1375
nem csak nekem?
  • valakeee
    #1014
    Sziasztok!

    Én próbálkoztam korábban olyasmivel, hogy vmilyen szeszes löttyöt kellett a fejbőrbe masszírozni pl. hajmosás után. Szerintetek az ilyesmi használhat?
  • peterke2
    #1013
    Norwood 2-es most.
    De volt már rosszabb is :-)
  • szurfark
    #1012
    Valamilyen szinten megértelek. Ismerős ez a magyarország szindróma dolog.
    Egyébként megkérdezhetem hogy hány éves vagy, és milyen fokú a kopaszodásod? Mondjuk a norwood skála szerint.
  • Drakeamarth
    #1011
    Oks, kösz.
  • peterke2
    #1010
    A Nisim sampon szerintem elég jó.
    Van belőle zsírosabb vagy szárazabb hajra való is.
  • Drakeamarth
    #1009
    Amúgy abszolút bizakodó vagyok, csak persze nem túl nagy öröm naponta ennyi hajszáltól megszabadulni.

    De most elhatároztam, hogy mindent bevetek. Cinktabletta+fodormenta tea+béres csepp+Rogaine persze. A Rogaine-en kívül egyik sem kerül hatalmas összegekbe, és elvileg nagyon hatásosak. Ja, meg még a szója, de azt nemtom hogy szerzek be.

    Rogaine mellé milyen sampont használjak? Tökindegy? Vagy inkább olyat, amiben minél kevesebb a vegyszer?
  • peterke2
    #1008
    Oké. Én sem akartam nekedesni, csak néha ideges lesz az ember, amikor mindenhonnan csak azt hallja: "Neked már úgyis mindegy! Add fel! ..." Ez amolyan Magyarország-szindróma, általános világvége-hangulat.

    Az lenne az objektív, ha az ember magának lefényképezné, hogy milyen volt előtte az állapot és milyen lett valamelyik szer használata utána. Hát ez nekem annak idején nem jutott eszembe... És szerintem a többiek sem fényképezik magukat, mert nem igazán telik benne öröm.

    Mindenesetre én hosszabb ideje használok Viviscal tablettát, csak nem minden hónapban. Úgy érzem, hogy megállt a kopaszodásom. Persze ez elég szubjektív dolog és az sem biztos, hogy mindenkinek ettől rendbe fog jönni.
  • Willenbrock
    #1007
    Nálam is jelentkezett viszont a sűrűsödés meg elmaradt,igaz csak 3 hónapig használtam.
  • Drakeamarth
    #1006
    17 napja használom a Rogaine-t, és igen erőteljesen jelentkezik a shedding... Remélem nemsokára elmúlik.
  • szurfark
    #1005
    Szia.
    Az írásomat teljesen félreértetted.
    Először is azt azért nem mondanám hogy én "itt" vagyok.Mivel már nem idegeskedek ezen úgy ahogy az itt fórumozók.
    Másik. Én egyáltalán nem azért írtam azt hogy leromboljam az itteni emberek reményeit. Hidd el maximálisan együtt érzek minden kopaszodó emberrel. Mivel én is kissé meg voltam ijedve mikor nálam elkezdődött a dolog, és ahogy az itt fórumozók többsége ugyanúgy én is hirtelen kevesebbnek éreztem magam emiatt és ugyanúgy én is elkezdtem reménykedni abban hogy valamilyen úton módon de vissza fogom növeszteni az elvesztett hajat.
    Szóval egyáltalán nem akarom én itt senki reményeit lerombolni. De könyörgöm! Fel kellene már tudni fogni azt hogy bizonyos emberek, meg cégek kurva jól profitálnak abból hogy egyesek itt "reménykednek".

    A hajbeültetést egyáltalán nem akarom reklámozni, mert reklámozzák azt önmagában is eleget, pusztán csak leírtam hogy mit mondott az orvos.
    De elárulom hogy az orvos sem azért mondta ezt hogy ezzel pácienseket toborozzon, mivel a plasztikai sebészek elárulom nagyrészt mellplasztikából élnek, nem pedig ebből.

