2392
PS2-n mi kell ahhoz, hogy a HDLoader betöltődjön mindenféle boot-lemez használata nélkül ?
  • kazuma89
    #1911
    Ok köszi de nem kell megnézni már nem fontos...Megprobáltam imgburnel azzal is lehet hozzá udf-et adni..Betöltésig eljutottam de kifagyott..De lehet esr-rel ez amugy se menne hagyom a fenébe...Azér köszi
  • PoisonChihuahua
    #1910
    Mint írtam szét kell szedni az .iso-t (LBA táblával) mondjuk Apache3-al. Ezután a Sony CD/DVD Generator-ral (1.5 vagy 2.0) összerakni UDF filerendszerrel. Részletesen most nem akarok vele foglalkozni, nagyon régen én is csináltam ilyen "buherát" lemezképfájlokkal, de mivel nekem a 3 PS2-m közül egyik modchippel rendelkezik így az ESR-be nem merültem bele annyira, max. jövőhét elején megnézem mit tehetek ez ügyben, esetleg egy tutorial-t is összedobhatok, de még nem tudom mennyi időm lesz. Ennyit tudok ígérni.
  • kazuma89
    #1909
    Bocs hogy mar a 3. de nincs benn.. másssal megnéztem ott volt udf(fekete alap zöldel beleírva)HOgy tudnák yolat létrehozni?
  • kazuma89
    #1908
    Hogy lehetne újra csinálni?
  • kazuma89
    #1907
    Hogy látom hogy tartalmaz-e?bal oldalon vmi ketté van szedve ...van 1 piros vmi abba iso van írva meg van még 1 ág az meg kék,sárga nyilakkal..
  • PoisonChihuahua
    #1906
    Nyisd meg IsoBuster-rel és nézd meg, hogy a fájlszerkezet tartalmaz-e ISO és UDF ágakat. Ha az UDF ág hiányzik, akkor az azt jelenti, hogy a lemezképfájl nem UDF fájlrendszerrel van megadva. Ezt okozhatja hibás .iso vagy a fájlrendszer buherálása/hibája. Egy modchip-es gép ezt tudná kezelni, de ESR-hez mindenképp UDF filerendszer kell. Meg lehet azt csinálni, hogy szétszeded és újra felépíted az .iso-t UDF-fel, de egyáltalán nem biztos, hogy úgy működni fog.
  • kazuma89
    #1905
    Esr disc pacherrel megakarom pecselni és azt írja hogy:No UDF descriptor.Ez mit takar?Pedig ps2es játék:Yu-Yu Kausho Dark Tournament
  • kazuma89
    #1904
    Capcom Vs Snk 2 rohadt jól megy pendrájvrol és a töltés is igen minimális..Mondjuk csak 200mega..De nagyon komoly....
  • kazuma89
    #1903
    Crash Bandicoot The Wrath of Cortex Pendrive-ról tökéletesen működik.Még videó sincs benn szóval még az se akadhat:D
  • kazuma89
    #1902
    Nekem még benn van az ESR(csak igy tok jáccani) meg a SNES emu..
  • PoisonChihuahua
    #1901


