227
Donnie Darko film, filmzene
  • Dying Soul
    #187
    Fórumozok még, csak már ezen a néven. :)
  • Breathe
    #186
    Sziasztok!! Naggyon szeretem a filmet,de minek is mondom....:) Habár sok mindent nem értek belőle.Pl Drew Barrymore meg a Noah Wyle honnan tudtak Donnieról( egyzser össze is néztek ,és terelgették őt az útján) vagy csak véletlen volt? Valakinek megvan a Soundtrack? Netán át tudnátok küldeni? nagyon megköszönném! És nem tudjátok,a dvd-t hol lehet megkapni? ja és Flashx,ha fórumozol még,én Kecsói vagyok:)
  • Dying Soul
    #185
    Én láttam a rendezőit, de nem emlékszem pontosan mik a kihagyott a jelenetek, de az biztos, hogy a könyebb megértést szolgálják, sőt benne van az is, hogy Roberta könyvét "lapozzuk", könyebb megérteni ki kicsoda, és milyen szerepet tölt be.
  • Darkoo
    #184
    PL a felvezető zenéje is más a sima verziónak:)
    Simába nincsennek benne azok akihagyott jelenetek,amik a dvd-n rajta vannak extraként.
  • Quantumleap
    #183
    Nos?
  • Quantumleap
    #182
    A rendezői változatot láttam nemrég. Valaki írja már le, mik azok a jelenetek, amik a símában nincsenek benne.
  • Maco13
    #181
    max ha rákötöd a gépet a tv-re :)
  • ZilogR
    #180
    lesz esetlegesen a tvben mostanság?

    -=ZR=-
  • _Vegeta_
    #179
    A forgatokonyv tul nyers. ^^
  • Kicsikiraly
    #178
    Najó nem írom le több hozzászólásban inkáb begybe az egészet.

    #113: Killing Moon??? az hibádzik.

    #106: Tulajdonképpen akkor ezek a filmek Sci-fik vagy mik? mindkettő olyan időutazós bonyolultas végső pillanatban mindent eldobós.
  • Kicsikiraly
    #177
    Felötlött bennem egy kérdés :)

    Annyiszor bukkan fel a Japán csaj - Tanárnő kapcsolat. ez se lehet véletlen :) Na meg a Japán csaj minden fontos dolognál ott van (pár hozzászólással később már azt fogják boncolgatni h mivan a Japán csaj volt Frank xD )
  • Kicsikiraly
    #176
    Amikor a Dokinál van Donnie, kérdezte a doki hogy mi fog történni ha lejár az idő. Donnie azt mondta hogy Frank ölni fog. És kit fog ölni kérdezi a doki. vhogy nekem szinte rögtön Gretchen jutott eszembe.
  • Kicsikiraly
    #175
    a forgatókönyv mellé pluszba :)
  • Kicsikiraly
    #174
    Sztem tök egyértelmű. A nőt keresi odalent. (Roberta Sparrowot) hogy beszéljen vele.
  • mrall
    #173
    A könyv miatt megy le a pincébe a "végén"! Azt a könyvet olvassa amit a tanár adott nekik kötelező olvasmányként! Ott elhangzik ez a pincés jelenet valamelyik órán!

    Ott a key! Valaki fejtse meg! Ahhoz mi már részegek vagyunk haverral!
  • Shiriena
    #172
    Bocs, nem tudtam, hogy így megy itt a link beszúrás.Elég vicces így.
    Mondjuk ugyanoda visz.
  • Shiriena
    #171
    Szerintem nagyon közel vagy a megoldáshoz. Roberta Sparrow könyve nélkül azonban nem lehet megoldani a filmet.
    [URL=http://ruinedeye.com/cd/time1.htm]
    Fontos momentumnak tartom, hogy apáca volt amikor írta.
  • Shiriena
    #170
    Vagy inkább az időn kívüli időben. Jól gondolom?
    Hm, jár még erre valaki??
  • Darkoo
    #169
    A választ az egészre.
  • bigfoot
    #168
    most láttam a filmet,elolvastam a kommenteket azt viszont nem értem miért megy a pincébe?mit keres ott a végén?
  • Dying Soul
    #167
    Előre? O_o
  • sirdond
    #166
    marrowhead: érdekes amit írtál,csak a leglényegesebb dolgot kihagytad. az időutazás filozófiája könyvet. nagyon sok segítséget nyújt a filmhez.

    jakuza: tudod te egyáltalán hogy mit beszélsz? mert szerintem nem.jobb lett volna ha inkább meg sem szólalsz.

    arra gondolt már vki,hogy donnie nem visszafelé megy az időben,hanem előre?