    Ha vannak ilyen szerek, akkor áruld már el légyszíves miért van az hogy az utcán szinte minden harmadik férfi kopaszodik? Talán túl trehányak ahhoz hogy kezeljék magukat?
    Akkor miért van az hogy ide is rendszeresen kétségbe esve írogatnak emberek? Talán azért mert olyan átütő hatásúak ezek a szerek?
    Ha tényleg léteznek ilyen szerek akkor légyszíves mutass már nekem egy előtte utána képet akár magadról akár másról. Érdekes hogy itt még soha nem láttam ilyesmit.

    Mielőtt bárki félreértené a hangnemet, nem akarok senkit sem megbántani itt. Pusztán csak segítő szándékkal írtam most is.
    Ahogy az én problémám is megoldódott, bízom benne hogy ugyanúgy másoké is meg fog.
  • Drakeamarth
    #1004
    Lehetséges. Hány éves vagy és mióta tart ez a folyamat?
  • marosiviki
    #1003
    Nagyon sűrű és sok hajam van, és ha beletúrok mindig marad 1-2 szál a kezemben. Szerintem ez a természetesnél hajhullásnál azért több, szerintetek lehetséges hogy a stressz miatt van?
  • peterke2
    #1002
    Csak azt nem tudom, hogy az ilyen ember miért van itt...

    Hogy lerombolja azt a kevés reményt, ami még megmaradt az emberekben?

    Vagy azért, hogy a hajbeültetést reklámozza? Arra aztán tényleg csak a gazdag embereknek van lehetőségük.

    Igenis vannak olyan szerek, amik huzamosabb ideig lelassítják vagy akár meg is állítják a kopaszodást még a férfiaknál is! Nem mindegy, hogy 25 évesen kopaszodik meg az ember teljesen vagy 55 évesen.

    Nem szabad feladni!!!

    Kinél egyik, kinél másik szer segít.
    Persze, ha valakinél nagyon súlyos a probléma akkor más a helyzet.
    Vagy aki 1000 forintból akar hajat növeszteni, az is nevetséges.
    De szerencsére van rengeteg normális ember.
  • Drakeamarth
    #1001
    Oké, inkább a személyes élményekre vagyok kíváncsi, ezeket magam is elolvastam. Oké, konkrétan az érdekel, impotenciát okoz-e, mint az ilyen szerek egy része...
  • neevous
    #1000
    link.
  • Drakeamarth
    #999
    Szóval a Rogaine-nek milyen mellékhatásai vannak (már ha léteznek ilyenek)?
  • berlinboy6329
    #998
    Hát vlt idő,mikor Forcapil mellé szedtem vitamin tabit,de semmit nem segitett.....Vasról fingom nincs:C

    ÁM most is 5-600 helyett max 250 esett ki a héten...Pedig semmit nem csináltam máshogy.
  • neevous
    #997
    Vitamin, vasbevitel.
  • berlinboy6329
    #996
    Mit értessz ezalatt?
  • Drakeamarth
    #995
    De ennek ugye nincsenek mellékhetásai?
  • Drakeamarth
    #994
    Na, ma hivatalosan is elkezdtem a Rogaine használatát. Kicsit elbénáztam, nem sikerült mindenhova eljuttatni a habot (a fele meg leesett a földre). Majd beletanulok...
  • neevous
    #993
    A táplálkozásod rendben van?
  • berlinboy6329
    #992
    Az mitől lehet h egy időre megállt a hajhullásom?

    Másfél hónapja az előtte szokásos heti 4-600szál helyett csak 10 alatt jött ki és nem tudom mitől:O

    De mostanra már visszaállt a régibe,bár kevesebb jön ki olyan 300-450 közt hetente,főleg hajmosásnál jön ki a nagyja,fésülködésnél max 30-50szál egész héten...És a hajam se egy szar,fos száraz szalma,mert előtte olyan volt,hogyha szárazabb lett volna elproladt volna az ujjam közt..És ugy szétállt h eszméletlen..De másfél hónap óta tök sima,egyáltalán nem áll szét,nem száraz,viszont 4. éve hullik...Majd 20évesen..hova még?Rohadjon meg....Aztán azután a hajmosás után hétről hétre meginte gyre több esett ki,mig el nem érte a majdnem szokásos ennyiséget..Kevesebb,de sokkal több,mint akkor..Pedig semmit nem csináltam másképp,talán a más balzsam,mert eddig is használtam mégse hatott szinte,de ez a Syoss v mi a retek ugy néz ki,h hat vmit,egyáltalán nem áll szét,meg is állt tőle a hajhullás mert pont kb 2 hónapja használom,de most emgint hullik tovább megállás nélkül...:CÉs idegesit már angyon...Hosszú régi,friss kicsi,mindegy jön kifele...Hétközben nem is lyan sok,modnom 30-70 szál egész héten,mosásnál viszont 4-500....
  • snapadam
    #991
    Persze, hogy ezt mondta neked a plasztikai sebész, hiszen ezzel keresi a kenyerét, nem is lenne értelme néhány jövőbeli pácienstől megszabadulnia.

