11
  • Zykon Mancs
    #11
    Üdv!
    Megkisérlem, hátha ki tudtok okosítani.. Vásároltam két vezetékes telefont a lakásomba, és böngészem a könyvében, hogy ismer ilyent, hogy PABX. Amennyire utánanéztem, ez valami kis házi központszerűség. Hátul van neki egy plusz csatlakozója PHONE felirattal. Nem arról van szó, hogy oda bedugom a másik telefont, és egy kis "háziközpontot" hozok létre ezzel?
  • Mipi
    #10
    Hát szerintem a vezetékes telefonok még jópár évig lesznek mert hogy most beindult az ADSL üzlet szükség van még a vezetékes hálózatokra.
  • dez
    #9
    Egyébként ma már talán a TVnet sem tudná ugyanazokat a feltételeket nyújtani (egyre többen egyra több adatot "mozgatnak meg"). Ettől függetlenül, nevetséges a UPC 15GB-os korlátja, így nem lehet normálisan igénybe venni a szélessávú szolgáltatásokat (TV, rádió, stb.). Mondjuk más baja is van, nálunk még 128kb-es rádiót sem lehet hallgatni rajta állandó kimaradozás nélkül.
  • dez
    #8
    Nem egy egész háztömbre vonatkozott a 2Mb? (Persze, ha egyszerre kevesen neteztek, akkor kevesebb felé oszlott.)
  • dez
    #7
    Gondoltam, a címben leginkább kimondottan a telefonkábelesre gondoltak.
  • Cat #6
    a tvnet 6-8 évvel ezelőtt nagyobb sávszélességet biztosított (2 megabit), mint a mai szolgáltatók, azonos áron (10e ft volt)
  • okiteki
    #5
    Lol Te 1995 ben hol neteztél ?!?
    SZÉLESSÁVON?!...
    Biztos hogy magyarországon voltál :)


  • RangeR
    #4
    És a kábel az nem vezeték? Amúgy meg ÉBRESZŐ VAN!, nekem 9 évvel ezelőtt már nem telefonos netem volt, hanem tv-kábeles és akkor még UPC egyáltalán nem volt itt ismert! És nem volt korlátozva, a sebesség pedig olyan volt, hogy máig nem olvastam sehol akkora sávszélességről! Csak kifúrták őket a körzetből.
  • dez
    #3
    15GB. Nem csak chello van, országszerte több kábeles szolgáltató van, és nem kevés előfizető. De úgy is lehet telefonszolgáltatást kérni kábelen, hogy nincs internet rajta. És ez még olcsóbb is, mint a vezetékes telefon, és jobb hangminőségű is lehet (nem feltétlenül sávkorlátozott). Ehhez képest mégiscsak elavult a vezetékes telefon... Szerintem nemsokára a matáv is bevezeti a saját felségterületén.
  • Sityi
    #2
    Ahogy a cikk is említette: az internet is vezetékes telefonon jön, és még fog is jönni sokáig. Mobilra drága és lassú, a chello még nem terjedt el mindenütt, illetve az a 10 GB limit eléggé bosszantó tud lenni...
  • Mon Freó
    #1
    Tart a vita, de valószínűbb, hogy a mobil káros az egészségre. Pénteken olvashattunk valahol itt az akusztikus neurómáról, amit a mobil okoz. A mobilt csak gyors információcsrére használom, eszemben sincs rajta egy hosszabb beszélgetésnek nekimenni, még ha bizonyos esetekben drágább is a vezetékes.