3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • SzarvasA
    #974
    naigen épp ez lenne a kérdésem. mert a router tűzfalát is kikapocsoltam, és a programban is engedélyezve van, és így sem engedi.
  • zmeor
    #973
    nekem is ilyen routerem van...
    nekem nem kellett semmit se állítanom
    progi amivel szedek: Total Commander
    sztem nézd meg a tűzfal beállításokat, mind a windowsban és a routerben is

    aztán lehet hogy portot kell nyitnod.. (én ehhez nem értek)

  • SzarvasA
    #972
    Sziasztok! Már mindenütt kerestem, de nem találtam a válszt. Bennetek bízom: a gondom a következő:

    van egy Linksys WRT54GL -em. Fibernet a szolgáltatóm. 2 gép van kábellel ötve a routerre.

    Sehogy nem tudom beállítani hogy tudjak FTP-ről szedni. :S
    Azt mondták h. a routerrel kell álítani valamit, de én ahhoz nem nagyon értek.
    Nagyon megköszönném ha tudna valaki segítnei.
  • Met
    #971
    reseteld
  • zmeor
    #970
    hát igen..
    ha mástól van akkor ez a legbiztosabb

    hívd fel és kérdezd meg..
  • pl01
    #969
    Üdv! van egy SMC7004 routerem. Amikor be akarok lépni a beáálításokba nem fogadja el a jelszót! (smcadmin) Lehet, hogy aki elsőnek belőtte az megváltoztatta a jelszot? lehet ezen segíteni???
  • Sylvester
    #968
    Igen, igen már megtaláltam hozzá a gyári antennát olcsón , olyat veszek, nem tökölök én a kábelgyártással :) és amugy amit te linkeltél azzal vigyázni , mert z SMA csatlakozású, és az én modememhez, TNC kell !: ) azt is megtaláltam a helyi Számtek üzletből tudnak rendelni, és meg is rendelem mihelyt lesz egy kis pénzem , 7 e ft vagy 8 , 2darab 7dBi es antenna, és gyári, és csak nem vágja haza:) köszi a választ : üdv Sly




    egy kis terv:) amit én készítettem:D unatkoztam
  • Free
    #967
    szia
    amit keresel ha gyári kell akkor Linksys AS1SMA kiegészítő. lehet így használni főleg olyan helyen ahol nagyobb területet akarsz háilag lefedni. alapvetően ügye a wifi koncepciója, a kábel nélküli hálózat lenne de ez így mér majdnem olyan mint egy kábeles. A lakáson belül azért elmegy. nagyobb helyeken viszont érdemesebb accespointokat venni és azokat erősítő funkcióbban belőve lefedni a területet. azza hogy az antnnákat szétteszed alig pár métert fogsz nyerni a jelerősségben. ha azért szeretnéd persze széttenni a routertől. de elegánsabb és szebb megoldás, ha akkor egy nagyobb dbi s antennát veszel vagy készítesz hozá. Házilag is lehet nagyon egyszerűen nagyon jó antennákat készítani, ha googleban utánna keresel akkor már találsz olyan leírásokat hogy 5000 Ft önkölcséggel csináélhatsz olyan antennát ami gyárilag 40 - 50 e lenne. Érdemes keresgélni a neten ilyeneket.
  • Sylvester
    #966
    Sziasztok, az volna a kérdésem, van nekem egy laptopom, vettem mellé egy routert, : Linksys WRT54GS SpeedBooster, és van rajta két antenna , és azokat rá kell csavarni, és hogy ahoz egy hosszabító kábelt venni vagy csináltatni, lehet e? , mellékelem a képeket, hogy milyen,hogy ne egy helyről adja a két antenna az adást , kérem a válaszokat köszi!ui: olvastam hogy valam iRP-TNC kábellal meg lehet csinálni, hol lehet ilyet venni és ki használja így?