    Lehet, hogy hatásos a plasztikai sebészet, de nem hoz olyan eredményt, mint az ember várja,hacsaknem több milliót áldozol rá, plusz a hajátültetés után is szedned kell DHT blokkolókat (ami drágább és károsabb, mint mondjuk a Rogaine), hogy a beültetett haj mögötti/melletti rész ne hulljon ki, mert az elég kínosan néz ki.

    Javaslom, hogy néz fel a Hairlosstalk fórumban Success stories címre, ahol láthatod mennyit használnak ezek a szerek.
  • szurfark
    #990
    A kopaszodásod nem attól állt meg. Hanem attól hogy a kopaszodás folyamatában stádiumok vannak. Ezt is az orvos mondta. Te most egy olyan stádiumban vagy ahol most pont stabilizálódott. De idővel majd tovább fogsz kopaszodni.
  • szurfark
    #989
    Olyan hajszálakkal vagy megelégedve amikre még várni kell? Azokra aztán várhatsz.
  • szurfark
    #988
    Anyagi értelemben jól tetted hogy befejezted.
  • szurfark
    #987
    Már magát a Rogaine-t sem kellene megvenned.
  • szurfark
    #986
    Sziasztok.
    Röviden le szeretnék írni most valamit.
    Magamról annyit hogy a homlokom két oldalán kopaszodom,és nemrég elnéztem ezzel egy orvoshoz.
    Egy plasztikai sebészhez mentem el, aki ugyebár hajátültetéssel is foglalkozik.Nem akarom bő lére ereszteni, annyi a lényeg hogy megnézte a hajamat, majd elküldött néhány vizsgálatra góckutatás céljából (fogászat,hasi ultrahang,vérvétel). Ezeken túl estem, majd elvittem neki a vizsgálati eredményeket, megállapította hogy nincs semmiféle góc a szervezetemben, és ennyi.Innentől kezdve biztosan a férfi hormonok okozzák a problémát.
    Ezután röviden még elbeszélgettünk arról hogy mit is lehet ezek után kezdeni a dologgal, és itt jön a konkrét mondanivaló.
    Az orvos kijelentette hogy a kopaszodásra az egyetlen és kizárólagos eredményt hozó megoldás a -hajátültetés-. Az én fejemre azt mondta hogy nálam túl enyhe vagyis nem olyan fokú a hajveszteség hogy egy ilyen beavatkozásnak értelme lenne. Ebben én is egyetértettem.A kopaszodásom mértékét én sem mondanám vállalhatatlannak.
    Ezután felhoztuk még a különböző szereket. Ezekről kijelentette az orvos hogy mégcsak véletlenül se próbáljak meg ilyen szereket használni, mert nincs értelme, és nem használ egyik sem. Úgymond csak pénzcsalás az egész. Legfeljebb csak arra jók hogy az ember áltassa magát egy darabig,majd végleg beletörődjön a dolgokba. Az orvos még életében nem látott olyan pácienst akinél bármelyik szer(gyógyszer/kencefice) is szemmel látható pozitív hatást váltott volna ki.Mert ha így lenne senki nem járna hozzá hajátültetésre.
    A kopaszodásra végül két lehetséges megoldást vázolt fel:
    1.Ha még kezdeti stádiumban van a hajveszteség, egy jól eltalált frizurával el lehet érni azt hogy semmi ne látszódjon belőle, vagy csak alig valami.
    2. Ha már látványosabb a hajveszteség, csakis a hajátültetés jelenthet megoldást.
    3. Beletörődik az ember és kész. (ezt már csak én teszem hozzá)

    Én végül mivel még enyhe a hajveszteségem az 1.-es megoldást választottam, és jó mondhatni jó eredmény született.

