1375
nem csak nekem?
  • Ronny
    #694
    áltálában amikor az ember már gyanakszik, akkor ott probléma van.
  • 141111
    #693
    nekem alapból ritka és vékony hajam van, nehéz megmondani ritkább-e mint eddig volt:P márciusban festettem ami nagyon rosszat tett, tartása semmi nem volt meg minden. azóta ahogy nő le egyre elviselhetőbb. új szálak pedig nőnek (legalábbis elöl mert ott látom).az újak meg nem tűnnek nekem vékonyabbnak. szóval lehet nincs is gond.. csak nem akarom megvárni mire kihullik a fele :P
  • Willenbrock
    #692
    Szerintem addig nincs gond amíg nem vehető észre valahol egy kis ritkulás a fejbőrön.Én már 2000-ben(20 évesen)észrevettem magamon hogy a homlokom oldalán megjelent egy kisebb ritka terület,mondtam is az ismerősöknek hogy kopaszodom,pedig a kihullott szálakat nem is láttam,csak a ritkulás tűnt fel.Akkor mindenki hitetlenkedett meg nevettek hogy hülyeség az egész,beképzelem és tök sűrű a hajam stb.Aztán 3-4 évvel később már jobban látszott hogy az egész fejtetőn megritkult,mostanra meg egyértelműen gyér lett a hajam 2 éve már a forgónál is megjelent a fokozottan ritkuló folt,a homlokom meg igen magas lett.A hullás,még a fokozott hullás is önmagában nem gond-több minden okozhatja a vitamin és vashiánytól kezdve,a gond akkor van ha sokkal kevesebb kezd a helyére nőni.Ja és a kopaszodás fontos jele még-hormonális oknál-hogy a hajszálak minősége romlik le legelőször tehát látszik hogy vékonyabbak és ettől rugalmatlanná,fésülhetetlenné kezdenek válni mert a tartásukat elveszítik.Aztán a vákony szálak is megritkulnak,egyre vékonyabb pihék,szöszök nőnek csak a normális szálak helyett,végül már az sem és tarrá válik a fejbőr.
  • 141111
    #691
    hali. mostanában azt vettem észre mintha több hajam hullana:S de nemvagyok benne biztos hogy tényleg jobban hullik mint kéne, vagy csak én képzelem be magamnak. szóval tudom hogy napi 100-ig normális... pl ha napi párszor megfésülöm a hajam meg mosom akkor olyan 40-50 szál kb. kijön.. de napközbe nemlátom mennyi esik ki, mer nem olyan hosszú hogy mindegyiket lássam. olyan 10-20max amit napközbe észreveszek.. meg az mennyire baj hogyha végigsimítom a hajam akkor 1-1 szál minimum azért kiszokott jönni?:S 18vagyok.
  • tibu75
    #690
    No problémó !Csak az vegye magára akire igaz.
  • sztoncsi
    #689
    Nem hinném hogy tudsz idézni a hozzászólásaimból olyat amikor rossz tapasztalatra tapsikolok...!

    Leginkább csak kérdezek, vagy véleményt nyilvánítok, de azt minden rosszindulat nélkül teszem...

