3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • smigiboy
    #1094
    bocs de még mindig nem sikerült rá mentem a megosztott mapák köt 1 mappára megcsináltam de a másik gpnél nem látom h ott lenne
    nem kell valahogy kapcsolodnom a másik géphez
    mert nincs semmi beálítva
  • BaliBoy
    #1093
    Valamivel gyorsabban. De belső hálózatn belül az MSN majdnem olyan gyors mint a sima mappa megosztás.
    Mappák megosztása: jobb klikk a mappára; Megosztás és biztonság; A mappa megosztása a hálótaon (pipa be); ok
    kész.

    A sebesség pedig a hálózati eszközökön múlik.
  • smigiboy
    #1092
    megosztott mappa azt h kell csinálni
    msn is jol megy ugy 1 vagy2 mega amax sebeség átpakolása
    szal viszonylag jo megoszot mapával kb miylen gyorsan tok átmásolni?
  • Tigristank
    #1091
    Abba se látja, de azért köszi. Nagyon elszomorít ez. :(
  • BaliBoy
    #1090
    Ezt a kérdést szintén nem értem. Két gépen egymás között akarsz másolni? Miért az MSN-t használod erre a dologra? Nem egyszerübb megosztani mappákat?
  • BaliBoy
    #1089
    Nem nagyon értem. Tehát azt mondod mióta átállítottad nem akad meg 20 percenként?
  • smigiboy
    #1088
    Hali meglehetne oldani vala mi sokkal gyorsdabb adatátvitel mit pl az msn
    mert van 1 edimax routerem amire 2 gép van kötvbe és sehogy se tom megoldani h gyorsan menjen át az adat az 1 ikrőlk amásikra lehetséges ez?
  • PunkZoli
    #1087
    és az lehet hogy azé akadt a net pléy 20percenként mert continouson volt? magyarul próbált csatlakozni és nekem megállt a kép... mert eddig nem volt így problééma
  • Met
    #1086
    Kérdés, tegnap melóhelyen dugdostam összevissza a kábeleket a routernél, festés volt és össze kellett rakni megint a rendszert, nem ment sehogyse, tegnap hívtak egy szakit, ma mondta a főnök, hogy valszeg tönkrement a router mert a nagy kábelezésbe csináltam egy hurkot és visszament a routerbe a jel. Szóval lehetséges ilyen? Egy Linksys routerről van szó.
  • BaliBoy
    #1085
    Az, hogy akkor csatlakozik, ha kérés érkezik. Pl egy géptől ha mondjuk elindítasz vmilyen programot ami a netre akar fellépni.
  • PunkZoli
    #1084
    mit takar a connect on demand pontosan? me az ok hogy nyersbe : csatlakozás kéréskor..de ezmimá?
  • BaliBoy
    #1083
    Próbáld a TC-ben!
  • Tigristank
    #1082
    Köszi a segítséget, de nálam ezek nem működnek!
    Egyébként a pingelés az megy, minden adat megérkezik a másik gépre, és LAN-on is tudunk játszani, a gond csak az, hogy a windowsban nem tudom elérni a másik 2 gép megosztott mappáit. :(
  • BaliBoy
    #1081
    1. Hálózati kapcsolatok/Othoni vagy kisebb hálózati.... <- újra telepíteni a hálózatot!
    vagy
    2. Munkacsoportot váltotok az összes gépen, de minden gépen ugyanaz legyen a munkacsoport

    teszt: futtatás/cmd/ping (egy másik gép IP-je). ha a csomagok visszaérnek, működik a hálózat.
  • dienesoft
    #1080
    Szinte majdnem ugyanilyen problémám van és én se találom a megoldást.Egy cipőben járunk.Nálam így hangzik:Routeren keresztül vagyunk nővéremmel összekötve gépen.
    Megosztottam az internetet az ő gépébe, minden klappol.
    A hálozatot is megcsináltam, hogy tudja az itteni lenti winyot babrálni.
    Megosztottam a dolgokat, körülbelül egy hétig működött a hálozat,
    viszont vmi oknál fogva a napokban elkezdtem el-eltűnögetni a hálozatrol, van, hogy csak egy pillantra lát,aztán egy oráig megint nem lát a fenti gépen.És ugyanez nálam is, csak én meg őt nem látom.Windows tűzfal kilőve. Az internettel semmi gond. A routerem típusa SMC Barricade. Nem tudom, mit tegyek!
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Tigristank
    #1079
    Hali!
    Lenne 1 problémám. Szóval van itthon 1 Asus WL-520G router és ehhez 3 gép csatlakozik, az egyik vezeték nélkül. A probléma az lenne, hogy az én gépem, (ami vezetékkel kapcsolódik), mintha kiesett volna a hálózatból. Én nem látom a másik 2 gépet, és ők sem látnak engem, ettől függetlenül van nálam is net. (A másik 2 egyébként tud egymással kommunikálni.) Mindhárom gép ugyanabban a munkacsoportban van. Hálózati hely hozzáadásánál se látom a többi gépet, továbbá, ha rájuk keresek, akkor se talál semmit. Itt viszont van 1 érdekesség, mert ha az én gépemre keresek, akkor az megtalálja, viszont ha ott kattintok a saját megosztott mappámra, akkor azt írja ki, hogy nem elérhető.
    Igazából nem vagyok biztos, hogy ez a router miatt van, de itt hátha tudtok segíteni, mert már kezd idegesíteni. :)
  • BaliBoy
    #1078
    Uhhh bakker... Ez nem semmi probléma... majd agyalok rajta. :)
  • PunkZoli
    #1077
    meg lenne még vmi! mi az az MTU ?!
  • PunkZoli
    #1076
    szevasztok! lenne egy olyan problémám ,hogy counter strike alatt a rúterem 5 mp re megálll, majd megy tovább az esemény ... milyen beállítássaal küszöbölhető ki ez a probléma? más netes játéknál is ugyanez történik , rendszeresen kb 20 percenként megáll a kép... nemtudom szabályos időközönként e ,de egyre kellemetlenebb
  • tomo
    #1075
    probalj ra alternativ firmwaret rakni, miutan meggyozodtel annak pontos meneterol.
    sajna regebbi routereknel alul volt meretezve a cpu es nem birta a hasznalatot, ezt a cpu orajel emelessel ellensulyoztak.