    Azt még megjegyezném, hogy ez bármilyen programmal (.elf) eljátszható, szal csinálhatsz magadnak egy listát a kedvenc programjaidból amiket egy gombnyomásra indíthatsz és nem kell sz@rakodni az indításukkal. Nekem pl be van rakva az SMS Player (médialejátszó), USBadvance, UlaunchElf (filekezelő), más nem is kell. :)
  • kazuma89
    #1900
    NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!!!!Sikerült ahogy leírtad...:D
    Ezer köszönet!!!
  • PoisonChihuahua
    #1899
    A FMCB "telepítő" (ami gyak. csak rámásolja a memkarira a cuccost) futtatásához mindenképpen egy módosított gép kell. Annak hiányában csak eredeti AR-rel tudsz .elf fileokat futtatni.
    Szerintem keress egy ismerőst moddolt PS2-vel vagy kérj meg valakit itt a fórumon.
  • petila
    #1898
    Van más módja softmodos kártya illetve modchip nélküli ps2re telepítsen valaki FMCB-t?vagy csak AR max evo és társai segítségével?
  • PoisonChihuahua
    #1897
    "ulunchELf az ugy felvan isntalálva....nem .elfböl indítom"
    A Ulaunchelf is egy elf file, bele van rakva a FMCB progamjainak a listájába, semmi több, de ezt most hagyjuk.
    A lényeg: Másold rá a memóriakártyára az USBadvance-t és rakd bele a FMCB listájába, mint a Ulauncelf-et. Ezt a Free MC Boot Configurator-ral tudod megtenni. Configure OSDSYS Options ---> Item X Settings ---> Path 1/2/3. (X annak a listaelemnek a száma amelyiket szerkeszteni akarod)
    Megadod neki az elérési útvonalat és bekerül a főmenü listájába, onnan egy gombnyomással indítható.
  • kazuma89
    #1896
    szóval usbröl minden megy pendrájval csak a usba advance nem akar...
  • kazuma89
    #1895
    ulunchELf az ugy felvan isntalálva....nem .elfböl indítom..szoval bejön a freemcboot azt ott kilehet választani a menübe(nobie package van fenn)
    De amugy mindent índít róla egyedül ez nem megy most..Snes amu is megy rendesen...
  • PoisonChihuahua
    #1894
    Oké és a Ulaunchelf-et mivel indítod? Az is egy ".elf", azt is egy program (filekezelő) amit valahogy indítani kell.
  • petila
    #1893
    Hello. Ha jól olvastam végig a topicot ha nincs chippelt gépem se soft-modos kártyám akkor csak eredeti AR max dvd-vel tudom telepíteni az FreeMcBootot?
  • kazuma89
    #1892
    ulunchelf-el indítom...Csak az elf fájl van rámásolva a memória kártyára...
  • PoisonChihuahua
    #1891
    A progi jó, mert nekem is ez van.
    Azt még mindig nem tudom, hogyan indítod az USBadvance-t. FMCB vagy Ulaunchelf lemez?
  • kazuma89
    #1890
    igen ez volt/van meg nekem de nem jó..
  • PoisonChihuahua
    #1889
    FMCB-vel, lemezről, UlaunchElf-fel, bármivel elindíthatod. Az ".elf" a PS2-n használt programok kiterjesztése, olyan mint PC-n az ".exe".
    SKS Apps.
    Erről a weboldalról szedd le az USB Advance-et és tedd rá a memkarira.
  • kazuma89
    #1888
    Avi meg Mp3 midnen megy usbröl csak ez a program nem akar bejönni...
  • kazuma89
    #1887
    USB ADvance:Ilyet lehet eggyátalán telepíteni??Vagy csak ulunchELfen keresztül lehet elindítani?
  • kazuma89
    #1886
    UlunchElfen keresztül volt amikor a memórai karirol indítottam el volt mikor usbröl a programot...
  • PoisonChihuahua
    #1885
    Ha eddig működött, akkor azt kell megkeresni, mi okozott változást. Te csináltál vele valamit vagy egyik napról a másikra nem ment?
    Nem tudom, hogy az USBadvance csinál-e config file-t, de majd megnézem, lehet annak a törlése segíthet.
    Ha meg nagyon nem akar elindulni, akkor rakd rá újra (gondolom memkarin van).
    Egyébként hogyan indítod? FMCB? ULaunchElf?
  • kazuma89
    #1884
    Vki nemvágja mi van? Az usb advancenek bejön a logoja(szines) azt utánna átt vált piros szinübe és megáll...Nemjön be ahol tudnám idítani a játékot..ha vki tud segítsen lécci..Mer eddig tudtam Usbröl jáccani..
  • daftpete
    #1883
    Az oké, h az XXX számokat jelent, de én azt hittem, h elég átnevezni, de kiderült, h mégsem
    Pont, h a te leírásod alapján jöttem rá
  • PoisonChihuahua
    #1882
    Könyörgöm, de direkt leírtam, hogy DNASXXX.IMG és IORPXXX.IMG, ahol XXX számokat jelölnek.
    Mindegy, azért örülök, hogy sikerült és ez alapján az is kiderült, hogy a PS2Load fix akkor DNAS Swap-ot jelent.
  • daftpete
    #1881
    És éljen! A Tokyo Drift ugyan azzal a módszerrel indul, mint az UG2 :D
    Bár az számomra most derült ki, h pl DNAS300 helyére csak IOPRP300 jó. Köszi még1x!
  • kazuma89
    #1880
    Feltett kérdésemre vki tudna válaszolni h mi lehet a baj??
  • daftpete
    #1879
    Á köszönöm. Megvan ez a tutorial, és próbáltam is, de azt hittem, h az UG2be a DNAS-t is, meg az IORP-t is kell cserélni, de így akkor OK. Nagyon szépen köszönöm! Remélem működni fog
  • PoisonChihuahua
    #1878
    Itt a tutorial.
    Lényegében arról van szó, hogy a neten is játszható játékokban a gép betöltés után az un. DNASXXX.IMG fájlnál akad el. Ezért, hogy elinduljon ki kell cserélni egy vele egyenértékű, működő játék IORPXXX.IMG fájljával (ahol XXX számokat jelentenek).
  • daftpete
    #1877
    Áh... újabb hack-elési problémába ütköztem Need For Speed Underground 2. SKS Apps kompatibilitási listáján olyat írnak, h dnas swap. Valaki tudja, h ez mit foglal magában? Köszi! (Am a Tokyo Drift-es PS2Load fixre még mindig nem jöttem rá )
  • kazuma89
    #1876
    Bepirosodik a logója azt megáll:S
  • kazuma89
    #1875
    Az mitöl van h az usb advance most nem akar bejönni?Bepirosodik a szöveg azt megáll..nemjutok el a játék kiválasztóhoz se..
  • daftpete
    #1874
    Szóval akkor senkinek nem sikerült még működésre bírni USB-n a Tokyo Drift-et?
  • kazuma89
    #1873
    Sony meg TDK lemeztöl remellem nem cseszödik el hamar..Még csak 2éves..
  • lowdog
    #1872
    hülyeséget kérdezel :)

    az olvasófej nem a csippeléstől "kopik" hanem a lemez olvasástól.

    másolt lemeztől jobban kopik, nehezebben olvassa.

    de csak eredetivel is tönkremehet.