    ELNÉZÉST ha bárkit megbántottam volna mert nem vettem észre!
  • tibu75
    #688
    Én továbbra is állitom , hogy a Rogaine vagy a Spectral nem csak állapotfenntartó szerek ,hanem visszafordítható vele a folyamat(lásd pl.Rudolf Pétert akinél nem látványosan de elkezdődött valami).
    Hacsak nem évtizedek óta áll fenn az állapot,erős esély van.
    Viszont érdekes , hogy minduntalan azt írjátok , hogy akinek van tapasztalata az ossza meg azt a fórumon, ha rossz a tapasztalat akkor tapsikoltok , ha meg van pozitív tapasztalat akkor nem hiszitek el , vagy lehurrogjátok ...
    Ez most milyen fórum?
    Több pozitív hozzáálást ,hiszen a tudomány fejlődik és lejárt már az " Akkor a sok kopasz gazdag miért kopasz,hisz van rá pénzük" duma!
    Manapság az a duma , hogy akarod vagy nem?És ahogy halad az idő egyre nagyobb hatékonyságú technológiák jönnek ki.
  • Willenbrock
    #687
    Nekem a III és a IIIvertex-hez hasonlít
  • sztoncsi
    #686
    Én jelentem VI nekem ezért nem jók ezek az állapotfenntartó szerek...
  • Ronny
    #685
    aki még nem ismerné: a Norwood-skála
  • Ronny
    #684
    az is megoldás ha egyszerűen elfogadod a dolgot, 2004 óta használtam a Minox/Proscar párost, akkor még sokkal több hajam volt mégis rosszabbul éreztem magam a bőrömben. Aztán eljött egy pont ahonnan nem érdekelt a dolog, sikeres ember vagyok minden téren, és ez NW3 felé haladva is így van.
  • Ronny
    #683
    a tapasztalatod és a valóság nem biztos, hogy egyezik. Az igaz, hogy előbb-utóbb a kencék használata mellett is kihullik a hajad, de egyáltalán nem mind1, hogy ez mikor következik be.
  • tibu75
    #682
    Ez a te szkeptikus véleményed , joosbalazs...
    Én tiszteletben is tartanám , hate is elfogadnád , hogy más is lehet igaz , nem csak a te gondolatod.
    Amiért neked mindegy ,meg kihullott , illetve nem ismersz személyesen olyan embert aki sikeresen oldja meg a hajhullás kérdését,attól még hidd el sokan vannak csak a legtöbbje nem reklámozza magát mert pont nem az a célja , hogy felhívja erre a figyelmed,hanem örül és éli az életét.
    Csak én vagyok ilyen hülye hogy leállok veled vitatkozni , de be is fejezem mert úgyis értelmetlen...
    A WC papíros meg borotvahabos hasonlatot meg csak nem akarod felfogni , pedig tudod te mit akartam kihozni ebből.Egy a lényeg : üzenem a többségnek : Sosem szabad feladni , mert a hajszálak a testünk részei úgy mint a fogad és a kezed és ne hagyd hogy elvesszen .Ha van rá mód , sose adja föl senki.
    De nyitottnak kell lenni , mert itt a szkepticizmussal csak időt és hajat veszíthetsz...A riogatásnál és elkedvetlenítésnél többet ér az önmagadba és tudományba vetett hit.
    Én emellett voksolok.
  • joosbalazs
    #681
    Na ismét... Kedves Tibu75! Kérlek szépen ne kezd el a el a személyeskedést...
    Főleg a filozófiához való szakértelmem ne kritizáld, mert fogalmad sem lehet róla... Szerintem még az elején be kellene fejezni az óvodás szintű kóstolgatásokat... Mellesleg a "csajok vs. haj" részt nem neked írtam, csak általánosságban...
    A Rogaine és a többi hatásfokozó cucc helyből 6-7000 forint... Ami Wc papírra, meg borotvahabra is kegyetlen irreális összeg...
    Az utólag beültetett haj nem hullik ki... Akkor az eredeti helyén is kihullott volna... Ugyanis nem arról van szó, hogy a fejtetőn érvényesül a DHT, hanem egyszerűen az ottani hajszálak nem bírják azt...
    Mellesleg honnan veszed, hogy neked biztosan férfias típusú hajhullásod volt?? Lehet 94-ban más eü oka volt a hajhullásodnak... A katonaság alatt meg az ott ért nem túl steril hatások miatt hullhatott esetleg ideiglenesen... Csak azért mondom mindezt, mert vagy te vagy az 1millióból 1 fő, vagy szimplán nem az volt a problémád, mint itt a legtöbb embernek... Vagy egyszerűen üzleti okokból állítod, amit állítasz... Én kívánom, hogy az első szitu legyen, és akkor gratulálok neked...

