3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • tomo
    #1014
    ja, es egy kék szinu reset gomb van a hatlapjan a kezikonyv szerint. amit 1 mpig nyomva resetel 6 mpig nyomva visszaall gyari beallitasokra.

    (( ezert kell elolvasni a kezikonyvet 4-60 as oldal ))
  • tomo
    #1013
    szerintem keress ra a nevere a googlevel, egy zsak magyar nyelvu talalatot dobott nekem. es majd mindegyik igy kezdodott... " nincs net" .

    hwsw forumon kulon topikja van ennek a tipusnak. en a helyedben azt nyalaznam vegig.
  • willis
    #1012
    Kérdés

    SMC WBR14 G2 tegnap vettem, összeraktam és ment a net. Miután megpróbáltam lefuttatni vele a gyors beállítást, azótan nem tud kapcsolódni és nincs net! Egy átkozott reset gomb nincsen rajta és nemtom, hogy mit csináljak az ismételt működés érdekében. Ha valaki tud segíteni azt mrgköszönném.
  • zmeor
    #1011
    DNS kiszolgálót állíts be hogyha nem lenne, lehet hogy ez okozza...
    ezen kívül nézegesd meg az adott oldalakat másik böngészőben is
  • Thaiteek
    #1010
    Hi. SMC7004VBR routerem van. Az az problémám, hogy fix ip címmel tudok csak a netre csatlakozni, de így több weboldal nem jön be a böngészőben. Ha az ip címek automatikusra vannak állítva, akkor egyáltalán nem csatlakozik a hálózathoz. XP van a gépen.
  • zmeor
    #1009
    a 1.1 és 2.1 és 1.2 végű címeket asszem jobb lesz ha mellőzöd.. sok router használja....
  • ozz
    #1008
    az 1-es haz routerenel nem kell beallitani semmit a 2es routeréére vonatkozoan???
  • ozz
    #1007
    szia Free!!!

    a ket hazban ket smc router van mindketto ip cime: 192.168.2.1
    igy amiket te irtal ip cimeket 192.168.1.1 az ugye nalam 192.168.2.1

    van egy kis gondom, szoval a masodik haz routerjenél beallitom a fix ip cimet 192.168.2.240-re a , maskot 255.255.255.0-ra az atjarot meg ugy az 1es haz router ip cimere ami szinten 192.168.2.1 ez igy jo??? mert nekem valami "The WAN IP can't cover the LAN side subnet." bigyot ir ki , viszont akkor hajlando elfogadni ha IP cimnek a 192.168.1.240-et irom, de nekem ugye a 192.168.2.240-et kene ugye??? Mivel nekem a router(ek) a 192.168.2.xxx tartomanyban osztanak IP cimet a gepeknek..


    Masik dsl alapu net van fix ip cimmel es minden racsatlakozo gepnel Elsodleges DNS kiszolgalot kell beallitani a LAN kartya tulajdonsagainal...

  • Met
    #1006
    chello, igen azt olvastam, hogy DSL.hez javallott
  • Free
    #1005
    milyen netre van kapcsolva az a router? mert pl DSL nél a pppoe kötelezően DSL protokol. :c)
  • Met
    #1004
    köszi, mostmár nagyjából sejtem, csak az a baj, hogy ahhoz, hogy változtatni tudjam PPPoE módba kellene rakni a routert...jó az nekem?
  • Free
    #1003
    Ebből megtudhatod mi az az MTU
  • Met
    #1002
    Routernél az MTU és MRU értékek módosítása mire jó?
    Írtam az asusnak és azt írták, hogy állítsam kissebbre, most 1492 gyárilag de nem is aktív mert automatic ip-n van az ip config menüben.
  • Free
    #1001
    csak nyugodtan.
  • ozz
    #1000
    én meg csak hobby szinten , foglalkozok a témával es tanulok hozzáértő emberektől :D

