1375
nem csak nekem?
  • qetuol
    #1214
    de nem szedem, hanem a fejbőrbe kell masszírozni, spray
  • joosbalazs
    #1213
    De ismétlem önmagam! A legjobban annak örülnék, ha a régi "megmondóemberek" elmesélnék, kit is igazolnak az évek.
  • joosbalazs
    #1212
    "azért nem kellene ennyire beszólni másoknak"

    Akkor kérlek lapozz vissza 3 évnyi hozzászólást. Aztán lehet rájössz miét "szólok be ennyire" másoknak.
    Köszönöm a meghívást, de már régóta nem vagyok érdekelt a hajvesztés témában. Akkoriban is azért szóltam hozzá a témához, mert másokon vettem észre az elkeseredett önigazolásokat, amiken én is keresztülmentem 10 évvel ezelőtt.
    2002-ben kezdtem el brutálisan kopaszodni (férfias, hormonális, DHT-tipikus), akkor fél év alatt eltűnt a 2/3-a fent és hátul a hajamnak. Elkezdtem szánalmasan ide-oda fésülgetni, Bánfitól és Forcapilon át Varga hajcseppig, Rogaine-al meg Alpicort-al megfűszerezve szó szerint minden szar megfordult a kezem alatt! És hidd el, tartósan kísérleteztem ezekkel a szerekkel! Nem pár hétig! A ginseng összes hatóanyagát fejből tudtam, úgy bántam a hajkoronámmal, mint egy hímes-tojással...
    És tudod mit? Sokszor éreztem úgy, hogy valami használ! Erősebbnek éreztem a hajam, úgy láttam, talán több is... Végre, gondoltam sokszor! De ilyenkor végül előkerül az egy évvel korábbi fotó, és lesápadsz... Rájössz, csak azért nem látszik az ujjnyi kopaszodó folt, mert azóta másképp fésülöd. Mert figyelsz rá, hogy ne látszódjon! Ilyenkor meg depis vagy...
    Én ezt untam meg 2005-ben! Untam, hogy idegbeteg vagyok, ha beletúrnak a hajamba. Ha sokáig nézi valaki. Vagy megakad a szeme rajta valakinek. Hogy nem mehetnék el a kempingbe a haverokkal, mert ott nem tudnám buzizni a hajam óránként, és látszana amit nem akarok... Hogy menekülök az eső elől. Meguntam.
    Ezért jött a gép és lenyírtam 6mm-re. Kiderült néhány dolog azóta: Jobban áll ez a fazon. Messze többnek látszik így a hajam. Közel nem ritkul annyira. És magabiztosabb az ember, amikor nincs rejtegetnivalója, nem tudja ide-oda fésülgetni. Annak látszol, ami vagy. Nekem a hajam levágatása volt az a pont, amikor azt mondtam, leszarom. Azóta nem költöttem szaros semmitérő csodaszerekre sem. És láss csodát, közel ugyanannyi hajam van, mint 7 éve... Ahogy fogalmaztam a múltkor: Mint a szállító az első részben.

