200
Vélemények róla
  • Vlala #160
    Dehogynem tudsz! A "kereskedők" rovatban keresd meg a legközelebbi viszonteladót, ott tutira van, vagy tudnak rendelni.
  • R0zs0máK
    #159
    Majd futok még 1-2 kört ezügyben :)
  • R0zs0máK
    #158
    Bár ez nagyker, innen én nemtok venni...
  • R0zs0máK
    #157
    Köszi, sokat segítettél :)
  • Vlala #156
    Most engem jól ki fognak rúgni reklámozásért :)
    ITT 009/119-es cikkszám alatt van.
  • R0zs0máK
    #155
    Tud valaki helyet ahol IFA alkatrészeket lehet beszerezni?

    Kellene nekem 2db fülketartó bak :)
  • Vlala #154
    Szerinted nagyon hülyének néznének, ha megpróbálnám személy / hobbiautónak levizsgáztatni?
    KRESZ szerint kishaszongépjárműnek minősül, ugyanis nincs 3,5 tonna az össztömege, tehát a furgonokkal és kisteherautókkkal egy kategória.
  • pszihopata
    #153
    Gondolom 3.5 tonna alatti teherautóként mehet,vagy piros rendszámmal.
    Az előbbi jóval drágább mint egy személyautóé/bizt min. 40000+ magasabb súlyadó+menetlevél/,az utóbbi állítólag olcsó.

    Városon kívűlre nem mennék vele,elég lassú lehet!
    Már nagyon eltűntek,elég régen láttam ilyet.
  • Vlala #152
    Lehet, hogy off, de szintén az IFA gyárból került ki, és teherautó.
    Mi a véleményetek a Multicarról?

    Erősen elgondolkodtam rajta, hogy csak úgy, hobbiszinten, "második autónak" kellene egyet venni.
    Annak, hogy teherautó, van valami különleges anyagi, adminisztrációs vonzata a személyautókhoz képest? Többletadóra, menetlevelezgetésre, meg ilyenekre gondolok.
  • pszihopata
    #151
    'Nos! végig olvastam azt amit írtatok az ifárol!ha valakik hülyék azok ti vagytok "

    'ORBITÁLIS FASZ SÁGOT IRTÁL!! "

    'ülsz a kertben akkor aszt mondod magadban de hülye állatvoltam!! "

    'akkora faszságokat irsz hogy az falrengető!!! "



    Na akkor további szép napot!
  • aixamos
    #150
    PSZIHO! Nem látod hogy mindenki mást mond mint te akkora faszságokat irsz hogy az falrengető!!! Én már nem veszekszem!Csak magadat járatodle! Másrészt egy iveco-t ne hasonlics egy ifával az ifa öreg de ahhoz képest hány éves nagyon megbizható!!
  • Vlala #149
    De van, a 138-ban kisebbek a betűk.

    Bocs az offért.
  • pszihopata
    #148
    Azt mondod,hogy 140hsz és 138hsz között nincsen különbség betüméretben?
  • Vlala #147
    Érdekes, az említett nagybetű nálam apróbetűre van állítva. (apro) ésd (/apro) jelek közé. Ha álad naggyel jeleníti meg a böngésző, akkor valami helyi beállítás áldozata vagy.
  • nagysandor1980
    #146
    Szerintem lassan a zöldkártyában is közeledik az álláspont! :)

    Nemis lett volna ittsem nézeteltérés ha a mérésnél való trükközés helyett arrol beszélsz amiről most hogy a RENDESEN megszerezett zöldkártyával is nagyobb a károsanyag kibocsájtása mint egy Euro motornak!
    Ez tény!
    Meg azis hogy naprol napra fogyanak,ugyhogy talán az ökölogiai katasztrofát nem az IFÁ-k okozzák hanem pl az olyan osztrák bőrgyár ami a mi vizűnket szennyezi,meg lehetne ezt fokozni de felesleges mert a híradó már másról sem szól! :(

    Egyébként Jó utat! :) (főleg ha úton vagy!)