  • BiG G
    #165
    beszt. nagyondurva. atomdurva
  • homeless
    #164
    Aki Donnie-hoz beszél az nem az a Frank akit megöl. Mert az egy hús-vér fiatal átlagember, nem tud semmit az időutazásról. Ha ő lenne, akkor nem jöhetne az alternatív jövőböl, mert akkor már halott, de a "normál" jövőből se mert akkor nem lenne fejbelőve a moziba.

    Frank meg azért leplezteti le Donnieval a pedofilt, mert tudja, hogy álmába úgyis emlékezni fog az alternatív idősíkra. Ez nem létfontosságú dolog, mert ha nem Donnie anyja meg huga ül a repülőn, akkor is leszakadt volna a hajtómű. Ez csak egy aprócsa kis kitérő, hogy lássuk szenvedni az álszent pedofilt. Én se értem teljesen a filmet, de nem is lehet. Olyan ez mint egy fractal kép. Akármeddig gondolkozol rajta mindig lesz egy olyan dolog amit nem vettél számításba, és ez újabb gondolatokat szül. Ezért jó ez a film.
  • mainevent
    #163
    Mégegyszer nézzed végig mert még messze vagy az igazságtól
  • goTHA
    #162
    Sziasztok. Én 2-szer lattam a filmet, de nagyon megfogott. Elsore nem ertettem de masodjara en magyaraztam el a tobbiekenek. Donne Darko 28 napos elete egy lehetoseg amivel elhet de nem tagadhatja meg mert ez a sorsa, lenyegeben az elso sorsa, mert meg kellett volna halnia. Viszont ha globalisan nezzuk a filmet donnie nem halara van itelve okt.2-an mert 28 nap mulva a hajtomu oli meg amit o teremtett es Frank. Mindezt azert mondom mert Donnie okozza asajat halalat Frank parnacsara. Miutan leleplezi a perverzt, az edesanyjanak el kell utaznia a a tanccsoportal repulovel, mert a Tanar tuntetest szervez. Ez az a mozzannat ami miatt teljes mertekben megvaltozik a sorsa. Ha nem leplezi le nem hal meg senki az ismeretsegebol. Ugyanis ha otthon marad az edesnyja nem tarhatna bulit es nem menne el a nagyihoz. Arra dobben ra a vegen hogy az egesz elete felett 28 napig uralkodott. Ez alatt a 28 nap alatt tanul meg olyan dolgokat, amit maskulnben sosem, mert erzi o is hogy ez a vilag szamara nagyon furcsa. A vegen az agyban csak sors ironiajan nevet szerintem.

    Donne alternativ jovoje amiben o el 28 napot. Ezt O is es Frank is igy gondolja (volt ra utalas a filmbe: amikor a furdoszababan beszlegettek).

    Olvastam hogy olyasmit irtatok hogy Frank a legfurcsabb alak a filmben. Frank szerintem a jovobol jott. O mar megelt a 28 napot es tudja mi fog tortenni. De nelkule Donnie mashogy cselkedne nem araztana el a sulit stb... Lenyegben Donnie sorsat Frank hatarozza meg. Azon az osvenyen kell hogy haladjon ami az o es a szerettei elete vegehez vezet, hogy radobbenjen hogy az elete mihaszna. ( ezt csak en gondolom igy nem biztos hogy igy van)