    Lehet én vagyok a kivétel, de nem hiszem! 10 éve élek együtt kopaszodás jelenségével, de 6-6,5 éve megbékélve, nyugalomban! Ennek pedig az a feltétele, hogy ne kergessünk hiú ábrándokat.
    Javaslatom: Aki kopaszodik, DHT problémák végett az próbáljon meg megbékülni a gondolattal, hogy soha nem lesz hajas-baba! Ha ez feldolgozhatatlan, kezdjen el gyűjteni egy hajbeültetésre! Mert pár év után úgyis elvész a haj, csak nem mindegy, hogy kidobálta közben a súlyos tízezreket az illető, vagy félretette egy beültetésre!
    Hát ennyi!
  • lifesgood
    #1211
    A spectral dnc,se használ senkinek??abba pedig midnoxil van...
  • kovad007
    #1210
    Joosbalazs a csodaszerekkel kapcsolatban igazad van de azért nem kellene ennyire beszólni másoknak, itt mindenki keres valami kiutat próbálkozik ezzel-azzal nincs ezzel semmi gond.Párszor én is hangoztattam hogy SZERINTEM ez a fina-minox kombináció tévút sajnos de ha valaki benne van, csinálja azért még nem szabad leszólni főleg ilyen stílusban.
    A fórum tényleg halott sajnos pedig szerencsére itt nincs modi nem törölget agyba főbe mindent.Korábban reménykedtem hogy a hajhullásstopp fórumját fel lehetne rázni de talán enyém az utolsó hozzászólás másfél évvel ezelőtt...Tényleg ez az sg-s oldal lenne a legideálisabb dehát ez van.Ha szeretnél a témában beszélgetni gyere ide: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9019108
    Viszonylag jó!Csak kevés ember vesz részt benne!
  • joosbalazs
    #1209
    forcapil: némileg lassítja a kopaszodást! Azt hiszem napi 4-et kell szedni! Hamar elfogy! És drága! Viszont cortizon vagy milyen nevű szteroidot tartalmaz, amitől hörcsög formájú lesz az ember arca...
    Nekem 7-8 év után sem ürült ki a szervezetemből... Ezt onnan tudom, hogy ha felszedek pár kilót pluszba, egyből az arcomon jelenik meg! Nem máshol... Aránytalan hízás, arcra, nyakra oldalt... Javul a helyzet, de megbántam azt a fél évet amíg szedtem!
    Én nem szedném! (újra) Ezt sem, és más semmitérő hulladékot sem!
  • joosbalazs
    #1208
    Látom ezer éve csendes a fórum... Eltelt pár év! Konkrétan 3, mióta hatalmas viták, hitviták, fikázások, személyeskedések mentek itt...
    Szerintem mára eltelt annyi idő, hogy újra felemlegessük a témát! Pont azért, mert a mai napig ott vannak a nagyokos hozzászólások, hogy ne vegyem el mások reményét, és igenis vannak csodaszerek!
    Tehát elsősorban "tibu75" nevű kedves felhasználó! Gondlom azóta is stagnál a hajhullásod a csodaszerektől! Bár ez vagy igaz vagy nem... Szóval mesélj! Eltelt 3 év!!
    "bandi84" nevű barátunk! Anno azt mondtad igenis vannak szerek, amik másoknak használnak, csak biztosan nekem nem! Kérlek mesélj Csak őszintén!
    És ne feledkezzünk meg "Djazair", "Sztoncsi", "Willenbrock" cimboráinkról sem! Sokan elkezdték szedni a csodaszereket nagy reményekkel! Mi van veletek így 3 év után? Sűrű hajkorona? Meséljetek!

    És nekem... Csont ugyanannyi hajam van, mint 2009-ben... Semmi csodaszer... Néha 3mm, de néha 0-ra is nyírom! Még mindig "Szállító" jelleg...
  • lifesgood
    #1207
    Majd irj róla tapasztalatokat,mik az első benyomások... Nem ragad tőle a haj utána?
    Én is kifogom próbálni pár hét múlva...
  • Waits
    #1206
    Most kezdetem el használni a Spectral DNC-t. Van valakinek tapasztalata ezzel a szerrel kapcsolatban?
  • mkutya
    #1205
    Régen jártam erre, bocs ha már ismeritek, én most olvastam
    http://www.life.hu/gyogyulj/egeszseghirek/20120723-kellemetlen-mellekhatas-impotenciat-es-herezsugorodast-okozhat-egy-kopaszodas-elleni-szer.html
  • hairy tomy
    #1204
    A tetuhintasoknal gondolom az allando kalap viseles (meg etkezesnel is) s a mosdatlansag is hozzajarul...
  • hairy tomy
    #1203
    Erdekes egyes fajoknal gyakoribb a kopaszodas, mint masoknal. Pl. az amerikai indianok nemigen szoktak megkopaszodni, idos korukban is dus marad a hajszerkezetuk. Ugyanankkor a zsido ferfiak ido elott koplincsok lesznek.
  • hairy tomy
    #1202
    Esetleg skalp masszazst nem probaltatok,? Serkenti a verkeringest s igy stimulalja a hajnovekedest. :)
  • bgaby
    #1201
    köszi, igen most is fut egy akciójuk
    nekünk már 7-8ezret írtak, h annyira lenne szükség :(
    az már összesen szép kis summma, és ennyiért referencia nélküli céget választani - lehet nem éri meg...
  • kovad007
    #1200
    hmm :) Ha jól látom ez a bónuszbrigádos cucc egyenlő a kuponos témával.Nos én felhívtam őket érdeklődés céljából kb 3 hónapja és azt mondták hogy ez a kuponos akció pont aznap estig érvényes így ha élni akarok vele gyorsan küldjek néhány fényképet a fejemről és megállapítják hogy kb mennyi hajszálra van szükségem (ez volt 3 hónapja úgy látom az akció meghosszabbodott :D ).Na mind1 szóval minden kéznél volt és kíváncsi is voltam hogy mi sül ki a dologbol küldtem néhány képet.nemsoká visszaírtak hogy a képek alapján nekem 5000 hajszál átültetésére lenne szükségem , 200 forint náluk egy hajszál de a kupon akció keretében az első 1200 hajszál átültetését 240.000 ft helyett 96.000-ért végzik el a fentmaradó 3800 hajszál pedig 760.000 ft - ba kerül így összesen csak 856.000-ba kerülne a beavatkozás. :DDD Muhaha
    Az 5000 hajszálra valóban szükségem lenne sőt sokkal többre is csakhogy itt közel sem erről van szó.96.000ft ért hirdetnek hajátültetést de ez csak az első 600 graftig szól ami majdnem egyenlő a 0-val ráadásul ezt is csak akkor végzik el ha utána az általuk megítélt hajmennyiséget is kéred persze már normál áron...Még jó hogy ezek után mindenkinél bepróbálkoznak az 5000 hajszállal.Ennyi még egy NW 2-3as emberkén is elfér az már tök lényegtelen hogy neki még föösleges ennyi sőt badarság de ez megint egy másik téma.Lehet hogy a többi klinika sem olcsó de azért ahol még egy referencia kép sincs...az orvosokrol személyzetről sem lehet tudni semmit...Fura.Telefonba azt mondta a doki hogy a személyiségi jogok miatt nem tesz ki referenciákat (bezzeg Korda és Csík Sándor neve nagybetűvel van kiírva mint páciensek...)Na mind1!Nekem nem kell kupon :D
  • bgaby
    #1199
    sziasztok,
    van vkinek tapasztalata ezzel az akcióval?
    Van buktató?
    mire kell figyelni?

