3734
Adobe After Effects
  • Koppixer
    #3291
    a Napozz Holddal filmet is így csinálták, egész különleges képi hatása van emiatt
  • hungary27
    #3290
    Igen. Manapság egyre elterjedtebb módszer. Számos videóklippet készítenek is vele.
  • l0b1g
    #3289
    nagyon fasza kis film. grat!
    ennyire jó DSLR-el filmezni? több helyen láttam/hallottam már...
  • Gerygrey
    #3288
    Nem állnék neki lefordítani az egész tutorialt, ha leírod hogy konkrétan melyik résznél akadsz el, akkor talán valaki tud segíteni.
  • laci1993tb
    #3287
    Sziasztok,
    már 1 hete szenvdedek az after effects el, de sehogy sem sikerül megoldani a problémám. Szeretnék egy kisfilmet csinálni és az ellképzelés h egy embert üldöznek a fények. A youtbos tutorialoknál el tudok menni egy ideig, mindig megakadok bennük és mivel sok résztnem értek belőle ezért szeretnék megkérni vkit h segitsen nekünk és dobjon fel egy videómegosztóra egy magyar tutorialt, remélem valaki pár perc alatt megcsinálja amivel mi küszködünk : D...nagy segitség lenne...ilyen az elképzelés
    http://www.youtube.com/watch?v=1keMZ0R6g-s
  • #3286
    már minden mindegy :)
  • #3285
    és az miért van h csináltam egy compba egy camerát null objecttel mozgattam hogy kell, és amikor átteszem egy másik compba a kész compot, akkor nem azt mutatja amit a camerával látni, hanem csak amit az active camera mutat. :/
  • #3284
    Miért lép ki minden egyes alkalommal az after effects hibaüzenettel, amikor egy shapelayer-en az egyik freme-t odébb akarom mozgatni? :@:@
    kész az animáció és az egyik mozdulatot egy kicsit jobbra akarom mozgatni, kijelölöm az összes pontot duplaklikkel és odébbmozgatom azon a frame-n amin változtatni szeretnék és fogja magát és feldob egy halom hibaüzenetet majd hogy mentsem el a munkát mert elveszett amit ideáig csináltam stb stb.
    Am sztem ugyanazokat a hibaüziket dobja fel mint a multkor, de pedig benyomtam a disk chache lehetőséget és ideáig semmi gond nem volt vele...
  • SaphireDraco
    #3283
    Megoldódott köszi
  • SaphireDraco
    #3282
    Sziasztok!
    Főnök oda adta ezt a progit hogy kéne készíteni egy... Hosszú, a lényeg az hogy valamiért nincsen hangja a cuccnak... Lerendereltem de attól sem lett... mi okozhatja?
  • #3281
    Arra van lehetőség, hogy maszkolásnál ne kelljen minden képkockánál az előzőt átalakítani, hanem újrarajzolhassam mindegyik frame-t ugyanazon a maszkon? nekem úgy gyorsabb volna.. :/
  • Kovács legény
    #3280
    grat!
  • hungary27
    #3279
    Hát ez nagyon jó tényleg!!
  • Jim Morrison
    #3278
    ah ember, baromi jo lett, mast nem tudok mondani ! Nagyon komoly !
  • Gerygrey
    #3277
    Na, itt az a bizonyos projekt, amin az elmúlt két hétben dolgoztam, és amiben a Kormen-féle script igen nagy segítségemre volt. (Köszi mégegyszer!)

  • Gerygrey
    #3276
    Hja, eredetileg be volt kapcsolva (mint mindenhol máshol) csak akkor meg nem lehet elolvasni a feliratot :(

    Na mindegy, ha nincs megoldás, akkor kitalálok valami mást.
  • Hzsolesz
    #3275
    Szerintem ez normál jelenség...kapcsold be a Motion Blur-t, és máris "élethűbb" lesz a mozgás.
  • Gerygrey
    #3274
    Na, ez vajon mitől lehet? Ahogy scrollozik a szöveg, vibrál mint az állat, és nem értem, hogy miért...
  • Gerygrey
    #3273
    Ó, köszi, erre rá nem jöttem volna :)
  • Hzsolesz
    #3272
    Ha a Channel Range-hez adsz egy keyframe-t, akkor ha változtatod bármelyik értéket (hue, saturation, lightness), azok is változni fognak.
  • redmonk
    #3271
    Köszönöm a rengeteg információt és külön köszönet, hogy még ha annak is gondoltok de nem néztetek és nyílvánították ki, hogy milyen gyökér már a gyerek :D
  • Gerygrey
    #3270
    Ez komoly, hogy ez a pöcsömöccse nem tud olyat, hogy a saturation értékéhez keyframe-eket állítok be hogy idővel változzon 100%-ról 0-ra? De jó ilyet egy projekt leadási határideje után fél órával megtudni :) (Oké, adjustment layerrel megoldottam, de ez akkor is gáz... Minden szirszarhoz lehet keyframe-et rendelni, miért pont a master hue, master saturation és master lightness értékekhez nem?)
  • kormen
    #3269
    Szia!

