1375
nem csak nekem?
  • Ronny
    #614
    ha íg gondolod, akkor így is fogsz viselkedni, aminek az lesz a vége, hogy tényleg nem lesz sikered az szebbik nemnél. Volt erről egy felmérés amiben a nők 20%-át taszította a kopaszság, ami még mindig elég szép vadászterületet biztosít.
  • szurfark
    #613
    Szóval szerinted háziorvoshoz menjek??? szerintem nem ez lenne a legjobb. Bár tényleg előfordulhat hogy valami Góc van a szervezetemben, de őszintén szólva ennek eléggé kicsi az esélye.Szinte biztos hogy férfi típusú kopaszodásról van szó nálam is. Emiatt attól tartok hogy a háziorvos talán kiröhög hogy "ugyan már nincs magának semmi baja, ez természetes kopaszodás".
    Több mint valószínű hogy inkább valamelyik bőrgyógyászhoz, vagy esetleg valamelyik hajátültetési klinikára nézek majd el.Tehát olyan helyre ahol speciálisan ilyesmikkel foglalkoznak.
    A kopaszodás és a nők:
    Amit leírtatok azzal egyáltalán nem értek egyet.
    A nők a férfi külsején elsősorban magát az arcát nézik,meg a testalkatát/kiállását.Meg persze a megnyilvánulását beszédét viselkedését is valamelyest.
    Mint már mondtam hogy szimpatikus legyél egy nőnek ahhoz azért több kell mint egy marék hajszál a fejed tetején.
    Ismerek pl több olyan srácot aki egyáltalán nem kopaszodik.Olyan dús haja van mint egy csecsemőnek.Ettől függetlenül a nők még csak rá sem bagóznak, ugyanis a dús haj alatt egy túlsúlyos csúnya arcú,előnytelen megjelenésű embert lehet látni. -ez az egyik példa.
    Másik példának meg talán magamat is említhetem. A külsőmet illetően a nők többségének (most nem akarom nagyítani magam) szóval mondjuk úgy hogy a legtöbb csaj nem fintorogva néz rám. Pedig ha valaki kicsit jobban megnéz egyértelműen láthatja hogy a homlokom két oldalán bizony feljebb csúszott a hajvonalam.
    Szóval véleményem szerint a kopaszodás egyáltalán nem zavarja a csajokat.Nem is érdekli őket.
    Én még egy nő szájából sem hallottam azt hogy mondjuk : fúújj ezzel szóba sem állnék mert kopaszodik. vagy azt hogy: tetszik az a pasi mert olyan dús a haja.
    Én leggyakrabban inkább olyasmiket hallok hogy: tetszik az a pasi mert olyan jóképű, vagy olyan sportos jó segge van meg hasonlók.

    Bár tudom jól hogy egyes reklámokban a kopaszodást összefüggésbe hozzák a csajozással.
    Gondolok itt olyasmikre mikor -odamegy a kopaszodó ember a nőkhöz azok meg fintorogva odébb állnak és ezt egy csúnya fekete-fehér videó mutatja. Majd hirtelen jön egy szép színes felvétel amiben már egy dús hajú férfit simogat egyszerre három nő. hahaha
    Szerintem ha lehet ne az ilyen idétlen megtévesztő reklámokból induljunk ki. Mert ezek nem a valóságot mutatják.
    Amugy meg gondoljunk csak bele ha a nők nem állnának szóba kopaszodó férfiakkal akkor bizony elég szépen megcsappant volna már az emberiség.

    Az én véleményem még mindig az.A kopaszodásnak nincs döntő jelentősége abban hogy ki milyen sikeres a nőknél.

    Amugy azt meg hiányoltam hogy a fő kérdésemre senki nem válaszolt.
    Arra hogy ki milyen szereket használt, és milyen sikerrel???

