3734
Adobe After Effects
  • #3331
    hogy lehet tökéletes kört csinálni az ellipszis eszközzel?
  • Hzsolesz
    #3330
    Én nem akarlak téged semmiről meggyőzni Xelag, nekem ez a határozott véleményem.
  • xelag
    #3329
    Ez esetben a videó szerkesztőjét okoljuk, amiért kiszúrja a lelkes kezdők szemét annyival, hogy color correction.
  • kormen
    #3328
    Az osztott képernyő közepén oda voltak írva. :D
  • xelag
    #3327
    Ne becsüld alá ez erő hatalmát Hzsolesz barátom! Számomra épp elég ihlet volt ahhoz, hogy elkezdjek komolyabban beleásni az after effectsbe és a photoshopba. A tizenévesek általában a frankót választják és ha az bejön, akkor jöhetnek az alapok. Mondhatnám úgy is, hogy érdekesebb egyből ott kezdeni, ahol jól esik , mivel az-az ami érdekel!

    kormen, őszintén ! Azt azért látja az ember effect állítgatása közben, hogy mi az ami változik és hogy miért. Ezek után értelmetlen a color correctionről regényeket olvasni, ha csak nem az a célom, hogy mindent tudjak róla. Az ember, ha tehetséges, akkor érzi, hogy mi a frankó, ha nem, akkor nem, úgy járt. Azt kijelentened, hogy tudás hiányában szenvedek, mert felsoroltam neki pár effectet , hogy mivel érdemes próbálkoznia, egyszerűen nem értem!
  • Hzsolesz
    #3326
    Egyetértek kormen. A lézerkardhoz még zárójelesen hozzátenném, hogy nulla tudással minden tizenéves azzal szokott indítani, ha valami hollywoodi ihlet megszállja.
  • kormen
    #3325
    Xelag:

    Azért a color correction ilyen egyszerűen leírni egy kicsit a tudás hiányát mutatja, nézz körül a netten mennyi könyv jelent meg a color correction-ről az csak szerencse, hogy ennyire egyszerű az after-be, de azért utána kéne olvasni egy kicsit.

    Szia csabaadi!

    Ez a videoklip rengete plugin-t használ a optical flares-től kezdve ami ugyancsak nem az egyszerű plugin-ok közül került ki akár a kicsi sziporkák ami a particular nevű effektel keszül annak a beállítási lehetősége is végtelen, szóval alapok nagyon erősen. És kemény fél év után már egész jó eredmény lehet elérni, de akkor a programmal kelsz és fekszel.

    Jó tanulást és jó szorakozást!


  • Hzsolesz
    #3324
    Én először végignyaltam egy magyar könyvet, amiben megismertem a különféle layereket, azt hogy hogyan kell az alapvető transzformációkat véghezvinni, a text layereket hogyan kell használni, és miután megvoltak a nagyon alapok, utána kezdtem el oktató videókat nézni, és azok alapján egy kicsit mélyebben beleásni magam.
    Én még mindig ahhoz tartom magam, hogy butaság rögtön a közepébe vágni, mert nem fogod tudni, hogy mit miért csinálsz.
  • kormen
    #3323
    Ez itt mit jelent :"az automatizálást alkalmazni akár maszkon, akár rétegeken" én ezt nem értem.

