3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • laci792
    #1054
    A router tűzfala be van kapcsolva?
  • tomo
    #1053
    vagy veszel vezetek nelkuli routert, vagy veszel egy vezetek nelkuli AP-t ( access point ) amit madzaggal kothetsz a meglevo routeredre.
    hogy mennyibe kerulne? passz, de ne a legolcsobb cuccot valaszd. jo lehet a linksys wrt54gL ( fontos az L ) vagy zyxel cucc, vagy asusbol valami 20e HUF feletti cucc.

    a hamachi t nem kene , hogy zavarja a router. nem vilagos amit irtal. amikor kozvetlenul kotod a geped a netre, akkor hamachival megy a jatek, vagy akkor a hamachit sem hasznalod?
  • akyyy
    #1052
    help. van ittzhon router, és szeretnék hamacsin keresztül age of empires 2őzni.

    de sajnos játék nem látja a szervereket, vagy ha én csinálok, nem látja senki:S


    viszont ha kihúzom routerből a netet, ás be az enéymbe, hogy közvetlenül menjek a netre, akkor tudok játszani.


    plusz egy másik kérdés: létezik olyan router megoldás, hogy ha van laptopom, akkor vezeték nélkül, itthonról tudjak netezni? vagyis vezeték nélkül csatlakozna a routerhez. megoldható ha már van olyanunk ami vezetékes, vagy venni kell egy újat? kb mennyibe fájna?
  • laci792
    #1051
    És megvan a megoldás, leírom hátha valaki még küszködik ilyesmivel. Valszeg csak a szolgáltató tudta volna a választ, az mtu értéke volt a hibás a gyári 1392 volt a szolgáltató meg azt írta hogy állítsam 1480-ra és működik a böngészés. Ennyi...
  • laci792
    #1050
    Senki? Lehet a nat kavar be? Ha letiltom akkor még az a pár oldal sem jön be ami eddig. Volt valakinek ilyen problémája?
  • laci792
    #1049
    Sziasztok.
    Vettem egy ilyen routert és nem igazán boldogulok vele : Canyon cn-wf514
    A gond az hogy az oldalak 70%-a nem jön be, pl. origo bejön, freemail, vipmail nem, az sg-se. Mi lehet a gond? Próbáltam már kikapcsolni a beépített tüzfalát, a nat-ot de a helyzet ugyanaz, sőt ha nat disabledre van rakva abszolút nem működik. Próbáltam az ip-t is a helyi lan-on kézzel beállítani de úgy is ugyanaz a helyzet, dhcp-nek is mindegy hogy kézileg van beállítva vagy automatikuson a helyzet változatlan, a wireless részét egyenlőre nem is próbáltam mert a lanos része sem megy normálisan.
    Szerintetek mi lehet a gond? Gondolom a hardver jó csak én vagyok noob hozzá.
  • Met
    #1048
    And please provide the whole network infrastructure over there and please check whether there is a modem. Please directly connect the router with the ISP and then try again, seeing whether the problem remains or not.

    Hogy gondolja, hogy közvetlenül csatlakozzak az ISP-hez? :)
  • tomo
    #1047
    az keves , mert a kifele meno forgalmat egyik sem ellenorzi.
    hasznalj jobb tuzfalat, pl comodo personal firewall.

