1661
IL-2 a\'la Csendes ocean
F.A.Q
  • Sidewinder
    #1381
    Repülni annyi mint leszállni tartja a mondás.A leszállás a legbonyolultabb dolog a repülésben(bár azér van még más bonyolult dolog is benne).Tehát remélem van joystickod és akkor ezt próbáld megtenni:1.Meglátod a pályát és rájössz hogy leszállnál 2,Sebesség rendezése:ha túl gyorsan repülsz akkó gáz le és próbáld meg a
    sebességet 250 körülre csökkenteni(ezt megteheted levett gázas fordulózással pl).3.megkezded a ráfordulást (ilyen 200-250 környékén) a pályára és flaps nyit és gear is nyit(flaps=fékszárny,gear=futómű) majd ha kivetted a fordulóbol akkor flaps landing állás.4 a leszállópálya középvonalára célzol a repcsi orrával (lehetőleg nézz ki 1 pontot a pálya elején vagy még akár picivel a pálya előtt és azt próbáld meg középen tartani mind függőlegesen mind víszintesen) ha a gép lejjebb süllyed a ponthoz képest akkor gázt neki ha feljebb emelkedik akkor gáz le.Ha oldalirányban tér el tőle a gép akkor csűrővel,lábkormánnyal korrigálj. A besiklás lényege a pontos iránytartás.Tehát ne feledd:ha úgy érzed hogy a kinézett pont távolodik,tőled,kezd egyre magasabbra főléd kerülni akkor gázt neki.Vissza a pontot középre.Ha a kinézett pont kezd alád "becsúszni" akkor magasan vagy gáz le,légcsavarállásszögen is esetleg csökkenthetsz de nem fontos feltétlenül.Ha oldalirányba tér el a gép orra akkor azt csűrővel,lábbal korrigáld.Süllyedj addig amíg nem kerülsz alacsony magasságban a pont fölé (1-2m) ekkor finoman kezd el megtörni a sikószöget lebegtesd ki a gépet és közbe tartsd az irányt.5Ha földet érnek a főfutók akkor hagyd egy kicsit azon gurulni amíg le nem teszi a farkát.Eközbenén ált. 0%-ra rakom a prop.pitchet(légcsavarállásszög).Majb ha főldet ér a farokkerék is akkor finoman a botot koppig húzd hátra(emelkedébe,hasra) és kedj el kerékfékkel fékezni a botot tartsad továbbra is hasrahúzva és persze gáz 0%-on.Addig fékezz amíg meg nem áll.Ha érzed(a hasrahúzott bot ellenére) hogy fékezés miatt kezd orra állni akkor le a fékről majd kicsit később kezdj el újra fékezni addig fékezz amíg meg nem áll.7.Ha megálltál akkor kis gáz,légcsavarállásszög növel,megkezdheted a gurulást az állóhelyre(v.taxizást ahogy tetszik).A földön akkor tudsz fordulni a géppel ha az oldalkormányt (amit a lábkormánnyal tudsz mozgatni) a kívánt irányba kitáríted (X vagy Y gomb ill.ha van autós kormányod a PC hez akkor az ahoz tartozó pedálokat(fék,gáz ugye is konfigurálhatod a játéban az iránynyoknak megfelelően lábkormányként) és közben lenyomod a féket.Remélem nem volt kioktató szövegű de most csak ez jött össze.Remélem tudtam segíteni.
  • hetti
    #1380
    annyi a lényeg hogy kicsi legyen a sülyedésed (kb 5m/s)mert ha bazinagy akkor 100% hogy robbani fog a gép!!
    probálj Me109 K4-el leszálni vagy más olyan géppel amiben van emelkedés-süllyedés jelzö és mielött leérnél kb 200KM/h-nál lebegtessed ki ami annyibol áll hogy felemeled kissé a gép orrát és szépen lesüllyed a leszállora!
    tipp: FW190 pont jo mert erös a futoja csak kicsit pattogos tud lenni!
    ivelölapokat használtad??
  • Nashville
    #1379
    Tudtam! Akkor nem lehet bárhol leszállni! A mezőn akartam, mint a veteránok! :) Szívtunk vele rendesen, mint a torkos borz!

