4495
  • zoliii
    #3695
    Nincs még meg a Knight Rider-ből a 17.rész? Már megint sztrájk van? :D Francba, most mit töltsek? :D Kiszúrtak a rajongókkal, ez nem igazság.
  • KnightRider
    #3694

    Jó, jó, ez olyan, mint az a sztori, hogy egy gazdag műgyűjtő ellopott egy Rembrandt-ot, aztán a pincéjében őrzi, mert ugye megmutatni senkinek sem mutathatja meg.

    Ha pszichológiailag akarnám kielemezni, ez a mi kis legendánk az ultimate rajongói álom: megszerezni a "valódi" Kittet :D
  • DJ Skyline
    #3693
    meg Trans Am-ek sem rohangáltak minden felé szerintem, legalábbis nem tudom mennyit sikerült eladnia a Pontiacnak 4 év alatt, de nem hiszem hogy olyan irdatlan sokat. pláne amit mondasz, hogy KITT az KITT, bárki felismerte volna szerintem. :D
  • KRhu
    #3692
    Hmm. Azért elég feltünő lett volna akkoriban egy KITT magántulajdonban, hamar előkerült volna ha igaz lenne, hisz akkor még nem voltak KITT replicák.
  • Shiwo
    #3691
    jó, mondjuk igaz, a pilotban ratyin nézett ki, de a Red Allert 3 -ban egész türhető feje van... meg az America's Got Talent 2008 -ban is egész emberi formája van
  • KnightRider
    #3690

    Jó, az elloott Kitt tényleg legenda, de hát az ellenkezőjét sem bizonyították.

    Egy biztos: amikor az EBay-on felbukkannak a "Screen Used" Kittek, hát azok mindegyike kamu. A legtöbbje nagyon gyatrán kivitelezett amúgy is, sosem használták volna a filmezéshez.
  • Narxis
    #3689
    Na nemá.. :D
  • KnightRider
    #3688

    A vonat nem biztos, hogy kisiklott, csak azt tudom, hogy balesetet szenvedett és a kocsik megzúzódtak. Nagyobb gondot jelentett volna a gyárnak kijavítani őket, mint legyártani helyettük újakat.

    A forgatás utáni bezúzásról: kettő kocsi maradt meg. Az egyik (természetesen) Hasselhoffé lett, a másik Cathrine Hicklandé (Stevie Mason, akkoriban Hasselhoff felesége. Kis érdekesség: a második férjét valóban Michael Knightnak hívják!). A második kocsit Hickland eladta, végül egy múzaumba került, ahol ott van pl. az eredeti Batmobile (az Adam West-féle sorozatból), a General Lee és az időutazó DeLorean.

    Ha már legendákról beszélünk: tartja magát egy legenda, hogy az utolsó epizód (Woo Doo Knight) forgatása után az egyik statiszta bepattant az egyik Kittbe és elhajtott vele, azóta nem látták sem őt, sem a kocsit.

  • KRhu
    #3687
    KnightRider: Ez tényleg nagyon szép háttérinfo, bár az a vonatos kisiklós és Pontiac odaadós, de a végén megsemmisítős sztori eléggé "legendásnak" tűnik, mesebeli történetnek, persze lehet valóságalapja, de azt sem zárom ki, hogy valóban így volt.

    Ryder7: KnightRider nem hagyta ki a "gumikocsit", az volt a... "Turbo Boost Kitt: Az utolsó feesleges nehezéket is kiszedték belőle, betettek egy HEMI motort és nyomták neki a padlógázt. Huss!" Mikor földre érkezett úgy rezget az orra, mint egy kocsonya. Hasselhoff werkes klipjében láthattad is szemből.

    KnightRider: Hasselhoff a pilotban tényleg elég szörnyen festett azzal a hajával, viszont a knightrideronline-ra felkerült vicces, házi készítésű klipjében egész normálisan néz ki.
  • KnightRider
    #3686

    Nem "csak" megöregedett. Nekem is fáj kimondani, de Hasselhoff mára egy alkoholista roncs. Ő már nem a mi Michael Knightunk, akire gyerekkorunkban hősként tekintettünk (na jó, még most is). Már a Baywatchban sem volt az igazi, de manapság... A válópere, a földön fetrengő hamburgerezése, mindez csak ahhoz vezet, hogy az emberek lesajnálják a Hoffot. Sajnos a Hoff már nem egyszerűen levitézlett, hanem alá is ásta magát a botrányaival. Nem hinném, hogy jót tenne, ha aktívan részt venne az új KR-ben. Az emberek (és a kritikusok) csak azt mondanák, hogy a régi sikereit próbálja újra meglovagolni. Jobb meghagyni a Hoffot annak a Michael Knightnak, aki 25 éve "made a difference", ne rontsuk el a karaktert egy tönkrement színész miatt.

