1375
nem csak nekem?
  • gaborv
    #574
    Nos, a gyógyszerekről annyit, hogy a klinikán NEM FORGALMAZZÁK őket, szóval nekik anyagi szempontból abszolúte mindegy, hogy veszel-e, vagy nem veszel. Itt azt hangsúlyozta ki a doki, hogy ami már nincs, azt visszatesszük, ami viszont még megvan, azt tartsuk meg. Mert az egyszerűbb. Természetesebb. Olcsóbb. És azért a legtöbb tapasztalat a problémával kapcsolatban hol máshol lehet, mint egy olyan helyen, amit naponta 5-6 olyan emberke keres fel, aki hozzánk hasonlóan a megoldást keresi? Én úgy gondolom, hogy ott tudják a tutit. Tudják a válaszokat az összes ezen a fórumon elhangzott kérdésre. Ezeket én meg is kérdeztem, és választ is adtak.
    Mégegyszer mondom, az áthelyezett haj ugye NEM HULLIK KI. Tehát arra nem kell szedni ezt a gyógyszert. Azért kell szedni, hogy ami az áthelyezett terület mögött van, az ne hulljon ki, és ne kelljen 1-2 évente visszajárkálni a klinikára újabb beültetésre (persze ez is egy választható út. Kinek mi. Én is rákérdeztem erre a verzióra is, hidd el. El kell dönteni, hogy ez, vagy az).
    Szerintem menj ki, nézd meg, konzultálj, mert ingyen van, és megéri. Nagyon segítőkész a doki, válaszol minden kérdésedre.
    Még annyi, hogy a "gyógyszer"-ből napi 1/4-et kell szedni, és az éves adagja kb 18.000 Ft. Csak még nem találtam megbízható forrást, ahonnan meg tudnám rendelni, mert nem bízok az ebay-en forgalmazott szerekben (az ottani rogain-ban és hasonlókban sem).

    Én tuti nem várok sokáig. Felkeresem a Finasterid egyik formáját, elkezdem szedni kontroll mellett (bőrgyógyász mondjuk) és belevágok a hajátültetésbe minél előbb. Mert most még egy aprócska beavatkozás. Később már macerásabb lesz. Ja, és 4-5000 a max, amit átültetnek egyszerre, utána hagyni kell gyógyulni. És azért nem várom meg, amíg elfogy az összes hajam, mert most vagyok fiatal, ha már családom lesz, valószínű, hogy annyira nem fog érdekelni, mint most.

    üdv!
  • Willenbrock
    #573
    Szarjál **cit!
  • Willenbrock
    #572
    Erről a "megtartó" szerről rosszat persze hogy nem fognak mondani,ha tőlük tájékozódsz miért rontanák saját üzletüket?Ráadásul azt a szert is rendszeresen kéne szedni mint pl. Rogaine-t ahoz hogy ne hulljon ki nemdebár?És gondolom nem is olcsóbb sokkal-hameg az áthelyezés költségét is hozzászámítom biztos többe van benne.Ugyanúgy szedni kell folyton a megtartó szert-ez így nem kóser.Az még érdekelne hogy külsőleg vagy belsőleg használatos ez?Akkor már talán hosszú távon érdemesebb megvárni a csontkopaszságot aztán átültetni.De az meg még néhány év és piszok sok pénzbe kerül.
  • Narxis
    #571
    Használjatok parókát. XD
  • gaborv
    #570
    Na és akkor most térjünk rá magára a beültetésre, és az ezzel kapcsolatos dolgokra.

    Tehát rászántam magam, felhívtam őket, egyeztettem időpontot (a konzultáció ingyenes) és mentem. Semmi kórház-feeling, egy villában van a klinika, nagyon szép helyen. Találkoztam a dokival, szimpatikus fiatal "srác" 30-körüli, mondta is, hogy tegeződjünk, úgy egyszerűbb lesz. És egy fontos szempont: rajta is végeztek hajbeültetést, természetesen a FUE klinikán. 4000 hajszálat. Szóval saját magán mutatta meg, hogy hogyan is néz ki a dolog, honnan vették ki a hajhagymákat, hova tették be, hogyan néz ki, illetve mutatott egy fotósorozatot magáról a műtéti folyamatról (róla készültek azok is).