    Ha netalantan nem menne valami, akkor majd még zaklatnálak, szombaton fogok nekifekudni a dolognak kivancsi leszek :)
  • Free
    #999
    Nincs mit szakmám :c) hálózatépítés tervezés stb :c)
  • ozz
    #998
    en is igy gondoltam a 2es router beallitasait, kiraly... igen kell a DHCP , mert van laptopos csatlakozas is hebe hoba...
    Tenyleg nagyon koszi a segitseget es az időd amit erre a dologra forditottal...
  • Free
    #997
    XP nél. több válaszátsod is van erre. az egyik és leg egyszerűbb. START/Beállítások/Vezérlőpult/Hálózati kapcsolatok/Helyi kapcsolat jobb egérgombbal tulajdonságok ott a első fülön TCP/IP és ott tudod belőni. ip 192.168.1.10 submask 255.255.255.0 getway 192.168.1.1( ez a routered belső ip címe kell hogy legyen

    DNS -eket pedig a router beállításodnál a status részben tudod megnézni ahogy a szolgáltatódnak mik a DNS szerver IP -i a másik gépet meg rakd mondjuk a 20 as végű ip re. ezek után a routerben portforwardingot megkeresed és az adott PNP program állatal igényelt portot átirányítod a kívánt IPP címre. és ennyi
  • Free
    #996
    a wan beállítás a 2 es routernél. egy kis alap dolog.
    A getaway az átjáró. ebben a rajzos esetben az 1 es router az az 192.168.1.1 a subnet mask belső egyszerű hálózatoknál 255.255.255.0
    Így menni fog minden. A DHCP t csak azért hagytam a rajzon bekapcsolva hátha van aki laptoppal kapcsolódik a hálózathoz vagy másképp és több helyen használja a gépét. amúgy ha fix gépek vannak a hűlózatban amik állandóak nem költözködő vasak érdemesebb kikapcsolni a DHCP t és minden gépnek fix ip t adni.
  • fenegyerek1
    #995
    Köszönöm! Esetleg abban segits ki kérlek,hol tudom beállitani a fix ipt?
  • ozz
    #994
    koszi tenyleg hogy ennyit foglalkozol a problémaval és segitesz...
  • ozz
    #993
    hello!

    Az A verzio lenne nekem jo , HAZ 1 es annak beallitasai teljesen okesak.

    Viszont az 1-es router LAN portajabol a 2-es router WAN portjaba menő kabelnél lenne kérdésem... Szoval itt a 2-es router beallitasainal a WAN-nal valasztok egy Static IP beallitast , ott megadom pl. az általad irt 192.168.1.240-es IP cimet ??? pl az en smc routeremben ennel a beallitasnal keri még a "Subnet Mask"-ot illetve a 'Service Provider Gateway Address" rublikak kitolteset, ide mit kell irni ha kell???

    a 2-es routernel a LAN es a DHCP beallitasok egyertelmuek szinten, egyedul ezt a WAN beallitast nem ertem teljsen...

  • Free
    #992
    JKah a C verzió olyan mint a B ahol a router csak mint switch üzemel tehát abban nincs net. ebben a formában minden ugyan az
  • Free
    #991
    Remélem így világos amiről beszéltem
    ha valami nem okés kérdezz

    Ez lenne az A verzió


    És Ez lenne a B verzió

  • Free
    #990
    port forwarding
    aktív portokat kell arra a gépre irányítani amin futtatni szeretnéd a PnP progikat. Átlag a progik leírásában benne van az ajánlott port.
    Ehez persze az kell hogy ne dinamikus DHCP ip s kiosztás legyen hanem fix ips már a belső hálózatod
  • fenegyerek1
    #989
    Nekem van egy smc7004vbr routerem.Megosztottam vele a netet két gép között ami elég jól müködik,de a strongdc v. bcdc++ egyáltalán nem müködik.Router nélkül pedig simán fut.Hol tudnám beállitani és mire hogy jó legyen?
  • ozz
    #988
    az 1es hazban is smc router van a 2.esben is , az 1es haz routereben kell valamit allitani hogy mukodjon a net a 2 haz routerben is???

    magyaran ha az 1es haz routere kioszt egy IP-t a 2 haz routere fele azt a 2haz routere hogy tudja lekezelni , hiszen ott a routernek is van egy allando IP cime (192.168.2.1) ezt hogy lehet ugy megvaltoztatni hogy az 1es hazbol kiosztott IP cimet ami mondjuk (192.168.2.103) kezelje a 2 es haz routere?

    magyaran melyik routerben mit kell bellaitani hogy tenylegesen mukodjon is???