    Várom a válaszokat...
  • Sanyix
    #612
    Kopaszsággal igen is lehet érvényesülni a nőknél, csak elég pénz kell hozzá, és mutatni is kell hogy van... ilyen a világ manapság...
  • Willenbrock
    #611
    Ezt ahoz hasonlítanám hogy pl. a csúnya és kövér csajok is szoktak valakit találni maguk mellé-van aki elveszi őket stb,de a férfiak nagy többsége számára ennek ellenére nem vonzóak.
  • Willenbrock
    #610
    Ez bizony így van.A haj a fej ékessége nem csak egy marék valami a fejtetőn.Karaktert ad az arcnak és a dús haj az egészségesség,fiatalosság benyomását kelti-így az első benyomásban szerepet játszik ha akarjuk,ha nem.A belső hatással van a külsőre de ez fordítva is igaz.A frizura pedig az önkifejezés egy formája lehet ha van haja valakinek.A legtöbb nő szeret beletúrni partnere hajába,és a többségüknek nem jönnek be a kopaszok.Elég sok lány véleményét hallottam már erről-sajnos ezt meg kell érteni-ez van.Persze lehet kopaszon is érvényesülni de nem mindegy milyen mértékben rontja az le a megjelenést.
  • lampard88
    #609
    "Kedves Gaborv. Bár nem tudom hány éves vagy, meg azt sem tudom mennyi tapasztalatod van ilyen téren, de hidd el hogy a kopaszodásnak, és a nőknél való érvényesülésnek az égvilágon semmi köze egymáshoz.
    (ezt most nem csak gaborvnak mondom hanem mindenkinek) "



    hát barátom Te vagy abba kategoriába tartozol akinek jol áll a kopaszodás..vagy óriási tévedésben élsz.. de hidd el hogy a nagy részünk nagyon nagyon beszopta ezzel a dologgal a csajozásos témát...Egyébként meg a kérdésedre azt tanácsolnám hogy menj el a háziorvosodhoz és mond el mi a gondod aztán elmész vérvételre meg amilyen vizsgálatra még elküld! ugyanis lehet hogy valamilyen góc vagy gyulladás van a szervezetedben ( de sajnos ez is ritka) szerintem mindenképp ezzel kezdjed, mielőtt elkezdesz költeni "csocsadaszerekre" természetgyógyászokra és egyéb hókuszpókra:D
    üdv
  • szurfark
    #608
    Sziasztok.
    Most leltem rá erre a fórumra.Végig is olvastam nagyjából,úgy az érdekesebb részeket.
    Az én problémám is hasonló ugyanis én is kopaszodom.Bár még azért annyira nem keményen.Most 21 éves vagyok.A hajvonalam a homlokom két oldalán kúszott feljebb úgy kb.4-4 cm-ert.A fejem más területein még normális mennyiségű haj van.Bár tisztában vagyok azzal hogy egy idő után végleg kopasz leszek, de attól függetlenül szeretném valahogy orvosolni a problémámat már amennyire lehet.
    Tervezem hogy nemsokára elnézek egy szakemberhez hogy megkérdezzem mi módon lehetne "gyógyítani" ezt a problémámat.
    Szeretnélek megkérdezni titeket arról hogy ki milyen gyógyszereket készítményeket használt? és milyen eredményt ért el velük. Minden érdekel!!!!
    Egyes beírásokban (pl gaborv) olyasmiket olvastam hogy egyesek a kopaszodás mértékét összefüggésbe hozzák a nőknél való érvényesüléssel.
    Kedves Gaborv. Bár nem tudom hány éves vagy, meg azt sem tudom mennyi tapasztalatod van ilyen téren, de hidd el hogy a kopaszodásnak, és a nőknél való érvényesülésnek az égvilágon semmi köze egymáshoz.
    (ezt most nem csak gaborvnak mondom hanem mindenkinek)
    Hogy egy nőnek igazán szimpatikus légy ahhoz azért kicsit több kell mint egy marék hajszál a fejed tetején.

    Várom a válaszokat hogy ki milyen gyógymódokat használt eddig? és milyen sikerrel.
  • szurfark
    #607
    ...
  • gaborv
    #606
    Urak!

    Keresek Fincar-t, 5mg-osat (Finasteride). Ha valaki forgalmazza itthon, ne tartsa magában, ellenkező esetben megrendelem külföldről, de az két hét mire ideér...