    vezetekes linksys nincs linuxxal.
  • zmeor
    #1046
    hali..
    nyugodtan kikapcsolhatod a sp2es tűzfalat..
    a routerre én Linksys-t ajálanék.. kicsit drágább de legalább igényes, jó, szép...
    típust nem tok mondani mert nekem wirelesses van..
    de próbálj meg valami linuxosat, mert azok jók
  • Madmano
    #1045
    Szasztok.Ha a Nod és a windows sp2 beépített tűzfala mellett routeren és ugye annak hardweres tűzfalán kapcsolódnék a netre,az megfelelő védelem lenne?A másik:milyen routert érdemes venni?Típust.Vezetékesre gondolok.
  • jadika
    #1044
    Kire célzol??? :@:@
  • tomo
    #1043
    komolyan elgondolkozom egyesek hogy' kepesek eletben maradni.
  • jadika
    #1042
    okés! Köszke!
  • Richard90
    #1041
    megnyitod a böngészőt és beírod a routert kézikönyvében lévő ip címet
    192.168.1.1 vagy valami hasonló
    olvasd el a hozzá tartozó leírást
  • jadika
    #1040
    Ciki hogy nem tom de hogy kell belépni a routerbe???
  • jadika
    #1039
    Nemt udom hogy miért van ez mert mielőtt a router be lett kötveazelőtt nem csinálta ezt!! Kérlek titeket segítsetek.
  • Richard90
    #1038
    lépj be a router-edbe és konfiguráld be a netet.
    az elején ha midnen igaz lesz egy varázsló és az majd segíteni fog
  • jadika
    #1037
    Nem tudok a nethez kapcsolódni mert csak helyi hálózet van!!! És nemt udom bontani a kapcsolatot!!!
  • Met
    #1036
    fogalmazd át a kérdésed mert ez így elég értelmetlen
  • jadika
    #1035
    De most komolyan segítsán valaki mer nem tom micsináljak!!! Amikor bekapcsolom a gépet nem tok csatlakozni hanem esszerre megy a net meg a kapcsolatot nem tom bontani!!! Akik töltögetnek azok értik hogy ez mér gond! Segítsen valaki!!!! Köcce elöre is!
  • jadika
    #1034
    Nem he!!! Hanem router.
  • tomo
    #1033
    ? he?
  • jadika
    #1032
    szevasztok! azlenne a gondom a routerrel hogy nemlehet bontani a kapcsolatot, és nemis tudok kapcsolódni, csak helyi hálózat van és nemis kell kapcsolódni ha bekapcsolom a gépet! mi lehet a gond? köszi
  • hunbasser
    #1031
    a reset megvolt,semmi,a reset + áramtalanítás után viszont jó lett.
    semmit nem kellett csinálni a mac címmel,gondolom arra majd akkor lesz szükség(vagy nem),ha majd a másik gép is rá lesz kötve(most még nincs,mert rossz az alaplap a kisgépben)
    viszont most egy 10 perce megint azt csinálta,h hirtelen nem volt internet elérésem,a modemen csak a középső led nem világított(send),ami a múltkor sem,és a routert szintén nem tudtam elérni,úgyh most megint volt egy áramtalanítás+reset.kezdene tönkremenni a router?nem hiszem,pont azóta csinálja,mióta variáltak bent.vagy ez véletlen egybeesés lenne?
  • tomo
    #1030
    1. lepes a router gyari bealitasokra visszaallitani, ezt a kezikonyv irja hogyan lehet.
    altalaban a reset gomb bizonyos ideig valo nyomasaval.
  • hunbasser
    #1029
    egyébként,h tiszta legyen:modemes kábelnetem van,most épp nem router alól írok,hisz azzal még gondok vannak...ya,mielőtt még vki megkérdezné,h átállítottam-e a beállításokat automatikus felismerésre(ip,maszk,átjáró,dns),akkor a válaszom igen.nem most csinálom először,de ilyen még nem volt,h nem sikerült elérnem a routert(illetve egyszer,amikor nem emlékeztem,h átállítottam a routert 3-mas végződésűre,de ipconfignál eszembe jutott,h átállítottam,azóta már volt router reset is)
  • hunbasser
    #1028
    tulajdonképpen én sem tudom,h mi van :D

    most változás történt a netszolgáltatómnál,fix ip-ről áttértek dinamikusra(ennek ellenére az ip-m a régi...),és most nem volt net a változás miatt,de csak annyi volt,h át kellett írni a dns-t,meg mostmár van másodlagos dns is.nos,routernél meg a mac címmel kell vmit vacakolni,és ehhez kell nekem a segítség.a helyzet a következő:routert szépen rádugom gépre(ahogy mindig is csináltam),beírom,h 192.168.1.1(ugye a router címe,ez LENNE az átjáró),beírom,semmi.ezért is néztem gyorsan az ipconfigot,de nem ír sem átjárót sem ip-t,semmit.a dhcp engedélyezve van,szóval,nem tudom,1.miért nem osztja ki az ip-t?2.miért nem tudom elérni a routert?és ezután jön majd a 3. kérdés,h a mac címmel majd mit kezdjek,bár azt lehet,h én is tudni fogom,ha oda eljutok.
  • tomo
    #1027
    a "kerdeseddel" van a baj. nincs ertelme. legalabbis en nem ertem mi a helyzet. probald atfogalmazni.
  • hunbasser
    #1026
    no,segítség topikba már írtam,ide is beírom,hátha ti tudjátok:

    na,annyi volt a gond,h átállították a dns-t bent,és át kellett írni,de routerrel meg így nem tudok nyomulni.a mac címről dumáltak vmit,csak az a baj,h ha router alatt vagyok,NEM TUDOM ELÉRNI A ROUTERT!beírom,h 192.168.1.1,404-es hiba,mondom hátha megváltozott,vagy nem tudom,beírom futtatásba h cmd,ide ipconfig és az ip 0.0.0.0 maszk 0.0.0.0 átjáró meg nincs.pedig a dhcp engedélyezve van,mégsem osztja ki a router az ip-t/ip-ket,mintha nem is lenne routerre kötve a gép.ez miért van?

    ezt még annyival megtoldanám,h ha sikerül elérni a routerbeállításokat,akkor utána ott majd mit babráljak a mac címmel?mert az ember,akivel beszéltem,vmi mac cím klónozásról is beszélt.

    előre is köszönöm
  • Dj Faustus #1025
    "hogy lehet ugy hogy laptopon nyomtatok a hálózat segítségével mert a nyomtató az a szgépen van
    akkor hogyan kell nyomtatni???"