    Nagyon koszi hogy segitesz , es remelem valamennyire erthetoen is fogalmaztam...
  • Met
    #987
    ahha, asszem akkor muszály leszek megvárni míg teljesen kampec lesz mert elviszem a szervízbe ott összerakják és persze, hogy működni fog :(
  • Free
    #986
    Aza különbaég aswich és a Router es megoldás között, hogy míg ha szwich el osztod a hálózatot úgy a hálózat egy nagy halmaz lesz (vizualizáld) ha routerrel osztod meg a 2 es házban akkor lehet egy nagy halmaz is , de meg tudod azt is oldani hogy a halmazon belül lesz egy kisebb halmaz.
    Számszerűsítve 1. es ház Wan Router(amibe bejön a net) 192.168.1.1 és az ip k 192.168.1.2-253-ig plussz a 2. es ház routere 192.168.1.254. utánna 2 es ház gépei 2 es ház routerére már mehetnek a 2 es roouter alá tehát hálózat a hálózatban. remélem érthető voltam :(
  • Free
    #985
    CS = CSere :(
  • Met
    #984
    meglehet azzal is csinálni
  • ozz
    #983
    koszi a valaszt:)

    de akkor routerrel nem lehet megcsinalni sehogy se , ugye???
  • Met
    #982
    elég egy switch, routerből jövő kábel a switch-be és abból tovább a gépeknek
  • Met
    #981
    FW update megvolt még régebben, újabb nincsen hozzá
    mi az a CS?:)
  • ozz
    #980
    Sziasztok!

    Van egy fix IP cimes netem egy hazban (ez legyen 1. haz) ott routerrel van megosztva a net, a routerbol jon egy kabel egy masik hazba (2.es haz) ott is jo a net, viszont a 2-es hazba szeretnem szinten routerrel megosztani a netet , lehetseges ez??? Vagy ide mindenkeppen Access Pointot kell tenni???

    valaszotokat elore is koszonom
  • Free
    #979
    akkor CS s a router vagy esetleg próbálj ki egy firmware updatet mert néha szokott segíteni . az se baj ha azt rakod rá vissza ami most van rajta csak lehet megsérűlt benne a progi. mondjkuk érdekes hogy mitől :(
    Ami még lehet az a túlmelegedés. vagy hasonló. ha végképp nem akkor meg CS
  • Met
    #978
    elvileg az összes gépről el lehet, kivéve talán azokat amik wifin keresztül kapcsolódnak
  • pl01
    #977
    köszi a választ de már volt resetelve és nem lehet belépni.4 gép van csatlakozva a routerbe bármelyikről el lehet érni a beállításokat?
  • Met
    #976
    Hm, ma hazajövök, gép bekapcs, nincs kapcsolat vagy. Router reset, még mindíg nem jó, modemből kijövő kábel bedug a gépbe közvetlen, van net. Kábel vissza routerbe gyári beállítások vissza van net.
    Lehet nemsoká megadja magát a router, januárban vettem, Asus WL-520g, mostanában néha csinál olyat, hogy megszakad a netkapcsolat időtúllépéssel, még a routert se érem el, router reset után megjavul.
  • Free
    #975
    akkor ott valami más gond lesz. a router ha be s van kapcsolva a tűzfal akkor is átengedi az ftp -t
    A gond ott lehet hogy XP alatt ha ki is kacsolod a tűzfalat akkor is megfog egy kéát dolgot. a tűzfal beállításoknál nézd meg hogy mik a kivételek stb stb. biztos hogy ott lesz a gépeden a hiba.
    Találkoztam már olyannal hogy csak azt hitte az ember hogy le van kapcsolva a túzfakl XP alatt de nem volt csak nem volt hozzárendelve a kártyához rgo ment globálisan .- szóval mindenféle tűzfalat ikatss ki zonealarm nod32 xp default tűzfal mindent. és meglátod menni fog