    Köszi!
  • Ronny
    #605
    a hab kényelmesebb, én nem szeretem az olajosan fénylő fejbőrt, de ez sem vészes. Kb. ennyi a különbség...
  • thomasito
    #604
    Eladó:
    -Rogaine hab 5%-os minoxidil tartalmú:

    1 flakon (1 havi adag) 5500 Ft
    2 flakon (2 havi adag) 11000 Ft
    3 flakon (3 havi adag) 16000 Ft

    -Rogaine for Women 2% minoxidil tartalmú

    3 flakon (3 havi adag) 15000 Ft

    -Finasterid, DHT blokkoló

    1 levél (havi adag) 3000Ft

    Valamint, 6%, 12,5%-os minoxidil tartalmú hajnövesztő (Xandrox)


    Érdeklődés: [email protected]
    Átvétel: Bp.-en személyesen, vidékre csomagküldés.
  • Willenbrock
    #603
    Ez a Kirkland jóval olcsóbb mint a Rogaine.A minoxidil tartalma hány%?
    Melyik a jobb szerintetek?
  • gaborv
    #602
    Még egy dolog, ezt az oldalt ismeri valaki? : www.housepharmacy.com

    Nekem azt ajánlották, innen rendeljek fincar-t (a doki mondta).
  • gaborv
    #601
    Szia gezakoll! A FUE-s dokinál nyugodtan tehetsz egy próbát, mert egyáltalán nem tűnt felülemelkedettnek a stílusa. Kapásból felajánlotta, hogy tegeződjünk, úgy könnyebb :) Szóval tudom ajánlani, nagyon precízen és részletesen elmagyaráz mindent.
    A másik dolog: Erről a Finasteride-ről lenne szükségem információra. Hogy hogy írattad fel (itthon vényköteles, úgy tudom), továbbá, hogy mennyi az adag, mennyi idő alatt kezdett el hatni, milyen eredményt hozott, volt-e valami mellékhatása. Előre is köszi (privátban is jöhet az infó).

    üdv: Gábor
  • stolvy
    #600

    Eladó: rogaine foam (hab formula) 5% -os minoxidil: originál amerikai kiszerelés (gyártó: Pfizer).

    1 flakon (1 havi adag) 5500 Ft,
    2 flakon (2 havi adag) 11000 Ft
    3 flakon (3 havi adag) 16000 Ft

    Átvétel: Bp.-en személyes átvétel, vidékre csomagküldés. Várakozási idő nélkül, folyamatosan! Érd.: [email protected]
  • stolvy
    #599

    Eladó: Kirkland 5% -os minoxidil: originál amerikai kiszerelés.

    3 flakon (3 havi adag) 7500 Ft

    Átvétel: Bp.-en személyes átvétel, vidékre csomagküldés. Várakozási idő nélkül, folyamatosan! Érd.: [email protected]
  • stolvy
    #598
    Eladó: Kirkland 5% -os minoxidil: originál amerikai kiszerelés.

    3 flakon (3 havi adag) 7500 Ft

    Átvétel: Bp.-en személyes átvétel, vidékre csomagküldés. Várakozási idő nélkül, folyamatosan! Érd.: [email protected]
  • gezakoll
    #597
    Sziasztok! Én is hasonló problémával küszködök, mint az itt megfordulók nagy része/talán mindnyájan. Szintén próbáltam már elég sok különböző kencét (ami emlitésre méltó: Thymuskin, Rogaine), ezek az igazat megvallva elég ól használtak (thymuskin reggel, rogaine este) NW3ból lementem majdnem 2re, de még mindig nem volt az igazi. Felirattam Finateride-tartalmú tbl-t, 1,5 éve használom, ez jóval látványosabb eredményt hozott, de még igy is van egy elég nagy terület, ami "fénylik". Másfél éve körbejártam elég sok klinikát, még én is várok, finasteridnek "illik" legalább 2-3évet adni, szóval még van időm, én viszon annyit saját tapasztalatból mondok, hogy nagyon jól válogassa meg mindenki az orvost (bőrgyógyászt, sebészt) akivel beszél, volt Mo-n aki olyan magasról beszélt velem, mint vmi félisten", nekem ez nagyon taszitó volt (nehéz rábizni valakire magam, ha nem lehet egyenlő félként beszélni a másikkal sztem). Folyt. köv.
  • hajajj
    #596
    ez ugyan az csak a japán oldaluk:
    http://www.authiss.jp/style-men.html
    de innen szedtem a képeket

    http://www.authiss.jp/java_swindow1.html

    http://www.authiss.jp/java_swindow2.html

    http://www.authiss.jp/java_swindow3.html

    http://www.authiss.jp/java_swindow4.html
  • hajajj
    #595
    hm a legalsó link nekem nem működött itt egy jó de ez még német: http://www.schillo.de/l_anpassung.html
  • hajajj
    #594
    http://mediathek.daserste.de/daserste/servlet/content/1535944?pageId=487910&moduleId=799280&categoryId=&goto=&show=