    Köszi a "track" et, amit, hogy hogyan nézek meg még nem tudom, de a "trió" telepítése után biztos rájövök.
    Seaweed! Bírom ezt az interaktivitást, kreatív segítést! :)...nemhiába működött olyan jól egy ideig a Shania fórum!

    Szombaton főpróba! Very thanks!
  • Seaweed
    #1378
    Jah nekem aztan mondhatod..alap IL2-nel (nem FB) neztem utoljara meg milyen trackek vannak benne. (Illetve minden patch utan dobhattad a gyari trackek joreszet az ablakon ki....egyszer probalkoztam megnezni egy regebbi gyari tracket es azzal kezdte az ellenfel hogy nyilegyenesen a foldbecsapodott....szal minek?! meg mindig kerdezed?! )
  • hetti
    #1377
    minek!! van elvileg gyárilag is ilyen visszajátszás!!
  • Seaweed
    #1376
    Nah gyorsan osszehanytam neked egy tracket egy felszallasrol es leszallasrol. Rakd be nezd vissza sajat nezet es idogyorsitas funkciokkal es megnezheted hogy mit csinaltam. (nem a legszebb felszallas es leszallas de azert elmegy...).
    IL2FB+AEP+PF 4.04m kell hozza.
  • Seaweed
    #1375
    Azert ugye a repteren es a leszallopalyara akarjatok csinalni?!
  • Nashville
    #1374
    Segítsetek már légyszi, hogy az IL-2 Sturmovik Forgotten Battles- ban miért képtelenség leszállni? A múlt héten vasárnap egész nap ezen dolgoztunk a fiammal, de kudarc, kudarc hátán!
    Szóval: a motor teljesítményét levettük 0%- ra, úgy próbáltunk landolni. Kipróbáltuk folyamatos lassítással is, majd az "I" betűvel a propellert teljesen leállítottuk (mindenféle sorrendben), de semmi! Mindig robban a gép!
    Már arra gondoltam, hogy biztos azért semmisülünk meg állandóan, mert az erdős részen kívül mindenhol taposóaknák vannak!

    Elkelne a segítség, mert most hétvégén, már a Bucser által tálcán nyújtott "célszerszámmal" -itt is köszönet neki!- akarunk dolgozni, természetesen a merge install variációval.
    Nem tudunk tovább lépni lelkileg, míg nem sikerül a leszállás! Mi a metodikája?
  • magyarl
    #1373
    A legtöbben pont az élethűséget díjazzák, mivelhogy ez egy szimulátor...
  • bbccc
    #1372
    ja megvan. egy v betűvel kezdődő valamit kellett bekapcsolni,mert valahogy kikapcsolódott. egyébként rohadtul utálom benne a motor túlhajtást meg azt,hogy ha pl kicsit jobban megdöntöm a gépet ekezd pörögni,meg az hogy két lövés után kifogy a lőszer. Ezeket a szarokat kikapcsoltam a szarba,mert nem lehetett élvezni a játékot.
  • Bucser
    #1371
    a difficultyt állítsd realisticra. nem fog ilyen gondod lenni azt garantálom:D
  • bbccc
    #1370
    lenne még egy probléma: amikor a játékban lezuhanok, akkor visszapattanok a földtől,azt megyek tovább. EZ Miért van?????????
  • bbccc
    #1369
    jó akko nagy vagy köszi
  • neuro
    #1368
  • Bucser
    #1367

    Na akkor majd én helyette:)

    Köszi neuró nagy vagy
  • bbccc
    #1366
    És köszi szépen a segítséget!!!! THANX
  • neuro
    #1365
    ...szívesen máskor is
  • Bucser
    #1364
    Akkor jó játékot.
  • bbccc
    #1363
  • bbccc
    #1362
    megnéztem. de úgy,hogy az efektusok is 3-ason vannak és bírja. kibaszott jó lett a grafika.
  • Bucser
    #1361
    Figy ez nem az a topic ahol frenkizhetsz a konfigoddal mert kb senkit nem érdekel. Ez nem atom szimes konfig. Kész nyugidj bele ennél sokkal profibbakat találni ismerős körökben:D Seaweednek hasonló kategóriájú gépe volt már 1,5 éve csak a vid kártya volt más.