    mivel semmi informacio nem all rendelkezesre a routered pontos tipusarol, ajanlom a linksysinfo.org oldal tuzetes tanulmanyozasat.
  • Curze
    #1074
    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem.

    Linksys WRT54GS routerem van, 2 asztali gép egy laptop és egy Wii között kellene megosztania a netet. A szolgáltató egy helyi (Debrecen) kábeles szolgáltató, DMCC (volt) most asszem Digitv vagy mi a csoda.

    A probléma a következő: max 20-30 percig marad életben a kapcsolat a gépek és a router között, majd megszakad. Még a router admin felülete sem érhető el. Ezután router restart segít, de ismét csak 20-30 percig működik.

    Firmware frissítés megvolt, nem segített. Soft, hard, cold, egyéb resetek, gyári beállítások visszaállítása szintén nem hozott eredményt. A wifi-t kikapcsoltam, egy géppel próbáltam a netre menni a routeren keresztül, szintén megszakadt a kapcsolat pár perc múlva. Próbáltam mind a két géppel, a helyzet változatlan, próbáltam másik hálókártyával, ugyanaz. Mac address klónozást próbáltam, semmi eredménye. (Külön-külön a két géppel tudok a router nélkül közvetlenül a netre kapcsolódni, és minden megy is simán.) Próbáltam 4 különböző routerrel, mind a négy hasonló márkájú/típusú, köztük vadonat újakkal, és egy éve stabilan működővel is, mindegyiknél ugyanez a helyzet. Ha a kábelmodemet nem kötöm a routerre a gépek közötti lan stabil marad, nem szakad meg hosszú távon sem. Volt kint a szolgáltató embere méricskélt, állítgatott, hümmögött, azt mondta a modem ok, a routert (szerinte) beállította, de a helyzet továbbra sem javult. A net szakad, 20 percenként újraindítani a routert nonszensz.

    Bármilyen ötletet, segítséget szívesen fogadok!

    Köszi! :)
  • tomo
    #1073
    gyanitom, hogy a torrent elszivja a savszelesseget a masik gep elol. probald a torrent kliensedben korlatozni a le es feltoltest, ha segit , akkor ez lesz a megoldas.

    allitolag a 4.00 as cfosspeed mar tamogatja a tobb gepes kiepiteseket is, esetleg probalkozhatsz azzal.

    vagy jo lehet meg a netlimiter is.
  • cseles13
    #1072
    hello
    valaki tudna segiteni van nekem egy SMC WBR14 G2 routerem
    az a helyzet hogy ha beinditom a torrent letöltést mindig megszakad a
    az internet a másik gépen!
    mi lehet az oka?
    esetleg ha valaki ha tudja felvehetne msn-re
    [email protected]
    előre is köszönöm!!!!

  • BaliBoy
    #1071
    Az biztos nem fog használni neki. Ha mákod van akkor csak valahol kontakthibás vagy megtört a vezeték ilyesmi. (abból ítélve, hogy néha bekapcsol néha pedig ki) De megfelelő mérő eszközök nélkül úgysem tudzs vele mit kezdeni.
  • SNAKE01
    #1070
    már bekapcsolt ez a mocsok egyszer,de hiába próbáltam kábeleket beledugni,nem volt jó szar fos,és épp most a falhoz verdesem meg ököllel verem!
  • SNAKE01
    #1069
    hát azért kösz :|
  • BaliBoy
    #1068
    Túl sokat nem tudsz vele kezdeni. Hacsak nincs villamosmérnök végzettséged. Úgyhogy szervíz!
  • SNAKE01
    #1067
    helóztok,
    nemtudjátok mit lehetne tenni,ha a router kikapcsol,és nem akar bekapcsolni?eddig sikerült újra élesztenem,de most nagyon nem akar semmit sem csinálni,valami olyan megoldás kellene hogy ne keljen újat venni se szervízbe vinni.ha valaki tud valami okosat,az kérem segítcsen,
    válaszotok,előre is köszönöm.
  • Tommy gun
    #1066
    Helló!