    De a lézerkardon jót derültem. :D
  • xelag
    #3322
    "hogy ne lehessen"
  • xelag
    #3321
    Igazából elég nagy progi ahhoz, hogy el lehessen dönteni, hogy mivel kezdjen az ember, bár ha mondanom kéne valamit, akkor a maszkolást mondanám és a layerek létrehozását aztán az automatizálást alkalmazni akár maszkon, akár rétegeken. Te mivel kezdtél Hzsolesz?
  • Hzsolesz
    #3320
    Hát ebbe ne menjünk bele, hogy a 2 közül melyik az összetettebb és nehezebb. Mert ha csináltál már ilyet vagy ehhez hasonlót, akkor tudnád.
    De egyébként abban igazad van, hogy azzal kezd, amivel akar és ami szimpatikusabb...én csak jó tanácsként írtam.
  • xelag
    #3319
    Azzal ekzd, amivel jól esik neki szerintem. Én pl a lézerkard készítéssel kezdetem a ps-t és az after effectset is, ami szerintem nehezebb téma, mint ez a kis maszkolás, szín és fényerő állítgatás + rá egy kis lens flare.
  • Hzsolesz
    #3318
    Éppen ezért nem szabad ilyenekkel kezdened. Ha homályos, akkor miért egy ilyenbe akarsz belevágni? Én 5 éve használom, és még mindig vannak homályos részek.
    Az alapoktól kezdd el! És csakis azért merem állítani ezt, mert én is átmentem már ezen.
  • csabaadi
    #3317
    Most kezdtem el tanulni az AE-t tehát nekem még elég homályos.
  • Hzsolesz
    #3316
    Ugye ezt nem gondolod komolyan, hogy itt pár sorban le lehet mindezt írni?
  • csabaadi
    #3315
    és a fogalmazási hülyeségeimért bocsi :D
  • csabaadi
    #3314
    Sziasztok!

    Tanácsotokat szeretném kérni. Hamarosan tesztre fogjuk a Canon Eos 550D gépünket egy klipforgatás alkalmával. A klip fő képei egy fehér háttér előtt lennének felvenni. Viszont a gond az, hogy a megvilágítás és mindenféle jóság ellenére elég szürkés a kép. Ráadásul a kulcsfontosságú pontok vászonra rajzolása után valahogy azokat is el kéne tüntetni.

    Ez így elég zavaros, inkább mutatnék egy videót :)

    Mint ebben a videóban

    0:23-tól egészen 00:40 ig szépen fokozatosan javítanak a háttér színén és az egész látványán. Milyen eszközzel tudnék én is ilyeneket művelni ? (Cs4)

    Előre is köszönöm!
    Csabi
  • xelag
    #3313
    Szerintem jó lett , igazából a végén a batman jel mögé valami shine-t tehetnél(jobban kiemelné).Látszódik így is, de akinek rosszabb a szeme, az lehet, hogy nem látja jól. A felhőkarcolók széleit is valamivel kilehetne emelni, például feketével, hogy amikor odalő a batman, akkor a kötél vége pont a ház fekete szélébe menjen bele és akkor olyan lesz, mintha tényleg beleakadt volna.Ennek hiányában kicsit olyan, mintha lebegne a kötél,de nélkülözhető. Amúgy nagyon tetszik a kötél elhajlása, gondolom maszkolásnál elég idegesítő volt :)A háttér kékes színére adhatnál még egy kicsit, hogy jobban elkülönüljön a járdától meg a felhőkarcolótól.Nagyon picit pedig mozoghatna pl a végén, amikor a szereplőket mutatod be. A szereplőkre adhatnál egy kis + fényt még. Ennyi amit én észrevettem.
  • #3312
    Igen maszkolgatással csináltam. Minél egyszerűbben akartam megoldani. Csak egy sziluettként akartam megjeleniteni magát batmant, a filmcímből kiindulva. Igen a tetőnfutós jelenetnél tényleg hiányzik pár képkocka ahhoz h folytonos legyen a mozdulatsor.
    (megkérdezném még h a videó szerintetek mennyire lett sötét? mert elég sok gondom volt ezzel a tabló-nyomtatásánál is. Itthon elég régi monitorom van és ami itt teljesen fekete az a nyomdában szürke volt, a CD-tok és a CD-címke nyomtatásánál is ezzel voltak a gondok. Mert megnéztem laptopon és ott olyan ahogy én elképzeltem a színeket, úgy hogy ha csak nálam van itt a feketeséggel a gond akkor nem fogok már világosítani a videón. Összességében azért vagyok erre kíváncsi, h a végén a batman-jel az látszik-e? :D)
  • xelag
    #3311
    Batmant maszkolással csináltad képkockánként? Nekem tetszik, bár a mozgását folyékonyabbra is megcsinálhattad volna egy picivel, ha már hd a dolog. Jó lehet, hogy direkt ez volt vele a célod, csak mondom.
  • #3310
    elkészültem a vizsgamunkámmal :)