  • Free
    #965
    Amúgy máég annyi hogy routereknél lehetőleg kerülni kellene a resetet van amelyik érzékeny rá. az áramból kihúzásról reset közben elött vagy után meg pláne mert a resaet egy olyan folyamat mint a gépnél. egy memóriába tölti a beleégetett programot. ha ez közben áramtalanítod az kicsit szarúl néz ki neki .. :(
  • Free
    #964
    nem kell új kapcsolat
    törölj minden kapcsolati beállítást a gépede,
    a hálózatoknál csak a hálókártyád és az ahoz tartozó Local Network legyen . és minden legyen autóomatikuson. a roputerek 99% a ha reste után nem bántod csak a kapcsolati beállításokat automatikusan ad DHC p t tehát nincs vele dolgod.
  • Free
    #963
    ha wrt54gl nél nem jön be az amdin felület úgy hogy 192.168.1.1 akkor a következő. kell elé az a fárnya http:// vagy ha úgy sem akkor a https://
    van amikor nekem is csak így akarja . egyszerű ip re nem ragál. hiába az automatikus kiegészítés a browserben
  • zmeor
    #962
    nekem is ez van
  • tomo
    #961
    30 masodpercig nyomd a reset gombot. az arambol ne huzd ki.
  • Kaslerka #960
    wrt54gl. reset, közbe kihúztam a tápot, közbe vissza, 15mp vár. Amúgy tökéletesen müködik a router. van net, csak nem adja be a beállitásait.
  • zmeor
    #959
    pontosabban melyik routered van?
    firmware frissítés után általában várni kell míg a power gomb ujra világít kb 1 percig nem kéne rányomni a continue ra. aztán az is lényeges hogy resetnél kb 30 sec ig nyomjad...
  • Kaslerka #958
    Sziasztok!
    Vettem egy linksys routert, szépen beállitottam mindent (user/pass), ment is szépen. Aztán haver javasolt egy firmware frissitést. frissités után kiirta, hogy sikerült, de azóta nem adja be a beállitásait a 192.168.1.1-re. Fehér ablak és ennyi. Reset megvolt. Valami javaslat? Vagy overkill?
  • zmeor
    #957
    ha automatikusra van állítva akkor állíts a routerben dhcp-t

    vagy különben konfigold kézzel..
    ha annyira nem értesz hozzá egyszerűbb a dhcp-s
  • asim
    #956
    Sziasztok!
    Kérekszépen egy kis segítséget jó magam ebben a támában laikus vagyok.
    A napokban kaptam egy Mercury KOB BR100 Routert és nem boldogulok vele.
    Az alábbiakat csináltam Reseteltem így az expoleren keresztül bejutottam a menüjébe.
    Quick setup és az Advenced setup okat látom.
    A Quick ban: 1. Time zona Budapesti így tovább lépet, 2. Wan Type mentem ahol a : PPPoE (Dial-Up xdsl) választottam (Invitel telefonos Adsl netem van). Tovább lépve: 3. Wan setting mezőbe kerültem, ahol a user nevet és a password –t beaáálítottam.
    Nem tudom kellett e volna itt még állítanom valamit?
    Tovább léptem 4. DNS jöttt be ahol a Primary DNS Adress és Secondary DNS Adress van….nem irtam semmit Finist nyomtam.
    Bejött a Satus ablak WAN, LAN és Informácios mezővel….
    Megjegyzés: létrehoztam az XP ben egy Új kapcsolatot de nem mentem vele sokra minden Beállítás az TCP/IP ben automatikusra van állítva.
    Segítséget előre is köszönöm.
  • ywy
    #955
    sziasztok!!!!köszi a válaszokat.Hát igencsak szükségem lenne a arra a
    képes illusztráciora.Naon rendessek vagytok elöre is köööööööööösziii
  • Free
    #954
    hm.. sztem ezzel amit mondasz neki az olvasottak alapján nem sokat segítesz . nem fogja tudni mi az a pppoe..


    A Leggyorsabb ha vn a környezeted ben oilyan aki kicsit is ért a számítástechnikához azon belül a hálózatokhoz az átmegy és 5 perc alatt belövi.

