2392
PS2-n mi kell ahhoz, hogy a HDLoader betöltődjön mindenféle boot-lemez használata nélkül ?
  • PoisonChihuahua
    #1951
    A FMCB automatikusan elindul gépindításkor és a hagyományos PS2 menüt látod majd (ahol a kék orbok repkednek), néhány új menüponttal és változtatással. A FreeMCBoot csak a főmenüt változtatja meg (szerkeszthetővé teszi) illetve, mint azt a neve is mutatja lehetővé teszi az .elf fájlok szabad indítását. A patch-elt játékokhoz az ESR progit kell elindítani, amit ha beteszel a FMCB listájába (FMCB Configurator-ral) akkor rögtön a PS2 főmenüjéből egy gombnyomással indítható. A Ulaunchelf pedig szintén egy .elf indító progi, de emellett egy fasza kis fájlkezelő. Ezt is berakhatod a FMCB listájába és akkor lesz egy filekezelőd is.
    Szerintem már érthető, de azért biztos ami biztos itt van egy kép, hogy miről is van szó:

  • PoisonChihuahua
    #1950
    "Amugy mcboot-ot te nem látod többet ha jo a memod,az csak ulaunchert inditja azt fogod mindig látni,mikor gépet inditasz memoriával.
    mármint ha indul a gép,nem lesz ps2 szép menüje,hanem a nagy fehér ulauncher jön be,a nagy mindenes fájlkezelöke:)"

    Ha automatára rakja akkor igen, de egyébként szerkeszthető a FMCB indítási listája. Nekem a hagyományos PS2 menüm van, picit megpiszkálva (szín, elhelyezkedés) és néhány hasznos progi (SMS, ULE, USBadvance) van berakva a főmenübe.
  • Banyapapa
    #1949
    aza tuti ha kiveszed tiedet,és haverét berakod,persze ulauncher alatt,igy véletlen se tudod tiedét elbaltázni.
    esr dolog meg,ha jól tudom,elinditod gépedet benne memoval,bejön a fehér menü,rámész memodra,megkeresed a esr elf fájlt,már ha oda raktad fel (mármint simán pendriverol felmásoltad,ugy mintha pc-n másolnál fájlt ide-oda),persze lemez bennt van és ennyi,fut esr,és utána talán egyértelmü.

    Remélem,mert én ezt sose probáltam ki,csak nekemis felhivták figyelmemet rá hogy ilyen is van,de linkeltem alul forumot ott meg lehet nézni mejik játékot hogyan kell inditani.

