200
Vélemények róla
  • Magnumrolcsi
    #120
    Itt Debrecenbe van a tűzoltóságnál egy IFA, ötvenezer km körül áll a mutatója. Néha kiviszik megjáratni a városba, hogy ne porosodjon be teljesen. :)
  • pszihopata
    #119
    'az IFA előtt még fényes jövő áll, mert senki nem tervezi hogy megregulázza az öreg teherautókat, úgy mint a kétüteműeket. így kimondani hogy "betiltjuk az IFA-t" nem lehet, zöldkártya még mindig nem (nagy)probléma, az utángyártott alkatrész-csatornák működnek, miért ne működnének ha van fizetőképes kereslet, és ha csökken az építőipar, akkor nehéz finanszírozni az új autót, az IFA-k pedig már ki vannak fizetve."


  • Vlala #118
    Igen, ezért hívják IFA-nak: Ideiglenes Forgalmi Akadály. ;-)
  • pszihopata
    #117
    Az ifa mindíg az élen halad!Előtte senki,mögötte meg kígyózik a sor.
  • Vlala #116
    Lépj rá a gázra, és megtudod. Ha vonat nem jön, nincs ellenfél!
  • pszihopata
    #115
    '.Az,hogy 50évvel ezelött hogy került kenyér a boltba,és minek a segítségével építették fel az országot,[érdekes meglátás] nem érdekel"


    Szóval az enyém az érdekes meglátás?Szerintem inkább azé,aki egy 40 éves teherautóban esztétikai élményt keres!

    Mindent a helyén kell kezelni!
    Nem kívánok én ifákat az útjainkra,mert eljárt felette az idő.Mikor kidobták,a nyugati verdák sem voltak korszerűbbek.
    Büdös lassú? Mint bármi ami elmúlt 30 éves,és toldozgatják mert erre van pénz!
    Mikor egy ifás olcsóbban elvinne valamidet,mert neki nem ketyegnek a kamatok-/így olcsóbb tud lenni/,akkor már nem is utálnád annyira.

    1965 óta gyártják.Melyik teherautó szebb azokból az időkből?Egyik sem!

    3-4 éves passat is tekeri a füstöt,ha már kihajtották a lelkét,akkor egy 30 éves teherautótól mit vársz?Új korában az is más volt,olyan már nincs is az utakon,ami ne lenne túl az 1 millió km-en.

    Amit te látsz,az nem az ifa hibája,hanem az életszinvonalunk természetes velejárója.Ez van,reméljük jobb jön!

  • Truck Driver001
    #114
    belül szép?
    :D
  • Vlala #113
    Szerintem ne vesszetek össze.
    Minden relatív. Az IFA szépsége is azon múlik, benne ülsz-e, vagy mögötte mész.

  • Truck Driver001
    #112
    Teljesen mindegy..Lassú,fogja a forgalmat,és irtózat környezet szennyező.Ezenkívűl tényleg rohadt büdös.Az,hogy 50évvel ezelött hogy került kenyér a boltba,és minek a segítségével építették fel az országot,[érdekes meglátás] nem érdekel.Én ma élek,nem a rendszerváltás elötti időszakban.Belátom,hogy régen sok haszna volt.Ez tény.De ma már szart se érnek..Az összeset bekéne tiltani,mert kiöregedtek,és már nem valók közútra.És ne lámázz újrek!:D Én se tettem.Neked ez,nekem az a véleményem.
  • pszihopata
    #111
    Pedig ezt az országot ifákkal építették fel többé kevésbé!
    Ha bemész egy épületbe,eszedbe juthatna hogy mivel hordták oda azt a sok cuccot,meg ami kaját az arcodba tömtél gyerekkorodban azt is ifával vitték a boltba stb.

    Jössz itt a mayer dumáddal hogy mi az okádék meg mi nem?
    Egy magnumnak meg segged vered a földhöz?

    Ezek munkaeszközök és nem divatcuccok!
  • Truck Driver001
    #110
    tapasztalat?ide vagy oda,akkor is okádék
  • pszihopata
    #109
    Gondolom komoly ifás tapasztalata van,ha villanyszerelőnek készül.

    /látott már/
  • Vlala #108
    Az hátul van, a szippantótartályban.
  • Truck Driver001
    #107
    fos
  • Vlala #106
    Olcsó, méretes, brutális és mindent kibír. Kell ennél több?
  • Truck Driver001
    #105
    Csak kiváncsiságból..Mit lehet szeretni egy IFA-ban?:D
    Kék/zöld [leggyakrabban előforduló színek] nagy,büdös,lassú,rohad,zajos,és állandóan csúnya arcú bácsi vezeti!
    És persze a mellé társuló 6 román vendégmunkás egy nagyobb kartondoboz méretű fülkébe benyomorodva..Ergo,még büdösebb szagcsíkot húz maga után:(
  • mesteruur
    #104
    HELLO
    Ez tiszta jó...
    én hatalmas IFA rajongó vagyok, és tök jó hogy rátaláltam egy ilyan fasza kis oldalra, ahol IFA van
    Ez tiszta karaj :-)
  • pzolika978
    #103
    Kamionszimulátor.hu-n van IFA W50 modell. Sőt 18 wheels of steel Pedal to the metal játékba beszúrható,sőt ugyan ez játék Polish pack-ban (EU térkép)alapban benne van.
  • ALIENwoods
    #102
    Üdvözletem az IFA sofőröknek/rajongóknak,
    mint 3D-s modellező szükségem lenne egész oldalas jó minőségű képekre egy ép IFA W50-sról ami kell az: szembenézet, hátulról, 2 oldalsó nézet, továbbá az első és hátsó kerekek oldalról úgy hogy az egész felni és a gumi látszódjon sörgős :)

    a képeket ide jöhetnek fúrumba de szívesen veszem ha MSN-n megkerestek és átdobjátok hozzám: [email protected]

    köszönettel egy modellező :P
  • mcsabi
    #101
    Sziasztok ifások ingyen elvihető a 19 ker 1db kipufogódob 1db vadi új825ős gumi 4db 50%os gumi
  • mcsabi
    #100
    Igen még a felfogatás is megvan.
  • Kit--Kat
    #99
    ezeket láttam mostanában:/
  • DJ Skyline
    #98
  • Csontikka
    #97
    Sziasztok, remélem olvassa még valaki ezt a fórumot.