    © dera 2012. márc. 02. 22:10 | privát | válasz | #1174
    http://www.bonuszbrigad.hu/240-000-Ft-helyett-96-000-Ft-Termeszetes-hajbeultetes-a-Hair-Dr-Clinicnel
  • kovad007
    #1198
    Hát én még a bogyókat szedtem.Azért nem használt mert férfias tipusú hajhullásom van...
  • qetuol
    #1197
    ez nem bogyó, nem szedni kell, hanem spray és a fejbőrbe masszírozni az oldatot...

    és miért nem használtak a vitaminok?
  • kovad007
    #1196
    Forcapil :))) Régen elszedtem pár dobozzal.Nem mondhatni hogy ökör ára van de természetesen semmit nem használt.Igaz akkoriban nem értettem hogy mi miért történik de mire az utolsó dobozzal is megettem , akkorra értettem meg hogy a bogyókban lévő kis vitaminok miért is nem használnak nálam.Akkoriban ismertem meg azokat a kifejezéseket hogy: DHT, Minoxidil , Finasterid , Proscar Norwood skála, férfias tipusú hajhullás, diffúz hajhullás, csíkvétel fut-fue... meg még lehetne sorolni :D Jézusom másoknak mennyire semmit mondó dolgok ezek, én meg már 17 éves koromban ezeket nézegettem.hm.Hát e van! Nah jók legyetek :DDD
  • qetuol
    #1195
    forcapil valakinek használt?
  • Doctor Morreau
    #1194
    Ezt a viviscal-os dolgot nehogy bárki is elhiggye.

    Iszonyatosan drága (kb. havi 20 ezer forintos) és szó szerint semmit nem használ.

