1661
IL-2 a\'la Csendes ocean
F.A.Q
  • Eagle16
    #1541
    Sziasztok!
    Azt nem tudjátok hogy a 4.03 as verzióban a dornier 335-t miért nem tudom repülni?
    Azt írja hogy valami fájl hiányzik, a menüben meg a képe sem jelenik meg.
  • Bucser
    #1540
    AI-ról: Idióta. Nagasabb fookozaton ez méginkább észrevehető. Másrészt pedig csal. Veteránig ha géppárok ellen repülsz és nem azonos kötelékbe harcolnak akkor ha csak az egyik géppár vesz észre azt símán szétszedheted anélkül hoggy a másik géppár bármit is csinálna. és csak akkor kezdenek harcba ha megtámadod valamelyikőüket. A novice Ai olyanra is képes, hogy meglövöd és egyenesen repül tovább még egy 15-20 másodpercig hogy símán lelőhesd. Viszont lát felhőn keresztül képes dugóba esni az ACE ai is ha meglövöd az egyik szárnyát meg ilyen apróságok... Szóval én nem szeretem őket:) meg korábbi verziókban igen érdekes manőverekre volt képes:)
  • Willenbrock
    #1539
    Kicsit fura néha az AI a játékban.A múltkor egyedül maradtam az F6-osommal a Japcsik légterében,4 Zérót láttam a távolban.Összecsaptam 2-vel,a másik kettő közben messze került.Kialakult a párharc és üldözőbe vettem az egyiket.Eközben a másik nem tapadt rám hátulról,ez hogy lehet?Amelyiket üldöztem az meg mindössze annyi kitérőmanőverre volt képes hogy folyamatosan enyhe bal fordulót végzett miközben"hagyta"hogy jól szétlőjem.Nem sokkal később az immár magányos párja is osztozott sorsában.Mindezek után a másik Zéró pár nem tudom hová tűnt,ahelyett hogy rámszálltak volna.(talán féltek tőlem-DDD)
    Más esetben meg úgy fordultak minden helyzetben szembe velem a Zérók hogy öröm volt nézni.Aztán mire bármit tehettem volna jól megsoroztak.Meg olyan emelkedőfordulókat vágtak le hogy nem tudtam őket követni.Sokszor örültem ha megléphettem előlük,nemhogy lelőni...Szóval elég szeszélyesen viselkedik az AI-szerintem.A Storm of War-t már nagyon várom.
  • Seaweed
    #1538
    Nincs olyan hogy PF 4.04m patch-e...a "m" a merged install azaz az IL2FB+AEP+PF(+PE2) installja amihez van a 4.04m-es patch.

    Ellenben olyan hogy FAQ az van! Ott fent az a sarga....
  • MrChef
    #1537
    Sziasztok!

    A Pacific Fighters 4.04m peccsére lenne szükségem (nekem 4.04 van), hogy a neten tudjak játszani, de sehol sem találom.
    Tudnátok segíteni?
    A Forgotten Battles-nek mi a legfrissebb verziója? (enyém 1.22)

    Tenksz!
  • neuro
    #1536
    most néztem, már csak 5 font (~1800HUF) az ubi online boltban a letöltős változat...
  • Bucser
    #1535
    mit csináltál az előzővel?
  • bbccc
    #1534
    sziasztok!! Légyszi valaki fel tudná megint rakni az AEP-et? LÉÉÉGYSZI. nagyon kellene.
  • bgabor
    #1533
    Én is megtanítottam öcsémet sturmovikozni (11 éves), játszottunk is sokat mutiba, erre harmadik-negyedik küldetésen lekapott 2 zerot a Wildcatjével. Én meg csak néztem. (Természetesen full real-on játszunk, csak a külső nézetek, a térkép segítségek és a bal alsó sarok sebesség/magasság/irány kijelzői vannak bekapcsolva)

    Tanítsd meg az öcsédet, hogyan kell kihozni a gépet a stallból, én is azt csináltam. Meg tanulja meg, hogy nem viszi bele a stallba a gépet. Szerintem is a repülés szerver része a stall. Megaztán elég egyértelmű előjelei is vannak, tényleg könnyen bele lehet tanulni, hogy kell elkerülni. Legalábbis öcsémnek nem okozott gondot.
  • Bucser
    #1532
    "valóshoz közeli repmodellhez"