    Az lenne a kérdésem... Van nekünk egy országúti 4 hengeres IFA kocsikánk, úgy tudom, hogy a terepes változatban van szervókormány is,az lenne a kérdésem, hogy átépíthető-e ebbe a változatba, valamint honnan lehetne beszerezni a szükséges alkatrészeket? (Bp és környéke)

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Üdv
    Csontikka
  • iszakos
    #96



  • iszakos
    #95








  • iszakos
    #94
    Felújitott Nysa
  • Benito
    #93
    Amugy meg ha van IFA-s képetek akkor toljatok!Kőszi
  • Benito
    #92
    lehet hogy egy àllat de nincs benne életèrzès.Egy IFA-ban egybe vagy nőve a géppel.Ha hallasz egy hangot,ami nem oda illik,akkor tudod hogy mit kell tenned vele.
    De itt?Hallasz egy hangot,azt sem tudod hogy hova nyulj!!
    Csupa ELEKTRONIKA az egész.
  • DJ Bee18
    #91
    a Magnum? pedig az egy állat :DDD
  • Benito
    #90
    én jàrtam IFA-val 3évig,és nagyon szerettem.Most egy Renault Magnummal jàrok,de meg sem közeliti a filinget.Az IFA-val lehetett fenyiteni;),ezzel a Francia szarral meg nem.Amugy meg ezek az Euro akàrhànyas motorok lehet hogy tisztàk,de szart sem érnek.
  • Benito
    #89
    Sziasztok IFA-sok!
  • TiTuS
    #88
    Ifa megy a hegyen teljes szövege:
    http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg.phtml?szk=6170
  • Punkerwork
    #87
    Transporter-t mi is teszteltünk a friss hóban tényleg nagy poén :)
  • Vlala #86
    nem szép doolog a járműveket dobálni
  • Kit--Kat
    #85
    Nem fikáz téged senki, csak az ifáka:P
    Eljárt felettük az idő mint a Nyza mentőautók(&társaik) felett.
    De már nagyon eljárt felette az idő, egyszerűen ennyi!
    Hát az IFA elég magasépítésű ahoz, hogy az utazók átvészeljék a karambolokat:))
    Asszem a Horn Gyula kocsiját is 1 IFA gyűrte be.
    de végülis nekem semmibajom velük, csak nejárjon már annyi belőlük az utakon:)
  • zolcsika
    #84
    Na Csá Mindenkinek!
    Lassan kezdem magam az elsőszámú közellenségnek érezni,de nem adom fel!Küzdök,mint S8-as az IFA mögött!(a 4-esen!)
    Az jó ebben a fórumban,hogy írok valami pozitívat és 1 órán belül kb. 3 fikázó hozzászólás kerül fel.Na mindegy.
    Ha lehetne mondanék én is egy havas-IFA-s storyt.
    Egyszer edzésre a Fater jött értem a "nagyvérüvel".A stadion mögött állt meg a parkolóban,illetve mellette, mert éppen "forgatták" a verdákat a friss havon.Volt ott minden:Trabi,Astra,Suzuki és a nagy sláger éppen 1 Transporter is.Kenték a gépeknek mit állat.A Transzpi volt a csúcs sokak szerint.Volt kamera is.
    Beültem a Faterhoz.Indít,1 es,2-es...jobbra le,közben légkürt mint állat és valami 80m keresztben csúszva a parkolóban.
    Mindenki húzódott azthiszem.Hánytuk a havat úgy méter magasan 4-5 méter messzire.Mentünk még pár kört utánna.(aki nem hiszi járjon utánna,van valahol egy video az egészről valahol Nyíregyházán)
    Nem volt rossz.Meghaltatok volna,ha hallottátok volna azt a visítást,tapsot, amit egy IFA kapott! (Egyenesen botrány volt!Fúj!Be kéne zúzni az ilyet!Biztos füstölt mint állat!És még meg sem dobálták!)
    Fater nem vezetett csak vagy 600000km-t IFA-val.És még él.Akár mi hihetetlen.
    Ja épp most venne új teherautót,kellene egy kis segítség!Valami olyan autót keres,ami nem kamion (max.12 tonnás),mert arra lenne munka.Valami IVECO,DAF vagy esetleg MERCEDES(de euro4-es legyen!).Ja és ne legyen több mint 8-9 millió,mert a házat azért nincs kedvünk eladni.Légyszi segítsetek!
    Nekünk is uniós rendszám van a "6-os"on.És mi van akkor?

    Na akkor hajrá!Óra indul: 1:00......0:59
    A legjobban fikázók között 2 zöldkártya kerül kisorsolásra 20-20 ezer forint értékben!(mert nálunk csak ennyi)
    De azért nincs harag
  • Kit--Kat
    #83
    áhá;)
    csak mer jó lenne, ha esne a hó, és a tetején meg fenyőfát visz:D
    szal totál Xmas hangulat:)
  • LittleL
    #82
    a logódon már van hó. DD
    abból is lehet gyúrni ? D
  • Kit--Kat
    #81
    mi csak villamosokat dobáltunk hógolyóval, de még nincs hó:(((