    A router (és a kliensek) tűzfalán állítsd be, hogy a LAN-on belül szabad legyen a kommunikáció (minden porton - például D-Link router esetén így). Másrészt a nyomtatót csatlakoztató gépnél legyen megosztva a nyomtató (Start menü/(Vezérlőpult/)Nyomtatók és faxok/jobb katt az aktuális nyomtatón/Tulajdonságok menüpont/Megosztás fül/Nyomtató megosztása legyen bejelölve).
  • Kenez Adam
    #1024
    helo

    azt szeretném kérdezni hogyan kell megcsinálni azt hogy ha itthon összekötöm a számítógépet meg a laptopot Router segítségével hogy menjen az internet minda kettőn. ez megvan de azt mondták hogy lehet ugy hogy laptopon nyomtatok a hálózat segítségével mert a nyomtató az a szgépen van
    akkor hogyan kell nyomtatni???
  • Free
    #1023
    nah
    ha a LAN ba dugod akart lenni :c)))


    figyi próbáld már ki hogy a kettes ház alhálózati maszkját 255.255.255.1 re teszed mi van

    amúgy nem hinnm hogy aban a kötésben el fogod érni a kettes házól az 1 es ház routerét már csak azért sem mert sub hálózatban vagy tehát nem láthatod az 1 es ház hálózatt. ahoz hogy láthasd abban az esetben kell a két routert a LAN ajzatokon keresztűl összekötni de ebben az esetben a ketes ház routere csak switch ként üzemel.
  • ozz
    #1022
    "lkanba kötöd a káelt" - ezt nem nagyon ertem , mibe kotom a kabelt ? :D

    1.kerdes: az 1 hat routerenel nem kell semmit beallitani a 2es haz routerere nezve???

    2.kerdes: az lenyeges hogy ami az 1es haz routerebol megy kabel a 2es haz routerebe az az 1-es haz routereben melyik portba van dugva? vagy tokmindegy?

    Igen static-usra allitottam ahogy irtad is es miegis kidob egy hiba uzenetet, nem ertem... viszont ha a 192.168.2.240 helyet a 192.168.1.240-es tartomanyt adom meg fix ip cimnek akkor elfogadja de igy meg gondolom soha nem lesz net a 2es hazban...

    3.kerdes: ha a 2es hazban vagyok onnan el lehet erni (be tudok lepni) az 1-es haz routeret?? ha igen hogyan???? (ugyanis mindket hazban levo routernek 192.168.2.1 a cime)

  • Free
    #1021
    elméletileg igen.

    Azt L felejtettem mondani, hogy a 2 es ház routerébe ha a lkanba kötöd a káelt és úgy használod mint egy switcet csak akkor fogják az 1 es és 2 es ház gépei látni egymást.

    Azt a subnet mask ütközést meg nem értem ha a 2 es router kapcsolódását rendessen static ip re állítottad.
  • ozz
    #1020
    FREE!!!!!!!!

    Tudnal segiteni a #1007 hozzaszolasomban feltett kerdesben????

    THX
  • tomo
    #1019
    ha a szamitogepet kozvetlenul az adsl modemre kotitek, ugyanzokkal a beallitasokkal kell menjen ha a routert kotitek az adsl modemre.
    hisz adsl modembol sima etehernet jon ki.
  • asim
    #1018
    Sziasztok!!

    Nincs ötletetek? kitől kérdezzem meg?

    sziasztok!

    Volna egy olyan kérdésem, hogy van egy ill 2db ruter, nálam müködik a megosztás mind a 2 leprobáltuk. Adsl invitelem van 4M es, de nem is ez a lényeg, hanem az ismerőömnél nem megy, a szolgáltatót még nem sikerült felhivni(T com os azt hiszem) azt hiszem ISDN 2 van neki. Ez miben más mit kell másként állítani? milyen sebbességel bír ez? mér nem megy nála szerintetek?

    Előre is ksöi a segítséget Csao Asim


    Köszi
  • tomo
    #1017
    iii, ez ciki, a router admin feluleten is kene legyen gyari beallitasokra visszalepes. nem volt egyertelmu, hogy elered e a webadmin feluletet.
  • asim
    #1016
    sziasztok!

    Volna egy olyan kérdésem, hogy van egy ill 2db ruter, nálam müködik a megosztás mind a 2 leprobáltuk. Adsl invitelem van 4M es, de nem is ez a lényeg, hanem az ismerőömnél nem megy, a szolgáltatót még nem sikerült felhivni(T com os azt hiszem) azt hiszem ISDN 2 van neki. Ez miben más mit kell másként állítani? milyen sebbességel bír ez? mér nem megy nála szerintetek?

    Előre is ksöi a segítséget Csao Asim
  • willis
    #1015
    a kézikönyv szerint ott van az a gomb, de a valóságban nincs ott!