3734
Adobe After Effects
  • kormen
    #3251
    Szia!

    A videocopilot.net
    http://www.videocopilot.net/tutorial/energetic_titles/
    8:07-kor kezdi el csinálni a 3d-s pöttyöket ez CC particle world-ös megoldás.
  • #3250
    és azt hol lehet beállitani, h ne legyen előbukkanó mozgás hanem csak szimplán ott lebegjenek mint a videóban?
  • Hzsolesz
    #3249
    Természetesen egy db. "a" bötűvel.
  • Hzsolesz
    #3248
    Vagy Trapcode Paarticular...
  • kormen
    #3247
    CC Particle World-nek hívják.
  • #3246
    sziasztok!
    ebben a tutorial-videóban lévő 3D hatású pontokat hogyan lehet létrehozni?
  • Hzsolesz
    #3245
    script
    Ez a script nem jó neked? Beírod a szöveget egy txt fájlba, elmented, ráuszítod ezt a scriptet egy olyan paraméterrel, hogy vegye ki a szóközöket, és a szavakat így külön-külön layerre rakod.
  • Gerygrey
    #3244
    Tud valaki valami megoldást arra, hogy egy mondat szavai külön-külön layerre kerüljenek? Gugliztam kicsit, másokban is felmerült a kérdés, de igazán hatékony módszert nem találok (nem nagyon akarnék Illustratort használni, annál még az is egyszerűbb, ahogy most dolgozom: manuálisan létrehozom külön-külön text layerekre írkálva a szavakat, aztán leírom egyben a mondatot, és a külön szó-layereket rápozícionálom. Ez így működik, csak egy hosszabb infographics/kinetikus tipográfia jellegű projekt esetén eléggé időigényes és macerás)
  • Hzsolesz
    #3243
    Hát azért kíváncsi lennék, hogy milyen lenne a végeredmény egy shape layerrel. Szerintem közel sem lehetne emberi mozgáshoz hasonló mozdulatsort reprodukálni. Vagy ha igen, azt egy hónap alatt.
    Szerintem sokkal egyszerűbben jársz, ha felveszitek a mozgásokat egy zöld vászon előtt, ezt kulcsoljátok, és rádobtok egy fillt, illetve mozgatjátok.
    Persze ha nincs zöld vásznatok, vagy olyan bonyolult a mozgás, hogy nem lehet ott felvenni, akkor marad a pepecselés. De én akkor sem maszkkal és shape-el oldanám meg. Hanem első körben beimportálnék egy szemből készült fotót egy emberről. Ezt maszkokkal felbontanám külön mozgó részekre (fej, kar, láb, test). Ezt megmozgatnám, majd ennek a composition-nek az alpháját használnám a továbbiakban.
  • #3242
    A vizsgamunkámat ilyen stílusban szeretném megcsinálni. bár már elkezdtem csak elég lassan haladok vele. minden egyes képkockát megkell animálni külön a shapenek a pathjában? vagy esetleg tudtok vmi kicsit gyorsabb megoldást is erre?
  • ATOMICMEDIA
    #3241
    Sziasztok!
    Elkészült legujabb kis filmünk! LINK
    Nézzétek meg és szóljatok hozzá a videóhoz!
    Üdv. Atomic Media Team
  • kormen
    #3240
    Kijelölöd a két keyframe-t jobb klikk és a "Toggle Hold Keyframe"-t válaszd ki!

  • #3239
    lenne még itt vmi... :)
    ha shape layeren szerkesztek egy alakzatot a pen toollal, akor hogyan lehet megoldani h ne motion-özze össze a két keyfream közti mozgást?
  • kormen
    #3238
    Küldtem privit.
  • #3237
    sziasztok!
    hogyan lehet azt megcsinálni szövegnél vagy egy alakzatnál ,h ha átmegy felette egy másik alakzat akkor más legyen a színe ott ahol fedik egymást?
  • kormen
    #3236
    SZia!