    Érdekes kis filmecske sajnos németül de megéri megnézni. Ezt német országban csinálják.

    Ezt azon az amcsis hajas oldalon találtam amit lent beszúrtam korábban.Német elérhetőségek:

    GERMANY

    JÜRGEN SCHILLO GMBH & Co. KG
    Skinlight Haartechnik
    Scheidter Str. 133
    66125 Saarbrücken-Dudweiler
    Germany
    PH: +49(0)6897-75001
    FX: +49(0)6897-75003
    Email: [email protected]
    Web: www.schillo.de
    HAARSTUDIO HOEFKES
    Werner Lietmann
    Dusseldorfer Str. 22
    Duisburg, Germany, 47051
    PH. # 0049 203 25767
    FAX # 0049 203 284029
    Email: [email protected]
    Web: www.haarstudio-hoefkes.de
    BERGMANN GMBH & Co. KG
    Erwin-Rentschler-Str. 16
    88471 Laupheim
    Fon [+49] 0 73 92 . 70 94-25
    Fax [+49] 0 73 92 . 70 94-80
    Email: [email protected]
    Web: www.bergmann.de


    Ez viszont egész szimpatikus magyarra fordíttattam a googlevel.
    erről még nem találtam filmet de majd megnézem cak most nincs rá időm, de ez is ott készül az egyik fent emlitett klinikán. Viszont ez szerintem nem is látszódhat, csak esetleg nagyon közelről.

    http://translate.google.hu/translate?prev=hp&hl=hu&js=n&u=http%3A%2F%2Fwww.schillo.de%2Fak_medien.html&sl=de&tl=hu&history_state0=
  • thomasito
    #593
    Eladó:
    -Rogaine hab 5%-os minoxidil tartalmú:

    1 flakon (1 havi adag) 5500 Ft
    2 flakon (2 havi adag) 11000 Ft
    3 flakon (3 havi adag) 16000 Ft

    -Rogaine for Women 2% minoxidil tartalmú

    3 flakon (3 havi adag) 15000 Ft

    -Finasterid, DHT blokkoló

    1 levél (havi adag) 3000Ft

    Valamint, 6%, 12,5%-os minoxidil tartalmú hajnövesztő (Xandrox)


    Érdeklődés: [email protected], 06-20-981-3656
    Átvétel: Bp.-en személyesen, vidékre csomagküldés.
  • Sanyix
    #592
    Nagyon drukkolsz :D Az a hajhullási jelleg minden kiterjedt hajhullásnál megjelenik, ugyanis az embernek a fejtetőn oldalt van a legkevesebb haja, na meg hátul. Oldalt a legsűrűbb, mindenkinek, a nőknek is. Így ha elkezd hullani, ott látszanak először, ugyanolyan mintában(bár nekem hátul csak később kezdte támadni a gomba, így ott nem fajult el dolog, nehezen észrevehető volt csak).