    Először is feltérképeztük a helyzetet. Egy spéci kamerával vizsgált meg, és egy monitoron keresztül mutatott mindent. Durva (más is biztos tapasztalt már hasonlót). Látszanak a hajhagymák, hogy melyek haldokolnak, mely hajszálak vannak elvékonyodva, honnan fog kihullani a haj. Megállapítást nyert, hogy mivel még viszonylag korai stádiumban van a dolog, kb 1200 szálat - pontosabban follikuláris egységet - kell beültetni. Ennek az ára pedig 1.5 euró per "szál", összesen tehát 500e körül járt a végösszeg. Nem vagyok egy gazdag ember, fősulira járok, épp végzős vagyok, de úgy érzem, ennyit megér, hogy visszakapjam az önbizalmamat, végérvényesen!
    És most egy pár olyan fontos dolog következik, amivel valószínűleg sokan nincsenek tisztában, és csak a sötétben tapogatóznak (nem kútfőből írom, mindent a klinikán, illetve annak alapján utánaolvasással tudtam meg)

    1, Miért is hullik ki a hajunk, és miért nekünk, másoknak meg nem: Ez - mint tudjuk ugye "örökletes folyamat" na de mit is öröklünk? A magas DHT (dihidro-tesztoszteron szintet, mely megöli a hajhagymákat? Hát nem. A hajhagymáink erre való érzékenységét örököljük. A DHT szintje folyamatosan változik a szervezetben, de az idő előrehaladtával azért emelkedik. Ha eléri azt a szintet, amitől kezdve már eléri a hajhagymáink érzékenységét, akkor azok elkezdenek szépen pusztulni (ehhez közvetett módon hozzájárul a stressz, a helytelen étkezés, a vitaminok hiánya, de ezek az okok csupán meggyorsítják a folyamatot, nem előidézik). Tehát a lényeg: a DHT szintje esetemben ugyanolyan magas, mint a kolegámnál, viszont én örököltem a hajhagymáim erre való érzékenységét, ő pedig nem, ezért az enyém eltűnik, neki megmarad.

    2, A beültetett haj NEM hullik ki. Egyszerűen azért, mert egy sáv alatt egyszerűen nem érzékenyek a hajhagymák a DHT-ra. Ezt tudjuk. Viszont, mikor menjünk el hajültetésre? Na ez egy érdekes kérdés. Kétféle megoldás létezik: Mint az én esetemben, megcsináljuk a beültetést most. Ez OK. És mi lesz a megmaradt, de gyengébb hajszálakkal? Na erre bizony el kell kezdeni szedni a DHT-blokkolót. Ez meggátolja a hajhullást, megerősíti a hajhagymákat. Ez tök jó. Viszont hajat nem növeszt, ami kihullott, az úgy is marad. És van mellékhatása. Ez már nem olyan jó. Viszont sokat mesélt erről a gyógyszerről, ami igazából csak itthon minősül gyógyszernek, más országokban prosztatamegnagyobbodás kezelésére, illetve megelőzésére szedik. Biztos sokan ismerik, ezek a Finasteride, és rokonai. Ezek nagyjából 70%-al csökkentik a DHT szintjét a szervezetben, tehát jóval a meggyengült hajhagymák tűréshatára alá szorítják vissza. Ezt szedni kell, ha a megtartásra is játszunk.
    A másik dolog pedig, hogy megvárjuk, amíg az ÖSSZES hajunk kihullik a fejtetőnkről. Ez is egy megoldás. Hajállománytól függően (nekem kb 180.000 hajszálam van oldalt körben) átültethető. Macerás, hosszadalmas, és DRÁGA, ugyanis nagyjából 14-18.000 hajszál kell egy tar fejtető teljes újratelepítéséhez.

    Azt mondta a doki, HOZNI KELL EGY DÖNTÉST. Kell haj? (Nyilván, mert azért vagyok ott). Lehetőleg MEG KELL TARTANI MINDENT, AMIT LEHET. Ehhez kell a Finasteride. Vagy vállalom a beültetéssel kapcsolatos kellemetlenségeket, illetve a gyógyszer esetleges mellékhatásait,(ha valakit érdekel, leírok a szerről mindent, amit ott megtudtam), vagy kivárok, amíg minden hajam elmegy (a fiatalságommal egyetemben), és utána hatalmas pénzügyi ráfordítás árán - még mindig megoldásként - megyek hajültetésre, vagy beletörődök, hogy "ez van, ezt kell szeretni" (nem fogok)...