  • pszihopata
    #145
    Akkor mégegyszer a zöldkártyáról!

    1) Magyarországon egy trabant is megkapja a zöldkártyát,ergó ha valami megkapja az még lehet attól KÖRNYEZETI KATASZTRÓFA.

    2)A jelenleg futó ifák 99%-a olajsáros,füstöt okádó, jó ha fék van rajtuk.Ez természetes is,mivel kényszrűségből tartják őket!
    Ausztriában próbálnánk meg egy olajtól csillogó karterű/első futóművű teherautót levizsgáztatni!
    /Barátnőm osztrák apjának a passatját grazban csak úgy engedték át,hogy az ÖSSZES fékcsövet ami az autón van kicseréltette./

    Talán egyedül a tüzoltóság kivétel,mert ott unalmukban a tüzoltók babrálgathatják-gondolom,és alig van bennük kilóméter,garázsban áll stb.
    Amelyikkel fuvaroznak az mind legatyásodott,mivel öregek,és csak termeljen minnél tovább,minnél többet,nálunk a fuvarosok 7-8 tonnát raknak rá,és az már balesetveszélyes.
    Ha lehetne kapni újonann,akkor beszélhetnénk jó állapotú példányokról!

    Tőlünk nyugatabbra pont a műszaki vizsgával kényszerítík rá az autósokat/fuvarozókat hogy modernizáljanak.
    Ami ma átmegy nálunk a műszakin,lehet hogy 2 év múlva már nem,mert ott is bekeményítenek.
    /Persze abból nem új teherautó lesz,hanem kidőlnek az ifások,esetleg vesznek egy 8-10 éves nyugatit vagy talán piros rendszámot még kaphatnak-'szociális érzékenységből'./

    A többi kérdésben azt hiszem jobbára egyetértünk!

  • nagysandor1980
    #144
    Teljesen igazad van hogy arra a munkára már nem az ifa való,nemis vitatom a kérdést!
    Énis úgygondolom hogy haladni kell a korral és hosszútávú munkára már használhatatlanok az 50-es ifák,de a terepesek abban a kb 50-kmes körzetben amiben mozognak elég jól kihasználhatók a képességeik még ma is.Mint ahogy a te Ivecód-sem boldogulna pl egy homokbányában,úgy nyílvánvaló hogy az IFÁ-nak se tetszene az olaszországi út!(Főleg a sofőrének!)
    Az hogy melyik áll meg 60km/h-ról előbb az csak fizika,ugyhogy nemhinném hogy ezen vitatkoznunk kéne!

    A zöldkártya kérdést szerintem te telesen rosszul értelmezed!
    Miért kéne megfelelni az Euro szabványnak neki? Mert pl.én ilyet nem álítottam!
    Csak azt mondtam hogy az AutoDatában meghatározott értéket tudja teljesíteni bunda nélkülis ha megfelelő az állapota!
    Nyílván minden tipusra más határértékek vonatkaznak,és minél régebbi annál nagyobb a megengedett károsanyag kibocsátása!
    Ez a világ rendje hogy évről évre szigorítják a károsanyag kibocsájtását az ÚJ Autóknak,de nyilván egy 20-30 éves géptől ezt már nemlehet elvárni hogy tudja!
    Ha úgy működne a zöldkártya ahogy elképzelted, nemgondolod hogy a 10 éves személyautókat is már csak bundával lehet átvinni?

    Egyébként én meg Tűzoltó autót vezetek!

    Üdv:NagyS
  • pszihopata
    #143
    Pár kilóméterre tőlünk épül az M7-es,konvojokban mennek a 40 tonnás kőszállítók.
    Ha ezt a munkát ifával végeznék nem férnének el egymástól az úton,és 8-szor annyi sofőr kéne,és az utazótempójuk nem 90 lenne,hanem 60.