    Amugy mcboot-ot te nem látod többet ha jo a memod,az csak ulaunchert inditja azt fogod mindig látni,mikor gépet inditasz memoriával.
    mármint ha indul a gép,nem lesz ps2 szép menüje,hanem a nagy fehér ulauncher jön be,a nagy mindenes fájlkezelöke:)
  • DontKillMe
    #1948
    De hát két mem slotom van. Nem működik úgy, hogy az egyikben az enyém, a másikban a haveré?. Hogy konkrétak legyünk. Játék elindítása:
    Megpatchelem esr-el még a pc-n. Kiírom dvd-re, berakom. Vagy csak majd akkor rakom be, amikor már fut az MCBOOT? Tehát tegyük fel, hogy igen. Mcboot elindít, azon milyen progit kell külön indítani? Ulaunchert? Ha elindult, be fogja kérni a lemezt? Sry, de nekem ez még nem tiszta. Valszeg, egyértelmű lesz, gondolom, ha majd ott ülök előtte, de most még elég gáz..:-D.
  • Banyapapa
    #1947
    ja megpecseled iso-t,és inditod esr-t (ahhol van esr ELF fájlja,memorián vagy akár pendriveon is lehetnek az ELF-ek:P).
    mcboot másolás müködik-e azt nem tudom,de ha memoria card müködik nálad mcboot-al,és elindul a gépedben a ulauncher,akkor sima ügy van,gépedröl meg tudod csinálni más kártyáját is fmcboot-osra.
    ugyanugy mint mikor csipes gépen csináltad.
    én is csináltam másnak,elindult ulauncher,pendrive gépben volt kivettem az én memoriámat,beraktam másik srácét gépbe ,enyim helyére,és ennyi
  • DontKillMe
    #1946
    Közben annyi változott, hogy rákerült az mc-re az mcboot progi. Még nemvolt időm kipróbálni, asszem, holnapra marad. Pont ezt a zipet kerestem, de a korábbi link alól már nem működött a letöltés. Holnap kiderül. Tehát berakom az MC-t, elindítom a verdát, bejön egy menü. Ahhoz, hogy játszani tudjak, meg kell patchelnem az iso-t, az esr nevü progival, amiből én egy java-s verziót találtam. Ha ez megvan, kiírom, berakom, és elvileg mennie kell. A free mcboot menüből mire kell mennem? Vagy az egyértelmű lesz majd, ha látom? A másik kérdésem az, hogy ha a mem slot1-ben (vagy,ugye a nullában) benne van az mcbootos kártya, akkor elvileg egy másik mem kártyára azt át is tudom rakni? Vagy ezt csak csippelt ps-el tudom majd megoldani?
    köszönom az eddigi pozitív hozzállásod..
    Üdv:
    DontKillMee
  • Banyapapa
    #1945
    Ha van chipes gép,az még nem tuti hogy elindit valamit is pendriverol.
    ezt ird ki.
    Régebben csináltam egy ulauncher dvd ISO-t,igy bejön a chippes gépben a ulauncher progi,és lehet ügyködni a memon pendriveon,stb-n (mc0,mc1 a két memoria hely a menüben,mass a pendrive menüje,de lehet ott majd cd-dvd-t nzegetni,és beállitásokkal mojolni).

    Aztán a memoria card-rol (ha van) mentéseket szedd le pendrive-ra,mert a freemcboot progival elsönek formázni kell a kártyát (legalábbis mikor én csináltam nekem kellett),és utána ujra elinditva a freemcboot-ot mehet a telepitése a memora.

    Ha kész,berakod a te érintetlen gépedbe a memoriát,és ugy inditod el a gépet,pár másodperc és bejön a ulauncher menü.
    Ha mégse jönne be a menü megijedni nem kell,nekem se sikerült elsöre,végig zongoráztam majdnem az összes freemcboot verziot,és ha jol emlékszem az 1.2-es sikerült csak frankora.

    ha minden okés,akkor csak pendriverol felmásolod a usbadvance ELF fájlát a memora,mappába vagy ahogy akarod (van sok progi igy emulátorok,divx lejátszok), mindig csak elf fájl a lényeges,ez olyan mint egy exe pc-n

    Alant linkelt sksapps oldalon van külön ELF minden progibol,pont ilyen megoldásra.
    USB-röl itt irtak már,azt keresd ki,ahhoz nem értek,de kell egy program pc-re is (sksappson ott van az is )USB extreme win32 utility,ezzel lehet ugy tudom át tölteni USB-s cuccra játék ISO-t.

    Bár olyan sok játék nem megy róla,de több mint a semmi.
  • DontKillMe
    #1944
    A következő programok vannak meg:

    -uLaunchELF_v4.39
    -Free_McBoot_1.8b
    -ESR beta r9b
    -SMS_Version_2.9_R1
    -USBAdvance
    -USBUtil_v1.02