    Mellesleg nem hiába van az a mondás, hogy 1 fecske nem csinál nyarat... Én személy szerint emberről nem hallottam még, akinek valóban használt volna bármiféle kencefice... Nálam 3 év használat után fordult át a dolog "leszarom" oldalra... Mellesleg azóta sokkal kevesebb hajam ment el arányaiban, mert nem idegeskedem rajta... Ez lassan 4 éve...
    Tehát én óvakodnék a pénzkidobálástól, mert ESETLEG egy embernek valóban használt valami szer..

    A hajbeültetést pedig azért nem ítélem el, mert én tisztában vagyok az árával, következményeivel, lehetséges eredményeivel, mellékhatásaival... Tudomásul kellett vennem 17 évesen, hogy az életben nem lesz már belőlem hajasbaba... De egy csillogó búra+patkónál még mindig jóval szebb egy fent ritkásabb, de egyenletesen mindenhol megtalálható hajszerkezet... Már korábban is írtam... Egy olyan Szállító 1. frizurával én tökéletesen boldog tudnék/tudok lenni egész életemre...
    Érdemes elgondolkozni... Valószínűleg a legtöbb hormonális hajhullással küzdő ember előbb vagy nagyon kicsit utóbb kopasz lesz... Akkor mi a célszerűbb?? Nem is a legtöbb, hanem gyakorlatilag mind! Millióból 1 kivétel...
  • peterke2
    #680
    Sziasztok!

    Régen jártam itt, nem igazán volt rá szükségem az utóbbi időben. Most is csak úgy benéztem. Úgy látom, a többség a hajátültetés helyett a "természetesebb" módszerekben bízik.
    Nekem is a Viviscal és a Thymuskin segítettek, bár annak idején volt, aki azt mondta, hogy nála a viviscal nem vált be. Örömmel újságolom, hogy nekem ez a kombináció használ.
  • sztoncsi
    #679
  • Ronny
    #678
    a Rogaine biztonságos, maximum szőrős lesz a tenyered is...:)
  • Willenbrock
    #677
    A Rogaine nem ilyen remélem.
  • Ronny
    #676
    Itthon a legtöbb orvos még nem a FUE technikát alkalmazza, a sima hajátültetés sajnos heggel jár.
  • Ronny
    #675
    azért a DHT-blokkolókkal óvatosan! A mellékhatások előfordulása messze meghaladják a hivatalosan közölt adatokat. Permanens impotencia, gyno és egyéb nem reklámozott nyavalyák.
  • sztoncsi
    #674
    Így tényleg semmi értelme a beültetésnek... (legalábbis nekem)
    Nem bírnék állandóan bogyókat szedni..., vagy kenegetni mindennap a búrámat!
  • Willenbrock
    #673
    Hajáthelyezésnél nincs heg elvileg mert szálanként helyezik át.Ki sem hullik az átültetett terület mert a tarkó körüli hagymák nem érzékenyek a hím nemi hormonra.(ezért van az hogy a kopaszoknak is a tarkón és a fülek körül mindíg megmarad a haj)Ami gond az az viszont hogy a kopaszodás tovább folytatódik az átültetett területen kívül.Egyszerre az egész fejen meg nem lehet áthelyezést csinálni úgy hogy sűrűnek is tűnjön.Tehát azt szokták csinálni hogy a fejtető egy részén áthelyeznek hajat aztán DHT blokkolót szednek be hogy a környező területeken se hulljon ki mert az nagyon bizarrul nézne ki.(állítják hogy nincs különösebb mellékhatásuk ezeknek a blokkolóknak de amit nem külsőleg kell alkalmazni én abban eleve nem bízok valahogy)Tehát áthelyezéskor nem elég hogy 1 vagyont otthagysz de még folyamatosan blokkolókat is szedsz-belsőleg.Vagy megvárod a csontkopaszságot és egyben a teljes mennyiséget áthelyezteted(nem értem hogy elég ehez a tarkón levő mennyiség amúgy)viszont addig csúfoskodni kell ráadásul ez akkora összegbe kerül amiből már kocsit vehetsz stb.Én egyelőre a Rogainnal teszek egy próbát.
  • sztoncsi
    #672
    Nekem a beültetésről más infóim vannak...
    (nekem nem volt beültetésem, csak olvastam róla, így nem garantálom a hitelességet)

    Szóval a beültetett haj is kihullik egy bizonyos idő után, a kérdéses helyről, a túlzott hormonok miatt! Ez az egyik dolog ami miatt nem vagyok beültetés párti én sem!