    Na nem akarok itt regényt írni, meg adni a legokosabbat. Ha valakinek kérdése van még, szívesen válaszolok magának a műtétnek a folyamatával, időtartamával, beavatkozás erősségével, a gyógyulás körülményeivel, a felkészüléssel, az esetleges kockáztokkal kapcsolatban - már az ott elhangzottak alapján persze.

    További szép napot mindenkinek, remélem, segítettem hozzászólásommal!

    üdv: Gábor
  • Willenbrock
    #569
    De ez meg piszok drága-ha tényleg rendesen kopaszodsz kell vagy 8-10 000 szálat beültetni és 1 szál 1 euró!Nagyon meggondolja az ember hogy ennyit kiadjon-e rá.
  • gaborv
    #568
    Uraim! Voltam kint a FUE-klinikán, és konzultáltam a dokival. Ebből kifolyólag nagyon sokminden világossá és egyértelművé vált számomra, lényegi dolgokat tudtam meg, amit most megosztanék veletek:

    Mint már egy jóval korábbi hozzászólásomban leírtam, én is végigjártam azt az utat, amit azok tesznek, akik egyik nap felkelnek, belenéznek a tükörbe, és felfedezik: "hoppá, ritkul a hajam, nem lesz ez így jó". Kezdtem a bőrgyógyásszal, aki elküldött vérvételre (enyhe fokú vashiányt állapítottak meg -> ez hajhullást okoz, kezeljük). Semmi eredmény. Aztán bőrgyógyászhoz vissza, adott kencét. Semmi. Megint vissza, akkor már kezdett erősödni a gyanú, hogy ez bizony férfias típusú, örökletes (pedig sem anyai, sem apai ágon senki nem kopaszodott, mégis nálam ez a diagnózis -> később rátérek, hogy mi az oka). Akkor hajrá, Rogain. Jó drága volt (a spray-változat, 2%-os). Ettől 2-2.5 hónap után elkezdtek apró, vékony, pelyhedző hajszálak nőni a megritkult területen.
    -- Ja igen, a kérdéses terület a homlokrész két oldala, mellyel párhuzamosan középen is fokozatos ritkulásnak, gyengülésnek indult a hajam, és vékonyodtak a hajszálaim, majd egyre hátrébb tolódott a hajvonal - illetve az egész felső-középső területen gyengülni kezdtek a hajszálaim. --
    Szóval a Rogain 2%-os átmeneti lassulást hozott ugyan, de egyáltalán nem voltam elégedett. Következett az 5%-os oldat, melytől rövid időn belül viszketni kezdett a fejbőröm, ráadásul összeragadt a hajam, és rettentőmód bezsírosodott (nem beszélve arról, hogy akkor ugye napra nem is lehetett kimenni - ez nyáron felettébb kellemetlen). Ennek okán elhagytam a szert. Következő lépésként elmentem a NICE hajklinikára, mert ahogy a honlapjukon is hirdetik - természetes kezeléssel megállítható a hajhullás. Sajnos újfent árnyékra vetődtem, mert - bár nem voltam elég kitartó - eredményt itt sem tudtam elérni.
    Ekkor következett az elhatározás: nekem márpedig haj kell. 26éves vagyok, és bár elég látványos a ritkulás, a hajhagymák teljes egészében csak a homlokom két oldalán pusztultak el, középen és hátul még megvannak, de haldokolnak.
    Hozzászólásom első felével tehát arra szerettem volna rávilágítani (és ezt később a FUE doki is szépen, tényekkel alátámasztva elmagyarázta nekem), hogy kenhetünk a fejünkre akármit, akármennyit, szedhetünk bármiféle vitamint, élhetünk egészségesen, ehetünk zöldségeket, ha a hajhullás örökletes, akkor bizony az eredeti, vagy az azt megközelítő állapot NEM állítható vissza, illetve sosem leszünk elégedettek az így elért eredménnyel, mert NEM LESZ ELÉG! Folyt köv... ->
  • Willenbrock
    #567
    A Vichy tényleg egy szar-még kevesebb hajam lett tőle mint előtte volt!A Rogainról viszont eddig jót hallottam,nektek mi a tapasztalatotok vele?(5%-osra gondolok mert a 2%-os nekem nem használt-ami a gyógyszertárakban is van)
  • thomasito
    #566
    Eladó:
    -Rogaine hab 5%-os minoxidil tartalmú:

    1 flakon (1 havi adag) 5500 Ft
    2 flakon (2 havi adag) 11000 Ft
    3 flakon (3 havi adag) 16000 Ft

    -Rogaine for Women 2% minoxidil tartalmú

    3 flakon (3 havi adag) 16000 Ft

    -Finasterid, DHT blokkoló

    1 levél (havi adag) 3000Ft

    Valamint, 6%, 12,5%-os minoxidil tartalmú hajnövesztő (Xandrox)


    Érdeklődés: [email protected], 06-20-981-3656
    Átvétel: Bp.-en személyesen, vidékre csomagküldés.
  • thomasito
    #565
    Eladó:
    -Rogaine hab 5%-os minoxidil tartalmú:

    1 flakon (1 havi adag) 5500 Ft
    2 flakon (2 havi adag) 11000 Ft
    3 flakon (3 havi adag) 16000 Ft

    -Rogaine for Women 2% minoxidil tartalmú

    3 flakon (3 havi adag) 16000 Ft

    -Finasterid, DHT blokkoló

    1 levél (havi adag) 3000Ft

    Valamint, 6%, 12,5%-os minoxidil tartalmú hajnövesztő (Xandrox)

    Átvétel: Bp.-en személyesen, vidékre csomagküldés.
  • Ronny
    #564
    A vichy-t felejtsd el...
  • flatlander
    #563
    Sziasztok!

    Hajhullás ellen két szert találtam igazán hatásosnak a hozzászólások és néhány bőrgyógyász javaslata alapján.
    Egyik a Vichy Dercos, amiről mindenki csak jót mondott, azonnal megállt a hajhullás stb., de annyi véleményt azért mégsem találtam róla és nagyon drága. Másik az itt jól ismert Rogaine, amiről jó sok jó tapasztalatot olvastam.
    Én Alpecin C1 sampont és hajszeszt használok jelenleg ami erősen lassítja az örökletes hajhullásom, és szeretném ezt kiegészíteni a rogaine 5%-os habbal. Még viszonylag sok hajam van, legfőképpen elől húzodott hátra a hajvonalam ahol most újra megint nagy hajvékonyodást tapasztalok. Olvastam, hogy a Rogaine csak a fej hátsó részén hatásos. Mik a tapasztalatok elől? Ajánljátok a szert?

    Köszi!
  • joosbalazs
    #562
    Sajnálom, hogy ilyen rosszak a tapasztalataid... Szerintem gyüjtögess egy hajbeültetésre, mert az végleg megoldaná a problémád... Max. 6-7százezer forint, és kész az egész fejbőr... Nem kell hozzá milliomosnak lenni, hogy egy ekkora személyi kölcsönt megkapjon az ember...
    Mellesleg gyömölcs meg stressz ide vagy oda, aki hajlamos annak kihullik, aki nem, annak nem...
    A Rogaine pedig nyilván szart sem ér, mert olyan szer nem volt ami tartósan használt volna... Ne említsük egy lapon a hajbeültetéssel, mert míg az egyik megoldás, a másik egyáltalán nem...