    Úgy értelmeztem az eddig olvasottakat, hogy valahogyan rá kell tennem bizonyos fájlokat egy pen drive-ra, és azt, valamint egy MC-t egy olyan gépbe kell beraknom, ami már chippelt. Tehát az én szűz 50004-es gépembe ez nem fog menni. Tehát keresnem kell egy chippelt gépet, abba be kell dugnom a pen-t és a mc-t, aztán azzal a géppel át kell másolnom, vagy mit az MC-re.
    Segítenétek? Van egy 8 Gb-os pen drive-om is, ha azt tudnám használni usb hdd, és az optika helyett, annak is örülnék nagyon. Jobban szeretném az optikát mellőzni. Köszönöm
  • PoisonChihuahua
    #1943
    "a vaterán elég sok idióta eladó van"
    Én is írtam lentebb, sajna ez van, de igazából hol nincsenek idióták? A neten, de akár a való életben is lépten nyomon találkozunk hülyékkel, ezen nem tudunk változtatni. Ha oda figyel az ember és van esze, akkor simán lehet normálisan használni a Vaterát. Olyan cuccokat újítottam ott aprópénzért, hogy ha elmesélném a füled kettéállna... :) :) :)
  • Dj Siegfried
    #1942
    a vaterán elég sok idióta eladó van, sajnos. van pár jól bevált eladó (pl.: aramir, gamepoint, kintaro) akikben meg lehet bízni és tényleg azt kapod ami a leírásban szerepel...
  • PoisonChihuahua
    #1941
    A Vatera a legnagyobb hazai aukciós portál. Persze ez még nem garancia arra, hogy nem basznak át, de lényegesen biztonságosabb, mint pl. az apróhirdetéses oldalak. Nagyon sok sikeres üzletet kötöttem ott, eddig semmi negatív tapasztalatom nem volt, azoknak akiknek meg több százas eladásai vannak nem hiszem, hogy érdekükben állna átverniük téged. Akárcsak E-bay-en a noname 0 értékeléses figurákat kell kerülni, azt ennyi. Nem kell hozzá semmi, csak józan ész. Annyit meg még hozzáteszek, hogy nem a Vatereától veszel cuccokat, szal ne azt minősítsd, mert az nem ad el neked semmit, hanem ez csak egy aukciós weboldal, egy felület ahol a regiszrált (és ellenőrzött) felhasználók feltölthetik a termékeiket, amikre aztán bárki szabadon licitálhat vagy fixáron azonnal elviheti. Amint az üzlet megkötettett, a Vaterának köze nincs a dologhoz, a továbbit az eladóval zsírozod le, neki fizetsz, vele beszéled le, stb.

    Egyébként ennek ellenére a Vaterás memóriakártya vásárlást azért nem ajánlom, mert direkt vaskos felárat (4-5k) számolnak fel a 2-3k-s memóriakártyáért csak azért, mert fennt van rajta az FMCB. (Ez is csak az ottani idióta eladók hibája, nem pedig a Vateráé és a normális eladóké.)
  • gregtom6
    #1940
    Vateráról én tuti nem rendelek semmit, egyrészt én nem bízok ilyenekben, másrészt szeretem magam megoldani dolgaimat megbízható emberekkel...

    És chippelésben melyiket ajánljátok, és melyik nagyon jó minőségű?
  • Banyapapa
    #1939
    ilyen meriakártyához kell mindenképp valamilyen modolt ps2,vagy chippes,vagy nagy gép-hdd-és origi hdloader,vagy utolso mencsvár vaterán árulnak ilyen kártyákat
    mi hogy megy 1
    mi hogy megy forum
  • gregtom6
    #1938
    És játékból mindegy, milyen régiósat töltök le? És a patcheket hol találom hozzá meg, valamint hogy kell és mivel célszerű kiírni, hogy biztosan fussanak PS2-n?
    A gépemben nem volt modchip, tehát nincs chippelve. Mi a módja annak, hogy rátegyem a memkártyára a progit? Nincs valami átalakító kábel? Mert ismerősöm nincs olyan, akinek egyáltalán lenne PS2-je.
  • PoisonChihuahua
    #1937
    Olyan, hogy "chipkártya" nem létezik. Egy hagyományos memóriakártyára kell csak feltenni egy programot (FreeMCBoot).
    A PS2 alapból az írt DVD Video lemezeket is lejátsza, mint pl. egy asztali DVD lejátszó. A FreeMCBoot ezt használja ki, mert DVD Video filmként tünteti föl a játékokat amit a PS2 így lejátszik, viszont épp emiatt a játékokat kiírás előtt egy programmal patch-elni kell (ESR). A gépet tehát nem kell hardware-esen módosítani (modchip), hanem csak a kártyára kell rátenni a FreeMCBoot-ot.
    Az, hogy miként kell feltenni a cuccot a memkarira az attól függ, hogy van-e modchip jelenleg a gépedben vagy nincs. Ha nincs, akkor meg kell kérni egy modchip-es vagy FMCB-vel rendelkező PS2-s ismerőst, hogy tegye rá a kártyádra a FMCB-t.
  • PoisonChihuahua
    #1936
    Először is kezdjük ott, hogy ebben a HDD témában két féle HDD-ről beszélünk. Az egyik a vastag PS2-be való belső HDD, a másik a külső USB-s HDD. A kettő teljesen KÜLÖNBÖZŐ! Azt, hogy miért mondom ezt, majd mindjárt meglátod.

