227
Donnie Darko film, filmzene
  • Maco13
    #147
    boltban nemtom, torrenten megvan, ott próbálkozz
  • NecroGRINDER
    #146
    Lehet valahol kapni a rendezői változatot DVD-n (magyar felirattal - amazon.com-on van, de csak angolul persze)? Mindenképpen szeretném megvenni, de neten csak a régi váétozatot találtam, nekem meg a rendezői kellene.

    Tudtok segíteni? Van ötletetek?
  • Dying Soul
    #145
    Hülyeséget írtam, hagyjuk, mostmár értem.
  • Dying Soul
    #144
    Valszeg úgy áll össze a kép, hogy Donnie skizo, és ő az Élő Befogadó, Gretchen és Farnk pedig a Manipulált Halottak, vmi olyasmit említ a film, hogy a MH-k csapdába csalják az ÉB-t, hogy az használja 4.-ik dimenziós képességeit, csak ugye ez lehet az, hogy befekszik az ágyára és beletörődik sorsába, én úgy tudom elképzelni, bár hülyeség, hogy miután leszáll a gép, leszakad a hajtóműve, és az időben visszamegy és ráesik a házra, viszont ezzel az abaj, hogy nem találták meg azt a gépet, aminek hiányzott volna a hajtóműve..
  • fifi
    #143
    továbbá tudja "meddig tart" maga a párhuzamos világ. de mintha erre anno valaki az "időhurok" nevet használta volna, ami sztem jobban kifejező, de végülis mindegy...
  • Loál János #142
    Szerintem az instrukciókat adó Frank csak egy vízió Donnie elméjében. A jövő (avagy a párhuzamos univerzum) kivetülése, mert, ahogy írtad is, akkor már félszemű, illetve viseli a nyúl-jelmezt, és "tud" is mindent, hogy mi fog történni, továbbá segíti Donnie-t.
  • bebaszov [ZSIR]
    #141
    jah, eltosztam, bocs.

    helyesen
  • Loál János #140
    2x van http linkben, amúgy megy az oldal.
  • fifi
    #139
    "Name Error: The domain name does not exist."
  • _Vegeta_
    #138
    A rendezo Donniet egyfajta angyalnak gondolta. Viszont biztosat meg o maga sem tud. :D
    Ettol olyan nagyszeru ez a film.
  • bebaszov [ZSIR]
    #137
    ehun e egy fansite, ott csipázzatok rá a "vélemény"-re és keressétek disznótoros hozzáröffenéseit:

    ni!
  • quack
    #136
    asszem az vot h Donnie skizofren, de passzolnam
  • Dying Soul
    #135
    Megnéztem, csodás volt, de valahogy Frank még mindig nem ugrik be, hogy hogy jött ő oda, vagy talán úgy történt, hogy mikor Donnie-t kihívja a kertbe, akkor a jövőbe hívja? Mert Donnie is mond vmi hasonlót, Frank pedig jöhetett a jövőből, mert már félszemű volt. Tudja valaki a választ?
  • Maco13
    #134
    én is most szedtem le, lehet még ma megnézem...én a simát láttam vagy 5-6x
  • quack
    #133
    sztem van mas is meg mert a rendezoi cirka fél óraval hosszabb, e igy namvagom h mi lehet en csak a rendezoit lattam
  • _Vegeta_
    #132
    Mas a zene. :(
  • Dying Soul
    #131
    Köszi, most készülök megnézni ;)
  • Iori
    #130
    a rendezőiben időre időre meglenik a Philosophy of Time Travel c. könyvnek egyes lapjai hogy jobban érthetőbbé tegye a filmet, asszem csak ennyi, de lehet hogy tévedek
  • Dying Soul
    #129
    Mi a különbség a sima és a rendezői változat közt?
  • Jano
    #128
  • a
    #127
    a mad world mellett :)
  • a
    #126
    sztem meg az Echo & The Bunnymen - Killing Moon a legjobb
  • Encore
    #125
    A mad world a legjobb a többi a filmben felcsendülő dallamok, arra jók, hogy felidézzék a film egy egy jelenetét.
  • Sné Zsuzsa
    #124
    Ezek jó zenék? Én csak a mad world-öt ismerem.
  • magus
    #123
    Azt tudom, de azert jelenik meg neki, mert már látta/látni fogja

    Hat, sztem megeri megnezni meg1x:)
  • Jano
    #122
    A Nyúlember Frank csak vízióként jelenik meg neki.