    Marxis: Nem kell paráznod, eljöhet még a te időd is... Volt már hasonlóra példa...
  • Narxis
    #561
    :DDD
  • Willenbrock
    #560
    Borzalmas istencsapása,a megjelenés elrontója,önbizalom rombolója,a férfi nem szörnyű átka...
  • T02
    #559
    Sérülés... Igen, te már csak tudod, hiszen kettőnk közül te vagy az, több mint 13 éve ezzel él együtt! ;-) Javaslom, hogy nézz utána a dolgoknak! Első lépésként kezdhetnéd a hajhullasstop.hu fórumával! Kellemes böngészést!
  • sguser
    #558
    ezzel én is pont így voltam csak az a nem mind1 hogy 20évesen kezdesz kopaszodni vagy 50éves 2gyerekes apukaként
  • Sanyix
    #557
    Dehogy is. Az alopecia areata területi kopaszság, semmilyen korhoz nincs kötve, csak sérüléshez.
  • T02
    #556
    Az alopecia areata sajnos akármikor kialakulhat, azonban ha 20 éves korig nem jön elő, akkor nagy a valószínűsége, hogy már nem is fog. Többnyire magától jön elő, nem kell hozzá sugárzás. Nekem már jó pár éve van, szóval nem újdonság.
  • stolvy
    #555

    Eladó: rogaine foam (hab formula) 5% -os minoxidil: originál amerikai kiszerelés (gyártó: Pfizer).

    1 flakon (1 havi adag) 5500 Ft,
    2 flakon (2 havi adag) 11000 Ft
    3 flakon (3 havi adag) 16000 Ft

    Átvétel: Bp.-en személyes átvétel, vidékre csomagküldés. Várakozási idő nélkül, folyamatosan! Érd.: [email protected]
  • stolvy
    #554


    Eladó: Kirkland 5% -os minoxidil: originál amerikai kiszerelés.

    3 flakon (3 havi adag) 7500 Ft

    Átvétel: Bp.-en személyes átvétel, vidékre csomagküldés. Várakozási idő nélkül, folyamatosan! Érd.: [email protected]



  • stolvy
    #553
    Eladó: rogaine foam (hab formula) 5% -os minoxidil: originál amerikai kiszerelés (gyártó: Pfizer).

    1 flakon (1 havi adag) 5500 Ft,
    2 flakon (2 havi adag) 11000 Ft
    3 flakon (3 havi adag) 16000 Ft