    MIcsoda diplomatikus fogalmazás:D
  • Trucker39
    #1531
    A HL-n megnézel valami dog szervert. Néha lehet ilyet is találni.
    De én is azt javasolnám, hogy inkább szoktasd lassan hozzá a valóshoz közeli repmodellhez.
  • Falconer
    #1530
    Azért jo az ugy is.
  • Seaweed
    #1529
    Az mar szvsz em is repulogepszimulator...stall nelkul es FM nelkul mar ledegradalodik holmi agyatlan-air-quake-re az ilyen jatek...
  • Falconer
    #1528
    Nem tudtok valami szervert, amin nincs stall? Öcsém akarna játszani multiban, de a stall az eléggé zavarja.
  • Nashville
    #1527
    Ahogyan olvasom a bolti kiadással kapcsolatos elégedetlenkedéseket, egyre erősebben érzem, hogy jobban jártam a "világhálós" kiadással! Sok helyen átverik az embert! Velem is éppen ma történt egy ilyen félrevezetés, ami 50 ropiba fájt, de az Fiat márkaszervízzel kapcsolatos, nem is ide tartozik.

    Ami inkább ide való az az, hogy fantasztikus korabeli, háborús színes fotókat találtam az egyik kedvenc oldalamon: World War II Color Pictures. Ajánlom letöltésre mindenkinek, megéri azt a 167 megát.
  • Bucser
    #1526
    Igazából a boltos qrvára nem tehet arról, hogy az UBi így adta ki ezt a versiont...
  • Sanyix
    #1525
    De lehet hogy többet nem verik át :\
  • Trucker39
    #1524
    Attól, hogy leüvölti a fejüket még nem lessz neki merged install. :)
  • radov
    #1523
    persze, letöltöm.
    nem gond.
  • Sanyix
    #1522
    Sztem vidd vissza a bótba, és üvöltsd le a fejüket :)
  • Bucser
    #1521
    nem erről van szó.. csak sokal kevesebb gonndal jár leszedni egy teljes cd-t mint a meglévőt toldozni foldozni.
  • radov
    #1520
    attól tartok ezzel a kéréssel elsüllyesztettem a topikot.
    tekintsétek nyugodtan tárgytalannak. csak vicceltem.
    ne küldjetek semmit.
  • radov
    #1519
    én is hasonló megoldáson gondolkodom. csak az a gáz hogy most azért pár nyamvadt fájlért az egész cédét töltsem le. nem tudom pofátlanság e vagy büntető pontos, de ha nem túl méretesek, a hiányzó fájlokkal esetleg megdobhatna valaki, melyek a lenti listák alpján ezek, ha jól látom:
    setuppffbaep.exe
    PFFBAEP.cab
    PF+FB+AEP.msi
    plusz a 1031 és 1036 mappákban lévő fájlok.
    nem tudom a második lemezről hiányzik e valami.
    mail: arcanir kukac yahoo.com
    előre is kösz, ha valaki vállakozik rá.
  • kontar
    #1518
    jav: a vinyón egy könyvtárba....... jé! 2csillagos lettem
  • kontar
    #1517
    Hali sziasztok! Én is így jártam, a boltban megvettem az olcsó verziót azon sem volt felajánlott merged install. Csodálkoztam is de aztán leszedtem az angol verziót, abból kiszedtem azokat a számozott installfájlokat amik felajánlják a merged installt, a vinyón egy fájlba hozzátettem a magyar verzióhoz és csináltam biztonsági lemezeket. Még a crack fájlt sem kell rátenni a bizt. lemezre tökéletesen indul az olcsó magyar lemezzel. Telepítés után annyi a teendő hogy az ini-be a locale=hu t át kell írni =eng re mert ha nem írom át néhány küldetés indításakor sípol, és nem engedi elindítani a küldetést. Én is mérgelődtem, de így megoldottam. Ráadásul a lemez manual-jába írja is hogy választhatok a kétfajta install között, aztán mégse. Azért csodálkoztam hogy azért kb fél éve lehet kapni 1990-ért, a T***O-ba még mindig 9590- valszeg a drágábbik a merged installos. Na Üdv!
  • Bucser
    #1516
    NEkem asszem második kiadású van meg... de hátul az van írva rája, hogy dokumentáció : Kézikönyv, Telepítési útmutató magyar Szinkron angol Feliratok magyar. Ez is ecobitos... 9.999-Fabatka volt... Tehat nem olyan mint a SeaWeed-é
  • Seaweed
    #1515
    Nekem elso kiadasi sorozatu PF-em van Ecobit fele aminek csak a boritoja es a kezikonyve(nyomtatott, de a lemezen nincs rajta a myagar PDF!) magyar, es ugy volt beharangozva (pl CD Galaxisban) hogy teljesen magyar lesz, de vegul a magyar felirat at volt huzva fekete csikkal. Szoval ilyen elso kiadasu verziom van, es ezen VAN merged install!!