    Nagyon nem akarok okfejteni, mert már elég régen láttam a filmet, újra kéne néznem, hogy komolyabb fejtegetésbe is belemenjek. :)

    Lehet, hogy leemelem a polcról? :)
  • magus
    #121
    Nem, Nem, Nem, nem áll össze a teljes, egy főbb dolog miatt, hogy ugye meghalt Gretchen, Frank ölte meg, ő megölte Franket, és ugye a látomásaiban az ezutáni Frank szerepel. Viszont amikor rázuhan a repülő, akkor nem ismeri, vagyis a gázolás csak ezután történhetett. Akkor Frank hogy kerül vissza? Olvastam olyat, hogy ez az egész csak a fejében történik meg azalatt a pár másodperc alatt, amíg rá nem eszmél, hogy meghal, de ez szerintem annyira egyszerű válasz lenne, mint hogy az egészet csak álmodta.

    Meg az nem tud még nyugodni, hogy a repülő ha miatta zuhant le, de ő meghalt, akkor nincs miért lezuhanjon, akkor mi öli meg (vagy tulkombinalom?:) )
  • Jano
    #120
    Ne is mondd, én anno elkezdtem egy gondolatmenetet kifejtegetni, valahol itt a fórumon, és egyetlen részletet kihagyva elcsúszott az egész. Égtem. :D
  • magus
    #119
    amikor megneztem lejott egy felig tiszta elmeletem, aztan nekiultem jatszani akkor tokjol kiforrot, aztan raszabadultam a forumokra, es na itt vesztettem el azt amit kigondoltam:)
  • _Vegeta_
    #118
    asszem nem parhuzamos vilag hanem manipulalt vilag. :)
  • Jano
    #117
    Ne csak egyszer nézd még meg. :)
  • magus
    #116
    ja es igen, ugye Frank elobb jelenik meg mint ahogyan o egyaltalan latta volna normal allapotaban, vagyis Frank az agyaban idoutazast hajtott vegre, hogy manipulalja a dolgokat? ah, lehet megnezem meg1x.
  • magus
    #115
    Na, így vegigolvasva egy dolgot nem ertek... A repulogep vegul ki miatt is zuhan le? Oke, hogy ha o meghal akkor nem lesz rajta az anyja (bar ez sem biztos, hogy attol meg nem megy el), de a repulogep lezuhant mert megtortent a parhuzamos vilagban valami, de akkor a normalisban is meg kellett tortennie ha nem talaltak meg a repulot, es akkor a vegen megis csak elpusztul a vilag. vagy nem?
  • sirdond
    #114
    köszi, de tegnap én is rádöbbentem egészen véletlenül :)))
    a rendezői változat is meg bónusz számok is vannak pluszban, meg néhányhoz dalszöveg is :))
  • Encore
    #113
    Nekem megvan a soundtrack-je, itt van a track lista :

    01 - carpathian ridge
    02 - the tangent universe
    03 - the artifact & living
    04 - middlesex times
    05 - manipulated living
    06 - philosophy of time travel
    07 - liquid spear waltz
    08 - gretchen ross
    09 - burn it to the ground
    10 - slipping away
    11 - rosie darko
    12 - cellar door
    13 - ensurance trap
    14 - waltz in the 4th dimension
    15 - time travel
    16 - did you know him
    17 - mad world
    18 - mad world (remix version)

  • sirdond
    #112
    rendezői változat
  • _Vegeta_
    #111
    rendezoi valtozat vagy a sima?
  • sirdond
    #110
    ja, hirtelen eszembe jutott, hogy volt pár jó dal a filmben. nem tudtok estleg adni egy tracklistet????
  • sirdond
    #109
    úgy gondolom hogy másoknak is teccik ez a film, és nem csak nézőknek, hanem rendezőknek is, akik meg még több ilyen filmet alkotnak,nem???? :)
    amúgy nagyon megfogott a film,de nekem koránt sem tűnt olyan elgondolkodtatónak ahogy itt egyesek leírták. most speciel azt érzem hogy gondolkodnom kell a filmen, csak azt nem tudom hogy min??? nem jut eszembe semmi megválaszolatlan kérdés.
    amúgy, most néztem meg a filmet kb 3-4 perce :)))))
  • _Vegeta_
    #108
    A b.e.-et azert nem mondtam mert gondoltam mar lattad. egyebkent igen nincs meg egy ilyen film, mibol gondolod h van? ez az evszazad filmje. :)