    Nemcsak amit írtál, arra jó a premiere is. Premierebe is van profi feliratozó vannak effektek, de ezzel magát a meglévő filmet tudod módosítani. Az after ezt is tudja de nem ez a fő profil van olyan effektek ami nem egy meglévő dolgon végez módosítást hanem újat alkot (Fractal Noise, Particular World, Radio Waves...) és még sorolhatnám. Ez egyenlőre ködösen hangzik, de amint elmerülsz a témába rá fogsz jönni, hogy mit irtam. :D


    Ajánlom neked egyébként ezt a linket itt képet kaphatsz a különböző progikról és azok képeségeiről ez magyar:
    http://5mp.eu/web.php?a=videoszerkesztes

    Illetve (angol):
    creativecow.net
    videocopilot.net
    ae.tutplus.com
    youtube.com
    és még sokan mások.


    ÜDV
  • redmonk
    #3268
    Köszönöm szépen a gyors választ.
    Totál kezdő vagyok de gyorsan tanulok szóval majd csak lesz valami.
    Adobe after effects főleg arra jó, hogy a meglévő filmbe/videóba szöveget vagy bármit illesszünk és animáljuk illetve, hogy effekteket rakjunk a videóba ugye?
  • hungary27
    #3267
    Sony Vegas pro 10. HD videókra van kifejlesztve.
  • kormen
    #3266
    Arra inkább a premiere vagy a sony vegas-t ajánlom. Ezzel is lehet vágni de nem arra találták ki alapvetően.
  • redmonk
    #3265
    Sziasztok

    FullHD-ban felvett videók összevágására illetve szerkesztésére is ez a program a legjobb?
  • #3264
    már ki tudom exportálni a videót legalább, csak vmi elszaródott, mert nem azt exportálja ki amit a kamera lát, hanem teljesen más helyzetből nézi az egészet és teljesen mást mutat mint amit meanimáltam :/
  • Gerygrey
    #3263
    Ja, kozben megtalaltam azt a tavalyi hsz-t, nem a 4 giga RAM hanem a disk cache bekapcsolasa oldotta meg a problemat.
    http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1097345795&no=2964
  • Gerygrey
    #3262
    Nekem csinalt ilyeneket nagyobb es osszetettebb comp-ok renderelesekor, windows restart utan volt csak hajlando renderelni... Miutan 2-rol 4 gigara bovitettem a RAM-ot, a jelenseg megszunt.
  • #3261
    After Effects error: unable to allocate space for a 1280x720 image buffer.
    You may be experiencing fragmentation. In the Memory & Multiprocessing Preferences dialog box, try increasing the RAM to leave for other applications, and selecting the Enable Disk Cache Option in the Media & Disk Cache panel.

    (7::5)

    Ezt írja ki még. Meg olyat ír még ki, hogy sajnos nem tudja folytatni a munkát látogasson el az adobe honlapjára. : /
  • kormen
    #3260
    Azt a crashreportot megnézném hátha megtudunk belöle valamit.
  • #3259
    Amikor exportálok ki videót .mov-ba akkor feldobja ezt az hibaüzenetet :

    After Effects error:Crash in progress. Last logged massage was: <3824>
    <ae.blitpipe> <2> rect t:24.000000 l:0.000000 w:742.000000 h:351.000000

    és utána csak kilépni tudok a programból. Miért lehet ez? Túl kevés lenne a RAM-om vagy a proci-m, és ezért nem tudja végigrenderelni? Mert egy ideig csinálja és csak azután dobja fel az ablakot.
  • Gerygrey
    #3258
    Jelentem, CS5 alatt is tökéletesen működik, most teszteltem, zsírkirály cucc, sokszor hasznát fogom venni. Csak ma kb egy órát pöcsöltem text layerek szétszedegetésével és visszaillesztésével, istencsászárság hogy ennek végre vége.

    Egyébként sosem használtam még scripteket AE-ben, de azt hiszem, ha lesz egy kis szabadidőm, kicsit komolyabban belemerülök a témába...
  • kormen
    #3257
    Én abból élek. :D
  • Hzsolesz
    #3256
    Ügyes...értesz a programozáshoz?
  • kormen
    #3255
    Sziasztok!

    Akit érdekel a Greyhound által felhozott probléma megoldása az itt letöltheti, és kiprobálhatja:
    http://data.hu/get/3736037/szetszedo.jsx

    Használata:
    1. csinálsz egy text layert tele szavakkal.
    2. rajta állsz azaz ez az aktiv layer
    3. elinditod a szetszedo.jsx-et File>Script>Run Script File ...

    És kész.

    Tesztelve CS3,CS4.

    Nincs cs5-ös szóval arról nyilatkozni nem tudok.

    Remélem hasznos!
  • kormen
    #3254
    Küldtem privit.
  • Hzsolesz
    #3253
    Hát egy biztos: a programba tuti, hogy nem építettek ilyen funkciót. Ha létezik rá megoldás, azt biztosan scripttel lehet megoldani. Úgyhogy én azt javasolom, hogy ilyen irányban keresgélj.
  • Gerygrey
    #3252
    Én jobb szeretnék valami olyasmit, hogy beírom AE-ben a mondatot (a projekt stílusához igazítva a fontot, színt, méretet, pozíciót, stb) és egy jobbklikk menü előhívásával, vagy egy preset/script rádobásával külön layerre kerülnének a szavak, a pozíciójuk megtartásával...