    Egyébként már jó ideje nő a baloldalon a homlokom felett a haj, ahol ugye elsőnek megritkul androgén hulláskor. Konkrétan megy lefelé a hajvonalam. Másik oldalon is talán, mert ahogy látom a 4cm hosszú szinte teljesen letarolt rész alatt, és fölött is nől a haj, és szerencsére már a csíkban is kezd magához térni.
  • joosbalazs
    #591
    gaborov:
    Örülök, hogy utánna jártál a dolognak. Bár nekem sok újat nem mondtál... Én várok még a dologgal, aztán belevágok... Sok hajat nem szeretnék, és igazából sűrűt sem... Nekem csak annyi kell majd, hogy rövid sérónál is látszódjon, hogy van hajam, és ne legyen ott a patkó... A többi nem érdekel... Nem akarok sűrű loboncot, sem megnöveszteni... Két oldalt elöl nem is érdekel, mert nem tartom gáznak... Hátul legyen, és középen egy csíkban... Ez a kalkulációk szerint 4-600ezer között megvan...
  • Ronny
    #590
    az is lehet, hogy a kettő együtt okozza nálad a problémát. Tehát van egy örökölt hajhullásod, ami megmagyarázza az androgén jellegű kopaszodási mintát és emelett egy gombás fertőzés.
  • Ronny
    #589
    boldog lehetsz, mert ez 1 az 1000-ből...
  • Sanyix
    #588
    nah ma folytatódott az #507-esben írt történetem, ugyanis ma mentem vissza "kontrollra" hát hatott a cucc... megnéztük hajkamerával, eltűntek a gombatelepek, látszik a hajszálak tövében ahogy a beszorult faggyú most végre szabad utat kap kifelé, eltűnt a gyulladás, a hajtüszők körül, és kandikálnak kifelé a még mm-es tartományban lévő hajszálak :D
    Jó lenne ha minden gyógyítós dolognál az ilyen átverhetetlenségre mennek. Ugyanis itt nem tudnak átverni, mert a hajkamerával úgyis látom mivan. De nem is vertek át :)
  • Willenbrock
    #587
    Ez így van sajnos.Lehet azon vígasztalódni hogy x,y is kopasz mégis jó v nője van,de tényleg úgy van hogy a kopaszság nagyon kevés férfinak áll jól.A humor meg a magabiztosság pedig csak akkor fog igazán működni ha az ember saját külsejével elégedett.Én 60 éves korom előtt biztos nem fogok belenyugodni ebbe a szemét kicseszésbe.Én is úgy vagyok ahogy írtad-mikor előveszek egy régi képet magamról látom hogy egész jól néztem ki-nem voltam soha Kaszanova de jópár lánynak tetszettem azért,és ami legalább ilyen fontos elégedett voltam a külsőmmel nagyjából.Most egész más a helyzet.Már ott tartok hogy a régi ismerősökkel,pláne a jobb csajokkal nem szívesen futnék össze mert tudom hogy milyen tekinteteket kapnék.Ugye el tudja mindenki képzelni a szitut?Lehet erre azt mondani hogy viccesen kell felfogni,néha én is röhögök az egészen ha olyan kedvem van éppen de nagyon zavar.Vajon a mobiltelefon és egyéb reklámokban miért nem látunk soha természetesen megkopaszodott fiatalt?Nyilvánvaló az oka:mert ez istenigazából rút látvány és mindenki el szeretné kerülni.Bizony minden nap ezzel kezdődik:belenézek a tükörbe és egy kopaszság miatt koravén pofa néz vissza rám,pedig páran mondták már hogy amúgy jóképű lennék.Pár éve nem látott ismerősök,rokonok tekintete is állandóan a fejtetőre vetődik először.Megértem miért oda néznek-mert megdöbbentő ez a néhány év alatt beállt ocsmány változás.Ezen nincs mit szépíteni-ez megkeseríti a mindennapok örömét is.
  • gaborv
    #586
    Bizony, hogy irritáló, mert Veled történik. És persze, hogy engem is irritál, mert velem is megtörténik. A másikkal meg nem. Irigyek vagyunk rájuk, mert nem küzdenek azokkal a problémákkal, amikkel mi. A mi szemszögünkből nézve nekik gondtalan az élet. Mert ha elmennek egy tükör, ablaküveg, visszatükröződő felület mellett, nem fognak folyton belenézni, hogy "úr Isten, mennyire látszik, megint fogyott, de szarul nézek ki ennyi hajjal, de jó lenne, ha az a pár szál megint olyan lenne, mint régen". Sokunk (szerintem nagyon nagy százalékunk) ezzel kel, és ezzel fekszik. Nincs olyan nap, hogy ne jutna eszünkbe, "francba, miért én?". A hajunk nagyon fontos az arcunk összképében. Csak hasonlítsatok össze egy mostani képet egy sok évvel régebbivel. Két teljesen más ember. A leglátványosabb ennek hiánya, hiszen ha pl. nagy orrod, kancsal szemed, elálló füled, kusza fogaid vannak, az mind-mind nem látszik olyan messziről, mint az, hogy nincs (vagy ritka) a hajad. Mondhatnám, a kopasz fej világít, messziről.

