3734
Adobe After Effects
  • Hzsolesz
    #3411
    Hát szerintem eléggé. Darabja szokott 4-5 dollárba kerülni.
  • Skynet85
    #3410
    Még egy kérdés ez szerintetek mennyire kamu ? link
  • Skynet85
    #3409
    sőt preset vagy tutorial gyűjtő oldalak címei is érdekelnek, red giant és videocopilott ismerem, de leginkább most vmi szép esküvői albumra lenne szükségem nincs időm összedobni vmi esztétikusat, ezért ha vkinek van elfekvőben egy presetje szívesen fogadom.
  • Skynet85
    #3408
    üdv! nincs vkinek egy esküvői album presetje ?
  • berlinboy6329
    #3407
    Nézegetem a Nukeot de megsül az agyam tőle...Belefájdul a fejem ebbe az idióta node based cuccba...Olyan bonyolult az egész.
  • xelag
    #3406
    Nem véletlenül szoktál az ilyen feladatokat már 3d-s modellekkel létrehozni.
    Azt úgy nagyítod, forgatod ahogy akarod és ahogyan kell.
    Bár biztos van megoldása annak, hogy 3d modellek nélkül is szépen megtudd csinálni, csak akkor az lehet hogy képkockánkénti feladat lesz számodra.
    Főleg, ha egy olyan videóra szeretnél rakni, ami minden irányban mozog és forog.
    A youtoube tele van hasonló videókkal, csak azok 2d-sek és csak oldalra mozognak, ahogyan azt te is leírtad, azokat még egyszerű megoldani egy képpel, de itt a mozgás mindennemű kultúrájáról beszélünk.
    MAya vagy 3d studio max, esetleg képkockánkénti meló egy nagyon jó minőségű képpel..
    Természetesen ne vedd alapul amit mondok, lehet hogy van rá más megoldás is.Én nem tudok.
  • berlinboy6329
    #3405
    Igen az addig oké,amíg képen van..Én is PS-ben csináltam egy tesztet..összeraktam a képet ahogy kell,aztán próbaként leteszteltem Ae-ban trackelve...

    csak itt az a baj,hogy:

    -Mivel a kamera közeledik az átalakított táj felé,ahogy közeledik,úgy lesz egyre nagyobb,Ps-ben meg amit átméretezel az örökérvényű...Tehát minőségromlás...

    -A kép a kameraszélein meg közepén máshogy mozog,ezért fura hatást kelt,ahogy egyre előrébb megyek (mert nem csak előre mozog de enyhén jobbra is fordul közben)

    -A kép lehet hogy tökéletesen illik PS-ben az adott felületre,mert megegyeznek a szögei,de akkor is csak egy kép marad..Egy egyenes lap...Nekem viszont a talajjal egyszögben lévő kép kellene,ha megfelelő végeredményt akarok,mert amúgy olyan,mintha a legtávolabbi pont is ugyanolyan távolságba lenne,mint a legközelebbi...

    -trackeléskor a képet átteszi a trackelt pontba..ami messzebb van,mint az eredeti,ezért összemegy a kép..Ha elnagítom akkor 1)minőségromlás 2)A puha brush a széleken rohadtul meg fog látszani és minden egyéb ilyen szél sokkal nagyobb lesz és sokkal töb mindent fed fel az alatta lévő képből..

    Úgyhogy fogalmam sincs hogy kellene...

    Tutor nincs róla....Én azo gondolkoztam,Hogy csinálok vagy 3-5 képet,és vanishing pointjait kimentem az átalakított cuccoknak és azt trackelem rá...


    De ahhoz tökéletesen meg kellene csinálni az összes képet PS-ben,hogy ne látszon,mikor a kicsi,közepes,nagy átalakításokat egymásba teszem.

    Így ki tudom javítani a nagyításbl adódó minőségromlást mikor közeledik,és a máshogy mozgó széleket is..

    De ott van még mindig a távolság miatti felskálázás és hogy a képek mégsem illenek majd össze.
  • xelag
    #3404
    Én nem nagyon csináltam még ilyet, csak photoshopban, de itt sem lehet más a helyzet, annyi külömbséggel, hogy 3dben kell letrackelned a mozgást és azt a tracket adod hozzá a másik tájhoz is, ami odaillően és hasonlóképpen mozog.(nem tudom hogyan)
  • berlinboy6329
    #3403
    Set extension csinált már vki?

    Mikor egy jelenetre cuccokat tesünk be/lecserélünk...Pl. puszta közepére benyomok egy hegyet....oszt mozog a kamerával együtt..

    na ezzel lenne egy kis problémám...

    ti hogy oldanátok azt meg,hogy egy hatalmas kiterjedésű jelenetben,rátreckeltek mást a földre?

    mindjárt elmagyarázom..A legtöbb set extension olyan,hogy csak állnak oszt forognak,aztán hú dejól néz ki..

    De mi van akkor ha a kamera mozog is?Előre hátra....Még ez sem akkora baj ha a tárgy amit ráteszek a videóra derékszöget alkot a talajjal...

