168
Mennyibe kerül egy karambol után?
  • hykao #128
    Jó, én megértem, hogy ha egy közeli hozzátartozó halált okozó gondatlanságból húnyt el, és ezt nehéz megemészteni sokáig, de attól függetlenül ez az email, meglehetősen hatásvadász, amolyan tipikus amerikais faszság. Több ponton nevetséges túlzásokkal.
  • hykao #127
    Vlala: "Egymás anyjának bevonása nélkül nem lehetne megbeszélni? Légyszi ne durvuljunk el..."

    Ne durvuljunk el??? Akkor felteszem a kérdést kedves barátom (ha már itt páran pálcát törnek az ember felett):

    Melyik nagyobb bűn?
    Fejbelőni valakit, vagy seggbekúrni egy nőt???

    Hmm??? Szal ki kezdte a dúrvulást? Hmm???
  • hykao #126
    Mondom: mindenki csak annyi sérülést okozzon a közlekedésben, mint én!
    Sokszázezer kilóméter megtétele van a hátam mögött, és én sok fasztarisznyával ellentétben csak akkor lépek a gázpedálra, ha tényleg sürgős dolgom van, vagy más egyéb extrém eset következik be.
    Ezen kívül, kb. félévenként szoktam kicsit többet inni a kelleténél, de akkor is tudom, hogy mi történik körülöttem, és tudom kontrollálni magam, narkotikumoknak pedig semmilyen fajtájával nem élek soha.
    Mellesleg, ha van velem jogosítványos ember, az esetek döntő többségében átadom a kormányt, és szép kényelmesen, az anyósülést hátradöntve pihengetek. Nem fárasztom magam, minek? Má' unom a vezetést sokszor.
    Szal ne keverjetek össze a hiperaktív padlógáz-padlófék madarakkal, meg a piás, narkós tüdődöngölő mélynyomós műmájerekkel.
  • Z
    #125
    Mondjuk a busz az, ahova szvsz felesleges. Ha szgk-val/mikrobusszal/furgonnal ütközik a busz, akkor neked (feltéve, hogy nem a kisebb járművön voltál) nem lesz túl nagy bajod az ütközés után. Viszont amikor komolyabb az "ellenfél", mint egy V63-as, akkor ott kur@'ra mindegy, hogy van-e öved, de egy légzsák sem sokat érne. Mert olyankor kettévágja a buszt a kedves kis mozdony. Egyetlen esély túlélni az ilyet, az az, hogy a busz elejét kapja el, és hátul üljön az ember.

    Bár lehet, hogy az öregeknek jól jön az öv a kisebb megcsúszásos baleseteknél.
  • Dzsini
    #124
    angliában a kis helyi járatokon kívül mindenhol volt, és amikor kiértünk az autópályára be is mondta a bácsi, hogy 18 éven felül nem kötelező, de azért ajánlja mindenkinek...
  • Vlala #123
    B+, előbb kellett volna... most kezdem magam függetleníteni a volántól.
  • harcu
    #122
    Akkor neked is jó hír, a buszokon is hamarosan lesz öv, Nyugaton már terjed.
  • Z
    #121
    Én is. Hátul is. Engem is kiröhögnek, de leszarom. Ez szerintem az az eset, amikor jobb félni, mint megijedni.
  • Z
    #120
    "Amúgy nekem is számos ismerősöm halt meg, vagy nyomorodott meg autó-, vagy motorbalesetben. Egy napig gondol rá az ember, aztán az élet megy tovább..." - azért ez nem volt ilyen egyszerű eset. De inkább hagyjuk ezt a témát.
  • Vlala #119
    ÉN is "meztelennek" érzem magam öv nélkül, a múltkor a buszon is kerestem, ki is röhögtek :-)