    Az hogy egy 40 tonnás autó átmegy valakin,az nem a kocsi hibája,60km/h-ról 10-szer annyi súllyal bármelyik előbb megáll mint Egy megrakott ifa!

    Szóval szerinted azért jó az ifa,mert lassan megy neki a másiknak egy balesetkor,és mert keveset tud egyszerre elvinni!

    Én egy ivecóval járok olaszországba,keresztül az alpokon,érdekes lenne ugyanez egy megpakolt ifával!

    'Egy karbantartott 30 éves IFA símán megkapja a zöldkártyát"

    Euró 3-5 szabványnak is biztos megfelelnek!Nem is tudom a többi gyártó miért küzd azért hogy betarthassa az évről évre szigorodó szabályokat,mikor egy 30 éves ifa nem is szennyez.
    Ezt azért remélem nem gondoltad komolyan!
  • nagysandor1980
    #142
    Helló Psziho!

    Énis egy IFA párti lennék,de ennek ellenére azt gondolom hogy reálisan gondolkodtál a 135-ös hozzászolásban.
    Most viszont talán rossz napod volt hogy gondolkodás nélkül ilyenek irsz?
    Az 50-es ifa is rendelkezik elég jó nyomatékkal,annak ellenére hogy lóerővel nem,és terepen a 120-as dugók és a túlméreteztt lendkereke megteszi a magáét! :)
    Kérdezed hol használják komoly truck triálon? Hát ez fent van a neten!
    Pl:2006-tól létrehoztak külön IFA géposztályt az Europa Truck Trialban!
    Csak szétkell nézni a neten és legalább 10 német vagy cseh triál IFÁ-s csapatot találunk,és megis van a magyarázat a külön géposztályra!
    A DTTM-versenysorozat állandó résztvevője,sőtt a 2007-ben indult TORC versenysorozatban is azzonnal ott volt az IFA!
    A Berlin-Breslau rally-n az L60-as ifa a 32 indulóbol ötödik lett,csak az ural és az unimogok értek be előtte! A korszerűnek tartott teherautók csak utánna!

    Közlekedésbiztonságilag nemhinném hogy gond van vele!
    Vegyünk pár példát:
    -letarolta a teherautó az utrol az személygépkocsit amiben bennégtek,szerinted ifa volt? Az bizony megállt volna,mert nemvisz 40tonnát!
    -ha már a súlynál tartunk szerinted az ifa 10T összsúlyától nyomvályús az út? A kisebb autókat úgy megvezeti hogy előzéskor gyakran az árokba landolnak miatta nemritkán halálos kimenettel!

    Érdekel mennyit fejlődött az IFA? Miért nem olvasod el?
    http://users.atw.hu/m63/ifa.html
    Ha végig olvastad akkor gondold át hogy ez tényleg semmi-e?!

    Egy karbantartott 30 éves IFA símán megkapja a zöldkártyát,mintahogy egy 10 éves merci is a zöldkártyások réme lehet ha elhanyagolták!
    Gondolom eggyetértünk! :)

    Valoban csöpög az olaj néhány öreg IFÁ-bol!
    De szerintem ez nem az IFA bűne hanem az üzembetartójáé!

    Üdv:NagyS
  • pszihopata
    #141
    /A nagybetűre gondoltam./

    Az ifa gyenge egy komolyabb siratófalhoz,hiába jó terepjáró egy tátra v. bármi magasabb fokozatban üveghangon feljut,az ifával alacsonyabb fokozatban kisebb sebességgel esély sincsen a feljutásra!Nagyobb sebességgel meg az történik,mint a 130'-as videón.
    Komoly truck-triálon hol használják?

    Az ifa még 70'-ben mikor 100-as skodákkal együtt 40-el mászták a dombokat tökéletes volt fuvarozni,de most már az a helyzet hogy majdnem minden második személyautónak nagyobb a lóereje.
    Meg az ifák is öregednek közben és fogy a lóerő.