    A film osszesegeben egy oylan film amit szerintem mindnekinek lattni kell. Utanna kell gondolni, mert egy nagyon jol kidolgozott sztorival bir amiben rengeteg a kerdojel es emiatt ilyen nagyszeru ez a film.
  • _Vegeta_
    #161
    Regenyt lehet irni a donnie darkorol. :)
  • marrowhead
    #160
    Elég vicces filmismertetőket és kritikákat olvastam több oldalon is a Donnie Darkoról...azokat a 'filmkritikus vagyok de csak kevés időm van egy filmet elemezni mert jön a következő' típusúakat. Ez a film rengeteg tűnődést igényel és nem csak a bonyolult sztori hanem a rengeteg helyen felbukkanó (vagy rejtett) mondanivalók miatt. Már hetek óta gondolkodom rajta és még mindig a történetet próbálom összerakni( a mondanivalókat általában akkor dolgozom fel amikor újranézem vagy csak beletekergetek néhány részbe). Lassan kezd kialakulni egy kép de állítom hogy Frank személye jelenti a legnagyobb rejtélyt...főleg azért mert felbukkan mint élő ember és nem látomás(ráadásul megöli Gretchent).
    Egyébként mit gondoltok arról amit elsőnek írtam?
  • quack
    #159
    ezekszerint a Harry Potter a világ legjobb filmje, mivel azt minden gyökér megnézi
    kúl
  • Dying Soul
    #158
    Szerintem is
  • _Vegeta_
    #157
    #152:

    Csak magadat jaratod le az ilyesfajta hozzaszolasokkal, ilyenkor elgondolkodom miert is vannak ilyen Mberek. Nyilvan szukseg van rajuk, de nem ertem miert :)

    1) eloszor olvasd el a hozzaszolasokat aztan majomkodj itt
    2) ertsd meg a filmet, bar a te ertelmi kepessegednek ez elerhetetlen utopianak tunik
    3) Ugyan semmi kozod hozza, de rossz a billentyuzetem es ez elegge megneheziti az irast, bar meg kapora is jott ez a apro sértés szemelyemhez, igy mindenki lathatja h tulajdonkeppen csak fikazni (flemelni) jottel.

    #156:

    A film nem igazan ertelmezheto, mert rengeteg dolgot vet fel. A lenyeg viszont, hogy donniet elhivja frank es igy megmenti az eletet, de ez nemjo mert donnienak meg kell halnia. Most hogy donnie él igy mindenki "manipulalt elo"-vé valt, ezert lessz vilagvege. Azert fexik vissza mert ezt kell tennie, nincs mas lehetosege. En azt nem ertettem miert rohog, amikor visszafexik, de asszem azert mert rajott a lenyegre. :)
  • Dying Soul
    #156
    Szerintem Donnie pont azért fekszik vissza, mert tudja, hogy azzal jobb lesz a világ, ha ő meghal
  • marrowhead
    #155
    Ideális esetben a történetben mindent megtalál az ember ami a végső kép kialakításához szükséges...ha pedig nem, akkor rosszul van megírva (vagy túlságosan cult-teremtőre) és tulajdonképpen felesleges a történeten gondolkodni. Feltételezem az ideális esetet és csak arra építek ami tényleg elhangzik....:

    A filmben az időutazás nagy hangsúlyt kap és nem a különböző idősíkok közötti időutazás hanem az egyetlen lineáris alap-idősíkon való visszaugrás. Ily módon két nagyon fontos időpont van: 1.az a nap amikor becsapódik a szobába a hajtómű és 2.amikor leszakad a gépről a hajtómű és visszamegy az időben. (Túl sok kritikát olvastam már erről a filmről ahhoz hogy ne lássam azt, mennyire túlgondolnak egyes dolgokat a kedves kritikusok. De lehet hogy egyszerűen az idő-utazás és a megváltozó múlt stb. feldolgozásához nagyon sok gondolkodás és nagyon sok dolog számba vétele szükséges. Olyan ez mint amikor fogalmad sincs egy pont után arról hogy mi van, ha a pillangó effektust nézed vagy ha mondjuk a Prince of Persia: The Warrior Within -időben kb. ötpercenként ide-oda ugrálós játékkal játszol.)---hosszú megjegyzés:)
    Tehát az első pont a történetben az, hogy leszakad a turbina a gépről.(lehet hogy néhányan furcsálják ezt mint első pont, de igazából ezzel kezdődik minden ÉS! teljesen mindegy, hogy donnie anyja és húga rajta ül-e a gépen vagy sem, mert a hajtómű mindenképen leszakad október 30-án és visszautazik október 2-ig hogy becsapódjon a szobába DE! Frank, a nyúl akiről csak sejtjük, hogy egyfajta segítő(aki az eleve elrendelt,sorsszerű történésekbe beleavatkozó, eltévedt hajtómű által keltett problémákat hivatott rendbetenni?) kihívja donniet a házból és ezzel megmenti az életét(az nehezen magyarázható hogy miért is pontosan). Egy biztos: létrejön egy alternatív múlt/uiverzum/valóság DE! csak addig tarthat amíg az idő folyása el nem éri a kiváltó történést, október 30-át, a hajtómű leszakadását. talán minden eleve elrendelt és donnienak az a sorsa hogy egy jövőből jött turbina végezzen vele és azzal hogy Frank kihívja a házból és megmenekül, lehetősége van arra hogy megélje azt az időszakot amit egyébként nem élhetne meg DE! szó sincs arról hogy ő bármibe is beleszólhatna hogy bármit is megváltoztathatna...NEM! Frank világosan elmondja neki hogy még 28 napig tart a világ és vége ...legalábbis az alternatív világnak és aztán megszűnik, beleolvad a fő idővonalba .donnie szembesül vele hogy mennyire megváltozatja a dolgokat az hogy életben maradt és hogy tulajdonképpen 3 szerette is meghal annak következménye képpen hogy ő létezik( a barátnője mindenképpen és az anyja meg a húga azért mert ha donie miatt nem lepleződik le jim cunningham akkor nem utaznának ők a repülőn--az anyja semmiképpen.
    Pont ezért kell donnienak bár furcsa modón de mégis sorsszerűen meghalnia az idősik szerint hogy ne lehessen ekkora hatással...és Frank munkálkodása olyan mint valami kárpótlás az elvett fiatalságért( a szűzen való meghalásért:(?...olyan mintha egy a sorsokat megalkotó felsőbbrendű lény alkalmazná az időutazást azért hogy rendbetegyen dolgokat mint ahogy Gretchen is felveti hogy erre lehet jó az időutazás. Tehát 'Isten' visszaküldi a turbinát hogy végezzen donnieval. Érzem hogy nagyon belemélyedtem, pedig reméltem hogyha leírom akkor kapok én is egy tiszta képet de csak szövi magát a dolog és sokféle magyarázat lehet de azért vanak nagyon fontos fix pontok:
    1. a turbina leszakadása és időutazása október 30-án átalakítja a múltat.
    2. Frank megváltoztatja donnie sorsát azzal hogy kihívja őt a házból.
    3. létrejön egy alternatív idősík...egy 'mi-lett-volna-ha-nem-hal-meg-donnie' valóság. donnienak nincs beleszólása a végkifejletbe
    4. az alternatív idősík csak október 30-ig létezik és aztán megszűnik, SEMMISSÉ VÁLIK!, mintha meg sem történt vola...NEM! donnie utazik vissza valami megszerzett tudást használva vagy egyéb módon
    5. a végén újra az ágyában van és nevet de nem tudjuk, hogy vajon emlékszik e azokra, hogy mi történt...ha igen akkor azért marad ágyban, hogy a dolgok ne történjenek olyan rosszul amiatt hogy életben marad ....ha pedig nem emlékszik arra ami a 28 nap alatt történt akkor is ugyanaz van ,mert nem jön Frank hogy kihívja és megöli őt a hajtómú. Ezzel beteljesedik a sorsa. De vajon ki intézte neki el, hogy láthassa: mi lett volna ha nem hal meg?
  • Maco13
    #154
    és talán tanulj meg számolni
  • Dying Soul
    #153
    Menj vissza, nézz amerikai Pitét.
  • [Jakuza]
    #152
    Csak miattad. :P
    Amugy annyira jo a film, hogy 3 ev alatt 151 (mar 152-t) hozzaszolast lehetett ide befirkantani. Ebbol 140 nem is a filmrol szolt. :P
    Azert valamit kivalthatott a nezokbol.
    Gondolom a kozonyt.
    Na pa csajok.
    Vegeta neked kulon: csok a csaladnak, iratkozz be a suliba, mert nagyon gaz, hogy nem tudsz irni.
  • Dying Soul
    #151
    Reakcióidő rulz, bye.
  • Maco13
    #150
    ha nem szereted a stílust akkor miért nézed?

    amúgy kösz h benéztél fikázni
  • _Vegeta_
    #149
    Megjelent mr. iq bajonok :D
  • [Jakuza]
    #148
    Csodalkozol, hogy csond van ?
    Ez az a film aminek az elso 10 perceben ellehet aludni.