    Átvétel: Bp.-en személyes átvétel, vidékre csomagküldés. Várakozási idő nélkül, folyamatosan! Érd.: [email protected]
  • Narxis
    #552
    Szerintem ez genetikai dolog, én ilyen szempontból tök igénytelen vagyok. Minden zöldséget megeszek nyersen meg gyümölcsöt csak nem rendszeresen, húsféléknél nagyon válogatós vagyok. Amióta az eszemet tudom csak rendszeresen mosom a hajam, amikor hosszú volt fésültem mert nem szerettem ha kócos. :D Egyébként elég durván hullik, legalábbis látszik minden hajmosás után, mégse ritkább, gondolom kevesebb hullik mint amennyi nő, de még így is látványos egy-egy fejmosás után a vízben lévő hajszálak mennyisége....
    Nálunk a családban senki nem kopasz, sőt kifejezetten sűrű, dús hajúak, nagyapáimnak is(anyai-apai). De mondom, nem fog zavarni a kopaszodás, legalább nem kell nyírni...
  • Sanyix
    #551
    Ezt nem lehet úgy örökölni...
  • Eloldeszka
    #550
    És aki ezt örökli a fatertól? :-)
  • Sanyix
    #549
    az alopecia areata azt jelenti hogy egy területen nincs haj. Ha jól tudom csak erős sugárzástól, vagy égéstől alakulhat ilyen ki, vagy születéstől ilyen. Nekem is van egy 1 centi átmérőjű lyuk jobb oldalt a hajamon. Egy szál haj nincs benne, soha nem is volt, de csak akkor látszik ha akarom, ugyanis körülötte, felette a haj elfedi. Mondjuk 5 milliméteresre vágott hajnál látszódna :D
  • Sanyix
    #548
    Egészségtelen, vitaminnélküli táplálkozás+stressz okoszhat közvetlen, és közvetett hajritkulás it. Nekem közvetett volt, mivel a legyengült immunrendszerem miatt túlszaporodott egy amúgy szimbiózisban fejen élő gomba. És én jópár évig szinte semmi gyümölcsöt, meg zöldséget nem ettem (mostmár persze minden nap).
  • Sanyix
    #547
    Ja meg szólok, hogy a férfias hajhullás is hirtelen jön, tökmindegy mennyi hajad van :) akármennyi van, ha jön és nem kezeled kihullik mind.
  • Sanyix
    #546
    Ebből meg a tanulság, hogy zabáljatok zöldséget meg gyümölcsöt, mert ha nem ilyesmik történhetnek...
  • Sanyix
    #545
    Hahaha mintha magamat hallanám pár évvel ezelőtt. Nekem is olyan sűrű volt és dús, hogy mindenki dícsérte, na meg állandóan nyírni kellett, ami megint csak nem volt könnyű, mert a gép állandóan befulladt tőle :D (mert sűrű, vastag, és nagyon erős volt). Aztán buktam egy részét... igaz úgy tűnik nem maradandó, és ha leirtom a gombatelepeket, visszanő sőt már lassan ez meg is történik.
  • T02
    #544
    És örüljetek is, ha nem foltokban hullik a hajatok! Ugyanis az androgen alopeciát (örökletes hajhullás) ha -drága- hajbeültetéssel, vagy akinek használ, akkor Rogain-nel is, de lehet kezelni. Viszont az alopecia areata-t a mai állás szerint nem.
  • Ronny
    #543
    na ez az amit sok itteni sorstárs nem akar megérteni.
  • Willenbrock
    #542
    A gócok miatti hajhullás egész máshogy néz ki mint a hormonális.Az foltosan hullik, a hormonális meg mindíg szabályosan:általában homloktól és forgótól kezd és fejtetőn egyenletesen ritkul.Vagy a halánték két oldalán szintén szabályosan.A gócos hullásnál kerek szabálytalanul elhyezkedő foltokban hullik a haj.
  • sguser
    #541
    HA neked is szervi probléma,góc,gyulladás miatt hullik esetleg, akkor megb*szhatod a neocapilod amig nem vagy kezelve belülről addig rákenheted az atyauristent is.
  • Adameusz
    #540
    Hi! Én több mint fél éve kenem a hajam NEOCAPIL 2% -os oldattal, de nem veszek észre valami hatalmas változást! Most én vagyok a túl naiv h azt hittem a minoxidil sűrű hajat növeszt és ennyivel be kell érjem, vagy lehet olyan h nem használ? Amúgy kezdődő örökletes hajhullásom van kb 1-másfél éve, szóval van még hajam, meg szeretném is hogy megmaradjon, úgyhogy én is megteszek mindent érte. A fejtetőm egészén ritkul egyenletesen,lasssan de biztosan. Lehet az 5%-os minoxidil használna (Rogaine)?
  • sguser
    #539
    még 2 dolgot fogok megpróbálni:
    1. elmegyek kórházba és egy full szájüreg röntgen hogy kimutassanak valahol gócót mert szar fogaim vannak bár rendbe vannak rakva minden évbe megyek kontrollra de viszont már volt gócom egyszer 16éves koromban és azt is csak a röntgen mutatta ki a fogam nem is fájt.
    2. kib*szottul egészségtelenül táplálkozom/édességhegyek ,soksok hús kevés zőcsé, szénsavas cukros üccsik/ olvastam erről az elsavasodás dologról és adok egy esélyt a bázistáplálkozásnak hogy "lugosabb" legyek szal ien ratyi minden "ződ" kajákat fogok enni.

    még van egy dolog hogy voltam vérvizsgálaton és a tesztoszteron szintem magasabb jóval az normálnál, ezzel még fingom nincs mit csináljak valami olyasmit olvastam cinkhiány csinálhatja ezt..
  • Willenbrock
    #538
    Amúgy én úgy próbálom ellensúlyozni hogy fent hagyom tovább nőni,viszont oldalt és tarkón egész rövidre vágom géppel,próbálom átmenetesen csinálni,így nem olyan feltűnő az egész-remélem legalábbis.
  • Willenbrock
    #537
    Sajnos hasonló nekem is,de nekem kb. 6 év alatt,fokoztosan alakult így ki.Hasonló ahoz mint ami a kölyökelefántok fején is van.Olyan gyér szöszféle,én utálom látni is.
  • Narxis
    #535
    uhh, ez durva
  • sguser
    #534

    már meg se növesztem 1centinél hosszabra, mert undoritóan néz ki hogy oldalt+hátul tök hosszu+sűrű, a fejtetőn meg szinte semmi nincs.