    A vastag PS2-be való belső HDD-nek megvan az a pozitív tulajdonsága, hogy gyorsabban tölti be a játékokat, nagy a kompatibilitási rátája (80-90%) és kíméli a PS2 igencsak gyenge minőségű olvasófejét. Magyarul ez egy igen hasznos és kényelmes megoldás.

    VISZONT!

    A külső USB-s HDD (ami hasznáható mind a vastag, mind a vékony PS2-k esetében), sajnos NEM rendelkezik a fenti előnyökkel! Miért?

    1. A PS2 USB portjai USB1.1 szabványúak ergo SOHA nem érhet el 2.0-ás sebességet, tehát nem tudja kihasználni azt az előnyt, hogy merevlemezről gyorsabban tölti a játékot. Emiatt a játékok lassabban töltenek mint lemezről (kb. 2,5-3-szor), vagy el sem indulnak, ugyanis...

    2. Kicsi a kompatibilitási rátája. Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni, nézd meg magad ezen a linken:

    http://list.sksapps.com/

    Ha megnézed, te is láthatod, hogy igen kevés játék támogatja a külső HDD-t (30-40%), ami pedig el is indul, hang- illetve videóhibákkal küszködik (pl: szaggat a videóbejátszás, késik a hang, vagy egyáltalán nincs, stb.). Én is kipróbáltam már ezt a külső HDD-s dolgot és tapasztalatból mondom, 10-ből 3 játék volt az ami teljesen tökéletesen, hibáktól mentesen futott. (A 3-szor lassabb töltéstől eltekintek, hisz az az összes játéknál fennáll.)

