet az SG-t,meg mit akar mindenki itt Warezt betiltani? nem 10-20ezer forintokért kéne adni a játékokat+miegymás/mondjuk én még 1000forintot is sajnálnék egy játékra,minek vegyem meg mikor neten ugyis fent lesz vagy elöbb fent van mint a megjelenés!!!!
  • lowdog
    #1721
    nálam 50004-esen megy mc0-ról, ulaunchelf-fel indítom.
    fmcb verziót este megnézem ha nem felejtem el, de az enyém biztos régebbi! (hdl verzióm ugyanaz)
  • Loloke
    #1720
    lowdog: 30003/30004-es gepek, 1.8as fmcb+0.8c hdl, ha a hdloadert a mc-rol inditom (fmcb menubol), akkor nem ismeri fel a wincsit. Ha ugyanezt az elfet egy usb pendrajvrol inditom, akkor perfekt... Erre varrjon gombot... :)
  • Sir Quno Jedi
    #1719
    A chipes topic-ot már zárnom kellett, ne kelljen ezt is! ITT sem warezolunk (nyíltan pláne nem)!
  • PoisonChihuahua
    #1718
    Az, hogy a chip tönkreteszi a fejet, az alapjába véve tévhit. A rossz minőségű másolt lemezek ölik meg, de másolt lemez csak akkor fut rajta, ha van benne chip, szal így hozzák összefüggésbe a kettőt.
    Ennek ellenére egy gagyi chip árthat a gép elektronikájának.
  • lowdog
    #1717
    nálam ez a "kombó" van, és működik...
  • Loloke
    #1716
    Valakinek tapasztala friss HDLoader/FMCB komboval? Nem ismer fel semmilyen lemezt, amit eddig beletettem
    pedig supported diskekkel probalkozom
  • district92
    #1715
    Vki, aki már tapasztalt a témában pls leirná a chipeltetés hátrányait? pl.: mennyire árt a másolt játék az olvasófejnek, chip tönkreteheti e a gépet. ilyenekre gondolok. pls nagyon fontos lenne mert nagyon bizonytalan vok a chipeltetéssel kapcsolatban.
  • PoisonChihuahua
    #1714
    A PS2 nem ismeri fel a pendrive-ot, az USB-k ne azért vannak rajta!
    A Free MCBoot-ot mindenképp ki kell írni lemezre és onnan telepíteni memóiakártyára (persze az se úgy működik, hogy ráírod a lemezre azt az 1 fájlt és kész). Utána a lemez akár el is dobható, ergo meg kell kérni egy ismerőst akinek van chippelt PS2-ese, hogy telepítse a memókártyádra a Free MCBoot-ot.
    Ha nincs közelben ismerős akkor feladod postára a memkarit és én szívesen megcsinálom (természetesen ingyen). :)
    Ha van még kérdésed akkor privizz plz!
  • vyse
    #1713
    Kösz az infót Devilhandx, de én hosszú távra szervezném be a winyót. Próbaképp azért kipróbálnám! De a pendrine-ról való free mcboot-hoz kéne kis segítség. Azt vágom h usb-ről kell telepíteni ps2 memora, de rányomom a az ELF-et meg az install mappát a pendrive-ra és nem ismeri be a ps2! Hogyan kell ezt akkor csinálni? A free mcboot 1.8-at próbáltam és a tutorilalja szerint csináltam végig. Lehet h a pendrive nem kompatibilis?
  • PoisonChihuahua
    #1712
    USB-s hdd-ről nem minden game indul el tökéletesen! A PS2 USB portjai USB 1.1-esek, szal az is előfordul (elég sokszor sajnos), hogy hdd-ről lassabban tölt mint lemezről. A kompatibilitási listát itt találjátok. Ha megnézitek láthatjátok, hogy kevés játék megy, de ha el is indul, akkor hibák léphetnek föl a hangban, ill. a videóbejátszásoknál. Van persze ami tökéletesen fut (attól most tekintsünk el, hogy 3x lassabban tölt), de 10 játékból 4 az ami egyáltalán elindul.
    Ez a hdd-s megoldás NEM KEVERENDŐ a vastag PS2-be való "internal" (belső) hdd-vel, annak megvan az az előnye, hogy gyorsabban futtatja a játékokat és a kompatibilitási rátája is sokkal magasabb.
    Ezt az usb hdd-s megoldást én személy szerint jó dolognak tartom, de inkább érdekes, mint használható. Poén szinten kipróbálhatod, de hosszú távra ne tervezz vele.
    Ha érdekel, tutorialt itt találsz.