    A szerekről még annyit hogy szerintem senki élje bele magát hogy bármelyik is segíteni fog, mert nem fog. Pusztán csak önámításra meg felesleges pénzpocsékolásra alkalmasak ezek a szerek. Épp ezért én sem próbáltam ki egyiket sem, és nem is fogom.Innentől kezdve annak sincs sok értelme hogy itt oldalakon át tanakodnak azon hogy melyik kencefice a hatásosabb, mert hatástalan mind.
    A fenti három megoldás közül válasszon mindenki egyet, és ennyi.

    Ui:Végül mégis bő lére eresztettem :)

    Na viszlát.
  • szurfark
    #985
    ....
  • Drakeamarth
    #984
    Milyen sampont ajánlanátok a Rogaine mellé kiegészítésként? Nem kell valami méregdrága cucc, csak hogy ne gátolja nagyon a Rogaine működését.
  • Willenbrock
    #983
    Rogaine habot honnan lehet olcsóért venni?Egyszer már elkezdtem a kúrát de anyagi okok miatt 3 hónap után befejeztem,most újra kéne kezdenem.
  • Drogériaplusz
    #982
    Akkor olvasd vissza a régebbi hozzászólásokat. Egyértelműen kiderül, hogy a Rogaine és a finasteride tartalmú gyógyszerek, amelyek egyedül hatásosak.
  • snapadam
    #981
    Fenn vagyok a másik fórumon, de nem emlékszem, hogy agyon dicsérték volna a Rogaine-t. Tapasztaltabbak azt mondják, hogy retino A krémmel kell segíteni a felszívódást.

    Ettől függetlenül használom és meg vagyok elégedve vele, de a háromszög hajszálaira még várni kell :-)
  • Drogériaplusz
    #980
    Ezt a gyártótól kéne megkérdezned... Ugyanilyen kérdés, hogy miért nincs a Proscar betegtájékoztatóján feltüntetve a mellékhatások között, hogy hajat növeszt vissza? Pedig a vásárlói fele ezért veszi a készítményt...

    Te is tudod, hogy elől is ugyanúgy működik a Rogaine, láttam, h fent vagy a másik fórumon is, ahol számos ember leírta, hogy ugyanúgy működik elől is, mint hátul. A vásárlóink tapasztalata is ugyanez.
  • zoli
    #979
    Szeva, először vagyok ebbe a topicba, nekem is szinte hasonló tüneteim voltak, viszket meg hullott múlthéten voltam bőrdokinál nem látott semmi elváltozást (gomba vagy ilyenek) de azért felírt egy folyadékot, 3x kentem be vele és szinte teljesen megszűnt már, hajhullásra bánfi sampon meg hajszeszt használok, láthatóan javult a helyzet a hullás szinte megállt kezd visszanőni már kicsit.

    Folyadék neve locoid oldat
    http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/termek/LOCOID_1_mg_ml_kulsoleges_oldat/960

    olcsó és eddig hatásos, rem tudtam valamit segíteni ;)
  • snapadam
    #978
    © bandii84: milyen mértékű volt a hajvesztésed, mielőtt elkezdted? Finasteridből melyik márkát szeded és honnan szerzed be?
  • snapadam
    #977
    "A legtöbb 5%-os minoxidilt tartalmazó szerre az van írva, hogy csak a vertexben hatásos, de ugyanúgy működik a fej többi területén is (homlok, halánték)."

    Kérdezni szeretném, hogy ezt honnan vetted? Miért írná rá a terméket gyártó cég, akiknek hasznuk származik az eladásból, hogy a homlokán kopaszodókon nem segít, ha mégis segít? Nem kötözködöm, de én is olvastam ilyet, a beszívódáson kell segíteni igaz? Emuolajjal próbálta már valaki?
  • Drakeamarth
    #976
    Milyen helyeken tudom a legolcsóbban beszerezni a Rogaine-t?
  • Drogériaplusz
    #975
    Megjelent a Férfias típusú hajhullás (AGA)cikksorozat II. része. Az ingyenes II. részből megtudhatja, hogy pontosan mi okozza a férfias típusú hajhullást (AGA-t), hogyan osztályozzák a kopaszságot és, hogy milyen valóban hatékony szerekkel fordítható vissza, állítható meg a kopaszodás.

    http://www.drogeriaplusz.hu/?module=cikkek&cat=&cikk_id=4

    Továbbá teljesen megújult designnal várjuk az érdeklődőket!