3733
Adobe After Effects
  • szalem5 #3370
    Sikerült. Nagyon szépen köszönöm kormen! :]

Már csak egy probléma maradt:
    "Van egy nagyon tetszetős project fájlom. De ha megnyitom azt írja ki hogy installáljam a 'Glow' effectet. Ezt értem én de nem találom meg. Találtam minden félét: Light Glow, Magic Glow Starglow effectet, sok tutorialt de nekem a sima Glow kéne és tudom is hol van az adobe-n belül: Effects/Stylize/Glow.

Szóval az lenne a kérdésem hogy ha ingyenes akkor honnan tudnám letölteni vagy ha fizetős honnan vehetném meg?"
  • kormen #3369
    Szia!

"A másik gond meg hogy ugyan glow effect nélkül is meglehet nyitni a project fájlt de a hozzá tartozó .mov fájlokat nem jeleníti meg. (persze megvannak) Egy szines képet látok, a videó helyén mint amikor a TV-be nincs adás."

De az after nem találja ezért ezt kell csinálni, hogy a project ablakba ráállsz a mov-okra és jobb klikk Replace Footage>File-ba megkeresed.

Ha viszont megnézed a Törőnek a vidi-jét ahhoz nem biztos, hogy hozzáillik egybként csak egy demo.

Üdv

• szalem5 #3368
    Hello!

Lenne egy problémám:
    Van egy nagyon tetszetős project fájlom. De ha megnyitom sajnos több sebből is vérzik. Azt írja ki hogy installáljam a 'Glow' effectet. Ezt értem én de nem találom meg. Találtam minden félét: Light Glow, Magic Glow Starglow effectet, sok tutorialt de nekem a sima Glow kéne és tudom is hol van az adobe-n belül: Effects/Stylize/Glow.

Szóval az lenne a kérdésem hogy ha ingyenes akkor honnan tudnám letölteni vagy ha fizetős honnan vehetném meg?

A másik gond meg hogy ugyan glow effect nélkül is meglehet nyitni a project fájlt de a hozzá tartozó .mov fájlokat nem jeleníti meg. (persze megvannak) Egy szines képet látok, a videó helyén mint amikor a TV-be nincs adás.

És ha hozzászólhatok ehez a batman-es projecthez, szépen megoldottad de a logo túl egyszerű, a helyére én vlmi fémes, 3d-s képet raktam volna úgy jobb a hatás. :]
  • kormen #3367
    Sziasztok!

Akit érdekel a megvalósítása a batman-es áttünéses dolognak az
    itt letöltheti CS3-ba készült:
    http://data.hu/get/4029543/batman.rar

A batmam logot innen vettem:
    http://www.vectortemplates.com/vector-batman-logos.php

Akit kedvet érez feldobhatja a közkedvelt effeketekkel értem ezalatt az optical flarest vagy a redgiant-es dolgokat!

Ki is lehet cserélni saját logora.

Üdv

Jó alkotást!

• kormen #3366
    Küldtem privit!
  • kormen #3365
    Szia!

Tovább nézegetve a filmecskét még észre vettem valamit.A logo layer-en egy Roughen Edges effectet kell használni melynek Border tulajdonságát kell változtatni azalatt az idő alatt amíg előjön, valamilyen számról (izlés szerint) 0-ra.
    így már jók az éleknél is.

Üdv
  • kormen #3364
    Szia Törő!

Kell hozzá egy réteg amin van egy fractal noise egy animálás kell értem ezalatt kulcskocka csinálás a Brightness tulajdonságra mondjuk -200-ról 200-ra azaz a tök feketéből a tök fehérbe. Lehet még játszani az effect állítgatásval bár szerintem az alap az jó. Meg, hogy gomolyogjon az evolution-nal is el lehet játszani, de itt ilyesmi nincs legalábbis a példába. Aztán ezen réteg alá odarakod a jelet és be kell állítani a Luma Matte-t és kész is.

Üdv
    a videó végén, a batman jel mikor előjön. az milyen effectel van megoldva?
  • visa81 #3362
    ohhh, köszi szépen!
  • kormen #3361
    Itt találsz egy kis tutort vele kapcsolatba:
    http://www.ayatoweb.com/ae_tips_e/ae14_e.html
  • kormen #3360
    Szia!

Azt úgy hívják, hogy Image Lounge Text Typewriter.