    Tomka23,

    szégyeld magad, átverni és becsapni másokat bűn.
  • Tomka23
    #1193
    A viviscal már csak ott nem tud segíteni ahol kihaltak a hajhagymák. Mivel újakat természetesen már nem tud előállítani. Ezért sincs neki semmilyen hormonális hatása!
    Ezen belül minden fajta hajhullásra jó. De itt nem csak a sampon a lényeg hanem a tabletta mert természetesen önmagába a sampon nem tud úgy segíteni mint a tabletták amiket enni kell. Azokban vannak olyan anyagok amikre a a szervezetnek szüksége van , hogy a hajhagymákat újraélessze! :)
  • kovad007
    #1192
    Hogy az átültetett haj miért nem hullik ki minden klinika honlapján részletesen leírják, ennek még nézz utána, a viviscal biztos jó sampon nem tudom.De megintcsak kérdés hogy milyen fajta hajhullásról beszélünk mert van amire jó lehet a vivscal de van amire nem.Ugyanígy a hajátültetés is...A hajhullás típusát viszonylag "könnyen" fel lehet ismerni, így a probléma kezelése is egyértelművé válhat.
  • Tomka23
    #1191
    Hát az a helyzet, hogy nem akarok senkit leszólni de a véleményem szerint a hajbeültetés nagyon drága és az sem 100%, hogy eredményes mint ahogy semmi sem. Mert ahol kihullott a hajad valószínű, hogy megvolt az oka és ha most máshonnan beültetsz újat az ugyanúgy kieshet, de próba cseresznye! :)
    Ha megteszed ezt a lépést ha nem én mindenképpen ajánlom neked a Viviscalt. Nekem bejött! Na meg vagy még abban a szerencsés helyzetben, hogy azt írtad ugye h kb. 3 éve hullik. Tehát még úgy néz ki, hogy a hajhagymáid ott vannak csak úgymond "alszanak" és felkel őket ébreszteni. Na erre képes a Viviscal!Mert durván 5év kell ahhoz, hogy azok a hajhagymák amik már alszanak, elsorvadjanak és azokat már tényleg semmi nem menti meg. Olvass utána van is egy honlap ahol erről több infót megtudhatsz a : hajdoktor.hu-n.
    Na meg olcsóbb is mint a hajbeültetés.
    De ha mégis arra adod a fejed akkor is ugyanúgy ajánlom mivel az új hajszálakat amiket oda raktak, erősíteni és táplálni kell és mind ezt belülről mivel a külső ápolás nem teljes!

    Ha bármi kérdésed lenne, szívesen válaszolok!
    üdv: Tomi
  • havas1gy
    #1190
    Eladó 3 db megmaradt rogaine hab 2013/09-es lejárattal! Bontatlan! Ár: 17000 ft
    Érdeklődni: [email protected]
  • kovad007
    #1189
    Viszonylag a helyesbb fajtából :) Ez jó :)
    Hát figyu, kopaszra borotválni a legegyszerűbb de akkor bele kell törődni hogy úgy nézel ki ahogy...Ha csak nincs annyi pénzed és nem vagy olyan híres mint Andre Agassi vagy Bruce Willis akkor önmagában egy kopasz fej kevés szerintem.
    A külső szerekkel én nem foglalkozom mivel csak időleges eredményük van az is csak akkor ha időben elkezded használni (mondjuk nálad még lehet értelme) de azért olvass utána alaposan meg számold ki mennyit kell rá költeni.
    Hajátültetés akkor kell ha szeretnéd hogy legyen hajad.Tiszta sor!Szerintem oldalanként 300-300 graft (tehát 600 ami 1200 hajszál)kellene neked és máris hasonló lenne a hajad mint korábban.Lehetne több is de gondolni kell a jövőre mert ha elkezdtél kopaszodni akkor sokáig lesznek újabb és újabb hajhiányos területeid.Mire lezajlik a kopaszodás csak két oldalt és hátul marad meg a hajad.Az a donorterület.Onnan átlagos esetben ki lehet nyerni több beavatkozással 3-4000 graftot (6000-8000 hajszálat).Ezt viszont be kell valahogy osztani az egész fejtetőre ezért nem érdemes tehát ilyen korai szakaszban elöl 2 kis háromszögre túl sok graftot "elpazarolni".Én 17!!! évesen kezdem el kopaszodni most vagyok 25 éves és majdnem az összes hajam kihulott (NW5v-NW6 körül vagyok.eddig 1200 graftom van átültetve, kicsit magasabb homlokkal de majdnem a fejem közepéig.Elég ritkás még és sok még a teendő de nagyon-nagyon megéri mert máris sokkal jobb.Ha a pénztárcád engedi jelentkezz be néhány klinikára konzultációra (ingyenes) és segíteni fognak.600 graft (1200 hajszál) kb vagy 250.000 be fog fájni.U.I :Ha az e-bay-ról rendelted a cuccokat légy óvatos mert hallottam már olyan esetről hogy nagyon fel volt higítva a minox.A klinikák nagy részén ebben is tudnak neked segíteni.Remélem tudtam valamit segíteni.Sok sikert!
    Üdv: Adam
  • mamafura
    #1188
    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni. 28 éves srác vagyok, viszonylag a helyesebb fajtából. De az a helyzet, hogy kezd 3 éve eléggé ritkulni a hajam. Régebben nagyon sok pozitív bókot kaptam a lányoktól és volt több barátnőm is, de ők is annó azt szerették ha hosszabb a hajam, mert az sokkal jobban áll. Sajnos ezt már nem szívesen teszem, vagyis hogy hosszabbra hagyom, mert két oldalt eléggé megritkult a hajam (képeket mutatok). Szerintetek mit érdemes tennem, mert elég nagy a fejem és nem biztos, hogy megfelelő lenne nekem a kopaszra borotvált fej (bár azt mondták, hogy nem lesz annyira gáz, de lesz az igazi). Szóval próbáljam meg ilyen viszonylag kezdetleges stádiumban használni a fűrészpálma kivonat és minoxidil 5%-os oldat kettőst (ezeket rendeltem tegnap meg) egy kis cinkkel kiegészítve, vagy menjek el minél hamarabb hajbeültetésre. Nem tudom mennyire lenne szükségem, hány szálra, vagy egységre, de még szerintem nem kell annyira sok. Kérlek segítsetek!