    De mi a helyzet ha egy pusztának a felét egy másik pusztára akarom cserélni,miközben a kamera a levegőben halad előre a messzeség felé?

    Ti hogy csinálnátok?
  • berlinboy6329
    #3402
    Lassítva még egész jó,de pár dolog miatt használhatatlan...

    Ezzel nem tudom meg,hogy kell úgy esőt csinálni,hogy ne csak úgy tűnjön,hogy rá van tapasztva a kamerára,hanem ahogy a kamera megy előre úgy "megyek bele" az esőbe én is...

    A kamera semmit nem mozog szinte..Csak nézi az eget....mikor fordul,akkor sem mozog,csak fordul,azt mindenki meg tudja csinálni...

    Nem tudom milyen géppel csinálja,de egy nagy szar az a tutor.....Megcsináltamár tegnap a cseppet,betöltöttem Particulart,Rá a cseppet,és miután beállítottam,hogy loopolja,megfagyott az egész..Ikll nem fagyot meg de a tököm se fog 5-10 perceket várni csak azért,hogy ha beállítottam az esőmozgást, RAM preview-t indítok és várjak órákat cask azért hogy azt lássam hogy szar...Amúgy sem kellenek a masszív mennyiségű kidolgozott cseppek csak a kamerához közelre akartam,hogy néha leesik előtte pár..


    Ilyen előterű esőre gondoltam ilyen háttérrel..Hogy lehessen látni,hogy masszív.

  • kormen
    #3401
    Ehhez mit szólsz?

    http://ae.tutsplus.com/tutorials/vfx/create-a-breathtakingly-awesome-rain-scene-part-1/
  • berlinboy6329
    #3400
    Tudtok vmi jóféle esőtutort AE-hoz?Előremozgó kamerához..Vmi realisztikus kellene.Előtérben nagy cseppek,háttérben sűrű mosottan,meg egy középső réteggel kitölteni.Amiket én názek/csinálok az olyan fos.Hiányzik belőle az esőfeeling csak csomó pont esik.Semmi dússág,csak vmi vérszegény gagyi kitöltetlen effekt effekt.
  • berlinboy6329
    #3399
    Mekkora kalap fos ez....Használt már vki clone stamp toolt maszkon?Egy rakás szar az egész..Hiába festem ki amit kiakarok,átlóg a maszkon,le se szarja hogy a maszkon túl már nem kéne látszódnia...
  • verebb
    #3398
    Ismerem a Magic Iso-t régen használtam, csak hát már itt van nekem ez a két olvasó! Hát majd megpróbálom 1x, most találtam egy nagycsomót amit csak bemásolni kell vagy telepíteni, bár ott is van olyan hogy nem tom hogy hol található vagy lehet bese rakta :D ... Ha valakinek kell és torrentezik : Piratebay és Ncore-on található sok amivel nem kell ba***szakodni :D
  • berlinboy6329
    #3397
    Megy persze,csak mikor próbáltam kicsit ügyködni kell vele mert csak akkor jelzi a változást ha külön layeren van magában a többi felett.Én meg szeretem egybe tartani a CC-ket..De végülis +1 nem számít,de azért jó lett volna ha gyárilag is lett volna benne.
  • Hzsolesz
    #3396
    Gyárilag nincs, de szerintem a Magic Bullet megy AE alatt is.
  • berlinboy6329
    #3395
    Ae-ba vannak beépített scopeok valahol elrejtve,vagy ne is keressem?

    Láttam Final Cut tutort,ami a magic bulletes cuccokról szólt és csávókám nézte a videót,hogy mennyire világos/sötét, mennyit kell rajta állítani.
  • kormen
    #3394
    Szia!

    Ajánlom a Magic ISO-t - www.magiciso.com - csont nélkül beolvastam vele. Azért meg kéne nézned a Daemon-t az például nem is ismeri és a Virutal Clone sem ismeri.

    Jó progikat kéne használni. :D
  • verebb
    #3393
    Kormen: Sajna a tipp az rossz, mert megpróbáltam daemonnal és a Virtual Clone Drive-al ami a 2 legjobb img olvaso és nem olvassák be :( Próbáltam már kicsomagolni de az se jo!

    Más tipp? :(

    UIF fájl (.uif)
    Adobe After Effects Plugins MegaPack
    méret: 697 MB (731 532 522 bájt)

    Valaki???
  • kormen
    #3392
    Szia KnightRider!

    Nem tudom, de ha meg tudod szerezni a CS5-t vagy CS5.5-t amit 64bites op. rendszer alá terveztek akkor azt használnám.

    Ja és remélem nem valami portable verzió-t akarsz indítani, mert azok nem minden esetbe szoktak jól menni.




  • kormen
    #3391
    Ja tök jó játék nekem is nagyon bejött. :D
  • kormen
    #3390
    Szia!

    Az egy dvd vagy cd iso file. Használj valami virutális cd vagy dvd drive-ot mondjuk Magic Iso-t vagy Alcohol-t vagy valami ehhez hasonlatos progit. Már jobb is lesz neked. :D
    Vagy írd meg ezt a UIF-t egy dvd-re vagy cd-re!