    Hyako #115 Egymás anyjának bevonása nélkül nem lehetne megbeszélni? Légyszi ne durvuljunk el...
  • Dzsini
    #118
    "Még soha, senkinek nem okoztam semmilyen sérülést a közlekedésben, magamon kívül!"
    igen, végülis ha egyszer megölsz valakit a felelőtlenségeddel, onnantól egy ideig nem fogsz közlekedésben sérülést okozni.
  • FtranX
    #117
    Én mindig bekötöm magam, még városban is. Egyszerűen nagyobb biztonságban érzem magam tőle. Láttam már fényképen jó pár, nagyon csúnya arcsérülést, amit kormány vagy szélvédő okozott (meg egyéb súlyos balesetet is). Egy régi ismerősom pl. augusztusban halt meg, a szüleinek nem merték megmutatni...
  • hykao #116
    Ez legyen a legnagyobb gond a világban, hogy néha egy-egy részeg elüt egy-két madarat...
    Amúgy nekem is számos ismerősöm halt meg, vagy nyomorodott meg autó-, vagy motorbalesetben. Egy napig gondol rá az ember, aztán az élet megy tovább...
  • hykao #115
    Én meg anyádat segbekúrnám szintén nem "nagyképűségből" te büdösgyökér!
    Még soha, senkinek nem okoztam semmilyen sérülést a közlekedésben, magamon kívül!
    Tudni kell vezetni, és tudni kell inni is...és tudni kell ittasan is kordában tartani magunkat...és nem csak a vezetés terén...
  • Z
    #114
    Másképp gondolnád, ha meghalt volna egy-két nagyon kedves ismerősöd részeg sofőr miatt....
  • Marcell
    #113
    Ha az igaz, akkor "nem nagykepusegbol", de teged fejbelonelek.
  • Radafuk Ernő
    #112
    Az övnek amúgy van egy nagy előnye balesettől függetlenül: kanyarban megtart az ülésben.
  • Dzsini
    #111
    ide nem :)
  • Kit--Kat
    #110
    Walaki ezt rakta be valamivel 1 órával előtted:)
  • Dzsini
    #109
    igen, hatásvadász. azért készült.
  • Radafuk Ernő
    #108
    Ha azt mondom hogy hatásvadász szar, akkor szemétálat vagyok?
    Perszepersze ne igyunk, de ezektől a küldd tovább dolgoktól alapból rosszul vagyok.
  • Galy
    #107
  • Dzsini
    #106
    találtam, és gondoltam esetleg van pár ember akiben gondolatokat ébreszt.
  • Galy
    #105
    ja semmi
  • Galy
    #104
    ez mi?
  • Dzsini
    #103
    Anyu, miért?
    Az alkohol adója: egy ártatlan halála

    Elmentem egy buliba, Anyu, és emlékszem a szavaidra. Megkértél, hogy ne rúgjak be, így hát nem ittam semmi alkoholt. Büszke voltam, Anyu, ahogyan azt előtte megmondtad. Nem ittam alkoholt vezetés előtt, Anyu, amiért a többiek gúnyolódtak is velem. Tudtam, hogy igazad volt, Anyu, és hogy neked mindig igazad van. A buli lassan véget ért, Anyu, és mindenki haza indult. Ahogy az autóhoz léptem, Anyu, tudtam, hogy épségben haza fogok érni: nevelésed alapján - felelősségteljesen és büszkén! Lassan mentem, Anyu, és bekanyarodtam egy kis utcába. De a másik sofőr nem vett észre, és frontálisan belém hajtott. Ahogy fekszem itt a járdán, Anyu, hallom a rendőröket, amint mondják, hogy a másik sofőr ivott. És most én vagyok az, akinek ezért meg kell fizetnie! Itt fekszem, haldoklom, Anyu, kérlek siess! Hogy történhet ez meg velem? Az életem kipukkan, mint egy lufi! Körülöttem minden tiszta vér, Anyu, és a legtöbb az én saját vérem. Hallom, az orvos azt mondja, Anyu, hogy már nem tud segíteni rajtam. Csak azt akarom mondani, Anyu, esküszöm, tényleg semmit sem ittam. A többiek voltak, Anyu, akik semmivel sem törődtek. Valószínüleg a másik sofőr is egy ilyen buliban volt, mint én, Anyu. Egyetlen különbség van csupán: ő volt az, aki részeg volt, és én vagyok az, aki most meg fog halni! Miért isznak az emberek, Anyu? Ez az egész életüket tönkreteszi! Erős fájdalmaim vannak, mint a késszúrás, olyan erősek! A férfi, aki belém jött, Anyu, körbe-körbe szaladgál, én pedig itt fekszem, és haldoklom. Ő meg csak néz rám hülyén! Mondd meg a bátyámnak, hogy ne sírjon, Anyu. És mondd meg Apunak, hogy legyen most bátor. És ha már a menyországban leszek, Anyu, írasd a sírkövemre: "Apja lánya". Valaki mondhatta volna neki, Anyu, hogy ne igyon, ha vezet. Ha mondta volna neki valaki, Anyu, most nem kellene meghalnom. Már alig kapok levegőt, Anyu, és nagyom félek. Kérlek ne sírj miattam, Anyu. Mindig ott voltál, amikor szükségem volt rád! Mielőtt elmegyek, van egy utolsó kérdésem, Anyu: NEM ÉN VEZETTEM RÉSZEGEN, MIÉRT NEKEM KELL MOST MEGHALNI???