  • Narxis
    #3685
    Csak megöregedett.
  • Shiwo
    #3684
    hát jah, elég érdekes feje volt..rossz volt nézni
  • KnightRider
    #3683

    Én személy szerint nem kívánom vissza a Hoffot. A pilotban nagyon ramatyul nézett ki, látszott a fején, hogy agyilag eléggé a whiskysüveg felé hajlik. 25 éve ő volt a menő, de mára sajnos árnyéka lett önmagának.
  • Ryder7
    #3682
    KnightRider: annyira tudtam, hogy jössz és rendebetszed a népet.:D Viszont a "gumikocsit" ami üres volt és turbo boostoltak vele, azt kihagytad. A gumikocsi jellemzője a furcsa alváz.

    zoliii: Skynak igaza van, néha azért kéne bele David, bár ahogy kinézett azzal a modern változatú hajával, háát.

    Narxis: adott vagy 4-5 Shelby GT500 KR-t, egy F150-est (asszem ez a terepmodos kocsi) meg adott egy Transitot, meg még a másik SUV-t, a kaszinós rablós részben. Ide nem kellet olyan sok kocsi mivel itt már van CGI rendesen és nem törnek össze, akkor ha Turbo boost van például, mint KI2T.

    Amúgy meg tegnap este néztem nagyon, mikor a Custom K.I.T.T. (Autótolvajok) cimű epizód fináléjában KITT egy hihetetlenül szép Turbo Boostot hajt végre, még vissza is tekretem, gyönyörű volt.
  • DJ Skyline
    #3681
    azért igazán beszervezhetnék pár epizódba, ha már ennyire kitalálták, hogy legyen új KR sorozat. nem azt mondom hogy az összesben, de mondjuk így 5 részenként kitalálhatnának neki valami szerepet.
  • Narxis
    #3680
    kösz, Ford most mennyi kocsit adott a sorozathoz?
  • zoliii
    #3679
    Bakker :D Kicsit vágod a stroyt. :) Ezt még olvasni is hosszú, nem hogy leírni. De igaznak tűnik, amit leírtál. Ahogy olvastam, beugrott 1-2 kép hogy tényleg így csinálták a kocsikat. Észrevettétek, hogy David Hasselhoff az első rész óta nincs az új sorozatban? :D Nem mintha hiányozna. Ő már ki KITT-ezte magát :)
  • KnightRider
    #3678

    A Pontiac összesen 17 autót adott az egész sorozathoz, még az első évadnál. A történet a következő:
    Glen A. Larsonnak nagyon megtetszettek a 82-es TA képei, mikor tervezte a KR-t. Eredetileg a Datsun Z80-at akarta a filmhez, de a harmadik generációs TA olyan modernnek tűnt, hogy megvette a gyártósorról az első kettő példányt. Ekkoriban még a "beszélő csodakocsi" koncepciója is más volt, T.A.T.T., avagy trans Am Two Thousand volt a neve és női hangja lett volna. Ebből az ötletből nőtt ki Kitt.
    Amikor kezdett felfutni a sorozat, a Pontiac kigondolta, hogy kiadják a "Knight Rider" verziós Trans Amet, mert nagyon nagy volt a kereslet iránta. Igen ám, de történt pár gyanús baleset, Trans Amek (hagyományos modellek) és sofőrjeik törtek össze falakon, kamionokon, satöbbi: a roppant fényes elméjű amcsik azt hitték, hogy a TA-k páncélozottak, mint Kitt. Hát, nem voltak zok. A KR verziós TA-variánsból így nem lett semmi. Innentől kérte meg a Pontiac arsont, hogy a sorozatban ne hívják Pontiacnak és/vagy Trans Amnek Kittet.
    A cég és a filmesek viszonya azonban korántsem romlott meg. Egy tehervonatnyi nullkilométeres Trans Am alatt kisiklott a mozdony és az autók kissé megzúzódtak. A Pontiac ingyen odaadta őket Larsonnak, hogy hasznélja fel őket a filmjeihez, azzal a feltétellel, hogy, mivel még rendszámjuk sem volt, a forgatás befejeztével össze kell zúzni őket. Larsonnak így volt még tizenöt autója, ebből (azt hiszem) tizet a KR használt el, a másik ötöt más Universal-sorozatokhoz küldtek.
    A következő autókat alakították ki:
    -Sztár Kitt: full működő műszerfallal, tökéletesen felpolírozva. Ez volt az első két autó, amit Larson vett.
    -Turbo Boost Kitt: Az utolsó feesleges nehezéket is kiszedték belőle, betettek egy HEMI motort és nyomták neki a padlógázt. Huss!
    -Pirotechnikai Kitt: A kasztniba apró lyukakat fúrtak, abba került a puskapot, ami a visszaverődő golyókat szimulálta. Ez az a bizonyos "lötyögős orrú" változat.
    -Kameráskocsis Kitt: Levágták a kocsi orrát, az elejét hozzáhegesztették egy utánfutóhoz és egy platóskocsi húzta. A belsejében jól kidolgozott Kitt műszerfal volt, a visszapillantó tükrök helyén kameraállvány. Ezt használták a Kitt belsejében felvett "beszélgetős" jelenetekhez.
    -SPM átalakuló Kitt: kibelezték az egészet, csak a hidraulikák voltak benne, még motor sem.
    -SPM működő Kitt: Ugyanaz, csak működőképesen, motorral, hidraulikák nélkül, mindent készre hegesztettek. Ezen voltak a működő EBS-légfék panelek.
    -Egy autót minimum ronccsá törtek Az ál-Devon-ban.
    -Egy másikat kibeleztek a zétsavazott Kit-hez a Veszélyes hulladék-ban. Ezt mondjuk később rendbehozhatták, ha mást nem, mondjuk Turbo Boosthoz.