Üdv
  • visa81 #3359
    de nem azt, hanem hogy így kiíródik a szöveg...
  • Hzsolesz #3358
    Grid effekt, azt pedig úgy állítod be, hogy a betűknek az Alpha Matte-jét használja. Aztán a szöveget meg kiírod.
  • hungary27 #3357
    Photoshop
  • visa81 #3356
    ilyet hogy tudnék csinálni a legegyszerűbben?

KATT!!!
  • kormen #3355
    Szia!

És a legegyszerűbb nem is jutott az eszembe, ha olyat szeretnél mint a pergament ami felül és alul is kunkorodik akkor az CC Page Turn-t is jól lehet használni.
  • drob #3354
    köszi, futok vele egy kört
  • xelag #3353
    Úgy tudom, hogy a ctrl-al vagy a ctrl + shiftel tudsz szabályos kört csinálni.
  • kormen #3352
    Szia!

Lehetőségek: bár itt ügyeskedni kell belső beépített plugin
    CC cylinder

Külső plugin:
    http://www.digieffects.com/freeformadobe
  • drob #3351
    Hali!

Van egy sík papírlapom, mivel tudnék rajta hajlítani kicsit, hogy íves legyen? (majdnem cső alak)
  • verebb #3350
    Köszi megnézem hoyg jó lessz e :D
  • kormen #3349
    Általában vagy install segítégével vagy ha az nincs akkor az After Effect programnak a könyvtár rendszerébe van egy
    Program Files/Adobe/After Effect .../Support Files/Plug-ins és ebbe kell bemásolni a megfelelő filet általában AEX a kiterjesztés.

A ... helyére a neked meglévő AE értendő azaz 7.0,CS3,CS4,CS5
  • verebb #3348
    És ezeket a pluginokat hogy kell belerakni???
  • kormen #3347
    Ime itt van egy gyüjtemény:

http://toolfarm.stores.yahoo.net/adobe-after-effects-plug-ins.html
  • verebb #3346
    Csősztök, nekem olyan kérdésem lenne, hogy nem tudom honnann lehetne letölteni módokat, és hogyan kell őket berakni a programba.???

Valami olyan oldalkéne ahol megmutatják, hogy mit is tud az a mód!

Mód/plugin ahogy ismeritek!
  • Hzsolesz #3345
    Szerintem kodek probléma. Gondolom, nem DV AVI, amit importálni szeretnél.
  • tomi210 #3344
    Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy mi lehetne a gond. Mikor elindítom az after effectset és importálok egy AVI videót nem mutatja meg. Úgyértem, hogy a videó helyén csak egy fekete téglalapot jelenít meg.
  • Hzsolesz #3343
    Ja hogy...hát ha nem square pixelben dolgozol, és nincs bekapcsolva, hogy tartsa meg a képarányt, akkor biza ez van. Szerintem egyébként egy animációból álló mozgóképet nagyon el tud csúfítani, ha nem 1:1 pixelaránnyal dolgozik az ember.
    Így volt beállítva a comp aminél nem működötött a kör:
    1280x720 pixel
    HDV 1080/DVC PROHD 720(1,33)

...aztán a múltkor átállítottam Square Pixelre és most már a kör az kör.
  • Hzsolesz #3341
    Kormen szerintem optikai csalódásra értette ezt.
  • Gerygrey #3340
    A 16:9-nek elvileg nem kellene hogy köze legyen ehhez, a kör nekem 16:9-es felvételen is kör... (ha csak nem anamorfikus, vagyis nem 1:1 pixel aspect ratio-jú a dolog)
    de kis-HD-ban(1280x720) dolgozom/dolgoznék :D
  • hungary27 #3338
  • kormen #3337
    Véletlenül nem 16/9-es képaránnyal dolgozol, mert akkor ott nem kerek a kerek. :D
    azért kérdeztem mert nekem a shift-re oválist csinált. most h megcsináltam ezzel a másik lehetőséggel amit Hzsolesz irt, igy teljesen kör alaku lett. csak furcsállom h nálam nem csinálja a shiftes megoldást.
  • Hzsolesz #3335
    Na ja, erre az egyszerű megoldásra nem is gondoltam!
  • kormen #3334
    A másik megoldás a shift-et nyomod miközbe huzod szét.
  • Hzsolesz #3333
    Létrehozol egy új Solidot, aminek a magassága és a szélessége is ugyanakkora. Aztán kiválasztod az Ellipse tool-t, és ezután duplán rákattintasz a kiválasztott Ellipse tool ikonkára.
    már lehet h a szemem rossz, de nekem ugytűnik mintha függőleges irányba szélesebb lenne :/
    hogy lehet tökéletes kört csinálni az ellipszis eszközzel?