    Biztos van egy kis százalék, akit nem zavar a kopaszság. Ahogy egyik sorstárs is írta lentebb, pár millis (vagy teljesen tar) fejbőr. Valakinek jól áll. Lásd Vin Diesel pl, hajjal el sem tudnánk képzelni. De feltételezem, hogy akik ezen a fórumon regisztráltak, nem ebbe a csoportba tartoznak (köztük én sem). Egyszerűen nem áll jól, ha nagyon rövid a hajam. Így is elég magas volt a homlokom, és nem szabályos kerek a fejem formája, amin a hajam ritkulása csak ront. Most szedtem elő a tablóképemet. Hát, aki azon van, egy "helyes srác". Akkori volt barátnőm mondta is, hogy "na látod, itt még jól néztél ki". A mostani kép meg inkább egy "rendes srác"-ot mutat :)

    Nagyon durván visszaveti az önbizalmunkat a kopaszodás. Bizony, nem is gondolnánk, hogy mennyire más emberek lennénk, ha ez a probléma megszünne varázsütésre. Nem lenne blokkoló tényező, amikor meglátunk egy gyönyörű csajt, hogy "odamegyek! De hopsz, hogy is nézek ki?"

    És bizony a környezetünk - akármennyire is állítják az ellenkezőjét - kevésbé talál dekoratívnak bennünket. Hiába mondják a csajok, hogy "nekem nem számít a külső" na persze, egy szép férfi is lehet bunkó, de a ritkult haj által esztétikai hiányosságokkal küzdő egyén bizony lehet akármilyen rendes, max "jó barát" lesz belőle, mert nincs meg a vonzalom (persze egyrészt itt le lehetne most vezetni egy pszichológiai eszmefuttatást, hogy "önbizalom kell ide, semmi más" de hát az önbizalom is fakad valamiből ugyebár. Én sokszor hallottam már a következő dolgot, valami igazságtartalma csak lehet: "a külső megfog, a belső megtart".

    Egy olyan világban élünk, ahol megadatott a változtatás lehetősége. Csak nem élünk vele (én sem - még). Miért? Mert nincs pénzünk? Megvesszük a 2-3 millás autót sok évre, veszünk fel A-B-C hitelt bevásárlásra, személyi kölcsönt plazma TV-re és utazásra, áruhitelt számítógépre. Ez kilőve tehát.
    Nem merünk? Naná, hogy nem. Miért? Mert "mi lesz, ha..." ha nem sikerül a beültetés (mert én most ebbe az irányba kanyarodnék vissza ismét -> ami eddigi tapasztalataim alapján egyetlen végleges megoldásnak tűnik - kihullik a beintegrált haj? Begyullad, és nem gyógyul meg, csak nehezen? Fájni fog? Megszólnak a melóhelyen miatta? Lehet. Viszont csak egyetlen egy dolgot tudunk biztosan: Ha nem változtatunk, akkor NEM FOG TÖRTÉNNI SEMMI (kivéve persze azokat a fiatalokat, akiknél a folyamat még nem ért a végére, mert nekik természetesen az összes érzékeny hajhagymájuk elpusztul). Ezt tudjuk biztosan. Én viszont addig nem akarok, és nem is fogok beletörődni a sorsomba, amíg el nem mondhatom, hogy MINDENT MEGTETTEM, hogy ne így legyen.

    És szívesen értekezek (akár élőszóban is, egy jó sör mellett pl) a kopaszság ellen harcoló sorstársakkal, mert úgy vélem, hogy mivel hasonló problémákkal küzdünk, egymást motiválva sikeresebben fordíthatunk életünk ezen (szerintem meghatározó) szakaszának alakulásán.

    Egyedül nehéz. Együtt talán könnyebb.

