3734
Adobe After Effects
  • #3211
    köszönöm!
    viszont van olyan effekt amivel meglehet törni a csikokat ugyanazon a síkon, h 90 fokot forduljon?
    vagy mindig külön kell megcsinálni ha forgatni akarom?
  • kormen
    #3210
    Ime a csikok megoldására egy megoldás:
    http://greyscalegorilla.com/blog/2009/06/how-to-use-simple-shapes-and-masks-to-make-an-entire-animation/
  • #3209
    ilyesmi 3D-s csíkokak hogyan lehet csinálni?
  • Maximus4
    #3208
    Sziasztok!

    Most ismerkedem a programmal és flash-el is egyáltalán.Az lenne a kérdésem,ha csinálok pl. egy szöveganimációt,hol tudom lecsökkenteni a framek számát?Mert amikor elmentem swf formátumba akkor ,mindíg 900 frame-et rak be.
  • kormen
    #3207
    Szerintem az a régi after-be volt az újba nincs legalábbis a CS3-tól már a graph editor van erre célra.

  • Feri0111
    #3206
    Itt van egy kép:
    http://www.kephost.com/images4/2011/2/22/3iq2nqzqw997fs9ckyft.png
  • kormen
    #3205
    Neked nem véletlenül a Graph editorra van szükséged?

    Ha igen azt úgy éred el,hogy a Timeline windowba a layer-ek felett illetve a timecode mellett van egy sinus hullám az agy ikon mellett.

    De nem teljesen értem a problémát lehet, hogy nem találtam el.




  • Feri0111
    #3204
    De az csak az expression beállítást nyitja meg. Nekem viszont például a scale tulajdoságnál a "value" illetve a "velocity" beállítás kellene. Azokat hogy tudnám megjeleníteni?
  • #3203
    nyomd le az ALT-ot és úgy kattints az órára!
  • Feri0111
    #3202
    Sziasztok!
    Egy olyan kérdésem lenne hogy a timeline ablakban a position scale rotation stb... tulajdonságok melletti kis nyilat (ami a további beállításokat tartalmazza) hogyan tudom megjeleníteni?
    Nekem valamilyen oknál fogva nem jelenik meg :S
  • speck
    #3201
    Sziasztok....szeretném bele rakni afterba a Magic bullet looks cuccost... de nem tudom hogyan kell bele rakni... vagy rosszat szedtem le nem tudom... mert fel telepitem és nem találom az effecteknél... valaki segítsen köszöntem
  • kormen
    #3200
    Szia!

    Egy sima video megtekintéshez nem kell olyan sokat számolnia persze, hogy simán akadás nélkül láthatod.
    Ami képet felraktál azaz aep nekem is megvan az egy nagyon sokretegű nagyfelbontású project amit nagyon kell számolni a procinak meg a gpu-nak abba az esetbe ha azt az after támogatja azt a kártyát.
    Az akadás amennyiben a kirenderelt cuccba van akkor tényleg gáz akkor valami másik kodeket kell választani.
    Azonban ha csak preview-t akarsz nézni két dolgot tehetsz vagy ami sokszor elhangzott, hogy a resolution kisebbre veszed.
    Vagy csak azokat a layereket teszed lálthatóva amiket éppen szükséged van azt pedig úgy, hogy a layer neve mellet van egy szemikon és egy karika. Ha a karikára rákattintasz akkor csak azok a rétegek láthatók amelyiknél ez be van kattintva ez akkor praktikus ha van negyven layer és e közül szeretnél kettőt látni csak.
    A szem ikonra kattintva be és ki kapcsolhatod azt a layert ez is jó csak ez a forditott helyzetbe kitűnő ha egy két layer-t ki akarsz kapcsolni.

    Egyébként bírom, hogy le lehet tölteni az ilyen project-eket csak némi program ismeret is kell, hozzá.

    Üdv




  • kormen
    #3199
    Szia!

    Lehetséges, hogy a ram preview-nak elfogy a memória és ezért nem tudja végigvenni az egész összetett compositiont.
    Preview használatakor ha nincs szükséged arra, hogy mindent teljesen kiszámoljon akkor a composition panel bal alsó sarka felé van egy legördülő menű aminek az alapbeállítása az hogy "full" - ez a panel resolution-ja - kicsit vedd lejjebb mindjuk half vagy akár quater-re.
    Igy csak minden második illetve negyedik képpontot számol ki és lényegesen gyorsabb és több képkockát tud berakni a mem-be.