    A másik dolog, az az hogy ha már beültették, és kihullik, akkor gondolom teli lesz a fejbőr műtéti hegekkel, ami miatt már a teljesen kopasz fej sem lehet esztétikus!
  • szurfark
    #671
    Amit kérdezni szeretnék az az hogy én is szeretnék elkezdeni szedni/használni valami szert a kopaszodásomra.
    Bár nem tudom hogy melyikkel kezdjem...majd orvoshoz akarok menni tanácsot kérni.
    Ebben a dologban is egyetértek Tibu véleményével.
    Szerintem egyáltalán nem baj az ha ezekre a szerekre áldozni kell havonta pár ezret. Mivel az ember egyéb más dolgokra is elkölt nagy csomó pénzt. Amik nem is minden esetben hasznosak.
    és szerintem az is hülye hozzáállás hogy szerektől függ az ember ha szed ilyesmiket.
    Egyfelől azért mert ha valaki hajátültetést végez akkor azután is szednie kell az un. DHT blokkolót a még meglévő haj megtartására.
    Másfelől meg szerfüggőségnek szerintem nem az számít. Hanem pl a dohány alkohol stb stb. -enyit erről.

    Azt szeretném megkérdezni hogy vannak olyan szerek amik segítenek abban hogy a homlokom felett feldúsuljon kissé a hajam???
    Ki mit javasolna kipróbálás képpen???
    Volt olyan akinek elől a homloka felett látható eredményt hozott valamilyen szer???

    előre is kössz a válaszokat.
  • szurfark
    #670
    Sziasztok..
    Olvastam pár hsz-t és gondoltam megint beírom a véleményem egy két dologról...meg kérdezni is szeretnék persze.
    Először is. Az én kopaszodásom még csak ott tart hogy a homlokom két oldalán hullott ki. Tehát középen még van bőven sok hajam van de egy pici ritkulás már ott is megfigyelhető..de még egyelőre nem feltűnő.
    A hajátültetés nekem sem tetszik különösebben.
    Amit Tibu írt: hogy ha kiszedjük onnan ahol van és hiányozni fog-ez hülyeség. Mert ahonnan kiszedik ott nem sokkal utána vissza nő.
    Nekem azért nem tetszik a hajültetés, mivel a beültetett haj mögött rendes természetes haj van. és ez tovább kopaszodhat hátrafelé.-de közben a beültetett haj meg elől megmarad.na és ugyebár mindenki el tudja képzelni azt hogy ez hogyan is fog kinézni az ember öreg korára.
    Ennek megakadályozására szednek mindenféle gyógyszereket, ami megakadályozza a haj további kopaszodását. de idős korra szerintem így is úgyis kihullik ami az ültetett haj mögött van. Hiába szed az ember gyógyszereket egy bizonyos kor felett szerintem már azok sem hatnak.
    és akkor persze lehet menni a következő műtétre.
    -szóval ez nem tetszik a hajátültetésben.
  • tibu75
    #669
    Ja még egyszer de tényleg ...
    A szinten tartás amin lovagoltok :