    Végezetül annyit tudok mondani, hogy sokan keverik a két HDD-s formát és sajnos egy kalap alá veszik a kettőt, holott nem sok közük van egymáshoz. Én nem lebeszélni akarlak, isten őrizz, csupán figyelmeztetni, hogy ne akkor lepődj meg amikor először szembesülsz a dologgal, hogy a külső HDD inkább egy jópofa dolog mintsem a gyakorlatban rendszeresen, hosszútávon használható megoldás!
  • gregtom6
    #1935
    és magyar nyelven...
    és érdekelne a chipkártya chip programja, help...
  • gregtom6
    #1934
    Hy! Valaki elmagyarázná, hogy mi ez, és miket kell leszedni stb. EGY TELJES FAQ-T ÍRNA mindenkinek, hogy hogy működik ez a dolog, programok letöltési helyével, mindennel együtt. Kösz.
  • PoisonChihuahua
    #1933
    Csak egy kicsit kellett volna visszaolvasni...
  • shenmuedc #1932
    Kössz a választ!
  • kazuma89
    #1931
    nem lehet
  • shenmuedc #1930
    Egy hülye kérdés. Usbadvance-l vagy mással lehet ps1 isokat futtatni pendrive/HDD-ről?
  • kazuma89
    #1929
    COD2:Big Red One
    IOPRP300.IMG from COD1 and rename to DNAS300.IMG
    Vki legyenszives segítsen mit kell ezzel csinálnom hogy mennyen?
  • tihibaby
    #1928
    Ha viszi akkor szerencséd van....
  • Dj Siegfried
    #1927
    uSBADVANCE a megoldás, azzal megy ;) és tényleg megy :P
  • Attis38
    #1926
    Lehet,az írási sebesség a hibás a dologért.Próbáld meg 2,4X sebességgel írni,hátha az segít.
  • dinomano
    #1925
    Lehet hogy nem pontosan fedem le ennek a topicnak a témáját a kérdésemmel; de ide irok egy segitsegkérést: A Yakuza 2 DVD9es verziojat szeretnem kiirni DL DVD-re (MAXELL). IMGBURN-el probalkoztam, 4X sebesseggel; de sajna 56%nal (gondolom layer-valtaskor) betojt, és kiadta hibaüzenetek utan a DVD-t... Pioneer dvd-irom van amugy.
    Mi lehetett a gond? Milyen programmal probalkozzam legközelebb? a 4X irasi sebesseg lehetett a gond?
  • tihibaby
    #1924
    Csak dvd-t tudsz vele tolni 4,7 gb-ost.
  • Attis38
    #1923
    Srácok,visszaolvastam,és a Ti segítségetekkel a kompatibilis gámák minden zökkenés nélkül mennek pendriveról(amit eddig kipróbáltam,és az általatok megadott linken működőképesnek van feltüntetve,le is kopogom).Kösz a segítséget mindenkinek!!!
  • Dj Siegfried
    #1922
    sziasztok. szeretnék egy kis segítséget kérni. van egy slim p2-m ami nem chippes + van egy Free Mc Boot memcard om. ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni: leszedtem a GIGAWING: GENERATIONS játékot, ami nagy meglepetésre CD-s és bin/cue format. ezt el tudom vhogy indítani? sajna az ESR csak iso-t patchel így nem tudom hogyan tovább :s köszönöm, előre is!
  • Attis38
    #1921
    És egy kérdés még:ez a megoldás működik a 39004-szériánál is?
  • Attis38
    #1920
    Sziasztok!A játékok futtatása pendrive-ról engem is érdekelne,mert úgy néz ki,haldoklik a 7éves masinánk feje.A lentebb leírt programokon kívül szükséges még valami program a dologhoz?
  • petila
    #1919
    Jah értem!Jó ez nem volt teljesen tiszta. De a lényeg hogy működik már pár külföldi oldal utánolvasás után.köszi azért a fáradozásodat
  • daftpete
    #1918
    Hát ha arra gondolsz, h PS-en megy-e összeillesztve, akkor nem, mert a FAT32 nem kezeli az 1 (vagy 2) gigánál nagyobb fájlokat tudtommal. Ezért is darabol, ha minden igaz.
  • petila
    #1917
    köszi a segítséget nagyjából megfejtettem már eyébként csak én az usbextreme-el alakítottam át a ps2 játékokat pendrivera...Viszont van egy olyan kérdésem hogy ugye 1Gb-os darabokra szedi szét. ezeket külön felmásolva is megy a játék de ha összeillesztem akkor is megy?Más:
    snes emulátor használatával is elakadtam betölti de nem lehet játékot indítani vele...nem értem mért...
  • daftpete
    #1916
    Azt viszont elfelejtettem, h lenne egy problémám egy játékkal (Névszerint Mindight Club 3 DUB Edition Remix) és HDD-ről futtatnám, de csak lila képenyőt ad be. Próbáltam az SKS féle beállításokkal is, de semmi. Valakinek volt már ilyen és sikerült megoldania? Köszi!
  • daftpete
    #1915
    Játékok futtatása pendrive-ról:

    Szedd le és írd ki az USB Advance-t. Utána másold rá pendrive-ra a játékokat az USB Util-lal vagy az USB Insane-nel.
    (Az USB Util az ISO képfájlokat, az USB Insane pedig a már megírt PS2 lemezeket támogatja másoláskor)
  • petila
    #1914
    hallo!
    hogy kell pendriveról futtatni a játékokat valaki le tudja írni részletesen?köszönöm előre is
  • csgamer
    #1913
    Az miért lehet hogy a PS2-be már egy jó ideje van vinyó és most a hdloader azt írja hogy nem találja a vinyót pedig jól bevan jumperezve betéve :O
    És már újra formáztam is WinHIIP-el :(
    a winhiip pedig megtalálja ha rákötöm a PC-re...
  • kazuma89
    #1912
    Nálam megy pendrájvrol a Tekken Tag Tournament, nemtom nálad mér nem ment...Meg megy a Transformers 2 is rendesen!!...