    Közlekedésbiztonságilag lassan potenciális veszélyforrásá válnak.

    Normális gyártók évről évre növelik a teljesítményt csökkentik a károsanyagot,és az ifa mit fejlődött 30 év alatt?Semmit!

    A zöldkártyát csak úgy kapja meg bármelyik,hogy trükköznek a mérésnél!

    Nomeg az olajtócsákról ne is beszéljünk,ahol ifa parkol ott 200 évig garantáltan nem nő fű!

  • Vlala #140
    Ki abál? :)

    Csak azt mondtam, hogy egy tanuló által vezetett teherautóból ne vonjunk le messzemenő következtetéseket, mert ha így tennénk, kiderülne, hogy sok mai autó a sima aszfalton sem tud elindulni, mert lefullad.
  • pszihopata
    #139
    Oda más teherautó fel sem tudna menni mi?Nézzd meg már milyen nyanvadt emelkedő,hűha felért akkor mi van?

    A lóerő az a nyomaték szorozva fordulatszámmal,simán nyomatékkal mit akarsz?Amúgy meg hasonlítsd össze a nyomatékát a többi teherautóéval aztán akkor örülj!

    Nevetségesen gyenge az ifa motorja,már 30 éve is gyenge volt,nemhogy 2008-ban.

    És te mi a cukros faszért kiabálsz?



  • Vlala #138
    Ebben a videóban fel is ér.

    A training camp azt jelent, hogy gyakorlótábor, tehát valószínűleg egy taynuló volt, aki gázzal akarta kompenzálni az elveszett tapadást. (a hegymászáshoz inkább nyomaték kell, abból az IFA-nak több is jutott, mint elegendő.)
  • pszihopata
    #137
    'És AMERIKÁBA menél megkérteznél megint 100 embert aszt mondána 10 hogy ismerem

    ÉS 2 aszt mondaná ja a csepelt igen"


    Nevetséges!

    /Fórumokon a nagybetű a kiabálás,ha még nem hallottad jegyezd meg!/
  • aixamos
    #136
    Elöszöris nem üvöltöm ha nálad a nagybetü aszt jelenti az a tebajod!Én nem a saját nyomoromat fényesitem mert járok 8x8 as man al 1998 as 23milliót kostált tehát én nem vagyok nyomorban és ifa mindig is lesz!!!!!! Mert ha elmennél németbe és megkérdeznél 100 embert hogy ismerie a csepelt és az ifát? 70 ember aszt mondaná:ja az a NDK-ás teherautó és 10 asztmondaná miaz a csepel??? és 20 aszt mondaná mikazok??? És AMERIKÁBA menél megkérteznél megint 100 embert aszt mondána 10 hogy ismerem az ifát és 88 aszt mondaná nem miaz?ÉS 2 aszt mondaná ja a csepelt igen.Hát majd ha visza gondolsz 20 év mulva erre a dumád ra és egy pár ifa elhuz az a házad elött miközben te ülsz a kertben akkor aszt mondod magadban de hülye állatvoltam!!
  • pszihopata
    #135
    Egy szóval nem írtam hogy rossz terepjáró.De nem ezért van még forgalomban.

    'Ifa mindig is volt, mindig is lesz, "

    -ugyanmár,lassan kiszorul az utakról,háztáji rendszámnélküli szekérré válik,aztán eltűnik onnan is.Amilyen szar a gazdasági helyzet,olyan lassan.
    Minden gép így jár,nehogymár az ifa kivétel legyen.

    Ifa rajongók ugyanmár!Hol vannak a csepel rajongók?Mennyi van belőle?Ez munkaeszköz,ki fog ezzel veteránozni?Még annyi kötődésünk sincs hozzá mint a csepelhez.

    Lesz az országban 5 darab valami gyüjtőknél a többi meg megy vasba!