    Na, fejből ennyiről tudok. Ha akarjátok, utánanézek a dolgoknak pontosabban.


  • Ryder7
    #3677
    kihagytad a massziv kasztnival ellátott KITT-et is, amivel az akciósabb jeleneteket csinálták. amúgy szerintem az SPM-es kitt és a EBS-es ugyan az.
  • zoliii
    #3676
    Én meg 4 autóról tudok :D Volt egy sima KITT, gumi KITT (ugratáshoz), SP mod KITT, a 4. pedig vagy az SP fékező KITT, vagy a Cabrio KITT volt asszem. SP= Super Prusit mod (üldözési mód). Ez most az Attack mód lett :) De hol tárolja a lőszereket KITT?
  • Narxis
    #3675
    Úgy tudom a régi sorozatban 2 Pontiac volt, egy rendesen megcsinált, amivel a nyugis jeleneteket vették fel és egy kibelezett amivel ugrattak meg borultak meg ilyenek. Szerintem a Ford kapzsi és nem adna autót ilyen jelenetekre, ezért a kevés TurboBoost.
  • DJ Skyline
    #3674
    mondjuk a régi sorozatban is voltak ilyen "hagyjálmár" kategóriájú dolgok, pl amikor A merénylet (Forget me not) című epizódban KITT leugrat a tengerparton nem éppen 2 méter magasról, 4 kerékre esik, és megy tovább mintha semmi nem történt volna. és akkor így néz az ember, hogy "aha, jó, értem." :D meg alig lehetett látni, hogy nem egy Pontiac ugrat le ott, hanem valami tök más autó. :D szóval voltak ilyen érdekességek bőven, de az tény hogy nem voltak ilyen tripla szaltók meg dupla axelek, majd természetesen mindenféle probléma nélkül 4 kerékre érkezések az hogy beleugratunk a szakadékba és 4 kerékre érkezünk, előfordul itt a CGI-t lehet nagyon látni, a régiben meg a felgyorsított részeket, mikor SPM fokozatban ment KITT :D
  • KnightRider
    #3673