    2. keyframe jobb klikk Keyframe Assistant>Easy Ease In (Shift +F9)
    után még finomíthatsz is használva a Graph Editor-t (szinusz hullámos ikon a timeline mellett).
    További infó róla:
    http://help.adobe.com/en_US/AfterEffects/9.0/WS3878526689cb91655866c1103906c6dea-7d6fa.html

  • mumeen
    #3235
    Még abban tudna valaki segíteni,hogy ha mondjuk én egy szövegnél azt akarom,hogy forogjon egyet 90 fokban,és azt akarom,hogy ne hirtelen álljon,meg,hanem lassítva,akkor mit kell csinálnom?
  • mumeen
    #3234
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
  • kormen
    #3233
    Szia!

    A text layer-nek van egy olyan tulajdonság amit anchor point-nak hívnak.
    Ha ezt változtatod akkor viszont változtatni kell a position-t is, mert el fog mozdulni a text layer.

    Ha viszont a Pan Behind Tool-lal (gyors billentyű Y) viszont közvetlenül csak az anchor pontot tudod változtatni úgy megragadod, itt a pozició marad ugyanaz.

    És valahol már láttam egy olyan scriptet is csak most nem jut eszembe a neve ahol ha az anchor pontot változtatod ő úgy változtatja automatikusan a position-t is, hogy tényleg csak az anchor pont változzon.
    De közbe megtaláltam nagyon meglepő címe van:
    http://aescripts.com/repositionanchorpoint/

    Ja és ez nem csak text layerre jó hanem mindenre.

    Üdv

  • mumeen
    #3232
    Sziasztok!
    Nagyon alap kérdésem volna:hogyan lehet megváltoztatni a középpontját,mondjuk egy szövegnek?A segítséget előre is köszönöm!
  • hungary27
    #3231
    Amúgy sok sikert a csapatnak. Ez lesz a magyar Freddie Wong-os team.
  • ATOMICMEDIA
    #3230
    Igen úgy van ahogy írod. Későn vettem észre. Azt a szöveget elbasztam.
  • hungary27
    #3229
    Are you hero? helyesen
  • ATOMICMEDIA
    #3228
    Sziasztok!

    Immáron 1 éve teljes gőzzel halad az oldalunk egyre több látogatóval.
    Érdeklődni szeretnék nem e tud valaki egy Banner csere lehetőséget az oldalunkkal?
    Mi 3D-s és 2D tutoriálokat és videókat készítünk.
    Talán azt tudom mondani hogy Magyarországon egyedül állóan a legnagyobb tutoriál és videó bázissal rendelkezünk, mindezt nagyképűség nélkül tudom kijelenteni. Heti többszöri új Videó/tutoriál feltöltéssel tudunk szolgálni, nem úgy mint más hasonló oldalak. Valamint nem elhanyagolható ,hogy kizárólag HD videó anyagok találhatók az oldalon!

    Üdv Atomic Media Team
  • sznus
    #3227
    Úhhhh. Hát ez elég nagy falat, akárhonnan is közelítjük meg a dolgot. Képekből esélytelen ilyet szépen összerakni.
    Egy alternatív megoldás jutott eszembe: COD pályaszerkesztő+pályák összehegesztése. Aztán ha a szerkesztőben van valami előnézet, ami szépen megmutatja a pályát, akkor ott elvileg lehet a "nyilakkal" meg az egérrel bóklászni amolyan free cam módban. Ezt rögzíted Fraps-el. Aztán a rögzített vidi mehet vágásra, effektezésre. Jobb esetben saját kamerát is lehet csinálni, hiszen ha jól dereng, akkor a játékban lévő "átvezető videók" a játék motorjával készülnek realtime.
    Ha ez se jó - nemtudom, mert nem próbáltam, csak ötletelek - akkor marad a 3d-s modellezőprogramos móka.
    Gondoltam írok, ez is több a hallgatásnál. Ha másnem arra vezet rá, hogy elég nagy "harapás". Ha van okosabb, majd leolt engem! :)
  • berlinboy6329
    #3226
    Bár most,h belelgondolok,fordítva több értelme lenne.Hogy lentről,az utcáról indul és emelkedik fel a magasba..De egyszerűen nem tudom h lehetne megcsinálni képekből...
  • berlinboy6329
    #3225
    Ti hogy csinálnátok meg azt,h csinálnotok kellene 6 képet minimum...