    A mostani terv (áprilisra talán valóság lesz):

    19·TFT, 4,4-es X-2 Athlon 64 egy Nvidia 7800GT legalább 2 giga rammal és 2 SATA 2-es vinyóval. de az is lehet hogy inkább scsi lesz belőle. Ez még eldől.

    És 3 évig megint nem lesz rá gondom. 3 éve gyűjtök lóvét új gépre meg teszek félre pénzt a keresetemből.

    Amit beírtál az akkor is erős közepes. ÉS ha síma 6600 van benne akkor méginkább.

    Offtopic téma lezárva.
  • bbccc
    #1360
    megnézem pill
  • neuro
    #1359
    és akkor most működik a pixel shaderes víz vagy nem?
  • bbccc
    #1358
    nagyon bika. a Battlefield 2-ben is pl úgy játszok,hogy minden grafikai beállítás a mximumon van
  • bbccc
    #1357
    3.2???????????????????? neked nem jó? egyébként csak úgy megsúgom,hogy az alaplapomon van olyan beállítás, hogy NOS. ez akkor lép működésbe,ha szükségem van rá, azaz megemeli a rendszer teljesítményét. videókártya proci ram stb
  • Bucser
    #1356
    Erre milyen gombot kell varrni? szerintem elég közepes manapság...
  • Sanyix
    #1355
    Csakmer olyan szokszor mondtad, hogy rohadt jó gép, elmondom, hogy nem olyan jó :) proci se, videokártya se :D
  • bbccc
    #1354
    erre varjá gombot
  • bbccc
    #1353
    processzor: Intel Pentium 4 3.2 GHZ
    RAM: 2x 512 mega Samsung DDR2 700 MHZ duplacsatornás
    alaplap: Asus P5 GDC Pro
    videókártya: Ge Force 6600 256 megával
  • neuro
    #1352
    ez igen/nem kapcsoló. 0=nem 1=igen
    próbáld ki hátha segít

    Milyen géped/videókártyád van egyébként? Mert a 3-as vízhez és a 2-es effects-hez már tényleg "rohadt" jó kell.
  • bbccc
    #1351
    nem 3-ra?
  • neuro
    #1350
    HardwareShaders=0 ezt írd át 1-re
  • bbccc
    #1349
    [Render_OpenGL]
    TexQual=3
    TexMipFilter=3
    TexCompress=2
    TexFlags.UseDither=1
    TexFlags.UseAlpha=0
    TexFlags.UseIndex=0
    TexFlags.PolygonStipple=1
    TexFlags.UseClampedSprites=0
    TexFlags.DrawLandByTriangles=1
    TexFlags.UseVertexArrays=1
    TexFlags.DisableAPIExtensions=0
    TexFlags.ARBMultitextureExt=1
    TexFlags.TexEnvCombineExt=1
    TexFlags.SecondaryColorExt=1
    TexFlags.VertexArrayExt=1
    TexFlags.ClipHintExt=0
    TexFlags.UsePaletteExt=0
    TexFlags.TexAnisotropicExt=1
    TexFlags.TexCompressARBExt=1

    TexFlags.TexEnvCombine4NV=1
    TexFlags.TexEnvCombineDot3=1
    TexFlags.DepthClampNV=1
    TexFlags.SeparateSpecular=1
    TexFlags.TextureShaderNV=1

    HardwareShaders=0

    Shadows=1
    Specular=3
    SpecularLight=2
    DiffuseLight=2
    DynamicalLights=1
    MeshDetail=2
    VisibilityDistance=3

    Sky=1
    Forest=2
    LandShading=3
    LandDetails=2

    LandGeom=2
    TexLarge=1
    TexLandQual=3
    TexLandLarge=1

    VideoSetupId=17
    Water=3
    Effects=2
    ForceShaders1x=0

    PolygonOffsetFactor=-0.15
    PolygonOffsetUnits=-3.0
  • Bucser
    #1348
    Mi a bajod ezzel a vízzel???
  • neuro
    #1347
    Másold már be légyszi a conf.ini fájl Render_OpenGl részét.
  • bbccc
    #1346
    ahhh megvan
  • bbccc
    #1345
  • Bucser
    #1344
    iaro.srv.hu itt tudsz képet feltölteni és még be is tudod linkelni ide...
  • bbccc
    #1343
    1024*768
  • neuro
    #1342
    felbontás?