    Amikor anno hullani kezdett a hajam kb 1-2 évig kerestem a megoldást amire megtaláltam a Regaine-t ( a Rogaine eu változatát)
    A Regaine először megállitotta a hajhullást majd elkezdett visszasűrűsödni a hajam és azóta maradt a sűrűsödött szinten , sőt mióta fejlődött a szer ( Rogaine hab ) azóta is jönnek új hajszálak ...ez nem eredmény ? Nekem elég!
  • tibu75
    #668
    A hajátültetés nem tetszik nekem.Én biztos nem szedetnék ki hajat onnan ahol nem hullik ,azért hogy áthelyezzék .Egyrészt onnan ahonnan kiszedik hiányozni fog, ahova beültetik pedig nem lesz úgyse olyan sűrű,és nem igazán lesz természetes sem...
    Nekem tökéletesen megfelel a helyi kezelés mert így ugyanolyan dús a hajam mint mielőtt hullott volna , lehet hogy nem olcsó , de másra is kiad ennyit az ember ,pl aki cigizik ,vagy kozmetikai szerekre .
    Addig meg amíg alkalmazni nem kezdik a hajklónozást , legalább meg marad a hajam.A szinten tartással nem tudom mi a bajod,hiszen a fiatalkori hajam akarom szinten tartani , annál sűrűbb nem is kell.
    Csak annak kell választanio a haja és a csajok között aki szedi ezeket a prosztata megnagyobbodás elleni szereket (dutasterid,proscar,finasterid stb)Én ezeket sosem szedném , ha figyeltél arra amit írtam olvashatod mit használok,ezeknek nincs olyan mellékhatásuk ami a potenciát csökkentené , vagy a férfiasságot szüntetné meg hosszú távon.
    Ez a rogaine és Spectral kezelés annyira "ideiglenes" megoldás csak -ha már így említetted-mint a napi borotválkozás hatása,hiszen hogy eredményes legyen minden nap borotválkoznod kell,és ahhoz is veszel sok mindent nem kevés pénzért...
    A hajhullás elleni kezelés is ennyire egyszerű ,napi rutin.
    Kiszámolod nekem azt is mennyit költök borotvahabra? Ha sokat akkor értelmetlen?És a WC-papír ?Arra is értelmetlen költeni , hiszen sosincs vége...
    Az élet is értelmetlen?:)
    Joosbalazs szerintem nem való neked a filozófia...
  • sztoncsi
    #667
    Erről beszéltem én is... legalábbis az első bekezdést illetően!
  • joosbalazs
    #666
    Ismét nem akarok beleugatni... De szerintem ez így nem megoldás...
    94 óta használod ezeket a szereket, és szinten tartottad a dolgot?!? Leszámítva a szerinted havi pár plusz hajszálat... Én mennyibe került a sok szer 94 óta összesen?? 15 évről beszélsz, és ha csak havi 3000 forintról van szó, az akkor is 540000 forint... Amiből majdnem kész az egész fejtető VÉGLEG!! És valószínűleg nem havi 3 paprírról beszélünk itt... Mindez ideiglenes megoldásként... Hát nem tudom...
    Nyilván csak napjainkban olyan "egyszerű" a hajbeültetés... De szerintem ma nem megoldás az, ha megmarad esetleg ami van, és amíg szeded a bogyókat, tehát szerektől függ az életed...

    Haj, vs, csajok... Ez sok dologtól függ ám... Nyilván egy olyan hapsi, akinek kifigyel a hatalmas patkó, de ahol van, ott igénytelen hosszú haja van, az taszító... A csutka kopasz sem tetszik mindenkinek... Nekem most mindenhol 3mm-es a hajam... De nem néz rám senki sem undorral... Persze ez fejforma kérdése is, de én úgy látom, hogy a legtöbb kopasz/kopaszodó próbálja ide-oda fésülni a maradék haját... Ami valóban szánalmas...
  • tibu75
    #665
    Egyébként fokozhatod a dolgot napi Revita sampon használattal , vagy kombinálva :reggel Rogaine este Spectral DNC-L krém!
  • tibu75
    #664
    Nyugi Willenbrock!
    Türelem, hajat terem...:)
    De értsd meg ez nem pár nap alatt történik , mint ahogy a hajhagymáid sem pár napja haldokolnak,nem?
    A lényeg a napi két kezelés és a shedding hatás fokozódása a legfőbb jel arra , hogy jól reagálsz a kezelésre.
    Én évek óta használom a Rogaine-t és még most is keletkeznek újabb és újabb hajszálak.
  • sguser
    #663
    na voltam megint vérvételen megint másfélszer annyi a tesztoszteron a véremben mint a normál, azt mondta a doki nem lehet vele mit csinálni.
    nincs valami tippetek hogy mivel lehetne lecsökkenteni?
  • Willenbrock
    #662
    Shedding hatás nagyon szépen érvényesült eddig,remélem a visszanövés is ugyanilyen látványos lesz.
  • Willenbrock
    #661
    És mikor kezdődik el a növekedési fázis?Most 11 nap kezelés után még csak a fokozott kihullás tapasztalható:(
  • thomasito
    #660
    Leárazás!!!!!