    Üdv

  • Ravenhun
    #3198
    Sziasztok!
    Egy olyan gondom lenne az after effects-el, hogy van két composition-om,
    ezek egy animáció részei lennének, ezért egy 3. compositionba beraktam őket + egy hangfájlt-t.
    Hogy hanggal megtudjam nézni, elindítom a Ram preview-ot, de így sajnos csak az első composition végéig játssza le. De ha sima lejátszással csinálom, akkor szépen lejátssza teljesen mind2 composition-t.
    Az a kérdésem lenne, hogy ezt hogyan tudnám orvosolni?
  • speck
    #3197
    na most ki probáltam egy sima videoval... azt simán lejátszotta... de ha be rakok egy project fájt annál meg akad :)
  • speck
    #3196
    köszönöm a segítséged... de sajnos most se jó :S nem vágom mi a baj :(
    beállítottam azt amit mutattál a képen... de most is akad :S
    a második képnél a previewsnél nekem nincs viewer quality beállítások
    csináltam képet...
    http://img706.imageshack.us/img706/407/asdhgn.jpg
  • ricsimaster
    #3195
    első kép
    másik kép
    Mélységes elnézéseteket kérem a tripapostért...(önhibámon kivül)
  • ricsimaster
    #3194
    Illetve bocsánat a duplaposzt-ért, de ez mindenféleképpen legyen bekapcsolva:
    Kép fail esetén<-
  • ricsimaster
    #3193

    Ha a kép nem megy : )
  • speck
    #3192
    http://img819.imageshack.us/img819/668/54545b.jpg
  • speck
    #3191
  • speck
    #3190
    most se jó :S akadozik úgyan úgy :S:S
  • speck
    #3189
    köszi megnézem
  • Slyron
    #3188
    Szia! Ez függ a videó felbontásától is.
    Továbbá állítsd át az előnézetet Full-ról half-ra vagy még lejjebb.
    Figyelmedbe ajánlom az Edit/Preferences/Memory & Cash menüpontot, ahol a felhasznált memóriát állíthatod...
  • speck
    #3187
    sziasztok....
    Cs4-es progi van meg nekem... és ha be rakok egy videot akkor neki áll akadozni meg tök lassan tölti... :S:S ez mitől van ?
    szerintem a gépem is megfelel neki 4 magos proc meg 3 gb ram meg 1gb-s video kari....
    ha project fájt rakok be akkor is akad... nem vágom miér csinálj ezt
    a választ köszöntem előre is
  • Czicsa
    #3186
    Szívesen lennék egy ilyen csapat tagja, csak elég messze laksz. :S
  • Slyron
    #3185
    Sziasztok!

    Érdeklődnénk vállalkozó szellemű emberekről az országban.
    Egy stábot akarnék alakítani, gyakorlás, gyakorló munkák elkészítéséhez.
    Főleg olyanokat akik filmezés filmtrükkök felé hajlanak.
    4-5 fő lenne, és semmi kötöttség.
    Valami hasonló csapatot szeretnék építeni mint ők:
    http://www.youtube.com/freddiew2
    vagy ők:
    http://www.youtube.com/corridordigital
    Szerintem majdnem minden Afteres találkozott már a videóikkal.

    Szóval, ha van kedved egy mini, amatőr, kezdő stáb tagja lenni, és szeretnél gyakorolni stábbal, csapatban dolgozni, ami később még jól jöhet ha ezen a téren szeretnél érvényesülni, vagy ha már profi vagy és el akarsz indulni valahogy, akkor jelezd.
  • DirtyVisions
    #3184
    Sziasztok!

    Már ha jól emlékszem már többször is írtam ebbe a fórumba, ha más nem, a régi Kakaduduka néven. 1 évvel ezelőtt hoztunk létre ezt a kis "társaságot" egy régi jó barátommal, az eredeti ötlet első lépcsőnek annyi volt, hogy egy weboldalon, egy név alatt csináljuk azt amit csinálunk. Ez kicsit változott azóta, ennek több oka is van, amiket nem szeretnék felsorolni. Arra gondoltam, ha van erre érdeklődő, hogy megoszthatná itt mindenki a kis munkáját, esetleg írhatna cikkeket, ehhez hozzá lehetne szólni stb. Kissé fórumos jellege is lenne, bár egy fórumba nem szokás, és sokszor nem is lehetséges videókat vagy képeket beilleszteni, több oldalakat írni. A jelentkezőknek létrehoznék egy felhasználó fiókot, a megfelelő jogokkal, és elmondanám pár mondatban mit hogy.

    Nem tudom hogy ilyesmire van-e szükség, valami halivud.hu alakú lenne, erre jönne a válasz, hogy ott van az. Én úgy gondolom, hogy ide itt inkább a filmezés speciálisabb részei kerülnének, amiket AE-ben csinálgattok, vagy más különlegesebb dolog. Magáról a filmezés művészetéről is lehet, de arra ott van tényleg a halivud.