    Ifarajongó vagy?OK!25 évesen lehet.Mire 50 leszel leszarod az egészet,mert más dolgok lesznek fontosak.A következő generációt meg nem kell bemutatnom,őket ez már kicsitse érdekli.
    Nézegeted 10 évig a roncsokat,rágja az asszony a füledet hogy tüntesd el /esetleg baszogatnak a szomszédok,az önkormányzat/ ,aztán mehet vasba!
  • mesteruur
    #134
    Ifa mindig is volt, mindig is lesz, és mindig is lesznek Ifa rajongók.... csupán ez a helyzet
    Én is ifa rajongó vagyok... és csak annyit teszek hozzá az előzőkhöz, hogy mikor 8as HW + a szóló meg volt pattintva 220q búzával, olyan helyről jöttem ki vele, ahonnan borsószezon alatt az ugyancsak pótos Ivecot fel kellett vontatni traktorral.... ennyi.. lehet hogy kicsit erőtlen a gép, de hogy nagyon faszásan letapad a talajra az biztos
    :D
  • pszihopata
    #133
    Látod megint üvöltesz,nem vagy te más mint egy gyöpös ifás paraszt,aki még viselkedni sem tud!

    Mást nem csinálsz mint fényezed a saját nyomorod!

    Örvendj sokáig hogy tiéd a legjobb teherautó!

    Az irogat faszságot,aki megmagyarázza hogy egy 1965-ös konstrukció jobb mint egy mai!Fuvarozhatnál lóval is ennyi erővel!

    Az hogy jobban megéri jelenleg bizonyos dolgokat ezzel vinni,még nem jelenti azt hogy ez a tuti.-de ezt te úgysem bírod felfogni!

    Érdekes módon arról nem írtál mennyit viszel el vele egyszerre,mire érsz oda,mekkora olajtócsák vannak az ifák alatt,mekkora felhőt csinálsz reggel,és mennyit túrod őket?Meg vezetni is kurvajó az ifát,ergonómia is a csúcs mi?

    Jössz itt egy használt árával,osztrák árverésen 2000 euróért terepes steyer-t,unimog-ot vehetsz M-zároltat 0 km-est,az osztrák mégsem veheti meg,mert az életben nem kap forgalmit.-Miért?

    Mert komolyan veszik a környezetvédelmet!



  • aixamos
    #132
    TUDOD HÁNYASBAN JÖTT 3 ÉPPHOGY GÁZAL DE HA MEGNÉZNÉD AZ ÖSSZESET AKKOR RÁ JÖNNI MEGKORA ORBITÁLIS FASZ SÁGOT IRTÁL!!
  • aixamos
    #131
    Láttam már tatrát terepen sött vezetem is 16 éve 3 ifám van 2 terepes egy országuti!és nem megy ott el ahol az ifa!a merci is gyárt jobb terepest csak mennyiért??? unimog (új) 12.000.000.- ért már legyözné!
    de az ifa talán mondjuk 800.000.- ért jó terepst lehet venni! és mégis ugyanolyan terepen tehát akkor miröl beszélünk????nem egyedül állo semiben a terepesképeségét kivéve!Az lehethogy elég a modern ek képesége egy ideig!! én tudom a 8x8 man is sokszor elakadt pedig az nem piskota autó!És a hidrohajtás meg nem olcsó és erdészeti célra 4 választhatsz:IFA,UAZ,KRAZ,URAL
  • pszihopata
    #130
    Nem ártana bele lóerő sem,akkor talán felérne!
    Ifa offroad.
  • pszihopata
    #129
    Láttál már tatrát terepen?
    Lazán elmegy ott,ahol az ifa!A mercedes is gyárt sokkal jobb terepest!
    Nehogymá olyan egyedülálló legyen az ifa!