    Megjegyzés: Ez a történet a Springfield High School ( USA ) - ból terjedt el, egy héttel azután, hogy 2 diák autóbalesetben lelte halálát.
    Valaki vette a fáradtságot, hogy ezt a történetet megírja. Kérlek küldd tovább annyi embernek, ahánynak csak tudod! Próbáljuk meg megismertetni a világgal, hogy ezek az emberek felfogják, mit is jelent mindez!!
  • Kit--Kat
    #102
    ha most úgy nézzük 1 koccanásnál nagyobbat szívhat az aki az anyóson utazik, mert a vezető az fogja a kormányt, de mellette, az úgy esik ahogy a gravitáció akarja
  • hykao #101
    utoljára tanulóvezetőként csatoltam be az övet...muszájból...
  • Kit--Kat
    #100
    na azért mondtam, mert tudtam, hogy AMG-d volt és mentél már 200felett:)
    ez övnélkül volt?
  • Vlala #99
    ... szerintem nem rajongott volna érte, ha gyáva balf@szok mennek el a temetésére.
  • Vlala #98
    Nem erről van szó... Halottakról jót vagy semmit, de nem egyszer hangoztatta, hogy gyáva és balf@sz, aki beköti magát, hiába beszlétem neki. Még mindig élne...
  • hykao #97
    Hát elárulom neked, hogy Budapesten belül is többször mentem már kétkilóval egy AMG-vel (igaz sajna nem CLK GTR-rel, csak egy 3.4CE-vel), meg korábban az S6-tal 240 volt a csúcs, piásan, 4 személlyel, és senki sem volt bekapcsolva...
    Nem nagyképűségből, ilyen barom, vakmerő, felelőtlen marha vagyok, ennyi.

    Ja volt egy Yaris-os pördülés is (szintén 4 személy - az egyik haverommal, meg a csajainkkal), az M5 autópálya bevezetőszakaszának Határ úti felüljáróján.
    Éjszaka robogtam befelé a városba, ami a csövön kifért (bőven 100 fölött az tuti), és a felüljáró lábánál az én sávomban - szemben a forgalommal - egyszer csak szembetaláltam magam egy ilyen sárga úttisztító autóval. A barom nem használta a sárga villogót, csak amikor látta, hogy mint egy torpedó közeledek felé az éj sötétjében, én a 3.5 dioptriás szemüveg nélküli sasszemű... :)))
  • Kit--Kat
    #96
    elég lightos emberke lehetsz te Hyk:DDDDD
    csak úgy lazán 2kilóval mész az autópályán 1 AMGvel övnélkül:)
  • hykao #95
    Ezen még nem gondolkodtam, de ha olyan lenne a biztonsági öv, akkor lehet, hogy bekötném...
  • Kit--Kat
    #94
    éss ha mondjuk 1 Mercedes GTR-be ülnél, bekötnéd a nemtom hánypontos övet?:)
  • Rafaelo
    #93
    nem kell lehurrogni azé mert leírom egy gondolatom
  • hykao #92
    Leszarom a képzeletbeli első helyet, csupán beírtam.
  • hykao #91
    ezeknél nem, csak akkor amikor anyósoldalból vágott telibe egy BKV busz, meg egyszer amikor szintén ugyanígy egy Lada, ráadásul ekkor az ablak le volt engedve, és ahogy az ablaküveg ezer darabra tört, teleszóródtam a darabkákkal, még a seggemnél is üvegdarabkák voltak, amikor otthon levetkőztem...
  • Garfield
    #90
    egyszerűen hülyén érzem magam bekötve

    Ez sajnos nem volt elegendő a jelenlegi első helyezett trónfosztásához, aki egyelőre toronymagasan vezeti a mezőnyt ezzel az érvével:

    nem de ha már a nők sem kötik be magukat
  • Rafaelo
    #89
    fájt a nyakad mi?