    https://picasaweb.google.com/110839330567373115599/DropBox?authkey=Gv1sRgCPno3vWz_eTc6gE#5733377541470244114

    https://picasaweb.google.com/110839330567373115599/DropBox?authkey=Gv1sRgCPno3vWz_eTc6gE#5740105004739445890


    Na ezek voltak fél, illetve a második kép két éve. Ez pedig a mostani:

    https://picasaweb.google.com/110839330567373115599/DropBox?authkey=Gv1sRgCPno3vWz_eTc6gE#5740106601136374834
  • dera
    #1187
    köszönöm.

    Vannak ujabb képek:
    http://haj-beultetes.blog.hu/
  • kovad007
    #1186
    Új képek jó képek :) Abba ne hagyd a blogolást :D
  • dera
    #1185
    vannak uj kepek
  • kovad007
    #1184
    Az jó
  • Csimpilota
    #1183
    Eladó 74 db propecia kapszula. Jelentkeztek a mellékhatások (nem 100%, hogy a propecia miatt, de ki tudja) úgyhogy abbahagytam a szedését. 25e forint, ha valakit érdekel írjob privit.
  • dera
    #1182
    Elinditottam:
    http://haj-beultetes.blog.hu/
  • kovad007
    #1181
    Na Dera!
    Grat!
    Tök jó ha elégedett vagy.Támogatom az ötleted hogy blogot csinálj!Szívesen megnézném hogy haladsz.Sok sikert!1200 graft az mennyibe fájt neked?Privibe is jó ha megírod :)
  • dera
    #1180
    Végre, megvolt a hajbeültetésem.
    A Hajmaxnál, és nagyon elégedett vagyok, nagyon profik, kedvesek és figyelmesek voltak.
    A forumon is sok hasznos információt tudtam leszedni.
    Több mint 2500 hajszál(nw 3 stadiom) került átültetésre graftban 1200.
    Kb ilyent várok, mivel hasonló nekem is:
    http://www.hajmax.hu/hajbeulteteskepek/class-3-37.php

    Lehet inditok blogot is hamarosan képekkel.

  • kovad007
    #1179
    Na ebben én nem tudok segíteni, de az engem is érdekelne hogy hajátültetés után (nem közvetlen utána hanem véglegesen kialakult állapot után ) melyik sampont lenne a legkíméletesebb sampon, ami nem túl erős a ritkább hajzatnak sem (kb 3-4 naponta mindig megmosom, eddig évekig head és shouldersem volt de nagyon száraz volt tőle a bőröm még szinte hámlott is, most sima baba samponom van de szerintem lenne még attól jobb.Ha valaki tudja a választ és meg is írja megköszönöm ).
  • Drakeamarth
    #1178
    Sziasztok! Egy gyors kérdés:

    Melyik a legeslegjobb sampon, amit ajánlotok? Mert most a Revitát használom és nem sok értelmét látom, valami olcsóbb de ugyanennyire hatásos megfelelne (és annak is örülnék ha nem viszketne a fejem tőle). Szóval nemtom, valami Vichy vagy egyéb cucc, ami kifejezetten jót tesz a fejbőrnek és ha a hajhullást nem is állítja meg (tudtommal jelenleg egy sampon sem képes erre), de ártani sem árt.

    Előre is köszönöm.
  • lifesgood
    #1177
    Köszi és ennek van mellékhatása??meg van még egy s betűs is ami 5%-os,az milyen??
  • dera
    #1176
    igen van a habos rogaine.
    Nekem a kirklandtól, hullott mivel nem szivódik fel és rajta marad a fejeden , tehat nem ajánlom
  • lifesgood
    #1175
    Sziasztok...A Kirkland mennyire hatásos,ha férfias a hajhullásom??az utóbbi pár hónapban eléggé hulik...Van ettől jobb szer??
    köszönöm