    Szóval ez az ötlet, ha érdekel valakit, írjatok ide, ha meg nem, hát nem

    Az oldal

    (a látványáról annyit, hogy vissza fogom tenni a régire, csupán az ünnepek miatt egy kicsit feljavítottam:) )
  • kormen
    #3183
    Kicsit feldobjam a topik-ot. Meg az ünnepekutáni időszakot ime néhány olvasmány a kezdőknek-haladóknak egyaránt (angol tudás ajánlott):

    http://www.hotfile.com/dl/53730723/903d148/The.After.Effects.Illusionist.rar.html

    http://www.hotfile.com/dl/86737963/81f1e9b/Adobe.Press.Adobe.After.Effects.CS5.Visual.Effects.and.Compositing.Studio.Techniques.Oct.2010.rar.html


    Jó olvasást!

  • kormen
    #3182
    Szia csinálsz egy text-et.
    Ezen van egy olyan, hogy "animate" a mellette levő háromszögre kattintasz akkor ott kiválasztod a position-t.
    Létrejön egy Animator- a Text layer-en belül- két részből áll egy Range Selector-ból és egy Position-ból.
    Ha kinyitod a Range Selector-t akkor ott találsz egy Advanced-et. Ott a units-ot állítsd Index-re ez a könnyebb kezelhetőség miatt. A Range Selector Startját és Endjét kell meghatározni úgy hogy a start a kivánt betű index-e minusz 1 és az End-jét a kivánt betű index-ére.
    Tehát ha a 2. betűt akarod mozgatni akkor a Start=1 az End=2.
    Ezek után kell két kulcskocka a Range Selector alatt lévő Position-hoz a kezdő (0,0) és a másikat annak a betűnek a helyére.
    Ez lesz az egyik után úgyanezt meg kell ismételni csak persze egy újabb Animator-t létrehozva beállítva a másik betűre és a position-t is szépen beállítva.

    Ha nem megy akkor dobj egy privit és elküldök egy aep-et.


  • berlinboy6329
    #3181
    Ill. még a Shake is idetartozik...
  • berlinboy6329
    #3180
    Mi különbség van egy After Effects és egy Nuke/Fusion között?

    Miért jobbak,ha jobbak a Nuke és a Fusion?

    Ill. melyik a jobb,ha jobb?A Nuke v a Fusion?
  • #3179
    hogy lehet azt megcsinálni h egy szövegnél egymás melletti két betű animálva felcserélődjön?
    (olyanra gondolok h csak szimplán elmenjenek egymás melett és beálljanak a másik helyére.)
  • Hzsolesz
    #3178
    Sziasztok!
    Egy kis ízelítő abból, amikkel foglalatoskodom!
    Web Video DemoReel
    Kellemes mozizást!
  • Kakaduduka
    #3177
    Sziasztok!
    Mostanság egyre több helyen látom ezt az új találmányt, a Mochát. El tudnátok mondani nagyjából hogy mire is jó, pontosabban hogy mi a forradalmi benne? Egyelőre azt tudom, hogy a követésekben játszik nagy szerepet, mivel elég egyszerű és pontos, bár ez csak 2D-ben dolgozik igaz?

    Törő:
    Baromi egyszerű a dolog:

    1. lépés: átnézed milyen programok vannak és kiválasztod neked melyik az ideális, sokféle van: Boujou, PFTrack, a videóban látott PFHoe, Matchmover stb. Nekem ez a PFTrack a kedvencem, a tengelyeket ezzel a legkönnyebb belőni a számomra.

    2. lépés: miután az adott progiba lekövetted, kimented és beimportálod az általad használt 3D-s programba (pl.: 3ds max, Blender, Maya, Cinema4D stb.) Így a 3D-s programban létrehoz egy virtuális kamerát, ami elvileg pont úgy mozog, mint az igazi kamerád, amivel felvetted az adott dolgot. Itt megcsinálod a feliratot amit szeretnél, majd kirendereled a képkockákat.

    3. lépés: beteszed az alap videódat az AE-be, majd ráteszed az imént renderelt képeket (képsorozatot) a következő sávra, és ott már csak el kell helyezned a feliratot.

    Ha elsőnek csinálod (gondolom), akkor nem olyan egyszerű, de majd belejössz, és ha nem tiszta ahogy leírtam, akkor nézd meg ezt: Link

    (74,75,76-os tutorialok)
  • #3176
    Sziasztok!
    Egy saját videóra szeretnék ilyen 3D feliratot készíteni. tud vki benne segiteni?
    Bár találtam egy tutorialt, de abban egy képre tett rá 3D-s feliratot. és nemtudom h azt ugyanúgy meglehet-e csinálni.
  • hungary27
    #3175
    bródy gimi?:)
  • jozsy92
    #3174
  • jozsy92
    #3173
    http://www.youtube.com/watch?v=uj8dERqaQe8
    Szalagavatóra készítettük a videót After Effectsel, Sony Vegassal, és, 3ds Maxal.
  • ATOMICMEDIA
    #3172
    Szia!
    Én használok Magic Bullet Looks effeketet, After Cs4-el. Nekem egy Ati 5890 vga kártyám van Catalist 10.2 verzióval. Nekem nincsennek ilyen problémáim.