    és egyik osztálytársam is animációt csinált.
  • #3309
    meeeeeeeeeeegvannnnn :)
  • #3308
    beteszek egy zenei fájlt a compba és nem hallani... mitől lehet ez?
  • xelag
    #3307
    A zene a magyarázat alá. Bevallom, nagy odafigyelést igényel, pedig halál egyszerű a dolog. Egy kígyóról és egy másik "lényről" szól, akiknek a történetét végig követhetitek az "evolóció" során. Az pedig, hogy mi a következménye ennek, próbáljatok rájönni magatok.
  • Hzsolesz
    #3306
    Hát, nekem nem sikerült feldolgozni...aztán lehet, hogy bennem van a hiba. Kaphatnék egy kis magyarázatot hozzá?
  • xelag
    #3305
    Sziasztok!

    Indultam egy videóval egy pályázaton,After Effectsben csináltam, szeretném megosztani veletek.

    http://www.rtlklub.hu/webcsillag/5397_pirates
  • Hzsolesz
    #3304
    Persze, hogy lehet. Ha egy frame-t szeretnél, akkor rendereld ki pl. egy PNG fájlként, vagy ha mozgókép, akkor mondjuk MOV.
  • Gerygrey
    #3303
    Nem tudom, a Max tud-e alpha channellel exportálni, hogy a háttér átlátszó legyen... Ha nem, válassz egy olyan színt, amit könnyen kikulcsolsz AE-ben (zöld vagy kék, a bluebox-technikához hasonlóan)
  • NNaa
    #3302
    Sziasztok! Tudna valaki nekem segíteni az ügyben, hogy: csináltam én egy tárgyat 3d studioban és szeretném ráilleszteni egy After Effects profjektre, úgy hogy megy a film és ne látszódjon a tárgy körüli fekete háttér.
  • kormen
    #3301
    Ha megfogod a filmet és rádobod a Project window alján- vannak kis ikonok ezek közül van egy kukker egy foldes és mellette- egy kis filmkockára akkor automatikusan beállít mindent arra amilyen az a video.
  • #3300
    az after effectsben van olyan beállitás mint a premiere proban, hogy a bemásolt videót automatikusan illessze a comp méretéhez?
    leginkább azzal van a gondom mostanság, hogy 720p-s videót másolok ugyanolyan felbontású compba és eltorzitva rakja be, ugyanezt csinálja a képekkel is, nem tartja meg az arányokat.
  • Jim Morrison
    #3299
    azajo ! :D
  • l0b1g
    #3298
    hehe, én is pont azt néztem ki...
    ajánlották még a canon 550d-t, de nem akarok canont, nikon-párti vagyok.
  • Gerygrey
    #3297
    A százezres kamerák felejtősek... Még a kétszer ennyibe kerülő kameráknál sem alap, ráadásul képminőségben magasan veri őket egy DSLR (főleg, ha nem csak kitobival használod)

    Én a D5100-zal szemezgetek, 35/F1.8 obival szerintem feledteti a 60FPS hiányát.
  • l0b1g
    #3296
    annyira nem ragaszkodom, de ha csak kicsivel kerülne többe a 60 fps-es akkor azt választanám...
  • hungary27
    #3295
    Lassításokhoz kell.
  • Hzsolesz
    #3294
    Oszt ugyan miért ragaszkodsz a 60 fps-hez?
  • l0b1g
    #3293
    vagy akár sima digitális videókamerában max. 100.000HUF környékén van olyan ami 60 fps-sel tud rögzíteni?
  • l0b1g
    #3292
    az a baj, hogy én nikon-párti vagyok és azok meg nem annyira jók még a videórögzítésben. pontosabban jók lennének, de az a fránya 25 fps miért nem tud 60 lenni a gépeikben.

    ti milyen gépet ajánlanátok?