    Több "spontán" rész kell. A régiben mennyiszer volt már, hogy Michael éppen megy hazafelé/küldetésre, de ahol épp jár, ott beüt valami és nekilát kittel megoldani a dolgokat. Az újban eddig csak a 16-os részben volt (Exit Light, Enter Knight), hogy Mike és Kitt csak úgy belecsöppennek a sűrűjébe.
  • KRhu
    #3672
    ...
  • SlayR
    #3671
    Szerintem nemkönnyű olyan részeket írni amik annyira furományosak meg jaj de nagyon történet dúsak azok az összeesküvéselméletes mege gyéb sorozatokba mennek itt nemlehet az eredetibe se volt jaj de furományos cselekmény max egy,két részbe
  • spike0007
    #3670
    Nyilvánvalóan vannak hibái is de melyik sorinak nincsenek?:)
  • spike0007
    #3669
    Most mi ez a nagy nyavajgás gyerekek? A sorozat jó a sztorija is nagyon jó, sokkal jobb mint a sok összevissza történettel rendelkező amcsi szitkomé! Az hogy több látvány van benne mint a régiben gyerekek ébredjetek már fel ez a 21 század gondolni kell a fiatalabbakra is.
  • KRhu
    #3668
    Pl. a Halloweenes rész (KNIGHT OF THE LIVING DEAD)... sok látvány nem volt, de a forgatókönyv ütött. Szerintem inkább legyen egy izgalmas forgatókönvy amin az ember izgulhat, mint egy unalmas, de benne pár jól megcsinált CGI.
  • SlayR
    #3667
    Hát azért volt itt sztori sokszor de most mi újat tudnának olyan nagyot mutatni? me semmi nemvolt jó sokaknak ha jobb volt a sztori de nemtörtént semi unalmas volt ha rossz a sztori sok a látvány az megint nemjó
  • Narxis
    #3666
    TOS-ban kevesebb volt a CGI mégis élvezhető volt, 2008-ban meg sok a CGI a sztori viszont nem mindig élvezhető. Ugyanezt elmondhatom az új Star Wars vs. régi SW de bármi ilyen folytatásos cucc esetén is. Nagyobb hangsúlyt kap az effekt, a látvány mint a mondanivaló vagy a történet.
  • SlayR
    #3665
    Szerintem itt az új KRbe pont ez a lényeg a látvány és a durvulás a régi sorozat jó volt de lássuk be nagyon gagyi itt ott ami azért az új sorozatba nem mutatkozik meg
  • Ryder7
    #3664
    én ebbe a jelenetbe csak azt nem birtam, hogy amiután KITT felkerül a hidra és Mike is "megrázkódik" utánna azt amikor KITT elmgy azt miért CGI-vel csinálták? nem olyan nehéz Mustanggal gumit égetni meg letenni mögé egy kamerát...

    KnightRider: várjuk a képeket.
  • KnightRider
    #3663

    Három hétnyi bütykölés után ma befejeztem a Ki3t Revell makettemet. Sima GT500-asból alakítottam ki, és a benga nagy, majd' egyméteres Star Trek makettek után kissé szöszmötölősre sikeredett, de nagy vonalakban attól még felismerhető Ki3t. Amint életre bírom a digikamerámat, felteszek róla képeket.
  • spike0007
    #3662
    A régis sorozat csúcs volt az új pedig méltó folytatás! Ez a lényeg!
  • spike0007
    #3661
    Aha és a régi KARR részben az egymásnak ugratás nem volt lehetetlen, meg amikor KITT egyik részben átugratott majd egyik meg másik oldalára burult azt ment tovább.Arról nem is beszélve hogy a semmitől emelkedett a levegőbe! Szóval ennyit erról. Akkoriban a korához képest az is lehetelen dolgokat mutatott be. Ahogy az új sorozat is előremutat ehhez képest mondjuk a nanotechnológia pl. létező dolog. Annyira nem rugaszkodott el a valóságtól ki tudja mi lesz száz év múlva. Repkedő kocsik stb. Ennyit erről befejeztem a dolgot!
  • HTS s3rg1nh00
    #3660
    a régi pont attól volt jó,hogy annyira nem rugaszkodott el...emberközelibbnek éreztem...meg azért egy kicsit túlzás az épp kilencven fokot fordulunk aztán egy pörgés a hosszanti tengely körül és felrepülünk a hídra turbo boosttal...mondjuk nekem már a KARR-al szembeni ugrás sem tetszett,az is ilyen lehetetlen volt
  • spike0007
    #3659
    kakarter= karakter
  • spike0007
    #3658
    Én pl szeretem a Lost-ot is bár abbahagytam egy ideje na abba aztán akadtak gagyi effektek. Azt pár kakarter miatt néztem. Ellentétben a Kr-el ahol a karakterek mellett egész jók az effektek és a sztoriban sincs annyi összevisszaság, néhol jobbak az effektek mint a Heroes effektjei holott annak sokkal nagyobb a költségvetése. De Heroessal is mit művel az NBC mostanság. ÁÁÁ
  • spike0007
    #3657
    A Knight Rider pont attól jó hogy elrugaszkodik a valóságtól. Tiszta Wanted-os volt ez a Turbo!
  • HTS s3rg1nh00
    #3656
    mondjuk ezt kb.10szer néztem végig suliban a többiekkel,szét is röhögtük magunkat rajta...kicsit maradhatnának a realitáshoz közelebb a készítők...