    -Kirkland 3 flakon (3 havi adag) 7000Ft

    -Rogaine hab 5%-os minoxidil tartalmú(eredeti Pfizer gyártmány):

    1 flakon (1 havi adag) 5500 Ft
    2 flakon (2 havi adag) 11000Ft helyett 10000 Ft
    3 flakon (3 havi adag) 16000Ft helyett 15000 Ft

    -Rogaine for Women 2% minoxidil(eredeti Pfizer gyártmány) tartalmú

    3 flakon (3 havi adag) 15000 Ft

    -Finasterid, DHT blokkoló

    1 levél (havi adag) 3000Ft

    Valamint, 6%, 12,5%-os minoxidil tartalmú hajnövesztő (Xandrox)


    Érdeklődés: [email protected]
    Átvétel: Bp.-en személyesen, vidékre csomagküldés
  • Willenbrock
    #659
    Kösz,akkor megnyugodtam.Kíváncsi leszek milyen lesz 3 hónap múlva.
  • tibu75
    #658
    Nekem ez az eredmény elég meggyőző , tudva , hogy ha nem használnám ezeket a szereket teljesen kopasz lennék ,így meg senki nem mondaná ezt ha lát mert meg van a hajam , és minden hónappal plusz új hajszálakkal dúsul ... Amikor pl katonaként nem volt lehetőségem kezelni, vagy volt egy másik féléves kihagyásom is, jelentősen romlani kezdett a helyzet gyengült és hullott a hajam,újra folytatva a kezelést visszaszereztem az elvesztett hajszálakat,és rájöttem,hogy nem érdemes abbahagynom,mert akkor visszaáll az az állapot.
  • sztoncsi
    #657
    Hát igen... a gond az, hogy azokat már többnyire elveszítettem, és a jelenlegi állapot fenntartása, nem megoldás... (mert felül már nem sok van...)

    Ha nincsen olyan megoldás amitől ki is nő (nem csak szinten tart), valószínű akkor novemberben jön a borotva...

    Köszi őszinte válaszod!
    ("Sikerül fenntartani azt az állapotot , mintha nem is kopaszodnék.")

  • tibu75
    #656
    Sikerül fenntartani azt az állapotot , mintha nem is kopaszodnék.
    Egyébként ebben a dologban nem szabad szkeptikusnak lenni , ki kell próbálni ,legfeljebb abbahagyod ha nem jön be.
    ha szkeptikusként szemléled a dolgokat akkor hallasz ezt azt,de mivel nem próbáltad ki ezért mások beszámolóit vagy elhiszed , vagy nem.Közben meg kihullik a hajad...
    Sok mindent kipróbál az ember az életében,filozófikusan mondhatnám ,sok ösvényt bejárunk mire rátalálunk a jó útra , de ha nem indulsz el ott maradsz ahol vagy és sosem ismered meg a lehetőségeket.
    Kevéssé filozófikusan : Ha nem próbálsz tenni ellene akkor tényleg nem veszíthetsz semmit ...csak a hajszálaidat.
  • sztoncsi
    #655
    94-óta?
    Az már szép, és elég nagy kitartásról ad tanúbizonyságot...

    Milyen az eredmény? Dús, vagy csak növöget?
    Én is kitartó vagyok, csak ebben az esetben nagyon szkeptikus, így nehéz belekezdeni...