    Üdv
  • verebb
    #3389
    Nekemaza gond a pluginokkal, hogy nem AEX kiterjesztésüek hanem valami,UIF! És ez valami plugin mega!!!

    Ezzel mit cisnáljak??? és utána már automatikusan benne lessz a programba?
  • Hzsolesz
    #3388
    Jaj de mókás a Brainstorm gombocska. Próbáltátok már?
  • Hzsolesz
    #3387
    Képeket sem veszi be?
  • KnightRider
    #3386

    Sziasztok!

    A segítségeteket kérném. After Effects CS3-ban, ha bármilyen videót, bármilyen kodekkel is készült, importálni akarok, a program automatikusan leáll. Win7 64 bites verziót használok, kompatibilitási mód bekapcsolva.

  • Roger6
    #3385
    Köszönöm, rajta leszek az ügyön. Kiadványszerkesztő grafikus vagyok, most a főnök kitalálta, hogy falsh-el is foglalkozunk. A flash mint animáció nagyon jól megy, AE-t már régóta használom otthon, de ilyen linkes dolgot még nem szerkesztettem vele. Amikor mondtam a főnöknek, hogy 6 és fél éve vagyok itt, és ez nem hinném, hogy benne van a munkaköri leírásomba, csak annyit mondott, hogy akkor majd felvesz olyat, aki ért hozzá helyettem. Ennyit a lojalitásról, 6 év, egyedül vagyok grafikus, ezt kapom. Zsír.
  • kormen
    #3384
    A CS4 ezt tudja a flash és az after együttmüködéséről:
    http://help.adobe.com/en_US/AfterEffects/9.0/WSDE67F770-09B6-4f4b-AF9B-9E577311067A.html

    Alapvetően csak az animációt tudja Flash formátumba kirakni annak más tulajdonságát nem tudja ez nem Flash szerkesztő progi.

    Egyébként nem a html-be kell beleírni egy egyszer <a> tag használtával?
  • Hzsolesz
    #3383
    Szerintem sehogy...eléggé kétlem, hogy ilyen funkciót létezik benne. Exportáld valami jó minőségbe, importáld flash-be, ott meg 2 kattintás.
  • Roger6
    #3382
    Ha AE-ben csinálok flash-t webre, hogy lehet megadnom neki, hogy ha rákattintanak, akkor egy adott URL jöjjön be?
  • kormen
    #3381
    És az emlékeim nem csalnak egy nagyon régi tutorial:

    http://library.creativecow.net/articles/lind_tobias/spooky_film_title.php
  • kormen
    #3380
    HZsolesz!

    Sajnos az emlékeim nagyon gyorsan megkopnak, de nekem úgy rémlik, hogy a cs3 volt az utolsó aminek volt pro és standard változata.

    Szalem5!

    A After Effects CS4/Support Files/Plug-ins/Effects-be kell lenni egy Glow.aex-nek ez a egy standard effect. Szóval, ha a program nem tartalmazza akkor valami nem tökéletes.
    Ha gondolod felrakom neked, hogy le tudjad tölteni.


    Üdv

  • kormen
    #3379
    Sajnos ez sem a tökéletes megoldás, de ahogy szétesik azt lehet alapul venni:
    http://ae.tutsplus.com/tutorials/motion-graphics/this-logo-will-self-destruct-in-5-seconds/
  • kormen
    #3378
    Esetleg ez is lehet csak visszafelé meg némi finomítás után:

    http://ae.tutsplus.com/tutorials/motion-graphics/create-a-stormy-electric-type-reveal/
  • kormen
    #3377
    Ez nem teljesen úgyanaz csak egy kicsit hasonló:

    http://www.videocopilot.net/tutorials/green_smoke/
  • #3376
    és ezt az effectet hogyan tudom megcsinálni?
  • szalem5
    #3375
    Hát akkor azt hiszem egyértelművé vált a megoldás.
    Köszönöm a segítséget és ezt a gyorsaságot. Nem gondoltam hogy még ma megoldódhat. :]
  • #3374
    Én épp tegnap tettem újra az AE CS4-et. A külön telepitett plug-in-ek nem vesznek el. Jah és alap effect a CS3-ban is a glow.
  • Hzsolesz
    #3373
    Hmm...azt hittem, hogy régebbi verzió lesz. CS4-ben nekem benne van. Kormen szerinted? Van CS4-ből standard meg Pro változat?
  • szalem5
    #3372
    Megnéztem és ezt a verziót használom:
    Adobe After Effects CS4

    9.0 dva: 2.0
    Quick Time installed
    8% used of 4,0 GB
    679 Plug-ins

    Ha jól értem akkor a Glow effects benne van az alap programba?
    Vagyis ha nem régi verziót használok, de még sincs meg az effect akkor újra kéne telepíteni a programot. Ha ez így van akkor a következő kérdésem az lenne hogyha újratelepítem akkor elvesznek a Plug-in-ok? Mert nem szivesen rakosgatnám fel megint mindet egyesével.