    Na nem akartam regényt írni, remélem, végigolvastátok :)

    üdv és kitartás mindenkinek: Gábor
  • Narxis
    #585
    :DD
  • sguser
    #584
    az megint más kérdés hogy abbol a 150ből mennyi lesz kopasz 20-30év mulva.
  • sguser
    #583
    én ezt értem de akkor is irritáló hogy pl suliba körbenézek nagy előadóba fentről és látom hogy a velem egy koruak rajtam kivül van még kb 2srác aki kopaszodik a többi 150 meg nem...mér pont én? fuck.
  • Willenbrock
    #582
    Pl. én úgy néznék ki mint egy beteg kemoterápiás orosz ember.Ez sem lenne jó.
  • Willenbrock
    #581
    Igen de valakinek olyan előnytelen formájú feje van hogy nem való neki.
  • Narxis
    #580
    lol
  • immovable
    #579
    Én egyszerűen oldom meg már évek óta, hogy ne látszódjon a kopaszodásom.
    2 naponta borotválom a fejem. ;)
  • gaborv
    #578
    Szia! Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos minden sorstársunk (mint én a folyamat elején) megpróbálkozik mindenbe belekapaszkodni, amibe csak lehetséges, hátha nem genetikus (vitaminhiány, korpa, gomba, vírus, baktérium, rossz sampon, sapka viseléséből/nem viseléséből adódó hajhullás, és még sorolhatnám). Sajnos a valóság azonban az, hogy ezek a dolgok az esetek kb egy ezred részénél az igazi okozók (és akkor ezt meg is gyógyítják). A többi mind öröklött. Nézzetek csak körül, hány kopasz (vagy kopaszodó) férfiember járkál körülöttünk. Sok. Nagy százalékunk bizony erre a sorsra ítéltetett.

    Megnéztem az oldalt, amit linkeltél. A kis videó alapján elég jónak tűnik a dolog, de annyira nem tudok még jól angolul, hogy perfektre megértsek mindent, ami le van a honlapon írva. Mellesleg ha nagyon belemélyülök a témába, és több óráig tanulmányozok a neten egy új eljárást, eddig sajna mindig arra a végeredményre jutottam, hogy: "igen, igen, ez a módszer nagyon jó, de ez és ez és ez... Végleges megoldást a tudomány mai állása szerint csak a hajbeültetés jelenthet. A többi mind csak parasztvakítás (lásd lézerfésű és társai), vagy még kiforratlan, kísérleti jelleggel működő dolog".

    És még egy: engem sem érdekelne, hogy most mű haj van a fejemen, vagy igazi, lényeg, hogy minek látszik. Na meg - mint a paróka esetében pl - ha este hazaviszed a leányzót, és esetleg belekapaszkodik a frizurádba, ne maradjon már a kezében, mert az bizony felettébb kellemetlen lesz... :)
  • Willenbrock
    #577
    Én úgy tudom a Rogaint legalább 3 hónapig használni kell hogy elkezdjen hatni.Ez a műhaj csak 5-7 évig bírja?Utána mi történik az is kihullik?Én az 5%-os Rogaine-t fogom kipróbálni,Augusztus végén megírom a tapasztalatot.
  • hajajj
    #576
    Hello!

    Alulra beszúrtam 2 linket műhajakkal kapcsolatban, mivel Én már a csodákban nem hiszek. Valaki esetleg tud ezekről valami infót adni, hogy jó-e az ilyen, vagy valami ismerős aki esetleg próbálta már. Kíváncsi lennék, mert a filmjükben agyon dícsérik, de a googleel 1 véleményt sem találtam.

    Én kettőt találtam ami érdekes:
    -Van az amerikai, Ők azt mondják, hogy mennyire tökéletes hajvonalat hoznak létre és teljesen észrevehetetlen a műhaj, mivel a kicsi hajszálakat is lemásolják, növési ciklust szimulálnak stb. Érdekes, de erről olyan sokat nem tudtam meg a honlapukon.
    -A másik a handsomeman klinikás, ami egész jónak tűnik, mivel a filmjükben azt mutatják ez igen bírja a gyepát búvárkodás, szél stb... és hogy 5-7 évig bírja. Itt egy link a magyar filmjükhöz érdemes azért megnézni.

    http://handsomemen.pl/www/upload/Filmy/Wegierski.avi

    Csak az nem tetszik nekem hogy soha nem mutatják azt a részt ahol a haj találkozik a fejbőrrel. Amúgy azt írja a maradék hajra semmilyen káros hatással nincs. Nem akarom elregélni, mert ebből a filmből minden kiderül. Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de engem kajakra nem érdekelne hogy műhaj van a fejemen, ha nem látszik csak legyen szép sűrű, természetes és úgy álljon, ahogy akarom. Az hogy nem kell vágni az nem érdekel, bár ez sem igaz, mivel a maradék haj ugyan úgy nő a fej tetején is de az biztos hogy meg kéne válogatni a fodrászt hogy kihez megyünk.