    Mindenféle segítség nélkül ki kellene találnotok hogy lehetne abból a 6 képből megcsinálni egy várost,mintha helikopterről néznétek,tehát magasan vagytok és előre néztek enyhán lefele kb 20 fokban...És ez alapján úgy megcsinálni a képeket h ha lekicsinyíted,és elteszed hátra,akkor megtartsa a perspektíváját,tehát ne üssön el egyik kép sem a másiktól...

    Konkrétan CoD4 pályáit akarom úgy lefotózni,h az összes pályát egymásba tudjam olvasztani és egy nagy egybefüggő várost csinálni belőle..

    Aztán h még jobb legyen,mivel ezek állóképek,azt is emg kellene csinálni,ahogy a kamera a magasból leereszkedik a közvetlen alatta lévő utcába és a talaj felé fordul,ahol majd a logó lesz...Hogy lehet ezt megcsinálni,h az összes épület meg minden megtartsa a megfelelő torzulást,ami a kameramozgás közben bekövetkezik?Vanishing pointozásra gondoltam de nem tudom h kellene pontosan.

    Itt egy kép.

    Vmi ilyesmire gondoltam képekből és a kamera ezek után elkezd leereszkedni "maga alá" és a legközelebbi utcába érkezik le.
  • kormen
    #3224
    Csak nyugottan.
  • #3223
    áh de figyelmetlen vagyok :D
    csak bazinagyra volt nagyitva :D
  • #3222
    miért van az h a grapheditorba nemlátom a keyframe-eket?tegnap még jóvolt... :(
  • Maximus4
    #3221
    Köszi a segítséget!Jövök még egy párszor kérdésekkel:)
  • kormen
    #3220
    Hát én a végén szoktam amikor látom, hogy mennyi lesz, mert előre sose tudom, hogy melyik mozgásnak mennyi idő.

    Azonban van egy hosszabb verziója amikor a compozició hosszához nem kell nyulni, de ez egy kicsit bonyolultabb itt bele kell mélyedni a composition>Make Movie menüpontba. Ott nagyon jól be lehet mindent állítani csak mivel kezdő vagy ez volt a könnyebb. Azért majd olvasgass ezt azt!



  • Maximus4
    #3219
    Ez az,köszi szépen!
    És ezt a duration-t még az animálás előtt célszerű átállítani?
  • kormen
    #3218
    Tehát ez a composition 30 másodperces és 30 frame per sec-re van álltíva ezért csinálja a 900 frame-t. Gondolom az Export menűpontot használod aminél sok beállítási lehetőség nincs.

    Tehát a composition kell változtatni akkor jön a ctrl+k és a legalsó a Duration-t kell kisebbre venni akkorára amekkorára akarod. Még az a meghatározó, hogy a szövegek hogyan animálodnak azaz hol vannak a kulcskockák. így akkor az egyszerű export már jól fog müködni.

  • Maximus4
    #3217
    Tessék.Ami középen van az exporting ablakban,azzal van gondom,hogy a 900-ból szeretnék kisebbet csinálni.
    Bocs ha hülyeségeket kérdezek,de tényleg pár napja kezdtem csak:(
  • kormen
    #3216
    Screenshoot kéne!
  • Maximus4
    #3215
    Én pont,hogy rövidíteni szeretném.Eddig csak szöveg animokat csináltam tutorialok alapján és amikor menteni akartam swf-be,akkor mindíg 900 frambe rakja aminek a mentése eltart jó pár percig.Szóval pontosan hol kell beállítani,hogy kisebb legyen,vagy ezt nem is lehet?
  • kormen
    #3214
    Szia!

    Szóval amikor elkezded a projectet és elkészíted az első composition-t akkor lehet annak a hosszát megadni illetve rengeteg egyéb más tulajdonságát is felbontás és egyebek. Későbbiekbe ha már egy meglévő composition-t kell módosítani a ctrl+k billentyűt ajánlom.

    A másik amikor a renderelés van akkor is meg lehet határozni, hogy milyen hosszú legyen a film, de ezt erősen behatárolja a compozició hossza annál hosszabb nem lehet.
  • Maximus4
    #3213
    Ebben senki nem tud tanácsot adni?
  • kormen
    #3212
    Mindig külön kell csinálni.