    Ha ilyen nincs akkor szolj és csinálunk neked a manualbol magyart lépésről lépésre képekkel illusztrálva
  • zmeor
    #953
    sztem ha sima ADSL-es vagy akkor PPPoE -t állítsál be magadnak
  • ywy
    #952
    szia !!
    elöszöris a modenböl átvezettem a kábelt a routerbe/a bemenetbe/.
    Akét kimenetböl át vezettem a két pc re.nagy nehezen meg találtam hogy be kell irni egy számot a böngészőbe,ott megjelent egy ablak és kért 1 nicket aszem meg egy passt beirtem hogy admin és hogy 1234.Beugrott az az ablak amit mellékeltek egy ábran.Ott beállitittam hogy mijen idözonába tartozok next beállitotttam hogy modemem van ,kiadott egy ip gen. szeruséget rányomtam kiadott egy ip-t ja és beirtam egy nevet/probaltam a pc névvel is /ezek uttán ki irta hogy minden okk.De sajna kapcsolat nincs.szoval kb ennyi probalkoztam a többi menüböl is variálni de nem sok sikkerel.pls pls pls pls pls pls lécci lécci előre is kköszi
  • Free
    #951
    Ennél kicsit bővebben kellene. pl mit állítottál be és hogyan ?
    Amúgy a user manuálja meglepően bután és részletesen ír le mindent. jobban van leírva és rajzolva mint amit eddig bárhol láttam ez alapján nehéz elhinni hogy valami nem jó. ezért kellenének részletek. legalapvetőbb hibákra koncentrál
    1, rosz helyre dugod a dolgokat.
    2, rosszak a kábelek
    3, ha eddig nem volt dsl ed és most kezded akkor lehet hogy rosz a szürá vagy a dsl modem . stb stb stb .

    ha visszalapozol pár lapot itt a topikban akkor találsz pár leírást a helyes beállításokrólhttp://www.edimax.com.tw/download/manual/BR-6104K_M.pdf
  • ywy
    #950
    sziasztok!!!4
    Vettem egy edimax br-6104 tipusu routert.Sajna nem tom beállitani hogy jo legyen. ketté szeretném osztani a netet.A leirása szerint meg csináltam mindent de egyszerüen nem jo.Nagyon ki van menve már a rözsém.
    pls segitsetek.
  • Free
    #949
    mindent naplóz ugyan úgy mint a DD-WRT . legjobb tudomásom szerint de értemes utánna olvasni a weblapján
  • tomo
    #948
    a dsl kapcsolat megszakadasat kepes naplozni a tomato?
  • Free
    #947
    Még nekem sem teljessen világos de elméletileg akkor tudnak használni mint átjáró anélkül, hogy látnák a belső hálózatodat.
    Szintén hasonló routerem van de ha neked tetszik a DD-WRT akkor majd nézd meg a thomato t :c) lejebb ott a link is hozzá. nah akkor dobod majd az agyad a log meg a bandvics monitor meg hasonló dolgok miatt. mondjuk nekem hiányzik belőlle a bejelentkezés nélkül is látható felület mint a DDwrt nél mert ott ügye az állapotot látod admin jog nélköl is az indexen . de remélhetőleg az újabb thomatóban már benne lesz ez is
  • Taptarap
    #946
    20:45
  • zmeor
    #945
    na már minden megvan!
    lefrissítettem..!
    nagyon király a DD-WRT!!!
    kérdés:

    mi történik ha a Sputnik Hotspotot enable re rakom?:D
  • zmeor
    #944
    Linksys WRT54GL routerem van!
    amikor akarok firmware-t frissíteni akkor ugy ki kell választani a bin fájlt... nos én dd-wrt firmware mellett döntöttem és amikor akarom betallózni a bin-t akkor nem látok GL eset csak G, GS stb...
    valaki esetleg adna valamilyen linket ahonnan a GL-t le tudnám húzni?
  • Hedgehunter #943
    Osszekotod kabellal..... Crossover kabellal...
  • frejsanyi
    #942
    Hogyan lehet a két gépet hálozatba kötni, ha valaki tudna nekem valamilyen tippet adni akkor kőszi.
  • Free
    #941
    kétféle megoldás létezik a te bajodra.
    ehez a két megoldáshoz feltétel az, hopgy a belső az az a router mögötti hálózaton fix ip d legyen ne dhcp. teszem azt a routered belső ip címe 192.168.1.1 akkor a géped 192.168.1.10
    ha ez a feltétel lteljesűl akkor megteheted,m hogy a routeren bekapcsolod asszem a NAT nál lesz a DMZ host ot . és a saját gépedre irányítod. ez annyit tesz igazség szerint hogy mindenkintről jövő kérést autómatikusan a te gépedhez irányt ., minthas nem is leenne router.
    Értelem szerűen a tűzfalakat kapcsold majd ki.
    a másidk megoldás valóban a port forwardin, sm routerben a NAT részen a Virtual szerver rész való erre. ott az első mezőben beírod a te saját belső ip det a másoidik részen beírod a portot ügye ez játék függő egy két játék változóan 1 től 5 portig használhat változóan tpc és udp portokat, és ezeket ott beállítod majd a sor végén enabled bepiál elment. ennek így működie kell.
    ha mégsme menne javaslok egy firmware updatet és hátha . és ne feledd el az smc riouter natos tűzfalát is kikapcsolni
  • Brian87
    #940
    öö ha nem routeren vagyok akkor megy minden remekül és látják is a szervert amit én csinálok....de router alatt nem mert fogja a router a bejövő forgalmat ugyebár....
    ebben kellene segíteni mert nem tudom hogyan kell beállítani...

    amúgy mi az a hamachi vagy mi??
  • tomo
    #939
    router nelkul allitsd be eloszor,majd ha megy, akkor hangold a routert is.(ugye , ha nem megy 1 lepesben, talan ket lepesben sikerul )

    ha router nelkul sem megy, akkor lehet hogy az ispd belso halozatan vagy, es nem is fog menni. ez esetben probalkozz hamachi val.

    (( bar szvsz egybol hamachival kene jatszanotok, es akkor nem erdekes kinek milyen a net arhitekturaja ))
  • Brian87
    #938
    bocsi a router pontosan SMC 7004 VBR V2 Eu..
  • Brian87
    #937
    Sziasztok!!

    Igazából nekem egy igen hosszútávűú problémám van.
    Van egy SMC VBR-Eu V2-es routerem és szeretném, hogy különböző játékokban ha csinálok szervert arra rátudjanak csatlakozni a társaim, mert jelen pillanatban ha megis tudom csinálni a szervert(vmelyik játék auto matice nem is engedi mert tudja hogy nem jó a router beállítása) akkor sem látják a router miatt a többiek a készített szervereket.
    Mondták már, hogy Port Forwardor-ni kell a routert és akkor müködni fog.
    Nos ezt én számtalanszor megtettem már de hiába csináltam mindent úgy ahogy mondták soha nem engedte akkor sem.

    Ha vkinek van ilyen routere és ezzel müködik is neki az efféle dolog akkor kérem segítsen mert szeretem ezt a routert de ez így eléggé gáz és már nagyon régóta küzdök ezzel a problémával.

    Előre is köszönöm

  • vegaboy #936
    Sziasztok!
    Igazából nem a routerrel van problémám de hálózati a gond!
    A munkahelyem win 2000 futnak, és virust kaptunk, gondolom valamit eltökített, megszüntek látszani egymás számára a gépek hálóztaban, mostmár van szerver is ami a névfelodást ellátja, cmd inditom ott beírom ipconfig /all kijön az összes beállítás, netbios tcp/ip felett tiltott holott nagyon engedélyezve van a hálózati beállításoknál!
    kérdésem hol tudom én ezt visszaállítani!!!! segitséééég!
    Köszönöm előre is
  • mcaleck
    #935
    arra tudnál még 1-2 tippet adni, milyen beállítási hibák lehetnek?