    Na mind1 gondoltam megkérdezlek benneteket mivel, csak "sorstársak" vagyunk vagy mi. Amúgy magamról is 1 picit ha már írok.
    Nekem kb 18 éves korom óta hullik a hajam most 25-dikben járok és lassan, de biztosan teszi a dolgát az idő. Mivel sok egészséges könyvet bújtam akkoriba gondoltam elmegyek 1 természetgyógyászhoz mivel a bőrgyógyászaton a főorvos röhögve mondta a nagy kopasz világító fejével, hogy erre nincs gyógymód. Nekise volt XD.

    Ja igen, a természetgyógyásznál ilyen biorezonanciával kimutattak mindenféle problémát: vitamin hiány, ásványianyag hiány, gombák stb. Kaptam egy csomó cuccot só, savasító ételek kerülése, test ph-jának a helyrehozatala stb. Hát én mindezt megtettem, sőt a mai napig egészségesen élek, rendszeresen sportolok, nem iszom és soha nem dohányoztam. Reggelire pl bio zabpelyhet eszek, amibe mindenféle magvat meg aszalt gyümölcsöket szórok ami megjegyzem egész finom és nagyon jól esik. Ráadásul rengeteg jót tartalmaz ami a szervezetnek kell. Mindenkinek ajánlom. Sót nagyon keveset eszem és nem is hiányzik( hamar megszokja az ember.)Na mindegy, lényeg hogy visszamentem kontrollra félév után. Bemértek a készülékükkel és mindent teljesen rendben találtak, persze a hajam ugyan úgy hullott.

    Akkor gondoltam genetikai a dolog, mivel az egyik nagyapám is totál kopasz volt, ezért hát kipróbáltam a rogaine 5%-os habot, amit itt mindenki ajánlgat. Hát én 2 és fél hónapig kentem a fejem reggel, este és amikor még mindig tele voltak az ujjaim hajjal mikor bekentem a fejem, úgy döntöttem abbahagyom mert szerintem ettől csak megfázik és jobban hullik.

    Mivel hamar zsírosodik a hajam és utána olvastam, hogy a zsíros korpától is hullhat a haj(mitől nem) ami a tünetek alapján nekem is van. Most épp azt tesztelem hátha az a gond, kénes samponnal mosom + nyírfa hajszesz. Ezt csak azért írtam le mert állítólag a haj gyökerénél él egy baktérium fajta, ami zsírral táplálkozik és arra buzdítja a faggyúmirigyeket hogy zsírt termeljenek ez lesz a zsíroskorpa, ami ha megvakarod a fejbőrőd ilyen sárga ragacsos cuccként a körmöd alá megy, és akár össze is gyúrhatod:) Ez a zsíros dolog állítólag teljesen körbe veszi a hajhagymákat amit a vichy is reklámoz és megfojtja őket. Ha erről többet szeretnétek tudni keressetek rá egy két dolgot lehet róla találni google-n.


    Itt vannak a linkek amiket mondtam:

    Ez az amerikai:
    Ez a fordított (googleel):

    http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://www.iwanthair.com/male-hair-loss-treatment-for-men.htm&ei=CDrzScTbAYSK_QaqoY3oCQ&sa=X&oi=translate&resnum=10&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dthe%2Bnewest%2Btechnology%2Bfor%2Bhairloss%26hl%3Dhu%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26sa%3DX

    ez a sima:

    http://www.iwanthair.com/male-hair-loss-treatment-for-men.htm

    Ez a handsome man-es:

    http://www.hungarian.handsomemen.pl/przyklady.html


    Várom a véleményeket!
  • Narxis
    #575