    Egyébként a terepjáró képesség amit a modern gépek tudnak,bőven elég egy épitkezésre.
    Aki meg erdészeti célokra veszi,annak meg vannak különlegesebb gépek akár hidrohajtással is.-azokkal meg nem kéne összevetni az ifát!

    Semmi bajom nincsen az ifákkal,de hogy még használjuk az nem azért van mert pótolhatatlan,hanem mert nincsen pénz lecserélni,vagy olyan kevés /olcsó/ a fuvar,hogy csak az ifa ktg.-eit termeli ki.

    Ennyi!Ettől még nem lesz világbajnok teherautó,meg terepjáró sem!
  • aixamos
    #128
    Én nem rád mondtam konkrétan hanem (ti) rátok és nem röktön hülyéztem mert végig olvastam amit írtatok!És külömben 16 éve van 3 ifám tehát tudom miröl beszélek!!!! és van még egy 8x8 as manomis és a 4x4 es ifát nem éri utol terepen de a truck trialon a haverokal akiknek külömböző teherautóukvan mercedes,tatra,man,volvo,unimog,gaz stb.....
    csak a gaz és az unimog a hozáméltó járgány (terepen) és a többi modern terepes is elmegy árkon-bokron de nem ot ahol az ifa!! ez nagy külömbség!! Külömben soha nem fogják ki vonni a forgalomból!
  • mesteruur
    #127
    ifa
  • mesteruur
    #126
    jah... és okoskám az ifa üzemanyaga az nem benzin, hanem GÁZOLAJ... ha már itt tartunk
  • mesteruur
    #125
    öreg... úgy látszik az én hsz-emet nem olvastad el
    #104
  • pszihopata
    #124
    Elég egyoldalú,és harcias megközelítés!Mért kell kapásból hülyézni?

    Annak ellenére hogy szinte ugyanezt írtam,azért nem mondanám hogy az ifa azért jó,mert olyan fasza.Sajnos a magyar rövidtávú körülményekre egyenlőre megfelelőbb,v. legalábbis hamarabb megtérülőbb mint a modernebb gépek.De ugyanez elmondható a tatra,prága,skoda teherautókról is.Sőt,a zil is strapabíró és dízelmotorral ugyanezt tudja sőt nagyobb súlyokkal.

    A hosszabb távú forgalomba már rég nem való ifa!

    Azért szeretném hogy eltünjenek,mert az azt jelenti valszeg hogy jobban élünk.A többi modern terepes is elmegy árkon-bokron!
    Ja és harmadannyit szennyez.


    /ŰVÖLTÖZNI SEM LENNE MUSZÁLY/
  • aixamos
    #123
    Nos! végig olvastam azt amit írtatok az ifárol!ha valakik hülyék azok ti vagytok MÉG A VAKK IS LÁTJA HOGY AZ IFA A FÉNY KORRÁT ÉLI! ÉS HATALMAS JÖVÖ ÁLL AZ IFA ELÖTT!!! LEHET LASSÚ ÉS EZ NEM VERSENY AUTÓ TI NEKTEK CSAK AZ A LÉNYEG HOGY GYORS LEGYEN EZ TEHERAUTÓ HÜLYÉK!! EZ 70 KMH-VAL A VILÁGVÉGIÉG ELMEGY CSAK BENZIN KELL!!EZ ÁRKON BOKRON MINDEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT ELMEGY NEM UGY MINT A HUMMER!! (A LEGJOBB SZÓ AZ IFÁRA "A LEGENDA VISZATÉR!!"
  • nagysandor1980
    #122
    Valószínűleg az a Debreceni Tűzoltóifa tartalék lehet,mert ha le kell menni a kövesútról tűzetoltani akkor egy nem elhanyagolt IFÁ-nak nincs akadály,nemugy mint a steyr meg társainak.
    Egyébként érdemes megnézni a németek versenyifáit is.
    www.ifa-trial.de
    www.ifa-w50team-zwickau.de
  • Magnumrolcsi
    #121