    Nemrég vett a haverom egy Router-t amihez 4 gép csatlakozik, 2 gép LAN kábellel a másik 2 vezeték nélküli kapcsolattal csatlakozna. A gépek nem látják egymást. Tűzfalat, vírusírtót kikapcsoltuk.
    Ha van ötletetek hogyan lehetne megoldani a hálózatot írjátok meg légyszi.
    Előre is köszönöm a segítséget.

  • 1488
    #1065
    heeello

    kicsi segítség kéne.
    ice dsl netem van, edimax routerrel kétfelé szeretném megosztani. bekonfigoltam mindent ahogy a kézikönyvben le van írva, mégis amikor akármelyik gépről csatlakoznék, kiírja hogy "kapcsolódás a következőn keresztül: wan miniport (pppoe)", itt szaraxik egy kicsit majd kidob mondván "a távoli számítógép nem válaszolt."
    Tud valaki segíteni?
  • tomo
    #1064
    es ,ha arra a gepre kozvetlenul kototd a modembol kijovo utp kabelt, akkor mukodik?
  • w77d
    #1063
    sziasztok!
    a köv a probléma: a chello nálunk meg van osztva két felé routerrel. nos az egyik gépen(azon amiről most írok) tökéletes a net, míg a másikon abszolút nincs. ezerszer újraindítottam a modemet és a routert is, de nem jó, mindíg azt írja ki az explorer aljára, hogy proxybeállítások észlelése. Mivel amúgy jelzi a gép, hogy a hálózati csatlakozó be van dugva (ha kihúzom egyből kijelzi), ezért sztem valami blokkolhatja az internetet! de mi? nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni!!!!!!!
  • Hedgehunter #1062
    Ez a kerdesedre a valasz.... Hackeld meg a gepet....
  • GyaxyBoy
    #1061
    Ennyi a tipp és ötlet? Ez nem sok! :)
  • Patrik888
    #1060
    Vettem Nintendo Wii-t.Mi kell hozzá hogy tudjak csatlakozni netre?(Gondolom router de még mi?)
  • cicai
    #1059
    Sziasztok
    Vettem egy Linksys márkájú routert. Öszze kötöttem a másik géppel, amin van internet. Mostmár nálam is van, csak nem tudok letölteni se torrentet se semmit, mármint a programmal. Azt, hogy tudnám megoldani, hogy tudjak?
    Köszi
  • Pharaoh
    #1058
    Azt csak a dárga és profi routerek tudják, hogy az adatforgalmat szabályozza, úgy ahogy te akarod.

    Ha nem akarod, hogy túrkáljon a gépedben nem kell megosztani a fileket és egy tűzfalat is telepíthetel a gépedre, amiben akár banolhatod is a szomszéd ip-jét. Valószínűleg a szomszéd is ilyesmit csinál és akkor te sem fogol tudni turkálni az ő gépében.

  • GyaxyBoy
    #1057
    Sziasztok!
    Lenne egy pár kérdésem Routerrel kapcsolatban is!

    Van egy Router, amin meg van osztva 2 gépen a net! A szomszéddal csináljuk és a következőre kellett rájönnöm, hogy ő igen erőszeretettel, használja a letőltést és feltőltést ami nem is gond, hisz ha én is ezt teszem, akkor a router szét is osztja és az nem gond! Akkor van gond, ha mondjuk nyomnék egy Generals-t, vagy Diablo-t vagy bármi mást, mivel ilyenkor a Router ugye nem érzékeli, hogy nekem hagyja meg a sávszélnek a felét, hogy a kevés, de sokszor jövő adatmozgésomnak elegendő 'helye' legyen!
    Nos a kérdés, hogyan lehet azt megoldani, ha én játszok neten, akkor ez ne legyen gond. (Nem tudok az ő gépére feltenni progi(ka)t. Azt ha lehet, elszeretném kerülni!)
    Router
    Neve: TP-LINK
    Típusa: TL-R460/TL-R860

    Másik kérdés, hogyan lehet megnézni, milyen cucca van a gépén :) (ez nem olyan nagyon fontos) és hogyan tudom megvédeni magam, hogy ő ne tudjon esetleg körülnézni a gépemen! :) (Ez jobban érdekel!)

    Köszönöm előre is!
  • tomo
    #1056
    1. kepzeld azt hogy a routered egy szamitogep. es ennek megfeleloen jarj el.

    2. nyilvan rosszul nyitod a portot, vagy a szamitogepeden tuzfal fut amin nem engedted at a forgalmat...
  • Major
    #1055
    Hi!

    1. Ha fix ip-s kábelnetem van akkor a router beállításoknál statikus vagy dinamikus ip beállítást kell megadnom a WAN Settings-ben?

    2. Hiába nyitok szabad portot mégsem látja nyitottnak egy file cserélő program sem.

    Ötlet?