    Tehat a jelek szerint a masodik vagy x-edik kiadastol tunt el a merged a lemezekrol!
  • neuro
    #1514
    Javítom magam: az Ecobit féle kiadás-t nem lehet feltenni az FB-re (beletettem a FAQ-ba is) - holnap írok nekik egy emailt, kíváncsi vagyok mit válaszolnak rá.
  • Seaweed
    #1513
    Jogos! Egyaltalan nem isettem milyen megfontolasbol aruljak ugy a PF-t hogy nincs rajta a merged install resz?!
  • Seaweed
    #1512
    Igazad van....de hiaba ertek veled egyet (meg ha nekem van is ezredeti AEP-em)...az hogy a forumon uldozik a warezt az teljesen rendben van.
  • Trucker39
    #1511
    Sajnálom, megkockáztattam.
    Amugy a magyarországi forgalmazók is kaphatnának büntető pontot.
    1. nem megfelelő tájékoztatásért. (gondolom, ha tudná a kedves vásárló, hogy ez nem egészen az amit szeretne, nem bizos, hogy megvenné)
    2. Ha jól emlékszem az AEP-t meg be sem hozták MO-ra. (tudom, rendelje meg a vásárló külföldről, de ez szerintem, helytelen kereskedelmi politika)
    Sorry nem offolok tovább. A büntetőpontot meg tudomásul veszem. :(
  • neuro
    #1510
    arra azért kíváncsi lennék, hogy az UBI vagy az Automex volt-e aki leszedte a cd-ről a közös installos fájlokat...
  • Seaweed
    #1509
    Lehet hogy segitesz..de ezert ugybefugyel itt egy bunteto pont mint a huzat ha eszreveszik...
  • Trucker39
    #1508
    Nem tudom, segítek-e ezzel .
  • neuro
    #1507
    vissza kell vinni a boltba és hozzájuk vágni...
  • radov
    #1506
    ez így elég szívás.
    azért köszi.
  • Trucker39
    #1505
    CD1
    [1031]
    [1033]
    [1036]
    [program files]
    setuppffbaep.exe !!!
    setuppf.exe !!!
    setup.exe
    PFFBAEP.cab
    PF+FB+AEP.msi
    Pacific Figters.msi
    autorun.inf
    Mint látod, a magyar "ócsó" verziós PF-t sikerült megvenni.
    Sajnálom ! :(
  • Trucker39
    #1504
    Igen sajnos ugy tünik igazam lesz.
    Mindjárt bemásolom egy müködö cd linkjét, hiáynzik a tiedböl néhány file
  • radov
    #1503
    sajna nem tudom milyen cd fájlra gondolsz.
    egyébként az első lemez tartalma így fest:

    DISK1
    | autorun.inf
    | Pacific Fighters.msi
    | PF-kezikonyv.pdf
    | setup.exe
    | setuppf.exe
    |
    +---1033
    | autorun.dat
    | autorun.exe
    | README.rtf
    |
    +---1038
    | autorun.dat
    | autorun.exe
    | readme.rtf
    |
    \---program files
    \---Ubisoft
    \---Pacific Fighters
    fb_3do08p.SFS
    fb_3do09p.SFS
    fb_3do10p.SFS
    fb_maps07p.SFS
  • radov
    #1502
    és végül lehetett orvosolni valahogy ezt a problémát? vagy dobhatom a kukába??