227
Donnie Darko film, filmzene
  • flashX
    #67
    Lejött Donnie gyerek! Hétvégén nézem újra
  • Encore
    #66
    Megnéztem a rendező és a főszereplő audio kommentárjaival és hihetetlen hogy mennyi apro dolog van aminek jelentőssége van a filmben én meg észre se vettem őket eddig. Meg jók a beszólások is.
  • _Vegeta_
    #65
    En keccer lattam eddig, sokminden felfedezheto benne. Nagyon tartalmas film.
  • LezLee
    #64
    Kár, pedig tényleg nagyon jók az audiokommentárok. A rendező elmondja, hogy rengeteg rejtett filozófiai és egyéb utalás, jel van a filmben, amit én észre sem vettem, pedig már vagy 4-szer 5-ször biztos láttam :))
  • _Vegeta_
    #63
    Majd esetleg ha dolgozni fogok, igy nem jut ra a keretbol. :)
  • LezLee
    #62
    Hiába mondanám el, a rendező szájából sokkal jobban hangzik :)))
    Vedd meg a dvd-t, megéri! Már 2990 Ft-ért is megvásárolható! :)
  • Encore
    #61
    Erre nem gondoltam, kösz.
  • _Vegeta_
    #60
    na, mondanal parat ? :)
    sajna nincs meg a dévédé. :)
  • LezLee
    #59
    Persze, hiszen miután kijelölted valamelyiket, el kell indítani magát a filmet is :)))
    Hiszen a kommentár a film alatt hallható. Ajánlom először a rendező és jake kommentárjával nézd meg a filmet, sok kérdőjelre választ fogsz kapni.
  • Encore
    #58
    Nah, megvettem a DD-t DVD-n és a beállítások menüben van olyan hogy Jake Gyllenhaal kommentárja és a stáb kommentárjai, de ha rákattintok akkor nem történik semmi. Valaki nem tudja miért?
  • Koala
    #57
    Én pl. Kecskeméti vagyok. Valaki kérdezte... Az azonosság nem olyan durva film volt, szerintem. Akkor már inkább Fight Club:)
  • Jano
    #56
    Áz.
  • Bandew
    #55
    Mint egy beteg festmény


    Talán azért, mert festményekből lett csinálva a képivilága. :-D
  • Jano
    #54
    MSN-ben a mozgó gif-ek nem működnek, meg nem is az MSN-es méretben készültek, úgyhogy el is randítja őket. De itt a fórumon jól használhatók.
  • flashX
    #53
    Megnéztem a honlapot ami az aláírásodban van és lenne egy kérdésem:
    Hogy lehet azt leszedni úgy hogy működjön msn-ben?
    Vagy az elapból nem arra lett tervezve?
  • flashX
    #52
    Erről van szó
  • Encore
    #51
    Az egyik oldalon egy olyan van aminek a borítóján az a nyúl fej van a másik oldalon meg egy olyan amin a nyúl fej is ott van de körülötte a szereplők arca is ott van. egyébként nálunk mikorra várható a rendezői változat?
  • LezLee
    #50
    Hát nekem csak 1 változatot adott ki az oldal. Amúgy is csak egy verzió van még, a rendezői változat tudtommal még nem jelent meg hazánkban.
  • Jano
    #49
    Na ja, de az már egy másik témakör! :DD
  • Encore
    #48
    Meg akarom rendelni a DD-t de két verziót találtam belőle :
    http://www.dvdfutar.com/dvd_01748.html#1743
    http://www.dvdbolt.co.hu/ itt a keresőbe irjátok be hogy donnie.
    Mi a külömbség a kettő között az egyik a rendezői változat?
  • Cvd
    #47
    Meg valszeg nyomat valami cuccot is, a keményebből. Tiszta fejjel nem nagyon lehetett volna összehozni azt a filmet.:)
  • Jano
    #46
    Jaja, A sejt.
    Eléggé megosztotta a közönséget emlékeim szerint, viszont a képi világa fenomenális, azért mindenképp megéri megnézni. Mint egy beteg festmény. (A rendező videoklippeket csinálgatott előtte.)
  • flashX
    #45
    Van itt egyébként kecskeméti?
  • Encore
    #44
    Kösz! Ez a sejt néven futott nem? Nem láttam, de szereplők között Jennifer Lopez van és tőle még nem láttam jó filmet.
  • LezLee
    #43
    Igen, de a rendező a dvd-n elmondja, hogy ezt az egészet donnie nem álmodja, hanem tényleg megtörténik, és egy alternatív világ jön létre. De Richard Kelly is elmondta, hogy pont azért hagyott annyi kérdőjelet a filmben, mert egyrészt így gondolkodásra készteti a nézőt, másrészt többféleképpen lehet értelmezni a filmet. Amúgy sokan mondták azt, hogy donnie skizofrén, és csak képzeli az egészet, de nem mert a film végén (ha valaki jól figyel) kiderül, hogy azok a tabletták, amiket donnie szedett egyszerű nyugtatók voltak, vagyis placebók, tehát donnienak semmi baja, sőt a rendező egyfajta megváltóként képzelte el a karaktert.
  • BaLeeX
    #42
    Idézet onnan:
    "2. Donnie oktober 2-an almodni kezd, megalmodja elore a jovot, kezdve azzal hogy lejon a repulogepmotor es o tuleli stb. stb. vegul meghal a lany. Donnie felebred, rajon, hogyha elmegy a szobabol minden be fog kovetkezni szorol szora, ezert inkabb ottmarad, es meghal. Konkluzio ugyanaz."

    Végülis ebben is van ráció.
  • Jano
    #41
    Ez.
  • via_mala
    #40
    Itt is sok okosságot összehordtunk már erről a remekműről:
    A hardwired Donnie Darko topikja
  • Encore
    #39
    the cell? az mi? milyen film?
  • LezLee
    #38
    Jó film a BE, csak azon abszolut nem kell gondolkodni, gyakorlatilag a DD lebutított változata, ami a tipikus gondolkodni képtelen amcsiknak készült. De mindenképpen érdemes megnézni, de főleg a rendezői változatot, mert annak a vége valami szenzációs, és nagyon üt!!!
  • agyhalál
    #37
    Így hírtelen az Azonosság-ot tudnám megemlíteni, ami témába vágó.
    Butterfly effect tényleg nagyon jó film.
  • Koala
    #36
    Hoppsza, köszi a magyarázatokat! Most néztem meg nemrég, és bár tetszett, én is azt gondoltam első nekifutásra, hogy nem lehet rendszerbe foglalni a történéseket. Úgy látom, tévedtem, ez csak növeli az értékét. Ha tud még valaki ilyen "pszichiátriai" filmeket, megköszönöm az ajánlatokat! Gondolok olyanokra, mint a DD, a The Cell stb. Most a Jacob's Ladder és a Butterfly Effect érdekel éppen.
  • flashX
    #35
    A faszom!
    nem neked Agyhalál hanem RangeR - nek
  • flashX
    #34
    S.K nem firkász öcsém!
  • agyhalál
    #33
    "Stephen Kinget is leszaroztad firkásznak nevezted"
    Na ehez csak gratulálni tudok...
    Stephen Kinget firkásznak nevezni
  • flashX
    #32
  • flashX
    #31
    www.donniedarko.com
  • fifi
    #30
    címe???
  • _Vegeta_
    #29
    A DD hpjara. Am csak akkor erdemes ha mar lattad a filmet, de ilyet hulyeseg mondani, mert mindenki latta aki ittvan. :)
  • fifi
    #28
    Milyen honlapra?